Moldavsko – Malta 0:0 (kon.) | Island – S. Makedonie 3:0 (kon.)
Moldavsko
0:0 (0:0)
Malta
Čtvrtek 11.06.2015, 18:00 • Stadionul Zimbru, Kišiněv, Moldávie • Kvalifikace ME U21

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dnešní kvalifikace Mistrovství Evropy hráčů do 21 let 2017 v Polsku. Dnešní kvalifikační duel skupiny 1 bude pro domácí Moldavsko již druhým v pořadí, naopak hostující Malta svým zápasem do nové kvalifikace teprve vstupuje.

Moldavsko:
    Favoritem je domácí tým, který v poslední kvalifikaci o postup na ME U-21 2015 v České republice skončil ve své kvalifikační skupině třetí. Moldavsku unikl postup do baráže z druhého místa pouze vinou horších vzájemných zápasů proti Finsku. I tak je 16 bodů z třiceti možných pro Moldavce velmi slušným počinem, na který by nyní chtěli navázat.

V prvním zápase se to však Moldavanům nepodařilo, neboť prohráli s Belgičany na jejich hřišti těsně 1:2.

Malta:
    Mladí fotbalisté ostrovního státu jsou v pozici outsidera nejen dnešního zápasu, ale i celé skupiny, ve které je mj. i Česká republika. Poslední kvalifikace o postup na ME U-21 2015 se Malťanům vůbec nepovedla, skončili v ní poslední se ziskem 0 bodů z 8 zápasů a hrozivým skóre 2:30. Malta byla spolu s Lichtenštejnskem jediný tým, který v kvalifikaci nezískal ani bod.

Moldavsko: Buga – Graur, Rogac, V. Macriţchii (C), Svinarenco – Ciofu, Belevschi, Semirov, Paireli – Damașcan – Ursu. Trenér: Igor Ursachi
    Náhradníci: Cebotari, Vlas, Andronic, Cirlan, Bejan, A. Macriţchii, Spătaru

Malta: Borg – Attard, D. Zerafa, Sam. Arab, Briffa – B. Muscat, Guillaumier, Cremona, Camenzuli (C) – Cesare – Montebello. Trenér: Silvio Vella
    Náhradníci: Calleja Cremona, Johnson, Zammit, Micallef, Agius, C. Borg, Degabriele

Rozhodčí: Hovhannisjan – Ghazarjan, Ghuščjan – Balijan.

1

2
    Hned ve druhé minutě se maltský střední bek Guillaumier dopustil faulu na útočníka Damașcana.

4
    Domácí mají zatím více ze hry a jejich ostrovní soupeř se brání spíše za cenu faulů, jako nyní předvedl dvacetiletý Brandon Muscat proti Ciofuovi.

5
    Žádné přímé ohrožení branky soupeře zatím k vidění nebylo, ani jeden gólman nemusel zasahovat.

7
    Tentokrát přichází faul i na druhé straně, Belevschi zastavil nedovoleně Camenzuliho a hlavní sudí to samozřejmě vidí.

8
    Jenže krátce po rozehrání hry si pomohl faulem Cesare, takže u míče budou opět domácí.

10
    Jenže ne na dlouho. Malta získává vůbec první rohový kop v celém zápase.

11
    K rozehrání rohového kopu se staví Camenzuli. Uvidíme, jak s celou situací naloží.

12
    Po rohovém kopu Malťanů se k míči dostal Guillaumier, jenže svojí střelu nevměstnal mezi tři tyče a gólman domácích tak nemusel zasahovat.

13
    Emanuel Briffa si od této chvíle bude muset dávat pozor, neboť vidí žlutou kartu po faulu na křídelního záložníka Moldavska Vadima Paireliho.

14
    K rozehrání přímého volného kopu se postavil Damașcan, jehož střela byla zblokována na rohový kop. Po úvodním rohu hostí tak budou mít první roh také domácí.

14
    Po Semirovově rozehrání rohu se ke střele dostal Radu Rogac. Velká šance domácích končí střelou vedle branky, kterou stráží Borg.

16
    Po slibné příliežitosti domácích si hosté trošku odpočinou, neboť kapitán domácích Valerij Macriţchii fauloval Montobella.

16
    Také Malta se pokoušela o přímou střelu na brankáře, nicméně Cremonova rána byla zblokována na rohový kop, který zahraje Brandon Muscat.

17
    Muscatův roh nepřinesl pro Moldavsko nikterak velké nebezpečí, nicméně domácí si budou muset dát opět pozor, protože Camenzuli bude zahrávat další roh.

18
    Krátce po rohovém kopu se dnes zatím hodně aktivní Guillaumier dopustil faulu na Paireliho, takže ze dvou po sobě jdoucích rohů nevytěžila Malta zhola nic.

20
    Dalšího faulu na domácího hráče se dopustil Cremona, který opět fauloval Damașcana.

22
    Moldavští hráči mají míč na svých kopačkách a přihrávají si na obranné polovině soupeře.

23
    Z celé akce nakonec domácí fotbalisté vybojovali druhý rohový kop, který bude tentokrát zahrávat Damașcan.

24
    Roh se ale domácím příliš nepodařil a míč mají na noze Malťané.

25
    Jenže Montobello si nepohlídal ofsajdovou pozici a hatí tím útočné snažení svého týmu. Pomezní sudí si jeho postavení mimo hru všiml a zvedl praporek.

26
    Jenže ani Moldavané nebudou dlouho u míče, neboť Ursu se dopustil faulu na Daniela Zerafu.

26
    Čtvrtý rohový kop Malťanů rozehraje Brandon Muscat.

27
    Po rohu podnikli domácí rychlý kontr, který ale skončil před vápnem Malťanů, takže Borg zase nemusel zasahovat.

29
    Po vhazování na středu hřiště má míč v držení Malta, která sice na okamžik ztratila míč, ale opět se poté dostala na polovinu soupeře.

31
    Montobello se na útočné polovině dopustil faulu na Graura, takže ani tento útok hostí není nikterak dlouhý.

32
    A domácí zůstanou u míče i nadále, neboť Attard fauloval Paireliho.

33
    Damașcan se staví k přímému volnému kopu zhruba z třiceti metrů. To už by mohla být přímá střela na bránu.

34
    Vidíme vůbec první střelecký pokus mezi tři tyče, který měl na svědomí Ilie Damașcan. Gólman Malty Jurgen Borg si však s jeho pokusem poradil.

35
    Další útok Moldavska je zatím odložen, neboť Semirov fauloval Cesareho. Malta tak bude mít také možnost zahájit postupný útok a otestovat pozornost gólmana domácích.

36
    Jenže zatím tomu tak nebude, Briffa se střetl s Damașcanem, který je dnes snad již popáté terčem nedovoleného zákroku.

38
    Moldavští po autovém vhazování zahajují zteč branky Malty. Dostali se sice chvíli na její obrannou polovinu, jenže tam získala míč právě Malta a hned jde do protiútoku.

39
    Další vážnější akce zatím jsou v nedohlednu, hraje se nyní více na půli hřiště. Oba týmy hodně ztrácejí balony.

41
    Už to vypadalo, že i hosté se poprvé dostanou ke střeleckému pokusu, ale před vápnem jim byl míč uzmut.

42
    Po souboji na polovině hřiště to vypadalo na zranění jednoho z hostí, ale nakonec je vše v pořádku a bude se hrát dále.

43
    Moldávie má míč častěji na svých kopačkách, v posledních čtyřech minutách pořádně nepůjčila kulatý nesmysl sooupeře, ale zatím z toho žádný další nebezpečný útok nevznikl.

44
    Ani další kontr do rychlé otevřené obrany hostí neskončil gólem nebo alespoň střelou na bránu, ale Moldávie to zkouší znovu.

45
    A vyplatilo se, v poslední minutě budou domácí rozehrávat roh z levé strany.

45+1
    Damașcanův roh Borga neohrozil a vzápětí je pískán konec poločasu.

45+1

V prvním poločase jsem příliš herní krásy neviděli. O všem mluví statistika, že za celých pětačtyřicet minut směřovala mezi tyče jediná střela, kterou se prezentoval velmi aktivní Ilie Damașcan. Na jeho pokus si však Borg počkal a tak je stav 0:0, jelikož hosté netrefili prostor mezi třemi tyčemi ani jednou.

46
    Kouč domácích Igor Ursachi udělal o přestávce jednu změnu. Z placu odešel Andrei Ciofu, kterého nahradil Dan Spătaru.

47
    U míče zůstanou hostí. Cremona byl faulován Belevschim.

48
    Zatím nevidíme ve druhém poločase žádné výraznější akce či ohrožení branky. U míče jsou nyní opět domácí.

50
    Nový muž na hřišti Dan Spătaru hned pokoušel vystřelit na branku, ale jeho pokus zhruba z třiceti metrů byl zblokován.

50
    Na druhé straně byl v útoku zastaven Camenzuli, jemuž je máván ofsajd.

51
    Moldavští hráči mají míč v držení a okupují obrannou polovinu soupeře.

52
    Guillaumier na půlce hřiště takticky fauloval Graura, takže Malta si znovu nebude moci oddechnout.

53
    Velmi rychlá akce domácího týmu končí rohovým kopem, který bude zahrávat právě Dan Spătaru.

54
    Spătaru je po svém příchodu na hřiště opravdu hodně vidět. Nyní po svém rohu poslal míč přímo na Rogace, jenže ten ve velké šanci netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Stav je tak stále nerozhodný, což vlívá Malťanům stále více nadějí do žil.

56
    Cremona fauloval u velkého vápna právě Spătarua, jenž tedy hru Moldavska obrovsky oživil. Bude z toho přímý volný kop domácích.

57
    Dan Spătaru se s přímým volným kopem nikterak nepáral a poslal jej přímo na branku, kde musel zasahovat gólman Borg.

59
    Moldávie stále neúspěšně dobývá branku soupeře, s první tříbodovou výhrou to domácí budou mít těžké. Dvě třetiny zápasu jsou téměř za námi.

60
    Svinarenco fauloval Montobella, takže u míče budou na chvíli hosté.

61
    Jenže u míče jsou opět domácí fotbalisté, kteří se ujali autového vhazování a znovu jsou před brankou soupeře.

62
    I nyní se hosté ubránili a mají míč na svých kopačkách.

63
    Jako již poněkolikáté v dnešním zápase, míč mají v držení opět fotbalisté Moldavska.

65
    Na půli hřiště byl faulován domácí plejer, konkrétně Ursu, takže hostující fotbalisté se opět houfně stěhují před svojí šestnáctku, stejně jako faulující Zerafa.

66
    Kdo jiný než Spătaru se dostal k míči, takže vystřelil, ale také jeho pokus byl zblokován, takže znovu to nebude kýžený gól domácích. Nicméně Moldavci mají šanci zahrozit z rohu.

66
    Desátý roh Moldavska gól nepřinesl, rozehrál jej opět Spătaru, ale nepřesně.

67
    Briffa kousek od velkého vápna fauloval Graura a Borg se musí mít opět na pozoru. Pokud můžu tipovat, tak si myslím, že k rozehrání přímáčku půjde opět Dan Spătaru.

68
    Po rozehrání nikterak nebezpečného přímého volného kopu dojde na druhé střídání v dresu Moldavska. Alexandru Bejan nahradí v útoku Ilie Damașcana, který byl v úvodní polovině prvního poločasu hodně vidět, ale poté jsme o něm již tolik neslyšeli.

70
    No pozor, zničehonic mohla jít Malta do vedení. Kapitán Ryan Camenzuli napřáhl kousek od vápna a Buga musel vytěsnit míč vedle branky na rohový kop! Velká to šance hostí!

70
    Rohový kop rozehraje Brandon Muscat.

71
    Po Muscatově rohu se míč dostal k Cremonovi, jehož rána byla zblokována. Následně dostal kulatý nesmysl na nohu Cesare, který minul svatyni.

72
    Nejde to Moldavcům, nejde. Ač se snaží s výsledkem něco udělat a opravdu, až na předchozí výjimku, nepůjčují svému soupeři míč na nohy, nedokáží si vytvořit souvislejší střelecký tlak.

73
    Montebello fauloval protihráče a následně si stejně nedovoleně pomohl Cremona proti Belevschimu.

75
    Ursu vzal odpovědnost sám na sebe, ale ani on se neprosadil, Borg si na jeho střelu počkal a likviduje jí.

76
    Moldavsko bude zahrávat sedmý rohový kop v utkání.

76
    Spătaru se postavil k rohovému kopu, ale ani nyní z toho nebylo výraznější ohrožení branky soupeře.

77
    Naopak do protiútoku míří hosté, jenže místo toho, aby se Malta nějak pokusila o ohrožení branky soupeře, přichází žlutý faul Brandona Muscata, který si vyšlápl právě na Spătarua.

78
    Dan Spătaru je nejvýraznější postava druhého poločasu a asi i celého utkání, protože Moldavci v prvním poločasu nehráli nikterak dobře. Nyní se opět pokusil otestovat pozornost gólmana, ale Borg má znovu míč ve své moci.

78
    Hned po rozehrání balonu byl Luke Montebello faulován Valerijem Macriţchiim a také on vidí žlutou kartu.

79
    První střídání v maltském dresu. Kyle Cesare jde z placu, záložníka nahrazuje na hřišti Terence Agius.

80
    Rozbíhá se posledních zhruba čtrnáct minut zápasu, stav je stále nerozhodný a Malta je po dvou letech blízko k prvnímu bodovému zisku v kvalifikaci.

81
    A bude k tomu opět blíže, neboť Ursu fauloval Zerafu a hosté rozhodně nebudou spěchat s rozehráním balonu.

81
    Taky že nebudou muset spěchat, jenže nikoliv z důvodu zdržování, ale střídání v moldavském výběru. Trenér Ursachi provádí poslední změnu v sestavě. Andrei Macriţchii jde na hřiště, nahrazuje jej Vadim Paireli.

83
    Malta šetří další cenné vteřiny, protože Montebello si vykoledoval faul na Belevschim.

84
    V právě probíhající čtyřiaosmdesáté minutě jsou u míče Moldavané, ale daleko předaleko od branky soupeře. Mají míč na vlastní polovině.

85
    Po rychlém přesunu před branku Borga zkusil Ursu vystřelit, ale jeho rána byla opět zblokována.

86
    Míč se dostal opět na kopačky domácích. Samir Arab v nastalé situaci musel faulovat Bejana a vidí žlutý kartonek.

87
    Přímý volný kop rozehrával tentokrát Rogac, který však nebyl přesný a minul svatyni Borga. Bude z toho jen odkop od maltské svatyně.

87
    Hosté již rezignují na útočení. Gólman odkopnul míč daleko za půlku, kde jej mají domácí a opět zřejmě budou brát na zteč branku Malty.

88
    Jenže nepřesnost kazí snažení domácích, takže Malta přišla k míči doslovak jak slepý k houslím.

89
    V probíhající devětaosmdesáté minutě bude Moldavsko vzahovat, jenže po rozehrání míče opět získali hosté míč na kopačky a posílají ho co nejdál od své branky. Vzáěptí fauloval Briffa na své útočné polovině Belevschiho, takže přechod Moldavanů k brance bude o něco snažší.

90
    Možná již z přemíry snahy si počínal Belevschi nedovoleně proti Agiusovi. Míč mají tak znovu na chvíli hosté.

90
    Moldavsko drží míč na svých kopačkách před brankou hostí a vybojovalo rohový kop.

90+1
    Danu Spătaruovi se roh příliš nepovedl, takže si jedenáct mužů maltské národnosti může opět o něco oddechnout, tím spíše, že Rogac vzápětí fauloval Camenzuliho.

90+2
    Domácí zahajují jeden z posledních ataků.

90+2
    Domácí stále tlačí svého soupeře, budou rozehrávat již devátý rohový kop v celém utkání.

90+3
    Graur se po rohu dostal ke střele, ale Borg předvedl v tomto čase utkání důležitý zákrok a drží svůj tým na velký dostřel jednoho bodu!

90+4
    Rozbíhá se čtvrtá minuta nastaveného času a maltští fotbalisté měli na chvíli míč ve své moci. To je asi to nejlepší, co si kouč Silvio Vella může přát.

90+5

Rozhodčí Hovhannisjan z Arménie ukončuje dnešní zápas, který se domácím příliš nepovedl. V prvním poločase byla k vidění jedna jediná střela na branku, kterou ale Borg v brance Malty lapil. Ve druhém poločase nastoupil na plac záložník Astry Giurgiu Dan Spătaru a hned to bylo znát. Táhl většinu akcí svého týmu, byl u všeho podstatného, několikrát sám vystřelil, ale gól se mu dát, stejně jako celému týmu, nepodařilo. Z jedné střely na branku se neprosadila ani Malta, takže zápas skončil bezgólovou remízou 0:0.

Oba týmy tak berou do kvalifikační skupiny 1 první body. Moldavsko po úvodní prohře v Belgii 2:1 získává bod za remízu s Maltou, která si po lehce napravuje chuť z kvalifikace na EURO U-21 2015, kde nebodovala.

Žluté karty: 1-3.

S konstatováním, že Moldavsko ani ve svém druhém kvalifikačním zápase o postup na EURO U-21 v roce 2017 nevyhrálo, když remízovalo s outsiderem z Malty 0-0, se s Vámi loučí a zase někdy u kvalifikace jednadvacítek se těší Tomáš Lysý. (19:53:52)