Zvolen – Spišská N. Ves 7:3 (kon.) | Košice – Lipt. Mikuláš 3:1 (kon.)
7:3 (2:1, 1:1, 4:1)
HK Spišská Nová Ves
sk Neděle 16.08.2015, 10:00 • Steel Aréna • Memoriál Ladislava Trojáka

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:00.

Zvolen v prvých dvoch zápasoch nepocítil chuť víťazstva. Proti Liptovskému Mikulášu ratoval remízu v posledných sekundách a v dueli s Košicami si neudržal jednogólový náskok. Hráči spod Pustého hradu však stále živia nádej aspoň na zisk strieborných medailí.

Spišská Nová Ves predviedla nevýrazný výkon v otváracom stretnutí s domácim výberom, ktorému podľahla 0:2, no renomé si vylepšila v súboji s Liptovským Mikulášom. O víťazovi rozhodla individuálna chyba obrancu Liptákov, ktorý v tretej tretine počas presilovky prakticky nabil na gól súperovi a pripravil svoj tím o body.

Tabuľka po 2. hracom dni:
    1. Košice 2 2 0 0 5:2 4
    2. SNV 2 1 0 1 4:4 2
    3. Zvolen 2 0 1 1 5:6 1
    4. L. Mikuláš 2 0 1 1 5:7 1

Úvodné zostavy:

HKm Zvolen: Bielik – A. Nemec, Nociar, Masár, Kicko, Kováč, Fecko, D. Nemec, Benko – Baran, Magdolen, Dúbravský – Ďuriš, Dubina, Martuš – Kvasnica, Arvay, Vrbka – Macko, Tkáčik, Čecha.

HK Spišská Nová Ves: Boško – Zekucia, Forrai, Slavkovský, Rády, Bobko, Chovanec – Ďorko, Sloboda, Horváth – Džugan, Pavol, Hrubizna – Krempaský, Pokuta, Frančák – Raptoš, Čepišák, Jarembák.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:30
    Zaujímavosťou tohto duelu je fakt, že hlavný rozhodca Rudolf Lauff bude mať k dispozícii len jedného kolegu na čiare.

01:09
    Zvolen dal gól!
    Skóre sa mení hneď po 69 sekundách. Odrazený puk od zadného mantinelu sa dostal k MARTINOVI MAGDOLENOVI, ktorý ho zblízka poslal pod hornú žŕdku. Bez asistencie.

01:39
    Hokejisti spod Pustého hradu výborne odštartovali dnešný duel. Boško druhýkrát inkasoval po strele obrancu BRANISLAVA KICKA. Asistencie: Dalibor Ďuriš, Dominik Martuš.

02:05
    Vylúčenie Spišská Nová Ves. 2 minúty za faul lakťom si odsedí František Forrai.

02:40
    Spišiaci si v oslabení vytvorili brejk dvoch na jedného, ktorý zakončoval Ďorko. Bielik sa však výborne presunul a puk vyrazil do bezpečia.

03:45
    Zvolenčania sú pri streleckej chuti. Kickov príklep od modrej čiary tečoval tesne pred Boškom Dominik Martuš.

04:05
    Východniari prvé oslabenie v zápase zvládli, no po nevydarenom štarte zápasu prehrávajú 0:2.

05:24
    Hráči Zvolena dnes druhýkrát prepadli v útoku a ponúkli súperovi šancu na prečíslenie. Po Džuganovej prihrávke strieľal Hrubizna len do pripraveného Bielika.

06:55
    Magdolen zaviezol puk do útočného pásma, kde sa mu nepodarilo prihrať spoluhráčom, no po niekoľkých odrazoch sa dostali k zakončeniu Dúbravský aj Baran.

08:26
    Ďorko prenikol po krídle, no mal proti sebe dvojicu brániacich Zvolenčanov, a tak len nastrelil puk na Bielika.

09:30
    Spišiaci si zatiaľ nevedia vytvoriť šance. Pohrozili len z rýchlych protiútokov.

10:40
    Po jednom z osobných súbojov ostal na ľade Zvolenčan Ivan Tkáčik, ktorý za pomoci spoluhráčov odišiel na striedačku.

10:56
    Jeden z najlepších hráčov doterajšieho priebehu Memoriálu Ladislava Trojáka Richard Dúbravský príklepom preveril Nicolasa Boška.

11:59
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Kuriózna situácia priniesla zníženie. Na pravom krídle ostal voľný ERIK BOBKO, ktorý vystrelil na zvolenskú bránu, Bielik vyrazil puk len nad seba a nakoniec si ho zrazil do siete. Bez asistencie.

13:32
    Bielik sa teraz prezentoval v lepšom svetle. K odrazenému puku sa medzi kruhmi dostal Džugan, ktorý bez prípravy vystrelil a donútil gólmana Zvolena k dobrému zákroku.

13:39
    Vylúčenie Zvolen. 2 minúty za hákovanie dostal Filip Fecko.

14:05
    V oslabení unikol Magdolen, ale proti jednému brániacemu hráčovi si netrúfol na kľučku a nepresne vystrelil.

15:00
    Medzitým sa zmenila situácia s rozhodcami. Lauff a Smereka doplnil na čiare Jobbágy.

15:39
    Zvolenčania zvládli oslabenie bez toho, aby inkasovali. Bielik nemusel ani raz zasahovať.

16:44
    Vylúčenie Zvolen. 2 minúty za faul lakťom si odsedí Samuel Arvay.

17:25
    Spišiaci sú v početnej výhode stále bez strely. Navyše sa vhadzuje pred ich bránou.

18:31
    Vylúčenie Zvolen. 2 minúty za zdržiavanie hry si odsedí Jakub Dubina, ktorý úmyselne zašliapol puk.

18:44
    Krátke oslabenie o dvoch hráčov Zvolen zvládol. Dorastenci Spišskej Novej Vsi však pokračujú v presilovke.

19:12
    Pred zvolenskou bránou došlo k šarvátke, do ktorej sa zapojili Andrej Nemec (Zvolen) a Erik Pavol (SNV). Oba strávia na trestnej lavici dve minúty za hrubosť.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Úvodná tretina duelu medzi Zvolenom a Spišskou Novou Vsou priniesla najzaujímavejší hokej spomedzi všetkých doterajších duelov. Zvolenčania si vypracovali dvojgólový náskok v úvodných dvoch minútach, no Spišiaci dokázali so šťastím znížiť.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:20
    Aktívny Dúbravský tvrdo vystrelil po niekoľkých sekundách. Brankár Boško vyrazil puk nad seba, no Zvolenčania sa k dorážke nedostali.

21:45
    Dúbravský sa opäť predral do šance, obišiel jedného brániaceho hráča, ale zblízka trafil iba do spišskonovoveského brankára.

23:19
    Bielik je v úvode druhej časti hry bez práce. Spišiaci sa nedokázali dostať ani do útočného pásma.

23:38
    Vylúčenie Spišská Nová Ves. 2 minúty za faul lakťom dostal Erik Rády.

24:49
    Využitá presilovka na zvolenskej strane. Nemcov nahodený puk tečoval medzi kruhmi ADAM BARAN a zvýšil vedenie svojho tímu. Asistencia: Andrej Nemec.

24:49
    Po treťom inkasovanom góle sa nechal vystriedať brankár Nicolas Boško, ktorého nahradil Adam Jahoda.

25:41
    Vylúčenie Zvolen. 2 minúty za údery si odsedí Dominik Martuš.

26:26
    Vylúčenie Zvolen. 2 minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou dostal Andrej Nemec.

27:41
    Hráči Spišskej Novej Vsi sa počas dvojnásobnej presilovky usadili v útočnom pásme, párkrát vystrelili na Bielika, ale ten na puky dobre videl.

28:26
    Zvolen sa ubránil v početnom oslabení a hrá opäť v pätici.

29:24
    Vylúčenie Zvolen. 2 minúty za napadnutie si odpyká Richard Masár.

29:35
    V oslabení sa dostal do samostatného nájazdu Richard Dúbravský, ktorý bol v koncovke atakovaný a hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie.

29:35
    Dúbravský nedokázal nevyužiť ponúknutú príležitosť a jeho strelu Jahoda vyrazil.

29:45
    Vylúčenie Zvolen. 2 minúty za nedovolené bránenie v hre dostal Andrej Nemec. Spišiaci si vzali oddychový čas, pretože budú mať 99-sekundovú presilovku piatich proti trom.

30:00
    Chovanec mal veľa času na streľbu, no napriek tomu trafil iba Bielika. Zvolenský brankár zlikvidoval aj následnú dorážku.

30:21
    Krásna kombinácia východniarom priniesla zníženie. Do presilovkovej súhry sa zapojila štvorica hokejistov a úspešným strelcom bol ERIK PAVOL. Asistencie: Erik Rády, Alexander Zekucia.

31:00
    Zvolen pohrozil aj v oslabení. Výborne hrajúci Dúbravský však nezlomil smolu v zakončení.

31:45
    Spišiaci z presilovky vyrovnanie nevyťažia, no tešiť ich môže aspoň druhý gól, ktorým znížili na 2:3.

33:35
    V hre piatich proti piatim pokračuje aktivita hráčov Spišskej Novej Vsi, ktorým dodal druhý presný zásah chuť.

35:00
    Obrovská príležitosť východniarov. Džugan išiel sám na Bielika, ale v dôležitom momente mu ušiel puk a nedokázal vystreliť.

37:20
    Hluchá fáza hry na oboch stranách. Hráči sa snažia, no chýbajú im presné finálne prihrávky či strely.

38:15
    Po Zekuciovom nahodení sa puk odrazil k Bobkovi, ale jeho bekhendová koncovka bola slabá.

39:36
    Spišiaci získali vhadzovanie v útočnom pásme, pretože Bielik radšej prikryl puk.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Druhá časť hry priniesla opäť atraktívny hokej plný zaujímavých momentov. Zvolen si napriek viacerým zbytočným vylúčeniam udržal vedenie.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:41
    Dúbravskému to síce nejde v koncovke, no teraz pripravil ideálnu pozíciu pred MARTINA MAGDOLENA, ktorý presnou strelou do horného rohu brány nedal Jahodovi žiadnu šancu. Asistencia: Richard Dúbravský.

40:55
    Rovnako ako v prvej tretine, aj teraz dosiahli Zvolenčania dva zlepené góly. V neprehľadnej situácii pred bránou dostal puk za Jahodu DOMINIK MARTUŠ. Asistencie: Dalibor Ďuriš, Jakub Dubina.

41:50
    Spišiaci zažili v úvode záverečnej časti hry poriadne studenú sprchu, keď v priebehu štrnástich sekúnd dvakrát inkasovali.

44:05
    Hráči spod Pustého hradu dlho lovili puk po ležiacimi hráčmi Spišskej Novej Vsi, ale napokon uspeli. Úspešným strelcom bol ADAM BARAN. Bez asistencie.

44:42
    Bielik si pripísal prvý zákrok v tretej tretiny. Rádyho ľahké nahodenie schoval bez problémov v lapačke.

45:10
    Zvolenčania mohli pridať siedmy presný zásah. Kvasnica v prečíslení dvoch proti jednému prihral Arvayovi, ale tomu v koncovke nesadol dobre puk na hokejku.

46:43
    Obranca Daniel Nemec sa vydal na ofenzívny výlet. Poradil si s troma brániacimi hráčmi, no ten štvrtý ho odstavil.

47:44
    Horváth prihral od mantinelu pred bránu Hrubiznovi, ale ten zblízka trafil iba pripraveného Bielika.

48:32
    Vylúčenie Zvolen. 2 minúty za faul lakťom dostal Adam Baran.

50:05
    Využitá presilovka v podaní Spišiakov. Dlho sa nevedeli dostať do šance, no potom sa zmocnil puku MILAN RAPTOŠ a poslal ho nechytateľne pod brvno. Asistencia: Róbert Džugan.

52:00
    V týchto momentoch sa zdá, že oba tímy len čakajú na konečný hvizd.

52:48
    Ďurišovu slabú strelu z otočky vyrazil Jahoda pred seba, no mal šťastie, že nikto nedorážal.

53:19
    Vylúčenie Spišská Nová Ves. 2 minúty za nedovolené bránenie v hre si odsedí Kristián Čepišák.

54:47
    36. ročník Memoriálu Ladislava Trojáka má prvého strelca hetriku. Vďaka dorážke spred brány sa presadil ADAM BARAN, ktorý je aktuálne najlepším kanonierom turnaja. Asistencie: Martin Magdolen, Richard Dúbravský.

55:09
    Vylúčenie Spišská Nová Ves. 2 minúty za hru so zdvihnutou hokejkou dostal Martin Chovanec.

56:16
    Obrana Spišskej Novej Vsi ponúkla dostatok priestoru Dubinovi, ktorý prenikol do útočného pásma a vystrelil na Jahodu.

57:09
    Tento zápas priniesol štyri využité početné výhody. Zvolenčania však ďalšiu nepridali.

58:20
    Vďaka zlej rozohrávke Zvolena sa dostal k puku Bobko, ale jeho strela spoza obrancu minula bránu.

58:50
    Na opačnej strane mohol pridať svoj štvrtý dnešný gól Adam Baran. Spomedzi kruhov vystrelil len do hrude Jahodu.

Zvolenčania vďaka víťazstvu poskočili na druhé miesto v priebežnom poradí Memoriálu Ladislava Trojáka. Spišiaci naopak klesli na tretiu priečku. Situácia sa však môže zmeniť po prípadnom víťazstve Liptovského Mikuláša proti istému víťazovi turnaja z Košíc.

Doplnkové samostatné nájazdy sa skončili výsledkom 1:0.

Najlepší hráči zápasu: Alan Bielik (Zvolen) – Milan Raptoš (Spišská Nová Ves) (12:06:14)

Tomáš Lengyel

Branky a nahrávky: 2. Magdolen, 2. Kicko (Ďuriš, Martuš), 25. Baran (Nemec), 41. Magdolen (Dúbravský), 41. Martuš (Ďuriš, Dubina), 45. Baran, 55. Baran (Magdolen, Dúbravský) – 12. Bobko, 31. Pavol (Rády, Zekucia), 51. Raptoš (Džugan)

HKM Zvolen: Bielik (Lietava) – A. Nemec, Nociar, Masár, Kicko, Kováč, Fecko, D. Nemec, Benko – Baran, Magdolen, Dúbravský – Ďuriš, Dubina, Martuš – Kvasnica, Arvay, Vrbka – Macko, Tkáčik, Čecha.
    HK Spišská Nová Ves: Boško (25. Jahoda) – Zekucia, Forrai, Slavkovský, Rády, Bobko, Chovanec – Ďorko, Sloboda, Horváth – Džugan, Pavol, Hrubizna – Krempaský, Pokuta, Frančák – Raptoš, Čepišák, Jarembák.

Rozhodčí: Lauff – Smerek, Jobbágy