HFK Olomouc – Slovácko B 2:2 (kon.) | Vyškov – Hulín 2:3 (kon.) | Prostějov – Zábřeh 3:0 (kon.)
Břeclav – Zlín B 1:2 (kon.) | Třebíč – Uničov 0:4 (kon.) | Hlučín – Orlová 1:1 (kon.)
MSK Břeclav
1:2 (0:1)
FC Zlín B
Sobota 25.04.2015, 16:00 • Na Lesní, Břeclav • Moravskoslezská fotbalová liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezké sobotní odpoledne při sledování online přenosu ze zápasu MSFL, v němž poměří své síly MSK Břeclav a FC Fastav Zlín B.

Domácí Břeclavi aktuálně patří předposlední patnáctá příčka se ziskem 22 bodů. Svěřenci trenéra Karla Bečky však nemusí zoufat. Situace u chvostu tabulky je velmi vyrovnaná a čtyři týmy v rozmezí dvanáctého a patnáctého místa dělí jeden jediný bod. Stačí tedy jedna výhra a Břeclav se může z nebezpečné zóny sestupu vyšplhat do klidnější části. Jihomoravané aktuálně tahají sérii třech zápasů, v nichž získali alespoň bod. Nejprve remizovali v Hulíně, poté porazili na domácím hřišti v poměru 1:0 Orlovou a zatím v posledním odehraném kole brali bod z hřiště Zábřehu.

Rezerva Fastavu Zlín se pohybuje v klidné zóně kolem středu tabulky. Fotbalistům z města Tomáše Bati patří se ziskem 32 bodů sedmá příčka tabulky MSFL. V minulém kole poznali hráči Zlína poprvé v jarní části sezony hořkost porážky, když na domácím hřišti nestačili na Kroměříž v poměru 1:4.

MSK Břeclav: Prokop – Košut, Hloch, Dobšíček, Fojtík, Simandl, Paděra, De Carvalho Serra, Zezula, Smirnov, Pospiš
    Náhradníci: Kunický – Giertl, Horváth, Tetur, Jurčík, Sycha, Wallisch

FC Fastav Zlín B: Švec – Jurič, Zavadil, Višněvský, Hlobil, Červenka, Motal, Chuchma, Koller, Hradil, Kraut
    Náhradníci: Adamuška, Chmelo, Blanař, Nehoda

Rozhodčí: Horák – Klíma, Vostrejž.

Samotnému utkání ještě předchází vystoupení taneční skupiny.

Vystoupení taneční skupiny skončilo, v tuto chvíli již na hrací plochu vstupují za pěkného jarního počasí aktéři utkání. Domácí Břeclav nastupuje v bílých dresech, Zlín dnešní zápas odehraje v modrožlutých dresech.

1

1
    Dnešní utkání začalo pěkně zostra. Smirnov se zleva protlačil v šestnáctce k zakončení, Švec vyrazil jeho střelu před sebe na Fojtíka, který si zblízka na zlínského gólmana nepřišel.

2
    Po rohovém kopu Břeclavi hlavičkoval Zezula, jeho záměr připravit pozici pro své spoluhráče mu nevyšla a míč zaplachtil do zámezí.

3
    Fojtík fauloval u rohového praporku Chuchmu a Břeclav se alespoň na chvíli musí stáhnout do defenzívy, rozehrávat budou hosté.

4
    Hosté se poprvé přiblížili Prokopovi dlouhým nákopem na jeho bránu, břeclavský brankář si situaci pohlídal a míč zachytil.

6
    Pěkná individuální akce v podání Motala. Zlínský hráč obešel před šestnáctkou Hlocha a centroval míč do brány, ten se stáčel pod břevno, Prokop na poslední chvíli nebezpečí zlikvidoval.

7
    Zlín právě vstřelil branku!
    Z následného rohového kopu hosté otevírají skóre utkání, Ve vápně se nejlépe zorientoval PETR ZAVADIL a svou hlavičku poslal neomylně k pravé tyči, Prokop na míč nedosáhl.

8
    Pospíš byl faulován v blízkosti pokutového území Zlína, standardní situace pro domácí celek.

9
    Exekuce se ujal Simandl. Břeclavský kapitán se pokusil míč zatočit k bližší tyči, jeho střela ovšem zamířila těsně nad bránu.

10
    Rychlý protiútok Zlína zastavil hvizd rozhodčího, Kraut si totiž při zpracovávání míče pomohl rukou.

11
    Dobšíček poslal vysoký míč ze středu hřiště na hranici šestnáctky Pospišovi, od něhož se míč odrazil na nabíhajícího Smirnova, který vypálil z voleje těsně mimo bránu. Hezká střela.

13
    Po zmatcích v obraně Břeclavi se k míči dostal Červenka, jenž nahrál Krautovi. Tomu ovšem střelecký pokus vůbec nesedl, míč z jeho kopačky zaplachtil vysoko nad bránu.

14
    Ve hře obou týmů je zatím spousta nepřesností.

16
    Nyní ale domácí fotbalisté předvedli pěkný fotbalový moment. Smirnov na půli vybojoval míč a načechraným dloubáčkem našel u šestnáctky číhajícího Pospiše, ten si míč zpracoval a vypálil těsně mimo bránu.

16
    Na druhé straně se v blízkosti šestnáctky objevil Hradil, dvojice Hloch, Carvalho jej ovšem dále nepustila.

17
    Pospiš se objevil před Švecem, ovšem podle rozhodčího jen za cenu ofsajdu.

18
    Břeclavané se nyní pokusili o další útok, Hloch centroval míč před bránu, jeho centr byl ovšem příliš rychlý a dlouhý na to, aby jej zasáhl některý z nabíhajících spoluhráčů.

19
    K centru do šestnáctky se odhodlal chvíli po svém spoluhráči i Pospiš, žádného příjemce své přihrávky ovšem nenašel a míč jako první zachytil Švec.

20
    Košut zastavil Chuchmu jen za cenu faulu, přímý volný kop pro Zlín.

21
    Hosté rozehráli standardku na krátko, Motal nabídl míč Krautovi, který od pomezní čáry centroval do ohně, na míč si počíhal Prokop.

21
    Na druhé straně se dostal k zajímavému zakončení Pavel Simandl. Kapitán Břeclavi pálil zpoza šestnáctky mimo levou tyčku brány hostí.

23
    V posledních chvílích hrají s míčem hosté, kteří ale často posílají míč na rozehrávku svému gólmanovi. Jako by se jim nechtělo přes půlící čáru.

24
    Nyní se hosté osmělili, Chuchma uvolnil Červenku, který posílal míč po zemi k Prokopovi, do jeho záměru vstoupil Dobšíček, který míč poslal do zámezí.

25
    Hosté zahrávali rohový kop, po kterém bránu domácích vůbec neohrozili. Rozhodčí celou situaci zastavil kvůli faulu jednoho z hostujících hráčů.

25
    Další rychlý protiútok Zlína. Tentokrát se s míčem do šestnáctky dostával Kraut, jeho přihrávku ovšem vystihl a poslal do zámezí Zezula. Další rohový kop pro hosty.

27
    Motal posadil míč na hlavu Krauta, od něho se míč odrazil nad břevno.

28
    Míč se odrazil z šestnáctky na Košuta, jehož nebezpečnou střelu kdosi tečoval pár centimetrů mimo pravou tyč brány Zlína.

29
    Pronikajícího Chuchmu zastavil ukázkovým "tělem" Dobšíček.

30
    Jurič běžel s míčem do otevřené obrany, nakonec se rozhodl pro přihrávku na Červenku, který se přes posledního bránícího hráče Břeclavi nedostal.

30
    Simandl centroval míč na Pospiše, jehož zastavil hvizd rozhodčího. Útočník Břeclavi se nacházel v ofsajdu.

32
    Košuta, který se rozběhl s míčem podél pomezní čáry, obral o míč obranným skluzem Koller.

33
    Pospiš vniknul do šestnáctky a z pravé strany nacentroval míč do brány, jeho záměr vystihl Švec, který se vrhl po míč a vyrazil jej mimo šestnáctku.

33
    Dobšíček vysunul Pospiše, který pálil k bližší tyči, ovšem trefil jen boční síť. Domácí si dokážou vytvářet velmi dobré šance, ale chybí jim přesnost v zakončení.

34
    Nakopávaný míč na bránu domácích byl jen výkřikem do tmy, Prokop se k němu dostal bez sebemenších problémů.

35
    Hloch centroval do pokutového území hostujícího celku, stejně jako už několikrát předtím jeho záměr nenašel příjemce.

36
    Hosté nyní hojně nakopávají míč na Prokopa z velké vzdálenosti, ten všechny míče sbírá bez problémů.

37
    Diváci v Břeclavi nyní viděli takřka typickou šablonu prvního poločasu v podání domácího celku. Kombinace Jihomoravanů skončila centrovaným míčem do šestnáctky, který nikdo nezasáhl.

39
    Paděra od půlící čáry nakopával míč do šestnáctky, tam však nestál nikdo, kdo by na jeho záměr navázal.

40
    Krautův útočný výlet zastavil Košut, který vložil nohu do míče a poslal jej do zámezí.

41
    Košut uvolnil Carvalha, který vběhl do šestnáctky a vypálil nad bránu.

42
    Domácí kombinují na půli soupeře, v tuto chvíli se jim nedaří dostat na dostřel Švecovi.

43
    Jurič v nouzi nahrál míč Švecovi, který uklidnil situaci a hosté kontrolují stav prvního poločasu.

44
    Hradil fauloval u půlící čáry Simandla.

45
    Trochu zbytečný závěr první půle, ve středu hřiště Martin Koller ostře fauloval Pavla Simandla, za což si vysloužil žlutou kartu.

45+1

Průběžný stav utkání po první půli úplně nereflektuje dění na hrací ploše. Hostům se sice povedlo v sedmé minutě prosadit po úspěšné hlavičce Petra Zavadila, následně však měli více ze hry domácí. Ti si vytvořili několik velmi dobrých příležitostí, kterým chyběla přesnost. Projektily domácích hráčů často mířili těsně mimo bránu. Hosté dnes přivezli na jih Moravy velmi mladé mužstvo, uvidíme, zda dokáže odolávat břeclavským útokům i ve druhé půli. Ta začne zhruba v 17:06.

46

46
    Střídání v týmu MSK Břeclav: ze hřiště odchází Fojtík, přichází Horváth.

46
    Pospiš dostal na pravé straně spoustu prostoru, přiblížil se šestnáctce, posunul míč na Simandla, který zpoza pokutového území pálil vedle brány.

48
    Další břeclavská kombinace na půli Zlína nakonec nevyústila ve střelu, Hloch trefil jen soupeře.

49
    Domácí začali druhý poločas aktivně, zatím ale Švece neohrozili.

50
    Břeclav právě vstřelila branku!
    Tak to byla trochu šťastná vyrovnávací branka. V rychlém protiútoku našel Horváth TOMÁŠE POSPÍŠE, který z hranice šestnáctky vypálil z voleje a míč k překvapení všech zamířil mezi nohami překvapeného Švece do brány. Před zlínským gólmanem se míč zřejmě trochu stočil.

52
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín B: ze hřiště odchází Hradil, přichází Nehoda.

53
    Domácí se nadále tlačí do útoku.

54
    Hosté se vzápětí vracejí do vedení. Při ojedinělém útoku hostujícího celku přihrál Motal do běhu DOMINIKU KRAUTOVI, který vyhrál osobní souboj s Dobšíčkem, dostal se do blízkosti Prokopa, jehož neomylně prostřelil.

55
    Útok dvojice útočníků Břeclavi Horvátha s Pospišem ve vyloženou šanci nevyústil, Horváthův centr byl příliš vysoký a prudký.

56
    Kraut byl při další své útočné aktivitě zastaven jen za cenu faulu, standardka pro Zlín.

57
    Exekuce se ujal Patrik Nehoda, ale napálil pouze dvojčlennou zeď domácího týmu.

58
    Hosty vstřelená branka evidentně povzbudila k aktivnějšímu pojetí hry. Opět hráči Zlína operují na polovině soupeře.

59
    Vladimir Smirnov ostřel fauloval v pádu Lukáše Motala, který musí být po zákroku břeclavského fotbalisty ošetřován. Rozhodčí ruskému hráči v dresu Břeclavi udělil žlutou kartu.

62
    Střídání v týmu MSK Břeclav: ze hřiště odchází De Carvalho Serra, přichází Jurčík.

63
    Tak teď stál při domácím týmu kus štěstí, Martin Koller vypálil zpoza šestnáctky a míč se z jeho kopačky odrazil od břevna před brankovou čáru.

64
    Dobšíček nakopával míč na nabíhajícího Horvátha, proti míči včas vyběhl Švec a ukořistil jej před dotírajícím útočníkem Břeclavi.

66
    Nehoda při pokusu o centr do vápna trefil bránícího Jurčíka.

67
    Po následném rohovém kopu hlavičkoval Chuchma hodně vedle brány.

68
    Hosté se dál tlačí do útoku, Motalovi vykopl míč Hloch.

69
    I nadále drží míč převážně hráči Zlína, kteří hrají v těchto chvílích o poznání aktivněji než v předchozích částech utkání.

70
    Po jednom z osobních soubojů zůstal na trávníku ležet Pospiš. Chvíli se nehraje.

71
    Utkání po krátkém přerušení pokračuje. Otřesený Pospiš zřejmě bude za chvíli střídat.

71
    Kraut se přes Zezulu nedostal. Mezi oběma hráči poté vznikla malá potyčka.

73
    Střídání v týmu MSK Břeclav: ze hřiště odchází Pospiš, přichází Tetur.

74
    Individuální akci Marka Juriče podél postranní čáry zastavil Dobšíček.

75
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín B: ze hřiště odchází Chuchma, přichází Blanař.

77
    Po delší době se u šestnáctky Zlína objevili domácí. Jejich akci zastavil odpískaný útočný faul.

77
    Simandl sklepl míč ze vzduchu a poslal jej naslepo do ohně, jako první se však k němu dostali hosté.

79
    Domácí nyní srážejí při pokusu o srovnání nepřesnosti a drobné útočné fauly. Jednoho se dopustil Tetur.

80
    Horváth míč přes Hlobila nedostal, odkop od zlínské brány. Domácím už mnoho času na vyrovnání nezbývá.

81
    Na podruhé Horváth centroval míč do šestnáctky, Švec si celou situaci pohlídal.

82
    Zezula hledal Tetura, který míč tečoval před sebe, kde už čekal připravený Švec.

82
    Jurčík sice neodcentroval míč do šestnáctky, vybojoval alespoň rohový kop.

83
    Simandl centroval míč na zadní tyč, nakonec celou rodící se akci zastavil rozhodčí, který odpískal faul jednoho z domácích hráčů.

84
    Jeden z hráčů Zlína byl uprostřed hřiště faulován. Hosté budou zahrávat standardní situaci.

85
    Ta sice hostům nevyšla, za chvíli si mohou vystřihnout "repete".

85
    Ani následná standardní situaci Zlínu nevyšla. Důležité však pro hosty je především to, že ušetřili cenné minuty.

86
    A už mohlo být rozhodnuto. Autor druhé zlínské branky Kraut se prodíral přes břeclavskou obranu a zpoza šestnáctky se snažil obstřelit Prokopa, brankář domácího celku vytáhl výborný zákrok.

87
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín B: ze hřiště odchází Červenka, přichází Chmelo.

87
    Jurčíkův centr tečoval u bližší tyče Zezula, míč zaplachtil hodně mimo bránu.

88
    Zezula hlavičkou uvolnil Tetura, který se ocitl tváří v tvář Ševcovi, zakončení mu ovšem vůbec nevyšlo.

88
    Následně další vynikající zákrok Prokopa, který drží naděje svého týmu na vyrovnání.

89
    Domácí vrhají všechny síly do útoku.

90
    Rozhodčí nastaví jednu minutu.

90+1
    Hosté kombinují s míčem a zdá se, že utkání již mají pod kontrolu.

90+1

Závěrečný hvizd rozhodčího znamená jediné, hosté si odvezou z Břeclavi tři body. Domácímu celku se sice povedlo zkraje druhé půle vyrovnat po kuriózní trefě Pospiše z 50. minuty. Hosté se však bleskově vrátili do vedení, když se v 54. minutě prosadil z ojedinělého protiútoku Kraut. Fotbalisty z města Tomáše Bati vyrovnávací trefa nabudila a od té chvíle hráli mnohem aktivněji než v první půli. Do konce zápasu si vytvořili více šanci než jejich soupeř, dvakrát Břeclav zachránil brankář Prokop, jednou brevno.

To je ode mě pro dnešek ze slunné Břeclavi všechno, Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. (17:57:57)