Groznyj – Spartak 4:2 (kon.) | Saransk – Arsenal Tula 1:0 (kon.) | FK Krasnodar – Perm 1:1 (kon.)
FK Achmat Groznyj
4:2 (0:1)
FK Spartak Moskva
Pondělí 11.05.2015, 12:30Ruská Premier Liga

Nádherný zápas je u konce. Ve druhém dějství jsme byli svědky hned pěti gólů! A hned čtyři z nich vstřelili domácí, ačkoliv ti hráli od druhého poločasu o deseti. Vítězství zařídil Ailton, který nejprve v 90. minutě dal gól na 3:2 a dvě minuty na to zužitkoval centr, čímž definitivně ztvrdil vítězství Těreku. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (14:29:29)

Rebrov – Jeden úspěšný zákrok

Godzjur – Jeden úspěšný zákrok

90+3
    AÍLTON - 4:2

90+2
    Těrek Groznyj právě vstřelil branku!
    Fantastický závěr! Definitivní vítězství Těreku zařizuje AILTON, jenž druhým gólem během dvou minut navýšil vedení, když si naskočil na centr Aissatiho a hlavičkou usměrnil balón do dolního rohu k pravé tyči.

90+1
    Nastavují se celkem tři minuty.
    AÍLTON - 3:2

90
    Domácí získali standardní situaci a v závěru šokují celý stadión. Mauricio se postaral o rozehrávku a jeho pas propadl až ke vzdálenější tyči, kde se k míči dostal AILTON, který přízemním pasem posílá svůj tým opět do vedení.

88
    Na výsledku nic nezměnil ani rohový kop Spartaku. Kombarov totiž našel pouze hlavu bránícího Rodolfa.

87
    A opět domácí toho moc nevymysleli. Chvíli si pohráli s balónem a poté jej odpálili k protější straně hřiště. Soupeř se tak k míči dostal zadarmo.

86
    Ačkoliv si Kombarov poradil se dvěm soupeři, jeho následný pas pro Promese zastavil v poslední chvíli pozorný Kuzjajev.

85
    Autora úvodního gólu Krotova vystřídá v zhávěru Ananidze.

84
    Jenže Spartaku se už moc nedaří. Další nepřesná přihrávka z kopačky Jurada skočil opět u domácího gólmana. Bude se střídat.

83
    Tým Hroznyje evidentně už netouží po třech bodech, ale snaží se ubránit alespoň bod, který je pro ně poměrně cenný.

82
    Hosté se stále drží na útočné polovině. Romulo směřovalo přihrávku pro Krotova, avšak ta byla nepovedená. Kopat se bude pouze od brány.

81
    Promes to zkoušel z pravé strany a poměrně z velké dálky. Míč se stočil ke straně a nakonec mezi prostor tří tyčí nezamířil.

79
    Pro dnešek má odpracováno Lebeděnko. Toho ve zbývajícíh minutách nahradí Ailton.

78
    Romulo vypálil přes clonícího hráče, ale gólman Godzur na kulatý nesmysl dobře viděl a dokázal ho do svých rukavic lapit.

Martin Doležal

Branky: 50. Mbengue (Lebeděnko), 53. Mbengue, 90. Aílton (Maurício), 90+2. Aílton (Aissati) – 27. Krotov (Paršivljuk), 75. Promes (D. Kombarov)

Karty:   29. Rodolfo (GRZ), 45+2. Semjonov (GRZ) – 2. Tasci (SPM), 31. Källström (SPM), 42. Davydov (SPM)   40. Ivanov (GRZ)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 2:3.
    FK Achmat Groznyj: Godzjur – Kuzjajev, Semjonov, Rodolfo, Kudrjašov – Maurício, Adílson (65. Píriz), Lebeděnko (79. Aílton), Ivanov – Kanu, Mbengue.
    Náhradníci: Gorodov – Aissati, Kadyrov, Aílton, Teikeu, Komorowski, Píriz, Ucijev, Šachtijev.

FK Spartak Moskva: Rebrov – Paršivljuk, Makejev, Tasci, D. Kombarov – Rômulo, Källström (60. Movsisjan), Glušakov – Promes, Krotov (85. Ananidze), Davydov.
    Náhradníci: Mitrjuškin, Pesjakov – Bryzgalov, Ananidze, Insaurralde, Movsisjan, Jurado, Timofejev.

Rozhodčí: Meškov – Demeško, Suchoverchov