4 6 6 6
Neděle 07.06.2015, 15:12French Open - muži - Roland Garros (antuka) • Finále
    Stan Wawrinka proměňuje druhý mečbol a vítězí letošní French Open!

4:6
    Bekhendem po čáře ukončuje Stan Wawrinka toto finále a Novak Djokovič tak také své třetí finále na tomto turnaji prohrává 3:1 na sety.

4:5
    Djokovič byl celou dobu pod tlakem, poté se z toho však dostal, nicméně Wawrinka vytáhl bekhend po čáře, po kterém vede 5:4 a půjde podávat na vítězství v turnaji!

4:4
    Další dlouhý míč z rakety Djokoviče a také Wawrinka tak odvrátil brejkboly a udržel svůj servis.

4:3
    Dva brejkboly odvráceny a Djokovič se dostává opět do mírného vedení. Toto byl velmi důležitý moment čtvrtého setu, možná i zápasu.
    Djokovič vyrobil zbytečnou chybu z forhendu a ztrácí náskok

3:3
    Nicméně ihned poté Djokovič chybuje a náskok 3:0 ze začátku setu je rázem pryč.

3:2
    Fantastická výměna nakonec ukončila tento gem. Wawrinka tedy potřetí v zápase prolamuje servis soupeře a ve čtvrtém setu jsme skoro opět na začátku. Wawrinka půjde podávat na 3:3 po krátké pauze.

3:1
    Djokovič si připravil pozici a měl nahráno, na síti však trestuhodně chybuje a půjde na servis.

3:0
    Brejk je potvrzen a Wawrinka zatím ve čtvrtém setu čeká na svůj první vyhraný gem.

2:0
    Další chyba pramenící z rychlé hry Wawrinky, Djokovič okamžitě bere soupeři servis a vkročil do tohoto setu velmi dobře.

1:0
    Djokovič si na úvod čtvrtého setu v poklidu pohlídal servis a ujímá se vedení 1:0.
    Wawrinka senzačně vede 2:1 na sety

3:6
    Přímým bodem z podání se dostává Wawrinka k vedení 2:1 na sety a Djokovič je tak rázem ve velmi těžké situaci.

3:5
    Další chyba Wawrinky, nyní je před námi možná nejdůležitější gem tohoto finále.

2:5
    Djokovič dostal šanci soupeře přehodit, vybral si lob, nicméně ten poslal jen do autu.
    Závěrečný kraťas Djokoviče na brejkbol bylo podle Bena Rothenberga volání o pomoc

2:4
    Zkrácení hry bylo hodně špatné a čistou hrou tak Djokovič přichází o svůj servis.
    Vývoj utkání je poněkud nečekaný

2:3
    Po forhendové chybě je tu čistá hra pro Wawrinku.

2:2
    Wawrinkův bekhend po čáře končí v autu a tak se po dlouhé době nemusel Srb strachovat o své podání při brejkbolu.

1:2
    S přehledem Wawrinka uhrál tento gem.

1:1
    Tohoto gemu by mohl Wawrinka litovat, byl velmi blízko prolomení servisu světové jedničky, nicméně Djokovič si servis pohlídal.

0:1
    Další dobré podání ukončuje tento gem.
    Proměněný setbol Stana Wawrinky

4:6
    Wawrinka nakonec přehrál Djokoviče, který sice výtečně bojoval, no nakonec o tento gem a i celý set přichází.

4:5
    Nakonec důležitý gem Stan zvládá a Djokovič půjde po krátké pauze bojovat o udržení se ve druhém setu. V tom je zatím lepším hráčem Wawrinka.

4:4
    Další zkrácení hry a Wawrinka poté raketou dvakrát udeřil do sítě, což se nelíbilo divákům na centrálním dvorci.

3:4
    Wawrinka si sedmý gem nakonec uhrál a na rozdíl od prvního setu tak zatím neztratil svůj servis.

3:3
    Wawrinka měl nahráno, k dispozici měl dvě smeče, ale ve druhém případě mířil hodně mimo.

2:3
    Jen do pásky poslal Djokovič forhend a ve třetím setu si tak nadále oba hráči drží podání.

2:2
    Nebylo to nic lehkého, ale Djokovič nakonec tento gem ustál a nadále si drží v tomto finále svůj servis.

1:2
    Také Wawrinka odpovídá čistou hrou, po které se ujímá vedení 2:1.

1:1
    Forhendovou přestřelku vyhrál Djokovič, který se čistou hrou dotáhl na svého dnešního soka.

0:1
    To je přesně ten bekhend, na který musí Wawrinka spoléhat. Dostal Djokoviče ven z kurtu a poté na síti vše dohrál.

6:4
    Nakonec to Srbovi vyšlo, Djokovič se dostal z těžké chvíle, kdy dal Wawrinkovi brejkbol, ale situaci ustál a dostává se do vedení 1:0.

5:4
    Nádherný forhend křížem přes celý kurt, Stan tak snižuje na 5:4, ale na podání půjde po krátké pauze Novak Djokovič.

5:3
    Parádním podáním ukončuje Novak tento gem a dostává se již do vedení 5:3.

4:3
    Servis a bekhend, tedy dvě hlavní zbraně Švýcara naprosto odešly v tomto gemu. Závěr zakončil Stan dvojchybou.

3:3
    Opět výborné podání a šestý gem je minulostí, tentokrát pro Djokoviče bez výrazných starostí.

2:3
    Wawrinka měl v tomto gemu trable, nicméně nakonec i s pomocí servisu si podání udržel.

2:2
    Opět servis na tělo a rázem je Djokovič ze složité situace pryč.

1:2
    Ihned poté také eso číslo 3 a nyní to tedy z pohledu Wawrinky bylo mnohem jistější při podání.

1:1
    Jenže další dobré podání již druhý gem zápasu ukončuje.

0:1
    První gem je za námi, ale pokud takto bude utkání pokračovat, tak se máme opravdu na co těšit.