Finsko – Bělorusko 3:2 (3:1 po s.n.) | Německo – Rakousko 2:3 (1:2 po s.n.) | Slovinsko – Dánsko 1:0 (kon.)
Švédsko – Francie 4:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
Německo
2:3 (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Rakousko
Pondělí 11.05.2015, 16:15 • O2 Arena, Praha • Mistrovství světa • Skupina A

Sledujete kromě MS i NHL? :) Tak se staňte fanoušky stránky NHL.cz a nic podstatného z play-off Stanley Cupu vám neunikne!

Posted by Hokej on 5. květen 2015

V samostatných nájezdech byli úspěšnější Rakušané, kteří ziskem druhého bodu výrazně zvedli své šance na udržení se mezi elitou. O všem ale rozhodne až zítřejší duel mezi Lotyšskem a Francií – pokud tedy Rakousko senzačně nezaboduje s Kanadou.

Diváci v O2 Areně dnes čekali na gól až do 35. minuty, ve které otevřel skóre Thomas Raffl. Němci se prosadili ve 45. minutě, kdy se přesně trefil Michael Wolf. Rakušané šli do vedení ještě jednou po zásahu Rafaela Rottera, ovšem dvě minuty před koncem srovnal Patrick Reimer, který puk za záda Starkbauma tečoval bruslí. V nájezdové loterii se pak prosadili hned dva Rakušané, Endrase překonali Heinrich a Konstantin Komarek. Jelikož na straně Německa byl úspěšný jen Rieder, je vítězný zásah připsán právě Komarkovi.

Nejlepší hráči zápasu: Patrick Reimer (GER) a Manuel Latusa (AUT) (18:52:40)

Po skončení zápasu jsou vyhlášeni tři nejlepší hráči Německa na turnaji. Cenu si přijeli přebrat Tobias Rieder, Michael Wolf a Justin Krueger.

Konstantin KOMAREK - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Rakousko.
    Autorem vítězné branky je KONSTANTIN KOMAREK.

3. série
    1:2
    Starkbaum poslední nájezd kryje a Rakousko vítězí! Neuspěl proti němu Reimer.

0:2
    Konstantin Komarek si Endrase roztáhl a zasunul puk za jeho záda.

1. série
    0:1
    Hospelta vychytal Starkbaum.

1. série
    0:1
    Dominique Heinrich vymíchal Endrase a poslal mu kotouč mezi betony!

Samostatné nájezdy začínají.

Před startem nájezdů ještě rolba upraví pruh ledu ve středu hřiště.

Ani prodloužení nerozhodlo. I v něm bylo Rakousko aktivnější, ale vítězného gólu se nedočkalo.

Střely na branku v prodloužení – 1:2, celkem – 17:32.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:50
    Rakušané se ještě snaží o poslední nápor, ale už to vypadá na nájezdy.

64:04
    Herburger se parádně uvolnil a jeho střelu z pravého kruhu s vypětím všech sil vytěsnil úzkým koncem hole Endras!

62:54
    Nahození Koppchena se snažil tečovat Hager, pro Starkbauma to dobře dopadlo.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 45. Wolf (Pietta, Müller), 58. Reimer (Kohl, Krammer) – 35. T. Raffl (Raffl, Heinrich), 55. Rotter (Mühlstein), rozh. náj. Komarek