Pondělí 20.04.2015, 21:00 • Estádio Ilha da Madeira • Portugalská Primeira Liga

Zásahy brankářů: 4 – 0
    ŽK: 4 – 5
    ČK: 1 – 0 (22:58:40)

To je z mé strany z tohoto derby o Madeiru vše, přeji hezký zbytek pondělního večera, případně dobrou noc.

Necitlivým vyloučením v první půli sudí zápas dá se říct poměrně výrazně ovlivnil. V prvním dějství bylo totiž mírně aktivnější Marítimo, a byť se dostalo jen do dvou gólovek, šlo také do vedení. Ve druhé půli ale v deseti hráčích nemohlo Nacionalu, jenž navíc o poločase dvakrát prostřídal, dlouho vzdorovat. Hrálo se prakticky pouze před brankou, kterou strážil Salin. Ten svůj tým proti velkému náporu hostů dlouho držel, v 81. minutě však kapituloval a podepsal tak výsledek 1:1.

90+4

90+4
    To bylo také to poslední, čeho jsme byli v tomto derby svědky.

90+4
    Christian ovšem po dlouhém napínání poslal míč z přibližně 24 čísel metr nad břevno.

90+3
    Už téměř dvě minuty čekáme na rozehrání přímého kopu.

90+3
    Za postrkování je trestán také Marco Matias (CD Nacional).

90+2
    Stále nedošlo k rozehrání standardky. Rozhodčí musí uklidňovat hráče obou týmů, kteří se chovají jako zvěř. Sudí se dívá jinam, šup a už je tady rána podpásovka.

90+1
    Mezitím jsme se dozvěděli, že se budou nastavovat 3 minuty.

90+1
    Marítimo se ubránilo jen hrubou silou a Nacionalu dopřává vylepšenou pozici ke střelbě. Žlutou kartu navíc dostává Raúl Silva.

90
    Rozeběhla se poslední minuta zápasu. Nacional zahrává přímý kop. Přijde centr do šestnáctky.

89
    Celek z Funchalu stále kontroluje míč a někde vzadu v hlavách hráčů jistě ještě doutná myšlenka na druhý gól.

87
    Míče se zmocnily červeno-zelené dresy. Každá vteřinka na polovině soupeře je dobrá, říkají si jistě domácí.

86
    Nacional vybojoval další rohový kop. Již osmý oproti jednomu v podání Marítima.

85
    Není příliš pravděpodobné, že by Marítimo dokázalo získat vedení na svou stranu. V deseti síly rychle ubývají, Nacional je navíc na koni. Naopak, ještě bude z pohledu domácích pořádná dřina remízu udržet.

84
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází António Xavier, přichází Fransérgio.
    TIQUINHO - 1:1

81
    Nacional právě vstřelil branku!
    Vzpomínáte si ještě na ten příběh s vojákem na frontě? Tak se právě naplnil. Přihrávku do běhu od Lucase Joãa TIQUINHO zužitkoval dokonale. Vyběhnuvším brankářem Salinem se nenechal rozhodit a mazácky ho přehodil. Na míč koukala prázdná brána.