Denní liveblog Baku 2015 (26. června 2015) (kon.)
Denní liveblog Baku 2015 (26. června 2015)

Pátek 26.06.2015, 06:30Evropské hry Baku 2015

19:34
    Pro dnešek máme v Baku dobojováno. Kvůli jedinému trestnému bodu prohrál poslední dnešní finále v Judu v kategorii do 81 kilogramů Rus Ivan Nifontov. Naopak ze zlata se raduje Gruzínec Avtandili Tchrikishvili.

19:07
    Němci dotáhli zápas do vítězného konce. Ve 4. setu zvítězili 25:18 a celkově tak porazili Rusko 3:1 na sety a postupují tak do finále.

18:51
    Velmi rychlé bylo finále v Judu žen ve váhové kategorii do 70 kilogramů. Za necelou minutu v něm zvítězila Holanďanka Kim Pollingová, která porazila Lauru Vargasovou z Německa na Ippon.

18:50
    Dobojováno je také šermu. Přesněji v týmové soutěži žen ve fleretu, ve který Rusky jasně přehrály Francii 45:18 a získaly tak zlaté medaile.

18:35
    Další zlatý medailista je znám z Juda a tím se v kategorii do 73 kilogramů stává Izraelec Sagi Muki, který porazil Gruzínce Nugzara Tatalashviliho.

18:18
    Druhé zlato z basketbalu míří do Ruska. Mužská reprezentace totiž zvítězila nad Španělskem 18:14 a může tak spolu se svými ženskými kolegyněmi slavit.

17:53
    Další finále v Judu je již minulostí. V mužské kategorii nad 90 kilogramů zvítězil domácí zápasník Ilham Zakiyev, které porazil Ukrajince Oleksandra Pominova.

17:49
    Finále ženského basketbalového turnaje žen je u konce a Rusky v něm udržely vedení a nakonec přehrály Ukrajinu 22:17. Nyní nás čeká již pouze finále mužů mezi Španělskem a Ruskem.

17:36
    Itálie prolomila dnešní finálové prokletí a mužský tým v šavli porazil těsně Rumunsko 45:44. Dnes nás čeká ještě jedno finále v šermu a to konkrétně v týmovém fleretu žen.

17:22
    Další medaile z basketbalu putuje do Srbska. Mužská reprezentace porazila Slovinsko 21:14 a slaví. Nyní jsou již na programu pouze zápasy o zlato.

17:10
    První zlaté medaile jsou rozdány v Judu. V kategorii žen do 57 kilogramů zvítězila Inna Cherniaková z Ukrajiny. To mezi ženami do 63 kilogramů zvítězila Němka Martyna Trajdosová.

17:06
    To v Baku Aquatics Centre je pro dnešek doplaváno a poslední zlato mají znovu Rusové. Ti časem 3:49.53 opanovali smíšenou štafetu na 4 x 100 metrů. Druzí skončili zástupci Velké Británie a bronz cestuje do Německa.

17:02
    Poslední boxerské finále dnešního programu je za námi a poprvé se v něm nepředstavil zástupce z Itálie. Mezi muži v nejtěžší váhové kategorii nad 91 kilogramů zvítězil Brit Joe Joyce 3:0 nad svým soupeřem Gasanem Gimbatovem z Ruska.

16:50
    Španělky také pohodlný náskok dotáhly do vítězného konce a získávají bronzové medaile. Nyní o bronz budou bojovat muži Slovinska a Srbska.

16:45
    Další nejkratší trať v plaveckém bazénu má vítěze z Ruska. Mezi muži na 50 metrů znak zvítězil Filipp Shopin, za ním skončil Němec Marek Ulrich a bronz bere Ukrajinec Andrii Khloptsov. Poslední disciplínou dnešního program ubude smíšená štafeta na 4 x 100 metrů.

16:37
    Už jen dva závody scházejí do konce dnešního programu v plaveckém bazénu. Na 50 metrů volný způsob žen získává další zlato Rusko. Za výkon 25.23 jej získává Mariia Kameneva, stříbro putuju do Holandska zásluhou Mariit Steenbergenové a bronz bere Julie Jensenová z Dánska.

16:34
    Ani na čtvrtý pokus nezískala Itálie zlato v boxerském ringu. Vincenzo Mangiacapre bojoval v kategorii do 64 kilogramů s domácím Collazo Sotomayerem, s kterým prohrál hladce 3:0.

16:26
    Dobojováno je také v ženském kordu, kde zlato po vítězství 31:25 nad Estonskem slaví Rumunky.

16:24
    Další plavecká disciplína je za námi. Jedna z nejdelších mužských tratí na 800 metrů volným způsobem zná svého vítěze. Tím se stal Francouz Nicolas D'Oriano, stříbro patří Marcosovi Rodriguezovi ze Španělska a bronz putuje do Německa za Henningem Muehlleitnerem.

16:22
    Prvním finalistou volejbalového turnaje jsou Bulhaři, kteří zvítězili v 5. setu 15:13 a tím tak porazili Polsko 3:2 na sety.

16:04
    Další zlato z plaveckého bazénu míří do Ruska zásluhou Poliny Egorovové, která zvítězila časem 59.36 v ženském závodě na 100 metrů motýlek. Stříbro patří Amelii Clynesové z Velké Británie a o bronz se dějí společně Řekyně Leblová a další Britka Stephensová.

16:02
    Ani do třetice do Italům ve finále boxerského turnaje nevyšlo. V mužské kategorii do 52 kilogramů se musel Vincenzo Picardi sklonit před domácím Elvinem Mamishzadou, s kterým prohrál 0:3.

15:39
    Máme za sebou i první finále v plaveckém bazénu. Na 200 metrů znak zvítězil Brit Luke Greenbank, stříbro putuje do Běloruska zásluhou Mikity Tsmyhova a bronz získává Roman Larin z Ruska.

15:37
    Další medaile pro Itálii, ale momentálně nikoliv v boxu. Ženský tým ve fleretu právě porazil své soupeřky z Polska jasně 45:28 a slaví bronzové medaile. Za několik málo minut tak již začnou v šermu souboje o zlato hned v několika kategoriích.

15:33
    Další boxerské zlato míří do Ruska! Anastasiia Beliakovová poráží ve finále kategorie do 64 kilogramů Italku Valentinu Albertiovou 3:0. Následuje první mužské finále do 52 kilogramů.

15:31
    Prvními finalistkami ženské čtyřhry v Badmintonu jsou sestry Gabriela a Stefani Stoevové z Bulharska, které porazily své soupeřky z Turecka hladce 2:0 na sety.

15:18
    První zlato z dnešního boxerského programu míří do Ruska ve váhové kategorii do 54 kilogramů zásluhou Eleny Savelevové, která ve finále porazila Italku Marziu Davidevovou 3:0. Další na programu bude finále žen do 64 kilogramů.

14:30
    Další medailové zklamání pro ruský šerm. Ruská mužská reprezentace v šavli opět před posledním soubojem v boji o bronz vedla, ale Němec Richard Huebers opět v posledním souboji otočil vývoj střetnutí a Němci zvítězili těsně 45:44. Za pár minut začíná další boj o bronz v ženském týmovém fleretu mezi Polskem a Itálií.

14:21
    Basketbalový turnaj má za sebou i první semifinále v mužské části, kde Rusové jasně přehráli Slovince 21:8.

14:14
    Mezitím nám skončil první zápas v plážovém fotbale. Ve skupině B otočila Itálie duel s Maďarskem a zvítězila 5:4. Za 15 minut startuje souboj mezi Švýcarskem a Ukrajinou ve skupině A.

13:46
    Je za námi první semifinále ženského basketbalové turnaje, které vyhrály Ukrajinky nad Slovinkami 21:16. Poražené Slovinky si zahrají ještě dnes o bronz v 16:30, to Ukrajinky o hodinu později nastoupí do finálového zápasu.

13:30
    Alberta Santucciová dokonala obrat a v posledním souboji porazili svou soupeřku vysoko 13:6, což znamená, že Italky po výsledky 40:36 porážejí Rusky a získávají v ženském týmovém kordu bronzové medaile.

09:34
    Tak to je vynikající! Koukal zvládl lépe koncovku druhé sady a velmi vyrovnaný set zvítězil v poměru 21:18. O postupujícím do semifinále rozhodne třetí set.