Moldavsko – Malta 0:0 (kon.) | Island – S. Makedonie 3:0 (kon.)
Moldavsko
0:0 (0:0)
Malta
Čtvrtek 11.06.2015, 18:00 • Stadionul Zimbru, Kišiněv, Moldávie • Kvalifikace ME U21

S konstatováním, že Moldavsko ani ve svém druhém kvalifikačním zápase o postup na EURO U-21 v roce 2017 nevyhrálo, když remízovalo s outsiderem z Malty 0-0, se s Vámi loučí a zase někdy u kvalifikace jednadvacítek se těší Tomáš Lysý. (19:53:52)

Červené karty: 0-0.

Oba týmy tak berou do kvalifikační skupiny 1 první body. Moldavsko po úvodní prohře v Belgii 2:1 získává bod za remízu s Maltou, která si po lehce napravuje chuť z kvalifikace na EURO U-21 2015, kde nebodovala.

Rozhodčí Hovhannisjan z Arménie ukončuje dnešní zápas, který se domácím příliš nepovedl. V prvním poločase byla k vidění jedna jediná střela na branku, kterou ale Borg v brance Malty lapil. Ve druhém poločase nastoupil na plac záložník Astry Giurgiu Dan Spătaru a hned to bylo znát. Táhl většinu akcí svého týmu, byl u všeho podstatného, několikrát sám vystřelil, ale gól se mu dát, stejně jako celému týmu, nepodařilo. Z jedné střely na branku se neprosadila ani Malta, takže zápas skončil bezgólovou remízou 0:0.

90+5

90+4
    Rozbíhá se čtvrtá minuta nastaveného času a maltští fotbalisté měli na chvíli míč ve své moci. To je asi to nejlepší, co si kouč Silvio Vella může přát.

90+3
    Graur se po rohu dostal ke střele, ale Borg předvedl v tomto čase utkání důležitý zákrok a drží svůj tým na velký dostřel jednoho bodu!

90+2
    Domácí stále tlačí svého soupeře, budou rozehrávat již devátý rohový kop v celém utkání.

90+2
    Domácí zahajují jeden z posledních ataků.

90+1
    Danu Spătaruovi se roh příliš nepovedl, takže si jedenáct mužů maltské národnosti může opět o něco oddechnout, tím spíše, že Rogac vzápětí fauloval Camenzuliho.

90
    Moldavsko drží míč na svých kopačkách před brankou hostí a vybojovalo rohový kop.

90
    Možná již z přemíry snahy si počínal Belevschi nedovoleně proti Agiusovi. Míč mají tak znovu na chvíli hosté.

89
    V probíhající devětaosmdesáté minutě bude Moldavsko vzahovat, jenže po rozehrání míče opět získali hosté míč na kopačky a posílají ho co nejdál od své branky. Vzáěptí fauloval Briffa na své útočné polovině Belevschiho, takže přechod Moldavanů k brance bude o něco snažší.

88
    Jenže nepřesnost kazí snažení domácích, takže Malta přišla k míči doslovak jak slepý k houslím.

87
    Hosté již rezignují na útočení. Gólman odkopnul míč daleko za půlku, kde jej mají domácí a opět zřejmě budou brát na zteč branku Malty.

87
    Přímý volný kop rozehrával tentokrát Rogac, který však nebyl přesný a minul svatyni Borga. Bude z toho jen odkop od maltské svatyně.

86
    Míč se dostal opět na kopačky domácích. Samir Arab v nastalé situaci musel faulovat Bejana a vidí žlutý kartonek.

85
    Po rychlém přesunu před branku Borga zkusil Ursu vystřelit, ale jeho rána byla opět zblokována.