ILHK Hr. Králové – IHC Pardubice 4:6 (kon.) | Brno – IHC Přerov 9:6 (kon.) | IHC Nový Jičín – Devils Zlín 14:6 (kon.)
IHC Olomouc – Kanci Uh. Brod 5:3 (kon.) | Slavia Praha – IHC Kladno 12:7 (kon.) | IHC Prague Rats – Roller Storm 10:2 (kon.)
ILHK Hradec Králové
4:6 (2:2, 0:1, 2:3)
Střída Sport Pardubice
Neděle 10.05.2015, 12:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • STILMAT extraliga inline hokeje

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Z východočeské metropole vám přeji pěkné nedělní poledne. V rámci základní části STILMAT extraligy inline hokeje hostí ILHK Hradec Králové celek Střída Sport Pardubice.

Oba tábory již netrpělivě vyhlíží třaskavé východočeské derby. Je jasné, že v tomto utkání nebude o emoce a napínavé situace nouze. Zvláště pak, když oba týmy budou chtít odčinit včerejší porážky. Zatímco ILHK Hradec Králové padl s IHC Čerti Kladno 5:6 po prodloužení, hráči Střída Sport Pardubice prohráli se stejným soupeřem vysoko 6:11!

Ještě dodám, že v loňské sezóně se v obou vzájemných utkáních radovali vždy hosté. Nejprve zvítězili Perníkáři v Hradci Králové 7:6. Následně však doma podlehli svému rivalovi 7:8.

ILHK Hradec Králové: Lochman – Višňák, Popela, Hronek, Čáp "C", Skočovský, Svoboda – Macháň, Půlpán, Šimoníček. Trenér: Jiří Novák.

Střída Sport Pardubice: Petric – Hlaváček – Voženílek, Beneš, Procházka, Voříšek, Rákos, Moučka "C", Šťastný. Trenér: Luboš Kraus.

Rozhodčí: Lučan, Veselý.

00:01

03:14
    Utkání je již v plném proudu, bohužel se nám oba týmy zpozdili se sepsáním zápisu o utkání. Věřte však, že stav je prozatím bezbrankový a hraje se bez větších šancí.

03:38
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Jen jsem předchozí komentář dopsal, dočkali jsme se úvodní branky. Z nenápadné akce ji vstřelili hosté, když se ke kotouči dostal TOMÁŠ ŠŤASTNÝ a bekhendovou střelou přes padajícího Lochmana otevřel brankový účet zápasu. Asistence: Lukáš Procházka.

05:07
    Hradec právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno. DAVID SKOČOVSKÝ uplatnil svůj důraz na brankovišti a propasíroval puk za záda Petrice. Asistence: Zdeněk Čáp.

07:10
    Domácí po vstřelené brance převzali iniciativu a hraje se tak převážně na polovině Pardubic.

07:42
    Hosté spoléhají hlavně na rychlé brejky. Jeden takový teď zakončil střelou nad bránu z mezikruží Moučka.

08:13
    A další brejk Pardubic již končí brankou. JAROSLAV MOUČKA ujel se svými dvěma spoluhráči, avšak namísto přihrávky na volného hráče volil střelu pod vyrážečku Lochmana a nemýlil se. Bez asistence.

08:47
    Za nedovolené bránění vyloučen pardubický Moučka.

09:16
    Za držení protihráče vyloučen hradecký Višňák. Bude se tedy hrát 3 na 3.

09:30
    Mladý Filip Hronek měl velkou šanci, avšak Petric skvěle zasáhl.

10:17

10:46

10:51
    Lochman již ležel na zádech, ale první čtvrtinu velice aktivní Moučka jej pouze trefil do výstroje.

11:13
    V poslední minutě úvodního dějství vyrovnává střelou zápěstím pod vyrážečku Petrice DAVID SKOČOVSKÝ. Asistence: Šimon Macháň, Zdeněk Čáp.

12:00

Máme za sebou úvodní čtvrtinu zápasu, po které je stav nerozhodný 2:2. Hosté z Pardubic dvakrát vedli, domácí však dokázali na obě branky odpovědět a proto je stav takový, jaký je.

12:01
    Začala druhá čtvrtina.

12:22
    Nebezpečnou přihrávku Skočovského zpoza brány na poslední chvíli zastavila hostující obrana.

13:05
    Skočovský přišel o hokejku. Pardubičtí této výhody však nedokázali využít.

14:01
    Půlpánovu střelu bekhendem vyráží Petric do rohu kluziště.

15:06
    Krásná kombinace hostujícího celku, na jejímž konci byla tvrdá střela Moučky. Lochmanovy kotouč vypadl, na poslední chvíli jej ale přilehl na brankové čáře a zabránil tak gólu.

16:17
    Krásná individuální akce domácího Popela končí nepřesnou střelou.

17:00
    Dělovka Višňáka z velké vzdálenosti nadělala Petricovi mnoho potíží, přesto je stav stále nerozhodný.

17:30
    Další nájezd domácího celku znamená skvělý zákrok pro Petrice.

18:01
    Skočovský se pokoušel rychlou kličkou obelstít dva hostující obránce. Ti mu kotouč sebrali a zakládají útok.

18:53
    Zcela osamocený střílel Šimoníček z prostoru mezi kruhů. Jeho rána však postrádala přesnost.

19:24
    Další zákrok Petrice, tentokrát vyrážečkou. Hostující brankář se rozhodně nenudí.

20:50
    Hra v posledních vteřinách trochu postrádá spád a hraje se bez větších šancí na obou stranách.

21:06
    Za hákování vyloučen hradecký Šimoníček.

21:44
    Byť hrají svěřenci Jiřího Nováka v oslabení, mohli se ujmout vedení. To by však střela Čápa musela být podstatně přesnější.

22:36

23:10
    Svou brilantní techniku a bruslení předvedl Rákos, který přebruslil celou domácí obranu a pořádně protáhl Lochmana.

23:49
    Tak přeci jen se hosté ujímají vedení. Pár vteřin před závěrečnou sirénou ve vlastním obranném pásmu našlápl JAROSLAV MOUČKA a krásným sólem přes celé hřiště prostřelil Lochmana. Bez asistence.

24:00

Po polovině utkání mohou být o málo spokojenější hosté z Pardubic. Po nerozhodné první čtvrtině se v té druhé prosadil jen pardubický kapitán Jaroslav Moučka a stanovil tak průběžný stav zápasu na 3:2 pro hosty.

24:01
    Začala třetí čtvrtina.

24:09
    Krásnou otočku předvedl za svou brankou Čáp.

24:25
    Hráči z města perníku si vedení dlouho neužili.ZDENĚK ČÁP nechytatelnou střelou z mezikruží propálil vše co mu stálo v cestě, včetně brankáře Lochmana. Asistence: Šimon Macháň.

25:25
    Pardubičtí si své vedení berou rychle zpět. Benešova střela se od hlavního rozhodčího odrazila k JAROSLAVU MOUČKOVI, který pohodlně zasunul kotouč za Lochmana. Asistence: Petr Beneš.

27:09
    Pardubičtí aktivně napadají rozehrávku Hradce a způsobují tím domácím velké potíže.

28:10
    Nebezpečnou střelu Rákose vyrazil Lochman do rohu kluziště vyrážečkou.

28:54
    A další akce Rákose, tentokrát si vybruslil až před Lochmana, který s vypětím všech sil zlikvidoval jeho pokus pravým betonem.

29:06
    Do samostatného průniku ujel Macháň. Jeho bekhendový pokus jen o kousek minul Petricovu svatyni.

30:05
    Další pokus Macháně tentokrát končí na výstroji Petrice.

30:20
    Šimoníček ujel svému obránci ale nepříliš prudkou střelou nechal vyniknout Petrice.

30:55
    Tvrdá rána Šťastného nadělala Lochmanovi velké potíže.

32:03
    Domácí borci teď ujížděli 3 na 1, avšak svou kombinací si žádnou větší příležitost nevytvořili a Petric tak pohodlně zasahuje lapačkou.

32:41
    Hradecký Macháň si vybruslil od mantinelu a prověřil Petricovu pozornost.

33:30
    Hráč se zkušenostmi z hokejové extraligy, pardubický Daniel Rákos, teď ukázal svůj přehled ve hře a krásnou žabičkou našel Voříška, který nedokázal zakončit.

34:45
    Macháňovu střelu z bezprostřední blízkosti skryl Petric ve své výstroji.

35:13
    Hosté navyšují své vedení. Na brankoviště nahozený kotouč si našel PETR BENEŠ a zasunul jej za záda Lochmana. Asistence: Jaroslav Moučka.

35:51
    Hradečtí se před závěrečnou čtvrtinou dostávají na dostřel zásluhou ALEŠE PŮLPÁNA. Asistence: Bohdan Višňák.

Tři čtvrtiny jsou již minulostí. V hradecké FORTUNA Aréně jsme svědky velice vyrovnaného a napínavého duelu. Ve východočeském derby prozatím vedou hosté z Pardubic 5:4. Velkou zásluhu na tom má kapitán Jaroslav Moučka, autor hattricku.

36:00
    Začala čtvrtá čtvrtina.

37:08
    Perníkáři jsou v držení kotouče, do větší šance se ale nedostávají.

37:22
    Daniel Rákos si vybruslil až před Lochmana. Hradeckého brankáře ale ani nadvakrát překonat nedokázal.

38:52
    Tohle mohla být gólová šance pro Voženílka. Kotouč mu ale na poslední chvíli sklouzl z čepele a nedokázal tak zakončit.

40:12
    Za nedovolené bránění vyloučen hradecký Skočovský.

40:36
    Hosté dobře kombinují a svírají Hradec. K zakončení se ale nedostávají.

41:11
    Daniel Rákos se prezentoval tvrdou střelou z velké vzdálenosti, která však postrádala přesnost. Hostům se přesilovka vůbec nedaří.

41:42

42:12
    Filip Hronek se mohl protlačit do zakončení, namísto střely ale volil přihrávku. Z útoku tak nebude nic.

43:10
    Višňák střílel zápěstím pouze do lapačky Petrice.

43:28
    Skočovský útočil na hattrick. Proti byla vyrážečka Petrice.

43:55
    Pardubičtí se snaží kontrolovat kotouč a nikam se již nehrnou. To se jim však mohlo hrubě nevyplatit. Petrice totiž výborně zasáhl, nejdříve proti střele Popela a i proti následné dorážce Hronka.

45:30
    Jak silný je Daniel Rákos na kotouči, o tom se nyní přesvědčil Zdeněk Čáp, který ať náháněl pardubického hráče jak chtěl, kotouč mu vzít nedokázal.

45:50
    Za podražení vyloučen hradecký Macháň.

46:05
    Domácím hokejistům se bude toto utkání otáčet při vlastním oslabení jen těžko.

46:22
    Za podražení vyloučen pardubický Moučka. Při hře 3 na 3 tak mají domácí přeci jen nějakou šanci se zápasem ještě něco udělat.

47:00
    Hosté kontrolují kotouč. Otočit stav utkání bude pro Hradec již velice těžké.

47:24
    Troufám si tvrdit, že je rozhodnuto. Rákos skvěle našel PETRA BENEŠE a ten střelou pod vyrážečku Lochmana zvýšil na rozdíl dvou branek. Asistence: Daniel Rákos.

48:00

V hradecké FORTUNA Aréně je dobojováno. Ve východočeském derby vítěze hostující Pardubice nad Hradcem Králové 6:4. Zápas byl po celých 48 minut velice vyrovnaný s šancemi na obou stranách. Více jich však proměnili Pardubičtí a tak si připisují do tabulky důležité 3 body. Výraznou měrou se o vítězství Perníkářů zasloužil jejich kapitán Jaroslav Moučka, který si v dnešním duelu připsal 3+1. To je ode mě pro tuto chvíli vše. Děkuji vám za pozornost a u dalších duelů v rámci STILMAT extraligy inline hokeje na počtenou. (13:28:12)

Radek Kozel

Branky a nahrávky: 6. Skočovský (Čáp), 12. Skočovský (Macháň, Čáp), 25. Čáp (Macháň), 36. Půlpán (Višňák) – 4. Šťastný (Procházka), 9. Moučka, 24. Moučka, 26. Moučka (Beneš), 36. Beneš (Moučka), 48. Beneš (Rákos)

Rozhodčí: Lučan, Veselý