Standard – Gent 1:3 (kon.) | Cercle Bruggy – Lierse 0:2 (kon.)
1:3 (0:1)
KAA Gent
Pátek 17.04.2015, 20:30 • Sclessin Stadion • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

V Belgii pokračuje třetími zápasy nástavbová bitva o titul, kde je stále vše otevřené a radovat se může kdokoliv. V tomto onlajnu se zaměříme na duel aktuálně druhého Gentu se čtvrtým Standardem Lutych, které dělí pouhé dva body.

Oba soupeři jsou na tom v play-off velice podobně, náskok Gentu pochází ještě z bodově redukované základní části. Standard Lutych v úvodních dvou utkáních ve skupině o titul jednou zvítězil a jednou prohrál. Nejprve nestačil na lídra z Brugg, ale následně dokázal zlomit odpor Anderlechtu a zvítězil přesvědčivě 3:1. Nyní přichází na řadu další soupeř ze samého čela tabulky.

Gent naopak prozatím narážel na soupeře ze spodní části šestimístné tabulky, ale bilanci má přesto totožnou – vítězství, porážka. Kortrijk zdolal 2:0, stejný příděl ale obdržel od Sportingu Charleroi.

S ohledem na již odehrané utkání a na výhodu domácího prostředí je lehce favorizován Lutych.

Standard Lutych: Thuram – Milec, Scholz, Teixeira, Van Damme, De Sart, Enoh, Mujangi Bia, Trebel, De Camargo, Ezekiel
    Náhradníci: Kawashima – Ono, Arslanagic, Andrade, Faty, Legear, Louis

KAA Gent: Sels – Asare, Gershon, Nielsen, Rafael, Dejaegere, Kums, Miličevič, Poletanovič, Depoitre, Pedersen
    Náhradníci: Vandenbussche – Vitas, Neto, Puljic, Van der Bruggen, Saief, Raman, Tabekou

Rozhodčí: Frederik Geldhof.

1

1
    O úvodní výkop zápasu se postarali domácí hráči, kteří nastoupili v tradiční bílo-červené kombinaci a v prvním poločase hrají zprava doleva. Gent zápas odehraje v modrých dresech.

2
    Gent se ihned zmocnil míče a kombinační hrou na polovině soupeře se snaží rozlomit obranný val Lutychu.

3
    Po krátkém intermezzu domácích na míči a následné rozehrávce gólmana Selse pokračuje Gent v útočení.

5
    V prvních pěti minutách zápasu sledujeme hru na jednu branku. Poslední akci modrých zastavil ofsajd.

6
    Laurent Depoitre se nedohodl se spoluhráčem a z míče do běhu se stal balon odevzdaný soupeři do zámezí.

7
    Krátký pobyt Standardu před šestnáctkou Gentu skončil bez zakončení na branku.

9
    Standard Lutych dostává dobrou příležitost přímého kopu ze vzdálenosti 33 metrů. Přijde centr do šestnáctky.

10
    Brankář Sels zatím může zůstat v klidu, ještě neměl vážnější práci.

11
    Gent už je znovu nasáčkován na pár metrech okolo šestnáctky Lutychu.

12
    Prozatím největší šanci zápasu měl Laurent Depoitre po náskoku na milimetrově přesný centr z levé strany, míč ale hlavou poslal pár centimetrů vedle Thuramovy pravé tyče!
    Depoitre hlavou těsně míjí pravou tyč!

14
    Neuspěl ani nyní Marko Poletanovič, jemuž pod nohami včasným skluzem zasáhl Van Damme a nenechal soupeře odcentrovat.

16
    Po faulu hostů má Standard další standardku, a to z prakticky stejného místa jako před pár minutami.

16
    A po zásahu obránců Gentu bude akce domácích pokračovat rohovým kopem.

17
    Napodruhé už byli beci v modrém úspěšní a zakládají rychlý brejk.

17
    Gent svůj postup zbrzdil, nechal domácí zatáhnout se za míč, a tak znovu sledujeme překonávání celé jedenáctky v červeno-bílých dresech.

19
    Za okamžik za sebou budeme mít první dvacetiminutovku, kromě Depoitreho hlavičky jsme ale zatím žádnou šanci hmatatelných parametrů neviděli.

20
    Nicklas Pedersen na půli soupeře fauluje a Gent se bude muset v příštích vteřinách bránit.

21
    Jednalo se skutečně o vteřiny, na které dal rychle zapomenout Dejaegere svým průnikem po pravém křídle a zpětnou přihrávkou do šestnáctky, avšak spoluhráči nevyslyšenou.

23
    V prvním ofsajdu jsou přichyceni také domácí.

23
    Gent právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení. Miličevič zády k brance v pokutovém území Standardu přiklepl míč NICKLASI PEDERSENOVI, který z hranice šestnáctky přesně mířenou střelou k pravé tyči otevírá skóre zápasu.
    Nicklas PEDERSEN - 0:1

24
    Znovu těžký moment pro brankáře Thurama. Tentokrát se ale proti Dejaegereho tvrdé střele z hranice šestnáctky vyznamenal a levou rukou předvedl spektakulární zákrok.
    Thuram vyrazil tvrdou střelu Dejaegereho!

27
    Ani po vstřeleném gólu nezaznamenali hosté úbytek chuti a Lutych nenechávají nadechnout.

29
    Režie se znovu a znovu vrací k povedenému gólu Gentu, který zatím stále znovu buší do domácí obrany.

30
    Faulován byl Poletanovič.

31
    Ezekiel ani Mujangi Bia nepropálili les nohou před sebou, takže ani tentokrát nemusel Sels zasahovat.

34
    Žlutou kartu dostává Asare (KAA Gent) za podražení unikajícího De Sarta jen metr od pokutového území.

35
    Domácí s nabídnutou šancí v podobě standardky z dobré pozice nenaložili vůbec dobře a na první nebezpečné zakončení z jejich strany tak stále čekáme.

36
    Do kombinace se zapojuje také Thuram, jemuž v posledních minutách ubylo práce.

37
    Naopak na nedostatek zapojení si teď nemůže stěžovat druhý gólman Sels, který po parádním skluzu a zažehnání nebezpečné situace Ramim Gershonem bude čelit rohovému kopu.

38
    Ani tentokrát nenechal Gershon projít míč pokutovým územím a dalším skvělým skluzem nechává domácí o vyrovnání jen snít. Realitou je ale další roh pro Standard.

39
    Poslední pětiminutovka je výhradně v režii oživlých hráčů Standardu Lutych.

40
    Gentu se tak ale otevírá prostor pro rychlé brejky do otevřenější obrany, což teď ale nevyužil Dejaegere a přetažený centr zprava poslal až za šestnáctku.

42
    Zajetím do soupeřovy holeně ukončuje Mujangi Bia pobyt červeno-bílých před branou Gentu.

43
    Gent se snaží najít ztracenou nit, souvislý tlak na soupeřově půli už je ale minulostí. Standard se dostal do hry a přibouchnout před branku se znovu jen tak nenechá.

45
    Rozeběhla se poslední minuta prvního poločasu. Bude nějaké nastavení?

45+1
    Rozhodčí v prvním poločase nastavuje jednu minutu.

45+1
    Tu stráví Gent v držení míče na polovině domácích.

45+1

Poločasové vedení Gentu je zcela zasloužené. Hosté se do toho obuli od samého začátku, soupeře nenechali ani nadechnout a už ho vozili na svém kolotoči před jeho vlastní šestnáctkou. Kromě jedné hlavičky jsme ale dlouho na další velkou šanci čekali. Tou byla až jediná branka prvního poločasu, přičemž o minutu později to mohlo být už dvoubrankové vedení, nebýt vynikajícího zákroku Thurama. Standard se vzchopil až okolo pětatřicáté minuty, kdy podnikl několik nebezpečných výpadů, které ale končily vesměs stejně – pouze rohem.

Druhý poločas začne přibližně v 21.34.

46

46
    Domácí do druhé půle doslova vlétli, ale nepohlídali si ofsajdovou past, a tak plán o velmi rychlý gól vzal za své.

47
    Krásnou kombinací se Gent dostal až před brankáře Thurama, ten ale proti Poletanovičovi stihl vystartovat a míč ukrýt v náruči.
    Krásná kombinace hráčů Gentu končí na brankáři Thuramovi.

48
    Druhý poločas rozhodně začal sympaticky, fotbal nahoru dolů se snahou o rychlá zakončení na obou stranách, to oku diváka musí lahodit.

49
    Na druhé straně to zkoušel Ezekiel, jeho hlavička z minimální vzdálenosti ale končí nad břevnem.

52
    Toto je zápas NICKLASE PEDERSENA! Podruhé se do míče nebezpečně opřel, podruhé je z toho gól. Po technickém zakončení k tyči ukázal, že mu cizí není ani pořádná dělovka. A jaká... do míče se opřel z téměř třicetimetrové vzdálenosti a de facto vymetl šibenici v levém horním rohu Thuramovy branky, který si na míč sice jemně sáhl, jeho směr už ale ovlivnit nedokázal.
    Nicklas PEDERSEN - 0:2

55
    Střelu Mujangi Bii z hranice pokutového území Sels chytil, měl s ní ale určité potíže.
    Sels chytá střelu Mujangi Bii.

56
    A Sels znovu v akci. Tentokrát míč mířící někde do prostoru břevna z hlavy kapitána domácích Van Damma raději přizvedl na roh.

57
    Gent si může na chvíli odpočinout, byla to pro hosty skutečně rušná pětiminutovka poté, co navýšili svůj náskok.

57
    Matz Sels znovu oporou pro své spoluhráče. Tentokrát u své levé tyče vyrážel do zámezí prudkou střelu asi metr nad zemí.

58
    Žlutou kartu za protesty při rozhodnutí sudího udělit autové vhazování Gentu dostává Van Damme (Standard Lutych).

60
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Enoh, přichází Louis.

61
    Imoh Ezekiel byl dalším, kdo se Selse snažil překonat, nevyzrál na něj však ani z jednoho metru. Brankář Gentu vytáhl další pětihvězdičkový zákrok. Další, nepřesné zakončení už přišlo po odpískání.
    Další skvělý zákrok Selse!

63
    Standard je v ráži, také tento přímý kop bude mít za cílovou destinaci Selsovu branku.

64
    Gent situaci zvládl a po delší době obklíčil šestnáctku domácích.

64
    Po delší době a na velmi krátkou dobu...

65
    Rohový kop pro Standard.

65
    Penalta pro Standard, nutno ale říct, že neprávem odpískaná po ruce – neruce, kdy bránícího hráče trefil míč do podpažní jamky.
    Penalta pro Standard za ruku hostujícího hráče!

66
    Standard právě vstřelil branku!
    Exekuce pokutového kopu se ujal GEOFFREY MUJANGI BIA, zamířil na opačnou stranu, než skákal brankář Sels, a snižuje na 1:2.
    Geoffrey MUJANGI BIA - 1:2

68
    Střelou zdálky zkusil Selse překvapit střídající Louis, míč mu ale sjel z nártu a brankovou čáru přešel daleko od prostoru chráněného gentským brankářem.

68
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Kums, přichází Neto.

71
    Se zlepšeným výkonem domácího týmu ve druhém poločase se zlepšila také atmosféra na stadionu.

72
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Pedersen, přichází Saief.

73
    Nápor domácích s malými přestávkami pokračuje. Teď se modří musejí bránit přímému kopu z pravého křídla z úrovně 16 metrů od brankové čáry.

75
    Pro Gent je v této fázi zápasu úspěchem, když má míč na kopačkách a klid před vlastní brankou.

75
    Což se teď podařilo jen díky ofsajdovému postavení Ezekiela.

77
    Na hostující lavičce se spěšně připravuje třetí střídání, Dejaegere totiž bude muset pro zranění hřiště co nevidět opustit.

78
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Dejaegere, přichází Tabekou.

79
    Řadou střídání se hostům alespoň podařilo rozptýlit tlak Standardu.

80
    Rami Gershon ale svým faulem domácímu týmu dopřává výhodu přímého kopu z poměrně dobré pozice z pravé strany.

81
    Gent v defenzivě až na přísnou penaltu zatím drží.

82
    Rohový kop vybojovali hosté.

83
    Depoitre si seběhl k přední tyči na centr od rohového praporku, míč ale poslal pár metrů od levé tyče.

84
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Trebel, přichází Ono.

86
    Dvěma fauly v krátkém sledu se domácí borci připravují o poslední nástup a tlak.

86
    Žlutou kartu za druhý z těchto faulů navíc dostává Milec (Standard Lutych).

87
    Gent hraje takticky, chytře vybojoval roh.

88
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Mujangi Bia, přichází Faty.

89
    Poslední minuty hosté zvládají takticky na výbornou, Standard před soupeřovou brankou nebyl už pěkných pár chvil.

90
    To se ale v poslední minutě zápasu mění. Roh pro domácí.

90+1
    Žlutou kartu pro nepřiměřený skluz pod nohy soupeře vidí Ono (Standard Lutych).

90+1
    Rozhodčí ve druhé půli nastavuje hned čtyři minuty.

90+2
    Jeden z posledních pokusů si připsal Ezekiel, je z toho ale nakonec pouze aut pro jeho tým.

90+3
    Saief se naopak snaží držet míč před Thuramem co to jde.

90+3
    Teixeirův centr končí na kopačkách hostů.

90+4
    A je rozhodnuto. Hosté zachytili nepřesnou přihrávku Standardu, míč se po dvou přihrávkách dostal až k SERGE TABEKOUOVI, jenž se dokázal vyhnout vyběhnuvšímu brankáři Thuramovi a pečetil do prázdné branky na 1:3. Nutno zmínit, že při přehazování Thurama ho míč trefil jasně do ruky, lze to ale brát za jakousi kompenzaci přísné penalty, která vdechla Standardu druhý dech.
    Serge TABEKOU - 1:3

90+4

První poločas byl zcela jasnou záležitostí v rukou hostů z Gentu korunovanou gólem, do druhého poločasu ale domácí hráči naběhli jako vyměnění a Gent přitiskli k jeho vlastní šestnáctce. To se ale stalo až poté, co se hosté dostlali díky Pedersenovi do dvoubrankového náskoku. Brankář Sels nevěděl kam dříve skočit, všechny střely ale spolehlivě vykryl. Nestačil až na penaltový pokus Mujangi Bii, kde rozhodčí zaváhal razantním způsobem, penaltu vůbec pískat neměl. Gentu se ale poté, co další nápor Standardu ustál, štěstí vrátilo, když při korigování Tabekoua na 1:3 prošla pro změnu ruka střelci posledního gólu krátce před zakončením.

Po na šance nakonec velice bohatém zápase se s vámi loučím a přeji hezký zbytek večera.