14. etapa: Rodez - Mende | Vítěz: S. Cummings (MTN) (kon.) |
18,5
|
Všichni čeští závodníci zůstávají v peletonu, na boj o etapové prvenství je tak zřejmě pozdě. Držme tak palce alespoň "věčně druhému" Peteru Saganovi, jenž stále šlape v elitní skupině.
|
|
72
|
Tým Sky dál udává tempo pelotonu, na třetím místě jede v balíku Leopold König.
|
Vojtěch Tůma
14. ETAPA - RODEZ - MENDE (178,5 km)
horské prémie
20. km - Côte de Pont-de-Salars - 4. kategorie
146. km - Côte de Sauveterre - 2. kategorie
169,5. km - Côte de Chabrits - 4. kategorie
177. km - Côte de la Croix Neuve (1 055 m) - 2. kategorie
sprinterská prémie
78,5. km - Millau
Výsledky 14. etapy:
1. Steve Cummings (MTN) 4:23:43
2. Thibaut Pinot (FDJ) +2
3. Romain Bardet (ALM) +3
4. Rigoberto Urán (EQC) +20
5. Peter Sagan (TCS) +29
6. Cyril Gautier (EUC) +32
7. Rubén Plaza Molina (LAM) +32
8. Bob Jungels (TFR) +32
9. Jonathan Castroviejo (MOV) +32
10. Simon Yates (OGE) +33
----------------------------------------------------
20. Chris Froome (SKY) +4:15
21. Nairo Quintana (MOV) +4:16
22. Alejandro Valverde (MOV) +4:19
23. Alberto Contador (TCS) +4:34
24. Vincenzo Nibali (AST) +4:45
25. Tejay van Garderen (BMC) +4:55
44. Roman Kreuziger (TCS) +7:21
45. Jan Bárta (BOA) +7:21
80. Leopold König (SKY) +12:12
134. Zdeněk Štybar (EQS) +16:11
Celkové pořadí po 14. etapě
1. Chris Froome (SKY) 56:02:19
2. Nairo Quintana (MOV) +3:10
3. Tejay van Garderen (BMC) +3:32
4. Alejandro Valverde (MOV) +4:02
5. Alberto Contador (TCS) +4:23
6. Geraint Thomas (SKY) +4:54
7. Robert Gesink (TLJ) +6:23
8. Vincenzo Nibali (AST) +8:17
9. Tony Gallopin (LTS) +8:23
10. Bauke Mollema (TFR) +8:53
---------------------------------------------------
23. Roman Kreuziger (TCS) +38:37
36. Jan Bárta (BOA) +58:37
69. Zdeněk Štybar (EQS) +1:30:43
89. Leopold König (SKY) +1:41:44
Výsledky horské prémie - Côte de Pont-de-Salars:
1. Bartosz Huzarski (BOA) - 1 b.
Výsledky sprinterské prémie - Millau:
1. Peter Sagan (TCS) - 20 b.
2. Rubén Plaza Molina (LAM) - 17 b.
3. Andrei Grivko (AST) - 15 b.
4. Bob Jungels (TFR) - 13 b.
5. Matthieu Ladagnous (FDJ) - 11 b.
Výsledky horské prémie - Côte de Sauveterre:
1. Matthieu Ladagnous (FDJ) - 5 b.
2. Jérémy Roy (FDJ) - 3 b.
3. Jan Bakelants (ALM) - 2 b.
4. Jarlinson Pantano (IAM) - 1 b.
Výsledky horské prémie - Côte de Chabrits:
1. Kristijan Koren (TCG) - 1 b.
Výsledky horské prémie - Côte de la Croix Neuve:
1. Thibaut Pinot (FDJ) - 5 b.
2. Romain Bardet (ALM) - 3 b.
3. Steve Cummings (THN) - 2 b.
4. Rigoberto Urán (EQS) - 1 b.
horské prémie
20. km - Côte de Pont-de-Salars - 4. kategorie
146. km - Côte de Sauveterre - 2. kategorie
169,5. km - Côte de Chabrits - 4. kategorie
177. km - Côte de la Croix Neuve (1 055 m) - 2. kategorie
sprinterská prémie
78,5. km - Millau
Výsledky 14. etapy:
1. Steve Cummings (MTN) 4:23:43
2. Thibaut Pinot (FDJ) +2
3. Romain Bardet (ALM) +3
4. Rigoberto Urán (EQC) +20
5. Peter Sagan (TCS) +29
6. Cyril Gautier (EUC) +32
7. Rubén Plaza Molina (LAM) +32
8. Bob Jungels (TFR) +32
9. Jonathan Castroviejo (MOV) +32
10. Simon Yates (OGE) +33
----------------------------------------------------
20. Chris Froome (SKY) +4:15
21. Nairo Quintana (MOV) +4:16
22. Alejandro Valverde (MOV) +4:19
23. Alberto Contador (TCS) +4:34
24. Vincenzo Nibali (AST) +4:45
25. Tejay van Garderen (BMC) +4:55
44. Roman Kreuziger (TCS) +7:21
45. Jan Bárta (BOA) +7:21
80. Leopold König (SKY) +12:12
134. Zdeněk Štybar (EQS) +16:11
Celkové pořadí po 14. etapě
1. Chris Froome (SKY) 56:02:19
2. Nairo Quintana (MOV) +3:10
3. Tejay van Garderen (BMC) +3:32
4. Alejandro Valverde (MOV) +4:02
5. Alberto Contador (TCS) +4:23
6. Geraint Thomas (SKY) +4:54
7. Robert Gesink (TLJ) +6:23
8. Vincenzo Nibali (AST) +8:17
9. Tony Gallopin (LTS) +8:23
10. Bauke Mollema (TFR) +8:53
---------------------------------------------------
23. Roman Kreuziger (TCS) +38:37
36. Jan Bárta (BOA) +58:37
69. Zdeněk Štybar (EQS) +1:30:43
89. Leopold König (SKY) +1:41:44
Výsledky horské prémie - Côte de Pont-de-Salars:
1. Bartosz Huzarski (BOA) - 1 b.
Výsledky sprinterské prémie - Millau:
1. Peter Sagan (TCS) - 20 b.
2. Rubén Plaza Molina (LAM) - 17 b.
3. Andrei Grivko (AST) - 15 b.
4. Bob Jungels (TFR) - 13 b.
5. Matthieu Ladagnous (FDJ) - 11 b.
Výsledky horské prémie - Côte de Sauveterre:
1. Matthieu Ladagnous (FDJ) - 5 b.
2. Jérémy Roy (FDJ) - 3 b.
3. Jan Bakelants (ALM) - 2 b.
4. Jarlinson Pantano (IAM) - 1 b.
Výsledky horské prémie - Côte de Chabrits:
1. Kristijan Koren (TCG) - 1 b.
Výsledky horské prémie - Côte de la Croix Neuve:
1. Thibaut Pinot (FDJ) - 5 b.
2. Romain Bardet (ALM) - 3 b.
3. Steve Cummings (THN) - 2 b.
4. Rigoberto Urán (EQS) - 1 b.
Vojtěch Balon
@VojtaBalon