Širak – AIK Stockholm 0:2 (kon.) | Alaškert – Kajrat 2:1 (kon.) | Dinamo Minsk – Černo More 4:0 (kon.)
Debrecín – Skonto FC 9:2 (kon.) | Keşla FK – Hafnarfjördur 2:2 (po pr.) | Jūrmala – Vojvodina 1:1 (kon.)
Omonia Nikósie – Jagiellonia 1:0 (kon.) | Qäbälä – Čukarički 2:0 (kon.) | Željezničar Sarajevo – Ferencváros 2:0 (kon.)
Kalju – Vaduz 0:2 (kon.) | Brøndby – Beroe 0:0 (kon.) | Rosenborg – Reykjavík 3:0 (kon.)
Botoşani – Legia 0:3 (kon.) | PAOK – Loko Záhřeb 6:0 (kon.) | UC Dublin – Slovan Bratislava 1:5 (kon.)
Odd – Shamrock 2:1 (kon.) | Göteborg – Śląsk 2:0 (kon.) | Riteriai – Apollon Limassol 0:0 (kon.)
Hajduk Split – Koper 4:1 (kon.) | Strømsgodset – Mladá Boleslav 0:1 (kon.) | Differdange – Trabzonspor 1:2 (kon.)
Beitar Jeruzalém – Charleroi 1:4 (kon.) | Thun – Beer Ševa 2:1 (kon.) | Žilina – Dacia Kišiněv 4:2 (kon.)
Newtown – Kodaň 1:3 (kon.) | Astra Giurgiu – Inverness Caledonian 0:0 (kon.) | FK Rabotnički – Jelgava 2:0 (kon.)
Wolfsberger – Soligorsk 2:0 (kon.) | Mladost Podgorica – Kukësi 2:4 (kon.) | Linfield – Trnava 1:3 (kon.)
Aberdeen – Rijeka 2:2 (kon.) | Birkirkara – West Ham 1:0 (3:5 po pen.)
PAOK Soluň
6:0 (4:0)
NK Lokomotiva Záhřeb
Čtvrtek 23.07.2015, 19:00 • Stadio Toumba, Soluň • Evropská liga (předkola) • 2. předkolo

Ode mne je to pro dnešek vše, a tak Vám přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera. U sledování dalších online přenosů na shledanou. (22:52:10)

Statistiky zápasu
    Držení míče – 52% : 48%
    Střely celkem – 17:1
    Střely na branku – 9:1
    Fauly – 11:9
    Žluté karty – 3:2

Dnešní utkání je u konce. Domácí přidali ve druhé půli ještě dvě branky, a zvítězil tak celkově 6:0. Pro Lokomotiv se soutěž končí, zatímco domácí Soluň může stále spřádat své smělé plány.

90+3

90+2
    A následovala také rána Mystakidise, kterou vyrazil opět brankář Záhřebu.

90+1
    Po rohu se ke střele dostal Miguel Victor, ale s jeho pokusem si poradil Zelenika.

90
    Budou se nastavovat 3 minuty!

89
    K nebezpečné střele se dostal ještě Kitsiou, ale jeho pokus je sražen na rohový kop.

88
    Celá následná akce je zastavena, faulem se provinil Capan.

87
    Rohový kop pro hosty.

86
    Další dobrou šanci měl Mystakidis, ale Zelenika svůj týmu v této situaci podržel.
    84. Robert MAK - 6:0

84
    PAOK právě vstřelil branku!
    Domácí zaokrouhlují počet svých branek na půltucet! Druhou dnešní a celkově šestou branku svého týmu vstřelil ROBERT MAK – 6:0!

82
    Hřiště opouští domácí Lucas, kterého nahrazuje Mystakidis.

81
    Na starost si jej vzal Mišič, jenže svůj pas přetáhl a ten skončil až v autu.

80
    Rohový kop pro Lokomotivu.

79
    Utkání se pomalu a jistě dohrává, oba týmy už nehrají s tak velkým nasazením, míč je převážně na kopačkách domácích borců.

76
    Mrcelovi se přímý kop vůbec nepovedl a skončil vysoko nad brankou.

75
    K rozehrávce přímého kopu se staví Mrcela.

74
    Po něm se také nedovoleně prezentoval Maduro, který poslal k zemi Mišiče.

73
    Lucas přehnal svůj důraz v osobním souboji a vidí za svůj zákrok žlutou kartu.

72
    Do velké šance se po minutách nepřesností dostal Begonja, který mohl vstřelit alespoň čestnou branku hostujícího celku, ovšem brankář Olsen byl připraven a míč vyrazil.

69
    Nakonec ale Mak byl příliš netrpělivý a jeho akce končí ofsajdem.

67
    Domácí si však následně vybojovali další rohový kop.

66
    Po centru Lucase se k hlavičce dostal Costa, který ale v nadějné pozici branku vůbec netrefil.

65
    Celá akce končí nakonec "jen" rohovým kopem.

64
    Míč se odrazil od zdi a domácí pospíchají do útoku.

63
    Přímý kop pro Záhřeb, kterého se ujme Mišič.

61
    Hřiště opouští domácí útočník Koulouris, kterého nahrazuje Rat.
    60. Tomislav MRČELA- 5:0

60
    Hosté pijí kalich hořkosti až do dna. Míč se po centru Lucase z rohového kopu odrazil nešťastně od stopera Lokomotivy TOMISLAVA MRCELY, který se tak do dějin utkání zapisuje vlastní brankou – 5:0!

59
    Rohový kop domácích si vezme na starost opět Luca.

58
    Na opačné straně se ocitl v ofsajdu hostující Doležal.

57
    Do nebezpečné šance se dostal znovu aktivní Mak, kterého však i napodruhé vychytal brankář Zelenika.

56
    Utkání končí pro Mariče, kterého nahrazuje Capan.

54
    Sám postižený rozehrál přímý kop, ale ten skončil pouze na zdi.

53
    Tzavellas si pomohl nedovoleně v souboji s Andrijaševičem.

52
    Druhý poločas se zatím odehrává ve velmi poklidném tempu, domácí po většinu času drží míč a kombinují na vlastní půlce.

51
    K míči se po centru Lucase tlačil Mak, jež si ale při zakončení pomohl nedovoleně.

49
    Následuje rohový kop pro domácí tým.

48
    Hned v úvodu druhé půle se k nebezpečné střele dostal Mak, s ní si však Zelenika poradil a míč vyrazil mimo tři tyče!

46
    Do druhého poločasu nezasáhne domácí kapitán Tziolis, kterého nahradil Maduro. Na straně Záhřebu se již nepředstaví Leko, kterého nahradil Doležal.

46

Druhý poločas začne přibližně v 20:02.

První půle je za námi. Hosté odcházejí do kabin se čtyřbrankovým přídělem, když se postupně trefili Lucas, Mak, Pelkas a v závěru půle také Kitsiou. Postupové naděje hostujícího celku jsou tak hodně na hraně, k postupu musí ve druhé půli vstřelit minimálně tři branky, což se vzhledem k průběhu a předvedené hře v první pětačtyřicetiminutovce zdá být nemožné.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+2
    Mak si nedokázal pohlídat ofsajdovou past – míč pro hosty.

45
    Budou se nastavovat 2 minuty!

45
    Begonja je dalším hráčem, který vidí žlutou kartu. Nedovoleným zákrokem se provinil v souboji s Makem.

44
    Mrcela se ocitl na zemi po nedovoleném zákroku kapitána Soluně Tziolise.

43
    Po centru Lucase se ke střele dostal stoper domácích Costa, jehož stoprocentní šance zabránil až na poslední chvíli pohotový zákrok jednoho z hostujících obránců.

42
    Rohový kop pro PAOK.

41
    Do další velké šance domácího celku se dostal Lucas, jenže Zelenika přispěchal s pohotovým zákrokem a uchránil svůj tým před další inkasovanou brankou.

40
    Zákrok Leka je oceněn žlutou kartu z ruky rozhodčího Xistry.

39
    Leko si doslova došlápl na Koulourise, který se v bolestech svíjí na zemi.

38
    Akce domácí v čele s Lucasem je zastavena praporkem pomezního sudího – ofsajd.

36
    Hosté jsou naprosto zaskočeni průběhem první půle, zatímco domácí hrají v neuvěřitelné pohodě.
    34. Stelios KITSIOU - 4:0

34
    Smršť domácích pokračuje, o postupujícím je nejspíš jasno. Další branku vstřelil STELIOS KITSIOU, který tak zvýšil již na čtyřbrankový rozdíl – 4:0!

33
    Ten se hostům z Chrovatska příliš nevyvedl, domácí otáčejí hru.

32
    Exekutorem byl Mišič, který si však celou situaci po hlavičce domácího obránce zopakuje znovu.

31
    Přímý kop, který rozehrák hostující záložník Leko, byl sražen na rohový kop.

30
    Kapitán domácích Tziolis přehnal razanci v souboji s Kolarem, a za svůj zákrok tak vidí žlutou kartu.

29
    Leko se ale při pokusu o zakončení provinil nedovoleně – míč pro PAOK.

28
    Rohový kop pro Lokomotivu, který si vezme na starost Mišič.

26
    Volný přímý kop rozehraný Sovčičem skončil na zdi.

25
    Ještě předtím však přijde na řadu nucené střídání. Hřiště opouští Prenga, jehož sužují zdravotní patálie, a na hřiště místo něj zavítá Mišič.

24
    Po faulu Koulourise budou hosté ze Záhřebu zahrávat přímý kop.

22
    Kaçe zahrál dobrý centr, který se k autorovi posléze vrátil. Domácí borec zkusil překvapivou střelu z dálky, která byla zblokována na další roh.

21
    Další rohový kop pro domácí Soluň.

20
    Posléze se ke střele odhodlal také autor třetí branky Pelkas, přičemž však jeho mířidla byla hodně nepřesná a míč skončil až na tribunách.

19
    K další ráně se probil domácí záložník Mak, ovšem jeho rána byla zablokována hradbou hostujících těl.

17
    V následném protiútoku se nedovoleně prezentoval Tzavellas v souboji s Lekem.

16
    Lucas znovu zkoušel své individuální dovednosti, ale ještě než stačil projít, tak jej nedovoleně zastavil Bručič.

15
    Kitsiou zároveň vidí žlutou kartu za svůj zákrok.

15
    Na opačné straně se snažil projít Bručič, který byl však nedovoleně zastaven Kitsiouem.
    14. Dmitris PELKAS - 3:0

14
    Hosté jsou na ručník, zatímco domácím vychází vše, nač sáhnou! Koulouris pěknou přihrávkou vybídl ke střele DIMITRISE PELKASE, který střílí třetí branku svého týmu v úvodní čtvrthodině – 3:0!

13
    Kaçe se odhodlal k ráně z dálky, avšak zařízení výrazně minul.

12
    Hostující Leko povalil na zem Lucase, domácí PAOK bude stále u míče.

10
    Koulouris si nabíhal za obranu, avšak jeho akce je zastavena kvůli ofsajdu.

9
    Mak si teď dobře podržel míč a nedovoleně jej musel na zem povalit Begonja, aby zabránil hrozícímu nebezpečí.
    7. Robert MAK - 2:0

7
    Velkolepý nástup v podání domácího celku. Po přihrávce Lucase se prosadil neomylný ROBERT MAK. Domácí vedou již 2:0!

6
    Kaçe stál v ofsajdu a hra je tak přerušena.

6
    Rohový kop Soluně zahraje Lucas.

5
    Domácí ale neponechávají nic náhodě a stále hrají velice aktivně.

4
    Soluni by i tento výsledek stačil k postupu do další fáze.
    3. Lucas PEREZ - 1:0

3
    Domácí se ujímají vedení. Přímý kop se sice nevyvedl, ale poté se v předchozí situaci faulovaný LUCAS PEREZ dostal k odraženému míči a domácí vedou 1:0!

3
    Po faulu Kolara na Lucase budou domácí rozehrávat volný přímý kop.

2
    Centr Kaçeho si stáhl ze vzduchu hostující brankář.

1
    Hned v úvodu utkání rohový kop pro domácí PAOK.

1

PAOK Soluň: Olsen – Miguel Victor, Ricardo Costa, Tzavellas – Kitsiou, Tziolis (C), Lucas, Mak, Kaçe – Pelkas, Koulouris.

NK Lokomotiva Záhřeb: Zelenika – Bartolec, Mrcela, Begonja, – Šovčič – Bručič, Leko, Marič, Kolar – Andračevič.

Rozhodčí: Carlos Xistra – Paulo Soares, Antonio Godinho (všichni POR).

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Úvodní utkání
    Úvodní střetnutí zvládli lépe hosté ze Záhřebu, kteří zvítězili na domácí půdě těsně 2:1!

Branky: 30. Kolar, 45+1. Andrijašević – 90+2. Mak

Karty: 16. Andrijašević (LZA), 50. Bartolec (LZA) – 82. Tzavellas (SOL)

NK Lokomotiva Záhřeb: Zelenika – Bartolec, Mrcela, Brenga, Bručić – Andrijašević, Leko (C), Begonja – Kolar (65. Doležal), Šovšić (90+3 Capan), Marić (63. Mišić).
    Náhradníci: Filipović, Puljić, Fiolić, Gržan.

PAOK Soluň: Olsen – Miguel Vítor, Ricardo Costa, Tzavellas – Skondras (79. Raţ), Kaçe, Tziolis (61. Maduro), Kitsiou – Pelkas, Mak, Salpingidis (C) (68. Mystakidis).
    Náhradníci: Melissas, Pouggouras, Charisis, Korovesis.

Chorvatský tým se umístil v rámci domácí soutěže na 4. místě. Do Evropské ligy vstoupil úspěšně zvládnutým 1. předkolem proti týmu Airbus UK FC Broughton z Walesu po výhře 3:1 na hřišti soupeře a nerozhodné domácí odvětě 2:2. Lokomotiva tak postoupila celkovým výsledkem 5:3.

PAOK Soluň
    Řecký celek skončil v loňském ročníku ligové soutěže na třetím místě se ziskem 65 bodů, přičemž na 2. Panathinaikos Atény ztratil pouhý jeden bod. PAOK se účastní Evropské ligy až od druhého předkola, tudíž jej dne čeká vůbec první soutěžní utkání na domácí v rámci evropských fotbalů. S chorvatským fotbalem má velmi dobré zkušenosti, když například v roce 2010 Dinamo Záhřeb dvakrát v základní skupině shodným výsledkem 1:0.

Vítám všechny fanynky a fanoušky evropského fotbalu. Dnes je na programu odvetné utkání mezi domácím PAOK Soluň a hostující NK Lokomotivou Záhřeb.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.