Plíšková – Falconiová 2:1 (kon.) | Babosová – Cetkovská 2:0 (kon.)
Vandewegheová – Schmiedlová 2:0 (kon.) | Hantuchová – Cibulková 2:0 (kon.)
Riskeová-Amritrajová – Šafářová 1:2 (kon.) | Strýcová – Stephensová 0:2 (kon.)
0
64 3
Pondělí 29.06.2015, 12:41Wimbledon - ženy - Wimbledon (tráva) • 1. kolo

Z mé stranu to je pro tuto chvíli vše. Přeji příjemný zbytek dne a u dalších tenisových přenosů se těším nashledanou. (14:09:19)

Po zhruba 80 minutách tu máme konec zápasu mezi Timeou Babosovou a Petrou Cetkovskou. První set byl od obou hráček velmi vyrovnaný, ale kdo ví, jak by se zápas vyvíjel, kdyby Petra proměnila své tři brejkboly hned v úvodním gemu. Ve druhém setu se zdálo, že Petra přebírá iniciativu hry, když se dostala do vedení 3:1. Od té chvíle však začala velmi kazit a po zásluze tak prohrála druhý set 6:3 a tím i zápas 2:0 na sety.

Konec zápasu

6:3
    Druhou šanci již bohužel Timea využívá. Petra sice měla převahu, byla na síti, ale svou druhou smeč posílá pouze pod sebe a stává se tak první Češkou, která vypadává z letošního Wimbledonu. Naopak její soupeřka vyrovnává své maximum a postupuje do 2. kola.

40-30
    První příležitost zatím Petra po dobrém servisu a forhendu do protipohybu odvrací.

40-15
    Babosová do toho nyní mlátí hlava nehlava a vychází ji to! Vítězný forhend cross a dva mečboly pro Maďarku.

30-15
    Jenže následně Petra znovu velmi zbytečně chybuje a již jen míček dělí její soupeřku od mečbolu!

15-15
    Petra se však ještě nevzdává. Dobrý servis a return její soupeřky končí v autu.

15-0
    Nyní již dokonce pouhé tři míčky, po dobrém returnu přichází vítězný bekhend po lajně.

5:3
    Return Cetkovské končí mimo kurt, Timea tak potvrzuje získaný brejk a je pouze jediný gem od vítězství v tomto zápase.

40-15
    Babosovou už také od této mety schází jediný krok. Po dobré hře na síti.

30-15
    32 nevynucená chyba od Cetkovské a její soupeřka se přibližuje k potvrzení získaného brejku.

15-15
    Nyní však Babosová zahrává v obtížné pozici nádherný stop volej a srovnává krok.

0-15
    Avšak Petra bude určitě ještě bojovat a pomáhá ji navíc chyba soupeřky.

4:3
    Jenže bohužel třetí příležitost již Maďarka využívá a opět ji pomáhá její soupeřka. Cetkovská opět svou soupeřku tlačila, ale místo vítězného úderu přichází znovu chyba z forhendu a Babosová je blízko vítězství.

40-30
    Druhá šance je také pryč. Cetkovská se po čopu vydala na síť a bekhendovou smečí zakončuje výměnu.

40-15
    První možnost zatím Petra díky servisu odvrací. Return Babosové končí v autu.

40-0
    Cetkovská se bohužel totálně sesypala, šestá dvojchyba a tři brejkboly pro Babosovou.

30-0
    Znovu je tu chyba a Timea je bohužel blízko dalšímu brejkbolu! Petra dlouho svou soupeřku tlačila, ale nedokázala zahrát vítězný úder a nakonec sama chybuje.