IFK Helsinky – Bern 3:1 (kon.) | Něman Grodno – Mannheim 2:0 (kon.) | Nitra – Skellefteå 2:4 (kon.)
Grenoble – Litvínov 1:4 (kon.)
IFK Helsinky
3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
SC Bern
Pátek 21.08.2015, 17:30 • Barona Areena • Hokejová Liga mistrů • Skupina 1

47:53
    Timo Helbling pěstmi napadl Raska a navíc zahodil rukavice, což sudí oceňuje osobním trestem do konce utkání. Navíc hostující hráč dostává 5 + 2 minuty.

45:57
    Máme tu další vyloučení, které dostává za hru vysokou holí Grillfors. Bern má jednu z posledních šancí na snížení výsledku.

39:18
    Za faul kolenem dostává dvě minuty hostující Conacher, jenž dnes po několikáté sedí na lavici hanby.

34:59
    Faulujícím hráčem byl Helbling, jenž už usedá na trestnou lavici.

32:57
    Bern má šanci na snížení, dvě minuty za nedovolené bránění dostává Lauri Taipalus, jenž zcela mimo hru atakoval soupeře.

29:48
    A bude pro hosty ještě hůře, za sekání jde na trestnou lavici Simon Moser. IFK má tedy početní výhodu dvou mužů.

29:21
    Za podražení dostává dvě minuty Thomas Rufenacht, který dává domácímu týmu další šanci ke skórování.

24:05
    David Jobin ze brankou podrazil soupeře, čímž oslabuje své spoluhráče.

18:09
    Dalším vyloučeným je hostující Conacher, jenž zastavil soupeře držením. Je tu tedy přesilová hra čtyři proti třem.

17:49
    Domácí tým se bude bránit ve třech mužích, na trestnou lavici za hru loktem jde Järvinen. Bern má šanci na snížení a vrácení se do zápasu.

17:39
    Zbytečný zákrok za vlastní brankou předvedl Taipalus, jenž krosčekoval ležícího soupeře.

07:55
    Další vyloučeným je Berger, jenž ukončuje hru v početní výhodě svého celku.

06:58
    Domácí brankář předvedl zákrok, po němž zajel hostující hráč. Po celém incidentu začala hromadné strkanice. Na domácí straně jsou vyloučeni Åsten a Järvinen. Na straně branu jdou na lavici hanby Conacher a Rufenacht.

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 4. Elkins (Auvitu), 8. Taipalus (Rask, Elkins), 60. Záborský (Järvinen) – 48. Smith (Ebbett, Rufenacht)

IFK Helsinky: Husso (Lankinen) – Teppo, Grillfors (A), Järvinen, Taimi, Taipalus, Heikkinen – Záborský (CTS), Elkins (A), Ikonen – Luttinen (C), Ramstedt, Rask – Auvitu, Moberg, Tamminen – Partanen, Åsten, Saarelainen.
    SC Bern: Schwendener (Aebi) – Helbling, Jobin, Gerber, Blum, Kreis, Untersander, Krueger (A) – A. Berger, Kobasew, Ebbett – Scherwey, Moser (A), Plüss (CTS) – Conacher, Smith, Rufenacht – Reichert, Muller, P. Berger (C).

Rozhodčí: Odins (LAT), Fonselius – Kiilunen, Pesonen (všichni FIN)