Ázerbájdžán – Chorvatsko 0:0 (kon.) | Česko – Kazachstán 2:1 (kon.) | Nizozemsko – Island 0:1 (kon.)
Turecko – Lotyšsko 1:1 (kon.) | Belgie – Bosna 3:1 (kon.) | Kypr – Wales 0:1 (kon.)
Izrael – Andorra 4:0 (kon.) | Bulharsko – Norsko 0:1 (kon.) | Itálie – Malta 1:0 (kon.)
Belgie
3:1 (2:1)
Bosna a Hercegovina
Čtvrtek 03.09.2015, 20:45 • Stade Roi Baudouin (Brussel) [Kapacita: 50 093] • Kvalifikace ME • Skupina B

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (22:44:51)

Zákroky brankáře: Asmir Begovič – 3

Zákroky brankáře: Thibaut Courtois – 4

Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes byli převážně celý zápas lepším týmem a zaslouženě tak vítězí. Hosté se sice dostali v 15. minutě do vedení díky trefě Džeka. Domácím se však podařilo ve 23. minutě vyrovnat díky Fellainimu a následně se podařilo na konci prvního poločasu vstřelit branku De Bruynovi, který tak svůj tým poslal do vedení 2:1. Hazard v 78. minutě potvrdil vítězství svého týmu proměněnou penaltou. Domácí si tak připisují do tabulky důležité tři body, hosté tedy ani jeden.

Držení míče: 63% – 37%
    Střely celkem: 15 – 8
    Střely na branku: 6 – 5

90+3

90+3
    Origi nyní dostal skvělou přihrávku do vápna, jeho následná střela však končí nad brankou.

90+2
    Hra se nyní převážně pohybuje na polovině hostujícího celku.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    Právě se nám rozběhla poslední minutka zápasu.

89
    Domácí střídají. Hřiště opouští De Bruyne a místo něj nastupuje Mertens.

88
    Lulič nyní vyfasoval žlutou kartu za tvrdý faul na jednoho z protihráčů.

88
    Origi si nyní pohrál na pravé straně s Luličem, poté však upadl a míč tak končí na kopačkách hostujících hráčů.

87
    De Bruyne napřáhl ke střele z hranice vápna, pravou tyč však minul zhruba o metr.

85
    Nyní se dostal do obrovské šance na druhé straně Origi, jeho střelu z hranice vápna však skvěle vyrazil Begovič!
    84. Courtois vychytal v obrovské šanci Džeka!

84
    Džeko se nyní dostal ke střele uvnitř vápna domácích, Courtois však proti jeho střele z bezprostřední blízkosti předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil do zámezí.

84
    Lulič nyní poslal nepřesný centr do vápna z levé strany a míč tak získávají na své kopačky domácí.

82
    Domácí střídají. Hřiště opouští Lukaku a místo něj nastupuje Origi.

Martin Penker

Branky: 23. Fellaini (De Bruyne), 44. De Bruyne (Witsel), 78. E. Hazard (pen.) – 15. Džeko (Mujdža)

Karty:   66. Kompany (BEL) – 54. Kolašinac (BSN), 77. T. Šunjić (BSN), 88. Lulić (BSN)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 9:1. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 11:13.
    Belgie: Courtois – Alderweireld, Kompany (C), Vermaelen, Vertonghen – Witsel – De Bruyne (89. D. Mertens), Fellaini, Nainggolan, E. Hazard – R. Lukaku (82. Origi).
    Náhradníci: Mignolet, J-F. Gillet – Boyata, D. Mertens, Chadli, Januzaj, Origi, Batshuayi, Lombaerts, Defour, Mirallas, Denayer.

Bosna a Hercegovina: Begović – Mujdža, O. Vranješ, Spahić (56. T. Šunjić), Kolašinac (72. Hajrović) – Bešić, Medunjanin (80. Ibišević) – Lulić, Pjanić, Višća – Džeko (C).
    Náhradníci: Burić, Šehić – M. Vrančić, T. Šunjić, Bičakčić, Hajrović, Hadžić, Kvesić, Đurić, Ibišević, Aničić, Zec.

Rozhodčí: de Sousa – Miranda, Mesquita – Gomes (všichni Portugalsko)