Slovensko – USA 0:10 (kon.) | Lotyšsko – Česko 1:4 (kon.) | Rusko – Německo 6:0 (kon.)

Tresty: 4:2
    Nejlepší hráči: Andrej Hatala – Auston Matthews (16:47:58)

Konec zápasu. Ve třetí třetině další gól nepadl a Američané se radují z výhry 10:0. Slováci předvedli ve třetí třetině o poznání lepší výkon než v předchozích 40 minutách. USA si tak připisují první body do tabulky.

60:00

59:23
    Američané stále mají kotouč pod kontrolou. Slováci jim ale nechtějí dát nic zadarmo a tvrdě dohrávají souboje.

58:35
    Hosté drží útočné pásmo, ale pohybují se po rozích a před branku si nikdo nesjíždí. Zřejmě už jen chtějí v klidu dohrát.

58:00
    Hlasatel právě oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny. U kotouče jsou Američané.

57:26
    Před Húskou mohlo být znovu zle. Američany ale zastavuje pozorný čárový sudí a ofsajd.

56:53
    Dnešní utkání sleduje 290 diváků.

55:58
    Kolesár u mantinelu tvrdě dohrál Greenwaye a americkému útočníkovi se to vůbec nelíbilo. Svou nespokojenost vyjádřil ihned poté, co se vrátil na nohy. Oba kohouty musel trhat netypicky hlavní sudí. Vše se obejde bez trestu.

55:10
    Slováci drží kotouč v útočné třetině a americká defenziva si není úplně jistá. Ke střele se ale domácí nedopracovali.

54:17
    Ta přišla. Grman namísto vyvezení kotouče otočil k vlastní brance a u mantineu ho Američané obrali o kotouč. Braccova střela ale jen vyprášila lapačku Húsky.

53:24
    Znovu americké kombinace ve středním pásmu a rozvážné čekání na chybu.

52:48
    Američané, přestože si stále drží viditelnou převahu, nechodí již do všeho zcela naplno. Ostatně za tohoto stavu se není čemu divit. Pokud Slováci zaberou, mohlo by se jim podařit snížit.

51:59
    Po delší sekvenci v obranném pásmu Slováků se hra na krátký okamžik přesunula až k americké brance.

51:05
    Další Húskův zásah. Slovenští brankáři čelili už takřka čtyřiceti pokusům.

50:30
    Bracco to zkusil individuálně, ale třetí hráč už na něj byl příliš. Jeho přihrávka tak skončila na slovenské hokejce a hra se nakrátko obrátila.

49:26
    Húska má zase plné ruce práce. Američtí mladíci se drží v útočném pásmu a po pár přihrávkách testují jeho pozornost.

48:48
    Američané rozvážně kombinují za vlastní brankou. Slováci se snažili napadat, ale úspěch neslavili.

48:20
    Už to jsou totiž znovu hráči Spojených států, kdo kontroluje kotouč u soupeřova brankáře.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 2. Terry (Floodstrand), 11. Tkachuk (Roslovic), 15. Roslovic (Tkachuk, Matthews), 19. Roslovic (Matthews), 21. Matthews (Tkachuk, Roslovic), 25. Matthews (Floodstrand), 27. Bracco (Terry, Masonius), 29. Fitzgerald (Tkachuk, Roslovic), 30. Kunin (Fischer, Greenway), 31. Warren (Floodstrand, Fitzgerald)

Slovensko: Cibulka (od 27. Húska) – Vadovič, Hatala, Kosecký, Trska, Roman, Grman, Kolesár, Bodák – Bondra, Valent (C), Lešťan – Sadecký, Sloboda, Hecl – Murín, Oško, Andrisik – Horváth, Žitný, Solenský.
    USA: Sarthou (Opilka) – Jones, Boka, Krys, McAvoy, Masonius, Fitzgerald, Ruggiero – Bracco, Keller, White – Tkachuk, Matthews, Roslovic – Kunin (C), Greenway, Fischer – Warren, Floodstrand, Thompson – Terry.

Rozhodčí: Harnebring (SWE), Lindqvist (FIN) – Otmachov (RUS), Tscherrig (SUI)