Torpedo Moskva – Saransk 2:0 (kon.) | Zenit – Lok. Moskva 1:0 (kon.) | Groznyj – Ural 1:3 (kon.)
Dynamo – FK Krasnodar 1:1 (kon.) | Kubaň Krasnodar – Arsenal Tula 5:1 (kon.) | Rostov – CSKA Moskva 1:1 (kon.)
Ufa – Kazaň 1:1 (kon.) | Spartak – Perm 3:3 (kon.)
Dynamo Moskva
1:1 (1:1)
FK Krasnodar
Sobota 30.05.2015, 12:30 • Arena Khimki, Khimki • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Příjemné sobotní odpoledne, dnes máme na programu poslední kolo ruské Premier Ligy, ve kterém na sebe mimo jiné narazí FK Dinamo Moskva a FC Krasnodar. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

FK Dinamo Moskva se v tabulce nachází na 4. příčce a na svém kontě má 49 bodů. Fotbalisté Moskvy čtrnáctkrát zvítězil, sedmkrát remizovali a osmkrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 52:35.

FC Krasnodar je v tabulce na 3. místě a na svém kontě 59 bodů. Fotbalisté Krasnodaru sedmnáctkrát zvítězili, osmkrát remizovali a čtyřikrát poznali chuť hořké porážky. Dosavadní stav skóre je 51:26.

FK Dinamo Moskva: Gabulov – Rotenberg, Douglas, Samba, Žirkov – Vainqueur, Zobnin – Ionov, Valbuena, Dzsudzsák – Kurányi (C).
    Náhradníci: Šunin, Berezovskij – Jarmolicki, Kaljašin, Danilkin, Živogljadov, Katrič, Levin, Tašajev, Kuzmin, Obolski.

FC Krasnodar: Dikan – Kalešin, R. Sigurðsson, Granqvist (C), Petrov – Gazinskij, Achmedov, Širokov – Pereyra, Wánderson, Mamajev.
    Náhradníci: Kavlinov, Sinicyn – Martynovič, Izmajlov, Bystrov, Adžindžal, Lanin, Ari.

Rozhodčí: Lapočkin – Veretěškin, Lunev.
    Stadion je připraven.

-10
    Rozcvička skončila a hráči se přesunuli do svých šaten.

-5
    Fotbalisté pomalu nastupují do tunelu, kde budou čekat na pokyn rozhodčího, který hráče doprovodí na hrací plochu.

-4
    Trávník je připraven, čeká se na příchod hráčů.

-2
    Hlavní sudí přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.

1

1
    O úvodní výkop se postarali fotbalisté Dinama Moskva, kteří oblékli tradiční bílé dresy a modré trenýrky.

1
    Hráči Krasnodaru zvolili černo-zelenou kombinaci dresů.

1
    Domácím hráčům se rozehrávka podle představ rozhodně nepodařila, protože už po pár vteřinách o balon přišli.

1
    Ze ztráty balonu domácích mohli těžit hosté, ale nestalo se tak. Krasnodar se sice s míčem dostal na soupeřovu polovinu, ale finální přihrávka byla velmi nepřesná, takže se balon stěhoval znovu na kopačky domácích borců.

2
    Domácí Dinamo nikam nespěchá a v pohodě kombinuje na vlastní polovině. Chtělo by to nějakou zajímavou myšlenku.

3
    Zajímavá myšlenka přišla ve 3. minutě, ale celá akce skončila na odpískaném ofsajdu, ve kterém se zapomněl kapitán celku Kurányi.

4
    Ve 4. minutě jsme byli svědky první střely, kterou ze své kopačky vyprodukoval Vaingqueur, avšak gólman Dikan si s tímto pokusem poradil a připsal si úspěšný zákrok.

5
    Zatím se toho na hřišti příliš zajímavého neděje. Doufejme, že se obraz hry zlepší a hlavně, že přijdou gólové šance. Na ty přece každý čekáme.

6
    U balonu jsou hosté, kteří mají na vlastní polovině výhodu autového vhazování, uvidíme, jak si poradí s rozehrávkou.

6
    Autové vhazování se ani trochu nevyvedlo a Krasnodar o balon přišel.

7
    Příliš fanoušků si cestu na dnešní utkání nenašlo. Vypadá to, že dorazili jen ty nejvěrnější.

8
    Hosté se snažili dostat na soupeřovu polovinu, ale Zobnin si připsal dobrý obranný zákrok a ve středu hřiště získal balon pro Dinamo.

9
    Nicméně domácí hráči si nedokázali dát dobrou přihrávku a o balon velmi rychle přišli. Do protiútoku vyrazili hosté, avšak jejich snažení bylo přerušeno odmávaným ofsajdem, ve kterém se zapomněl útočník Wánderson.

12
    O přihrávku do velkého vápna si řekl Kurányi, ale nepohlídal si ofsajd, takže ve hře pokračovat nemohl.

14
    Valbuena obdržel složitou přihrávku, kterou si ve skluzu nedokázal zpracovat. Jen, co dopadl na zem, tak mu ještě protihráč při doběhu šlápl na ruku, ale hráč domácího celku je v pořádku a pokračuje ve hře.

16
    Dinamo Moskva právě vstřelilo branku!
    Z levé strany přilétl do vápna nadýchaný centr, který Kurányi sklepl pro svého spoluhráče a BALÁZS DZSUDZSÁK se mu odměnil vstřeleným gólem. DZSUDZSÁKOVI střela z voleje sedla parádně a gólman se natahoval marně.
    Balázs DZSUDZSÁK - 1:0

20
    Krasnodar právě vstřelil branku!
    Hosté se nezalekli a po dobré akci vyrovnali na 1:1. Kalešin přes bránícího protihráče v pohodě odcentroval balon ke vzdálenější tyči, kam si naběhl ROMAN ŠIROKOV a přesnou hlavičkou nedal Gabulovovi šanci.
    Roman ŠIROKOV - 1:1

22
    Do šance se dostal Valbuena, ale branku netrefil.

25
    Valbuena zahrával volný přímý kop, ale centrem nikoho ze spoluhráčů nenašel. Hosté se v pohodě ubránili a nemuseli čelit žádné nebezpečné situaci.

26
    Hráči obou celků by se do šancí mohli dostávat častěji, protože jak jde vidět, tak to s míčem přece umí. Doufejme, že tyto vstřelené branky oběma celkům pomohou a zápas začne být zajímavější.

29
    A máme tu první žlutou kartu dnešního zápasu, kterou byl potrestán Kurányi. Kapitán domácího celku fauloval a byl potrestán právem.
    Atmosféra z dnešního zápasu.

32
    Douglas se dostal do koncovky, ale jeho rána gólem neskončila.

32
    Útočná akce hostů byla zastaven na odpískaném ofsajdu.

33
    V hlavičkovém souboji se střetli dva protihráče a Samba zůstal ležet na hrací ploše. Nyní už je u domácího fotbalisty lékařská pomoc.

35
    Ve 35. minutě svítí na informační tabuli stále stav skóre 1:1. Uvidíme, zda se do konce prvního poločasu dočkáme ještě nějaké branky.

36
    Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře, zatím však bez Samby, který je ošetřován.

36
    Širokov se dožadoval pokutového kopu, ale rozhodčí byl jiného názoru a penaltu neodpískal. Širokov si totiž naběhl do vápna pro balon, ale přihrál pád a ten mu sudí správně neodpískal. Gólman Gabulov se rozčiluje, že sudí neudělil žlutou kartu za filmování.

38
    Ošetřený Samba už je na hrací ploše.

39
    Obrana domácího celku zazmatkovala a pustila soupeře do obrovské šance. Přihrávka ke vzdálenější tyči se dostala až k Širokovovi, který měl před sebou pouze brankáře Gabulova, ale ten ukázal svou kvalitu a svůj tým skvěle podržel.
    Gabulov likviduje obrovskou šanci.

41
    Na druhé straně čaroval také gólman Dikan. Valbuena totiž zahrával volný přímý kop a prezentoval se parádní ránou pod břevno, avšak Dikan si připsal parádní zákrok a zabránil stoprocentnímu gólu.
    Valbuena standardní situaci neproměňuje.

42
    Protože Dikan vyrazil střelu na rohový kop, tak domácí tým získal další výhodu standardní situace. Nicméně tentokrát se Dinamo k ničemu vážnému nedostalo, protože gólman Dikan vše přečetl a pro centrovaný balon si v pohodě vyskočil.

45
    První poločas je nastaven o 1 minutu.

45+1
    Dinamo mělo výhodu rohového kopu, ale k centrovanému balonu se nikdo z domácích hráčů nedostal, takže brankář zůstal bez zákroku.

45+2

Držení míče: FK Dinamo Moskva 54%-46% FC Krasnodar.
    Střely na bránu: FK Dinamo Moskva 4:2 FC Krasnodar.
    Střely mimo bránu: FK Dinamo Moskva 1:2 FC Krasnodar.
    Zákroky brankářů: FK Dinamo Moskva 1:3 FC Krasnodar.

Rozhodčí Lapočkin ukončil první poločas za stavu 1:1. Oba góly padly v rozmezí mezi 16. až 20. minutou. Do vedení šli domácí fotbalisté, když se přesně v 16. minutě trefil Dzsudzsák, avšak hosté se nezalekli a ve 20. minutě odpověděli vyrovnávacím gólem, o který se zasloužil Širokov. Šancí k vidění příliš nebylo, ale v závěru poločasu už se situace zlepšovala. Doufejeme, že přestávka fotbalistům pomůže a druhý poločas bude zajímavější.

Druhý poločas začne přibližně v 13:31.

Hráči jsou zpět na hrací ploše, za malou chvíli začne druhý poločas.

46

46
    Míč do druhého poločasu uvedli fotbalisté Krasnodaru.

48
    Spoluhráči připravili Kalešinovi šanci, ale hráč Krasnodaru díru do světa neudělal. Kalešinov se sice dostal do koncovky, ale jeho ránu mu protihráč v pohodě zablokoval. Vše ještě radši hasil Gabulov.

51
    Domácí tým se dostal s míčem na útočnou polovinu, kde pak Dzsudzsák odcentroval balon do vápna, ale gólman Dikan byl pozorný a míč si v pohodě stáhl do náruče.

52
    Aktivní Dzsudzsák se protlačil ke střele, ale proměnit ji nedokázal. V 52. minutě je stav skóre stále nerozhodný.

53
    Wánderson se ocitl v ofsajdu, a tak útočná akce Krasnodaru byla zastavena.

54
    Vypadá to, že FK Dinamo Moskva využije prvního střídání.

54
    K odraženému balonu se dostal Širokov, který pálil z těžkého úhlu, ale i přesto dokázal Gabulova pozlobit. Nicméně tato střela gólem neskončila, protože Gabulov zasáhl úspěšně.

57
    Dzsudzsák obdržel dobrou přihrávku od Valbueny, ale střela z první se Dzsudzsákovi nepodařila a branku minul o velký kus.

61
    Přihrávku do běhu obdržel Mamajev, který se snažil ohrozit soupeřovu branku, ale to se mu nepodařilo. Dobře se na něj dotíral Samba, který ho naprosto rozhodil a Mamajev ve snaze branku netrefil.

62
    To, co teď Pereyra neproměnil, si za rámeček rozhodně nedá. Pereyra totiž obdržel parádní přihrávku za obranu a sám se spoluhráčem postupoval na brankáře. Nicméně hráč s číslem 33 vzal vše na sebe a dostal se až do zakončení. Brankář Gabulov zasáhl parádně a svému protihráči zneškodnil stoprocentní gól.
    Pereyra selhal ve stoprocentní příležitosti.

67
    Dohráno má autor první branky, Dzsudzsák, kterého na hrací ploše vystřídal Kuzmin.

71
    Střídají také hosté: hrací plochu opustil Wánderson a místo něj přišel Ari.

72
    Ari na sebe hned po příchodu upozornil střelou, ale pozorný Samba mu ji úspěšně zablokoval.

75
    Po delší době jsme mohli vidět další střelu na branku, ve které se ocitl aktivní Širokov, ale Gabulov svůj tým znovu podržel. Takže ani v 75. minutě se stav skóre nemění.
    Gabulov a jeho další z úspěšných zákroků.

77
    Ari v ofsajdu, takže hra je přerušena.

78
    Gólman Gabulov byl potrestán žlutou kartou.

82
    Střídání v týmu FC Krasnodar: ze hřiště odchází Pavel Mamajev, přichází Vladimir Bystrov.

82
    A ještě jedna změna v týmu FC Krasnodar: ze hřiště odchází Odil Achmedov, přichází Marat Izmajlov.

84
    Dinamo Moskva zahrávalo rohový kop, ale ze standardní situace nic nevytěžilo. Nicméně následuje další roh.

85
    Valbuena ze své kopačky vyslal nadýchaný centr do vápna, kde se ke střele hlavou prodral snaživý Douglas, avšak jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Šance to však byla zajímavá.
    Douglas a jeho nepřesná střela hlavou.

89
    Rotenberg fauloval a byl potrestán žlutou kartou.

90
    Další žlutou kartu vyfasoval Izmajlov.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.

90+1
    Informace ze současně hraného zápasu: CSKA dokázalo vyrovnat na 1:1 a nyní má postup do kvalifikace Ligy mistrů jisté. Krasnodar se v současné situaci musí spokojit s kvalifikací v Evropské lize.

90+2
    Širokov v ofsajdu, a tak sudí musel hru přerušit.

90+3
    Do konce zápasu už příliš času nezbývá a zatím to vypadá, že už se ani nic nestane.

90+3
    Střídání v týmu FK Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Alexej Ionov, přichází Anatolij Katrič.

90+3

Hlavní rozhodčí Lapočkin ukončil dnešní utkání za stavu 1:1. Oba góly padly v první polovině prvního poločasu. Nejprve se v 16. minutě trefil Dzsudzsák a o 4 minuty později vyrovnal na 1:1 Širokov. Úvod zápasu byl spíše nudný, ale po vstřelených brankách šel výkon hráčů nahoru. Ve druhém poločase si oba celky vytvořily ještě šance, ale proměnit už je nedokázaly. Fotbalisté Krasnodaru byli blízko postupu do kvalifikace Ligy mistrů, ale v samotném závěru o tuto lahůdku přišli, protože současně hraný zápas CSKA Moskva zvládla, když v 88. minutě vyrovnal na 1:1 Wernbloom. Takže Krasnodar se musí spokojit pouze s postupem do kvalifikace Evropské ligy. Do Evropské ligy se kvalifikuje také Dinamo Moskva.

Ruská Premier Liga se dnes rozloučila s ligovým ročníkem 2014/2015 a po pauze se můžete těšit na novou sezónu plnou krásných momentů. Mockrát děkuji za Vaši přízeň a přeji krásný zbytek sobotního dne. (14:28:04)
    300 fanoušků Krasnodaru si dnes udělalo výlet na poslední ligové kolo a sledovalo remízu 1:1.