HC Slavia Praha
4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
HC Letci Letňany
Úterý 28.07.2015, 14:15Přípravné zápasy staršího dorostu

Ve třetí třetině oba celky bojovaly, vyhrát se však podařilo Slavii. Zdramatizování přišlo 40 vteřin před závěrečnou sirénou, když Šorfa překonal Fabiánek. Vyrovnání se však nekonalo, a tak slávisté vítězí ve svém prvním přípravném zápase. (16:24:42)

60:00

59:45
    Domácím se podařilo dostat kotouč z obranné třetiny. O dnešním vítězi je již rozhodnuto.

59:39
    Letňany si berou oddechový čas.

59:33
    Letňany odvolávají brankáře.

59:16
    Letňany právě vstřelily branku!
    O zdramatizování zápasu se postaral TOMÁŠ FABIÁNEK. Položil si Šorfa na zem a puk poslal do odkryté části branky. Asistence: Jiří Průžek.

58:30
    Další tlak zastavuje Vlas, který musel ukrýt střelu do lapačky.

58:01
    Sešívaní se drží v útočném pásu. Tlak přerušuje až písknutí rozhodčího.

56:55
    Velkou šanci měl Matějka. trefil pouze beton brankáře.

56:12
    Vlas kryje střelu domácího obránce. Letňany okamžité opětují útok a další střelu kryje Šorf.

55:30
    Slávisté jsou nyní uzamčeni v obranném pásu.

54:30
    Oba týmy zvýšily své tempo.

53:17
    Letňany dokázaly využít přesilovou hru a snižují na rozdíl dvou branek. Od modré prostřelil gólmana MICHAL PAŘÍK. Asistence: Tomáš Fabiánek.

52:50
    Pařík střílel od modré čáry. Šorf však pohotově zasáhl ramenem.

52:26
    Jakub Šilhán (SLA) vyloučen za podražení.

51:52
    Slávisté hrají v plném počtu.

51:26
    Letňany se usadili v útočném pásu.

49:52
    Ten však zastavuje faul, který spáchal Matějka (SLA). Dostává trest 2+10. Trest si za něj odsedí Patočka.

49:38
    I nadále slávisté vyvíjejí tlak.

49:04
    Rozjetého domácího útočníka zastavuje ofsajd.

48:58
    Zakázané uvolnění domácích.

46:30
    Brož stál sám před prázdnou brankou. Kotouč mu však poskakoval, a tak nemohl puk usměrnit do branky.

45:50
    Hosté se nyní tlačili dopředu. Domácí obrana je přes modrou čáru nepustila.

44:30
    Sešívaní se i nadále drží v útočném pásu. Odstřelují branku, ale většina střel končí mimo.

42:25
    Letňany nyní hrají jako opaření a nedostávají se do šancí.

41:19
    Slavia právě vstřelila branku!
    JAROSLAV BROŽ tečoval nahození na branku. Kotouč se dostal za záda hostujícího gólmana a slávisté vedou již 4:1. Asistence: Jan Kern a David Šteiner.

41:00
    Vildumetz je zpět na ledě.

40:01

Ve druhé části zvýšili slávisté své vedení, když se podařilo Markovi ve vlastním oslabení překonat letňanského brankáře. Do šaten tedy odcházejí s příznivým stavem 3:1. Letňany nebyli také bez šancí. I nadále však svůj tým drží Patera. V poslední třetině se rozhodne, zda slávisté svůj náskok uhájí nebo Letňany dokáží zvrátit nepříznivý stav.

3.třetina začne přibližně v 15:43.

40:00

39:25
    V oslabení se více daří Slávii. Dokonce dokázala ohrozit Vlase.

39:00
    Hosté si zahrají další přesilovku. Na trestnou lavici odchází Vildumetz (SLA) za faul kolenem.

36:40
    Ve velké šanci hosté. Průžek si položil Pateru, poté se mu podařilo trefit pouze tyčku.

34:19
    Fiala je zpátky na ledě.

33:07
    Ve vlastním oslabení se dostal do úniku JAKUB MAREK. Kličkou se mu podařilo překonat Vlase a posílá svůj tým do dvoubrankového vedení 3:1. Bez asistence.

32:19
    Přesilovou hru si zahrají také Letňany. Za podražení je vyloučen Fiala.

32:16
    Šteiner nyní obehrál několik hráčů. Ke střele se ale nedostal

30:23
    Letňanům odpískaný úmyslný ofsajd.

29:38
    Hra se přesouvá z jedné strany na druhou. Žádnému týmu se nedaří usadit ve třetině.

27:38
    Skrumáž před Vlasem ke gólu nevedla.

26:12
    Hra se nyní odehrává převážně ve středním pásu.

25:15
    Matějka mířil nad svatyni Letňan.

24:30
    Zatím největší šance domácích. Při přečíslení dva na jednoho se však nepodařila přihrávka a Letňany vyhazují na zakázané uvolnění

23:24
    Patera znovu kryje nebezpečnou šanci Letňan.

22:45
    Domácím se podařilo vyhodit pk do středního pásma, zde ho zachytil jeden z hostů a posílá hru zpět do obranného pásu slávistů

21:12
    Hosté se i nadále drží v útočné třetině. Patera nyní chytá střelu hostujícího obránce.

20:26
    Aktivněji vstoupili do 2.třetiny hosté.

20:01

V první třetině jsme byli svědky tří gólu. Slávisté mohou jít do šatny podstatně šťastnější, jelikož v poslední minutě 1.třetiny překonal Vlase Melovič. Hosté však byli také velice aktivní. V brance Slavie se ale nachází velká opora Jiří Patera. Oba týmy jsou velice opatrné a nechtějí se dopustit žádné velké chyby.

2.třetina začne přibližně v 15:00

20:00

19:30
    Na modrou čáru dostal kotouč PETR MELOVIČ. Mířil přesně k tyči a prostřelil Vlase. Asistence: Tomáš Vildumetz.

18:54
    Domácí jeli tři na jednoho. Následně jim však nevyšla přihrávka.

18:13
    Brož se objevil nikým nehlídaný u levého kruhu. Nastřelil však pouze břevno.

16:20
    Sokolíkovu střelu Patera vytěsnil pouze do brankového prostoru. Pak ji však schoval do své lapačky.

16:15
    Bajer se ujal puku a dostal se až do útočné třetiny. Tam ho však zastavil hostující obránce.

15:25
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění

13:01
    Nebezpečnou střelu od modré kryje Patera.

12:40
    Ani jeden z týmů se nemůže usadit v útočném pásu.

09:42
    Slávisté dokázali přesilovou hru okamžitě využít, když prudkou střelu tečoval MATOUŠ PATOČKA. Asistence: Tomáš Vildumetz.

09:28
    A uvidíme první přesilovku dnešního zápasu. Na trestnou lavici si jde sednou JAN KUČERA (LET) za držení.

08:15
    Fiala v další šanci. Střílel již do odkryté branky. Jeden z obránců však střelu zachytil a vyhodil ji do středního pásma.

07:29
    Letňanské hráče nyní zastavuje ofsajd.

07:02
    K nájezdu se postavil Průžek. Pateru však překonat nedokázal. A stav se nemění.

07:02
    Mařík se dostal do úniku, ale byl faulován. Je nařízeno trestné střílení

06:47
    Další šance slávistů. Vlas je však zatím stoprocentní.

05:56
    Fiala se dostal do šance, když jel jeden na jednoho. Vlas však střelu čekal a bezpečně ji kryje.

04:30
    Zápas se zatím hraje z jedné strany na druhou. Žádné vyložené šance se nekonají.

03:00
    Slávisté se nyní usadili v útočné třetině.

02:20
    Fiala se ocitl samotný před Vlasem. Letňanského brankáře však překonat nedokázal.

00:44
    Letňany se dostávají již v 1.minutě do vedení. VÁCLAV MAŘÍK překonal kličkou Pateru! Asistence: Jiří Průžek.

00:01

HC Slavia Praha: Patera (Šorf) – Krásný, Šantrůček, Vobořil, Wunsch, Melovič, Steinocher, Kovář – Marek, Vildumetz, Patočka, Matějka, Kern, Šteiner, Brož, Bajer, Fiala, Šergl, Šilhan, Netolický

HC Letci Letňany: Vlas (Špiner) – Pavík, Goulos, Brabec, Kolenatý, Genzl, Gnamen, Průžek, Rousek, Mařík, Řepík, Kučera, Lauko, Nedorost, Satnam, Danov, Fabiánek, Sokolík, Šimon.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:15.

Lucie Brožová

Branky a nahrávky: 10. Patočka (Vildumetz), 20. Melovič (Vildumetz), 34. Marek, 42. Brož (Kern, Šteiner) – 1. Mařík (Průžek), 54. Pařík (Fabiánek), 60. Fabiánek (Průžek)

HC Slavia Praha: Patera (41. Šorf) – Krásný, Šantrůček, Vobořil, Wunsch, Melovič, Steinocher, Kovář – Marek, Vildumetz, Patočka, Matějka, Kern, Šteiner, Brož, Bajer, Fiala, Šergl, Šilhan, Netolický
    HC Letci Letňany: Vlas (Špírek) – Pařík, Goulos, Brabec, Kolenatý, Gebell, Gnamen, Průžek, Rousek, Mařík, Řepík, Kučera, Lauko, Nedorost, Satran, Danov, Fabiánek, Sokolík, Šimon