USA U18 – Rusko U18 2:5 (kon.) | Kanada U18 – Švédsko U18 2:0 (kon.) | SR 18 – Finsko U18 2:4 (kon.)
Česko U18 – Švýcarsko U18 5:3 (kon.)
Kanada U18
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Švédsko U18
Úterý 11.08.2015, 15:30 • Ice Bors aréna, Břeclav • Hlinka Gretzky Cup • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Hezké úterní odpoledne z Břeclavi. Druhý hrací den Memoriálu Ivana Hlinky v místní Ice Bors aréně odstartuje duelem mezi dvěma týmy, které se ve včerejších zápasech radovaly z výher – Kanady a Švédska.

Kanaďané včera změřili síly s domácím výběrem a divákům aktéři nabídli zajímavou podívanou, v níž favorita neměl rozhodně jednoduchou úlohu. Do vedení šli brzkou Kantnerovou trefou Češi, soupeř ještě do úvodní přestávky však skóre otočil. Ve třetí třetině se svěřenci trenérů Reichela a Augusty snažili o vyrovnání, leč potřetí inkasovali a po boji nakonec padli 1:3.

Ani Švédové neměli cestu za výhrou nad Švýcarskem vůbec jednoduchou. Vítězství 4:3 nakonec patřilo do kategorie šťastných. Po dvou třetinách Tři korunky vedly 3:1, avšak Švýcaři díky dvěma přesilovkovým trefám Volejnicka vyrovnali a nebyli i daleko obratu. V poslední minutě však neproměnili trestné střílení a Švédsko je za to jednadvacet sekund před sirénou ztrestalo vítěznou trefou.

Kanada U18: Wells (Hart) – Fabbro, Bean, Clague, Mete, Quenneville, Girard, Poirier, Mahura – Malenstyn, McLeod, Kaspick – Dubois, Patrick, Benson – Bitten, Steel, Howden – Kyrou, Jost, Dube.

Švédsko U18: Gustavsson (Wallin) – Thilander, Moverare, Horrsell, Deutsch, Cederholm, Brännström, Nässén – Andersson, Lindström, Bratt – Nylander, Davidsson, Pettersson – Steen, Fällström, Weissbach – Wahlgren, Olsson, Oskar.

Rozhodčí: Hradil, Šír – Hlavatý, Tošenovjan.
    Hráči obou mužstev jsou na rozbruslení před zápasem

Hráči obou týmů už krouží po ledové ploše břeclavské Ice Bors arény. Následovat budou státní hymny zemí obou dnešních soupeřů.

Zahajovací formace na ledě, utkání za pár okamžiků odstartuje...

00:01

00:21
    Bratt se nevymanil ze sevření soupeřů v rohu kluziště, následný pokus o útok Kanady byl nepřesný.

00:55
    Ofsajd zastavil rodící se útočnou akci Švédů.

01:11
    Přihrávka před branku směřovala na Duboise, byla ale na poslední chvíli zblokována jedním z obránců.

01:18
    Puk zašlápnut v rohu hrací plochy, hra je přerušena a následně vykázána do střední třetiny.

02:05
    Girard se prosmýkl po pravém křídle, následná Bittenova střela se až ke gólmanovi nedostala.

02:44
    Nyní to byl pro změnu na levé straně Dube, ani on přímo Gustavssona ohrozit nedokázal.

03:09
    Josh Mahura se zkoušel proháčkovat mezi trojicí soupeřů. I když se mu to částečně povedlo, o puk přišel.

03:28
    Erik Brännström ostře vypálil od modré čáry a Wells musel být na pozoru. Po jeho zákroku betonem se otřásla až ochranná síť.

04:03
    Po slabé střele McLeoda si na puk sáhl také Gustavsson, zákrok to ale nebyl nikterak obtížný.

04:47
    Dubois hledal před brankou někoho ze svých spoluhráčů, touš nikým netečován prolétl až do rohu.

05:16
    Kanaďané teď okupovali útočné pásmo. Vytěžili z toho ale jen několik nepřesných či tečovaných pokusů.

05:36
    Nyní už to bylo o poznání nebezpečnější ze strany Kanady. Nolan Patrick po závaru zakončoval zblízka, Gustavssonova lapačka jistě švihla vzduchem.
    Nastoupení hráči při státních hymnách

06:23
    Steel mohl jít do přečíslení na útočné modré, to by ale musel lépe zpracovat přihrávku.

07:00
    Nepřesnost ve švédské rozehrávce mohla nabídnout šanci soupeři, leč i na zámořské hokejky se vkradla nejistota.

07:37
    Dillion Dube se teď pěknou prohazovačkou zbavil obránce, bekhendové zakončení však postrádalo potřebnou razanci.

08:17
    Posunutá švédská branka zastavila rodící se útok Tří korunek. Hra je přerušena a následuje komerční pauza.

08:34
    Dubois sice dobře forčekoval, puk ale nezískal. Na druhé straně tak pálil nebezpečně Lias Andersson.

09:42
    V situaci dva na dva zkoušel Howden najít svého najíždějícího spoluhráče, ale nepřesně.

10:21
    Na druhé straně Jacob Cederholm obětavě padl do rány od modré a ulehčil tak Gustavssonovi práci.

11:08
    Jost se i nadvakrát přes váhající beky dostal k puku, mířidla však srovnal pouze nedostatečně.

11:37
    Kanada právě vstřelila branku!
    Javorové listy jdou do vedení z nevinné akce. Obrana Švédů se rozestoupila, a tak měl MIKE MCLEOD dostatek času na to, aby vymyslel zakončení. Rozhýbal Gustavssona rameny a zasunul puk mezi jeho betony. Asistence: David Quenneville.
    11:37. Mike MCLEOD - 1:0

12:36
    Mike McLeod (CAN) je prvním vyloučeným hráčem zápasu. Odsedí menší trest za sekání.

13:09
    Švédové se z útočného pásma dostali vlastními nepřesnostmi, a tak musejí založit nový útok.

13:30
    Wells po nahození puku na svou branku raději nic nevymýšlel a přerušil hru.

13:39
    Puk z hrací plochy vylétl na střechu boudy časoměřičů, a tak se bude znovu vhazovat.

14:10
    Wells musel dvakrát zasahovat, zejména proti tvrdému projektilu Jacoba Moverareho se zaskvěl dobrým zákrokem.

14:34
    Na druhé straně to zkoušela dvojice Steel a Dube. Ani jeden z nich z bezprostřední blízkosti na Gustavssona nevyzrál.

15:37
    Střela Olivera Ollsona se nepříjemně snášela směrem dolů, a tak ji Wells raději ukryl do své náruči.

16:00
    Sledujeme zatím vyrovnanou hru. Od modré to zkoušel Moverare, Wells dobře viděl, a tak mu nedělalo problémy zasáhnout.

16:39
    Jordan Kyrou se snažil proháčkovat mezi trojicí hráčů soupeře, až ten poslední mu vystavil stopku.

17:26
    Menší zaváhání svých spoluhráčů v rozehrávce napravil švédský gólman, když za brankou odpálil volný kotouč.

17:57
    Od modré to nejprve zkoušel Bean. Po něm i Fabbro a Gustavsson živý terč obstál na výbornou.

18:32
    Girard prosvištěl po pravém křídle, přihrávka na vrchol brankoviště adresáta nenašla.

19:25
    Poslední minuta v první části ohlášena hlasatelem s menším zpožděním, přesto to vypadá, že už se skóre hýbat nebude.

19:55
    V samém závěru první části si švédský gólman připsal ještě dva zákroky, ne však nějak obtížné.

20:00

V první části hry jsme viděli vyrovnaný hokej, kdy útoky se přesouvali prakticky rovnoměrně z jedné strany na druhou. Ve vedení je po dvaceti minutách Kanada, když zatím jediný gól vsítil Mike McLeod.

Další třetina začne přibližně v 16:11.
    Mike McLeod se na Memoriálu Ivana Hlinky ukazuje v tom nejlepším světle

20:01

20:39
    Dubois se vymanil z nepřehledné situace v rohu kluziště, snažil se najít někoho před brankou, leč bezúspěšně.

21:14
    Vracející se Pettersson dobře vložil svou hůl do přihrávky soupeřů, čímž jim tak znemožnil zakončit.

21:48
    William Bitten se natlačil až téměř do brankoviště Gustavsson, ani z takové blízkosti ho ale nepřekonal.

22:42
    Weissbach našel napříč pásmem Fällströma, jehož blesková střela vyprášila jen Wellsův beton.

23:23
    Oba předtím jmenovaní si pozice následně prohodili, prakticky ve stejných místech, avšak vyrovnat se jim ani z této akce nepodařilo.

24:13
    Zatím se hraje velmi čistě, zaznamenali jsme jen jeden dvouminutový trest.

24:30
    Gustavsson si teď připsal lahůdkový zákrok, když skryl do své lapačky střelu alá "padající list".

25:01
    Teď už to byl pro švédského brankáře zákrok obtížnější, avšak problémy mu neučinil.

25:26
    Nezištnou Weissbachovu přihrávku zpoza branky nikdo z jeho spoluhráčů nezužitkoval.

26:05
    Sam Steel pálil bez přípravy, Gustavsson měl beton položený na ledě a úspěšně tak zakročil.

26:36
    Pokud se nemýlím, tak čároví sudí nyní odpískali první icing v utkání.

26:58
    Jordan Kyrou se vymanil od mantinelu až do dobré pozice. Doslova za minutu dvanáct mu hůl zablokoval duchapřítomný Steen.

27:42
    Oskar se prosmýl podél pravého mantinelu, do střely mu vložil hůl jeden z obránců.

27:47
    Tim Wahlgren (SWE) si počínal v rozporu s pravidly a už sedí na trestné lavici. Dvě minuty za nedovolené bránění.

28:07
    Kanadě se nedaří dostat do útočného pásma, navíc se podařilo vyhodit přes všechny čáry i brankáři Gustavssonovi.

28:48
    Po střele Fabbra měl sice švédský gólman zakrytý výhled, přesto puk vytěsnil nad branku.

29:41
    Švédové v krátkém časovém sledu dvakrát vyhodili a v tomto oslabení se ubrání.

30:20
    Jost to zkoušel na Gustavssona chytře z otočky, jenže byl rozhozen a nakonec z toho byla spíše nepovedená přihrávka.

30:50
    Dva protihráči zaklesnuti do sebe nevinně srazili brankáře Wellse k zemi a hra je tak z toho důvodu přerušena.

31:04
    Pěkná akce Kanady oceněna potleskem. McLeod krásným pasem vybídl ke skórování Davida Quennevilleho, jehož střelu švihem lapačky lapil Gustavsson.
    31:04. Gustavsson předvedl pohledný zákrok lapačkou

31:40
    Dubois vlétl do útočného pásma příliš brzy a po chvíli je pískán úmyslný ofsajd.

31:52
    Fällström operoval na hranici brankoviště a jen tak ledabyle plácl do puku, který si vykutálel těsně vedle tyčky.

32:58
    Na trestnou lavici míří Jesper Boakvist (SWE) a odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

33:30
    Dillion Dube pálil z pravého kruhu bez přípravy, ale také i hodně nepřesně.

34:08
    Clague střílenou přihrávkou vybízel spoluhráče ke střelbě, ti ho nevyslyšeli.

35:02
    Tyson Jost vlétl do útočné třetiny jako uragán, nerozpakoval se a minul branku.

35:16
    Dlouhý pas na útočnou modrou sice vyslal švédský tým do brejku, ale také vystavil do ofsajdu.

35:42
    Tečovaná Nylanderova přihrávka přes celou šíři kluziště nenašla žádnou švédskou hokejku.

36:25
    Dube to s kličkováním už přehnal, jenže Švédi jeho tým brejkem nevytrestali.

37:05
    Rychlonohý Linus Weissbach prosvištěl po levém křídle, jenže opět stejný obrázek. Přihrávka před branku, kde nestál nikdo v modrožlutém.

37:29
    Za faul kolenem vyloučen kanadský útočník Dillion Dube (CAN).

37:45
    William Bitten šel do brejku a zřejmě při zakončení byl faulován. Adam Thilander (SWE) sedí na trestné za vysokou hůl.

38:38
    Při hře ve čtyřech jsme nyní ve hře obou týmů zaregistrovali hned celou řadu nepřesností.

39:14
    Luc-Pierre Dubois byl sice zády k brance, přesto byl jeho bekhendový pokus nebezpečný.

40:00

Je za námi čtyřicet minut hry mezi Kanadou a Švédskem a stav je stále hubený – 1:0 pro celek v červeném.

Další třetina začne přibližně v 16:56.

40:01

40:55
    Touš prolétl zhruba metr nad švédskou brankou, Gustavsson se pouze ohlédl.

41:25
    Tečovaný puk mimo ohrazený prostor kluziště, hra je přerušena.

42:16
    Nyní kotouč dokonce vylétl z hrací plochy a zmizel někde za hrazením mezi oběma střídačkami.

42:50
    Wells si v klubku hráčů přece jenom našel kus černé gumy po Thilanderově střele.

43:23
    V dosavadním průběhu utkání musíme konstatovat, že oba včerejší odehrané zápasy v Břeclavi byli pro oko diváka záživnější.

43:58
    Kanaďané nyní vyjeli z pukem z útočného už těsně do středního pásma, a tak se píská ofsajd.

44:25
    Moverare spíše od mantinelu nahazoval na branku, Wells raději přerušil.

45:08
    Gustavsson nyní po Beanově střele moc nevěděl jak, ale přece jenom úspěšně zasáhl.

45:22
    Teď si to oba aktéři předchozí situace zopakovali. Bean pálil z mezikruží a Gustavssonova jistá lapačka svištěla vzduchem.

46:25
    Oskar přenechal do tandemu Wahlgrenovi, jehož ránu s menšími obtížemi vyrazil Wells.

46:41
    Wiliam Fällstrom (SWE) si pomohl hákováním a už usedl na trestnou lavici.

46:59
    Švédové po buly vyhodili přes všechny čáry, navíc donutili Wellse k zákroku.

47:32
    Tyler Benson si nadvakrát našel puk na střelbu, jeho druhý pokus však byl tečován do ochranné sítě.

48:10
    Mete střílel od modré čáry, trefil jen v mezikruží klečícího soupeře.

48:24
    Další kanadský pokus z uctivé vzdálenosti končí v ochranné síti nad brankou.

48:35
    Fabbro sice svou střelou z levého kruhu rozvlnil síť, avšak jen tu boční.

49:24
    Forčekující Kanaďané nedovolili Švédům dostat se ze své třetiny.
    Dnešní opět tropický den se podepisuje i na teplotě v Ice Bors aréně, kde je momentálně 21,5°C

50:18
    Velmi nevinně vypadající akce zaváněla vyrovnávací trefou, jenže oba švédští hráči měli puk "na patách" a nedokázali tak vůbec zakončit.

50:52
    Dnes je to zápas spíše obou brankářů. Švéd Gustavsson si s přehledem poradil se střelou Quenevilleho od modré čáry.

51:26
    Kanaďané častěji okupují útočné pásmo, ale do větších příležitostí se nedostávají.

51:34
    Přesilovka pro Kanadu. Erik Brännström (SWE) pyká za nedovolené bránění.

51:58
    Dobrá možnost pro kanadské hráče pojistit si tento hubený náskok v přesilovce přichází.

52:26
    Těžko říct, jestli Tyler Jost nyní přihrával nebo střílel. Každopádně puk vyslaný z jeho hole těsně minul branku.

52:40
    Sudí vykazují hru do střední třetiny pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

52:59
    Gustavsson po Duboisově střele chvíli nevěděl, kde má puk. Naštěstí pro něj Benson už byl příliš z úhlu.

53:40
    Clague vložil všechny své síly do střely z kruhu, Gustavsson odrazil puk hokejkou.

54:28
    Malenstyn se už už dostával do úniku, leč na útočné modré špatně zpracoval puk.

54:49
    Šance Švédů na vyrovnání. Beck Malenstyn (CAN) si jde odpočinout za sekání.

55:17
    Adam Thilander vypálil svůj ostrý projektil od modré čáry, Wells použil hokejku a vyrazil až do ochranné sítě.

55:35
    Kanadě se podařilo vyhodit a soupeř začíná svůj útok opět od své branky.

55:51
    Přihrávka rukou posunuje hru do středního pásma, kde bude u střídaček provedeno vhazování.

56:15
    Čas na vyrovnání se Švédům už povážlivě krátí, avšak v hokeji je ještě možné leccos.

56:46
    Skvělý zákrok Dylana Wellse! Wiliam Fällström se drží za hlavu a asi si říká, co že mu to kanadský brankář vůbec chytil. Po přihrávce napříč pásmem střílel švédský útočník z první, ještě Wells vytasil parádní reakci a zabránil jistému gólu.
    56:46. Výborný zákrok Wellse

57:38
    Kanaďané nyní drží puk daleko od své branky a snaží se kontrolovat hru.

58:01
    A teď při Kanadě stálo i štěstí! Oliver Olsson pálil z mezikruží a za Wellsem cinkla pravá tyčka.
    58:01. Olsson trefuje tyč

58:24
    Brett Howden (CAN) dostává dvě minuty za hákování. To je šance pro Švédy.

58:24
    Torgny Bendelin si vyžádal oddechový čas. Gustavsson však ještě zůstává v brance.

58:30
    Javorové listy po vyhraném vhazování dokázaly vyhodit.

58:49
    Švédové se v útočném pásmu ke střelbě nedostali a musí začínat od vlastní branky.

59:01
    Gustavsson prchá na střídačku, Švédsko je v šesti.

59:36
    Nyní to byl spíše zoufalý pokus Olssona od modré, puk na kanadských hokejkách.

59:40
    Žádné drama se už v závěru konat nebude. WILLIAM BITTEN totiž téměř od poloviny hrací plochy trefil opuštěnou branku a dává tak razítko kanadské výhře. Asistence: Victor Mete.
    59:40. William BITTEN - 2:0

Máme za sebou utkání, které bylo skoupé na góly. Kanaďané nakonec vybojovali vítězství 2:0, když pečeť výhře dali až při závěrečné power play. V závěrečné pětiminutovce třetí třetiny však byli Švédové blízko vyrovnání, jenže jednu gólovku Wells lapil a podruhé mu pomohla tyčka.

Nejlepšími hráči byli po zásluze vyhlášeni oba gólmani – tedy kanadský Dylan Wells a švédský Filip Gustavsson.

Úterní program Memoriálu Ivana Hlinky pokračuje večerním utkáním českého výběru, který od 19:10 změří síly s týmem Švýcarska. Onlajny.com budou samozřejmě u toho!

Pro tuto chvíli se s vámi loučí Tomáš Nejedlo, u večerního zápasu české reprezentace se přihlásí kolega Jakub Kudláč. Pěkný zbytek slunečného dne! (17:33:43)