Dánsko – Bělorusko 1:5 (kon.) | Švýcarsko – Německo 1:0 (kon.) | Slovensko – Slovinsko 3:1 (kon.)
Rakousko – Francie 0:2 (kon.)
Rakousko
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Francie
Úterý 05.05.2015, 20:15 • O2 Arena, Praha • Mistrovství světa • Skupina A
    Důležitý zápas nakonec vyhrála Francie.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Manuel Geiger (AUT) a Yorick Treille (FRA). (22:30:14)

Francie poráží Rakousko 0:2 a připsala si první body na šampionátu. Velmi si tak vylepšila svou pozici v tabulce skupiny A, kde přeskočila i svého dnešního soupeře.

O všem rozhodla až třetí třetina, do které se nastupovalo za bezbrankového stavu. První, a nakonec i vítězný gól zápasu, padl ve 47. minutě. Les Bleus sehráli výbornou přesilovou hru a ostřelování Starkbauma nakonec zakončil Damien Fleury, který tečoval střelu Stephana da Costy. Rakušané se poté snažili odpovědět, dirigováni především Michaelem Rafflem několikrát pořádně vystrašili brankáře Cristobala Hueta, jehož v 52. minutě zachránila i tyčka. Definitivní pojistku tak v čase 59:02 přidali Francouzi, střelou do prázdné klece uzavřel skóre utkání Laurent Meunier.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:12, celkem – 23:29.

Sledujete kromě MS i NHL? Staňte se fanoušky NHL.cz a o nic zajímavého a podstatného nepřijdete (y)

Posted by Hokej on 2. květen 2015

60:00

59:33
    Vhazovat se bude před rakouskou brankou. Starkbaum opět musí do své klece.

59:15
    Rakušané to opět zkoušejí bez brankáře!
    Laurent MEUNIER - 0:2

59:02
    Francie právě vstřelila branku!
    Je zřejmě rozhodnuto! Yorick Treille vybojoval kotouč pro LAURENTA MEUNIERA, který se s ním dostal až do útočného pásma a trefil prázdnou branku soupeře – 0:2. Asistence: Yorick Treille a Kevin Hecquefeuille.

58:43
    Starkbaum je na střídačce, Rakušané v šesti!

58:32
    Fleury donutil Starkbauma přerušit hru. Buly před brankou Rakouska.
    Do konce zbývá necelá minuta. Budou se nakonec radovat francouzští fanoušci z výhry?

58:08
    Na Hueta letělo nepříjemné nahození. Brankář Francie zareagoval a dokázal se postavit i proti střele Latusy.

57:34
    Francouzi v přečíslení 3 na 2, Desrosiers ale jen zavezl puk do rohu kluziště.

56:45
    Francie se už ani nesnaží kombinovat, hráči v modrém jen vyhazují puky.

56:08
    Thomas Raffl nahrával před branku. Tam se však ke kotouči dostali Francouzi a hned ho vyhodili.

55:38
    Ofsajd Rakušanů, vhazuje se ve středním pásmu.

55:06
    Necelých pět minut do konce. Podaří se Rakousku vyrovnat?
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 47. Fleury (S. da Costa, Auvitu), 60. Meunier (Y. Treille, Hecquefeuille)

Rakousko: Starkbaum (Swette) – Pallestrang, Heinrich, Altmann, Mühlstein, Schumnig, Iberer, Peter – Lebler (A), M. Raffl, Herburger – T. Raffl (C), Latusa, Komarek – Rotter, Geier, Hundertpfund – Petrik (A), Fischer, Woger – Cijan. Trenér: Dan Ratushny
    Francie: Huet (Hardy) – Manavian, Auvitu, Besch, Hecquefeuille (A), Janil, Chakiachvili, Dieude-Fauvel – Fleury, Roussel, T. da Costa – Y. Treille (A), Meunier (C), Desrosiers – Raux, S. Treille, Bertrand – Claireaux, Guttig, Lamperier – Rech – S. da Costa. Trenér: Dave Henderson

Rozhodčí: Wehrli (SUI), Šindler (CZE) – Pihlblad (SWE), McIntyre (USA)