Ázerbájdžán – Chorvatsko 0:0 (kon.) | Česko – Kazachstán 2:1 (kon.) | Nizozemsko – Island 0:1 (kon.)
Turecko – Lotyšsko 1:1 (kon.) | Belgie – Bosna 3:1 (kon.) | Kypr – Wales 0:1 (kon.)
Izrael – Andorra 4:0 (kon.) | Bulharsko – Norsko 0:1 (kon.) | Itálie – Malta 1:0 (kon.)
Belgie
3:1 (2:1)
Bosna a Hercegovina
Čtvrtek 03.09.2015, 20:45 • Stade Roi Baudouin (Brussel) [Kapacita: 50 093] • Kvalifikace ME • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 7. kola Kvalifikace na ME 2016 mezi Belgií a Bosnou a Hercegovinou.

Belgie

Belgie se momentálně nachází ve skupině B na druhé příčce s jedenácti body. Po šesti odehraných zápasech mají na svém kontě 3 výhry, 2 remízy a 1 porážku se skóre 13:2. Na domácí půdě zatím odehrála tři zápasy ze kterých 2x vyhráli a 1x remizovali.

Posledních 5 zápasů

Wales – Belgie 1:0
    Francie – Belgie 3:4 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
    Izrael – Belgie 0:1
    Belgie – Kypr 5:0
    Belgie – Wales 0:0

Bosna a Hercegovina se momentálně nachází ve skupině B na páté příčce s osmi body. Po šesti odehraných zápasech mají na svém kontě 2 výhry, 2 remízy a 2 porážky se skóre 8:7. Na venkovní půdě zatím odehráli tři zápasy ze kterých 1x vyhráli, 1x remizovali a 1x prohráli.

Bosna a Hercegovina – Izrael 3:1
    Rakousko – Bosna a Hercegovina 1:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)

Belgie – Bosna a Hercegovina 2:4
    Hráči Bosny při předzápasovém tréninku na stadionu "King Baudouin".

ZAJÍMAVOST

Moussa Dembélé má zraněný kotník a přijde o kvalifikační zápasy Belgie o postup na ME 2016 proti Kypru a Bosně a Hercegovině. Záložníka Tottenhamu v nominaci nahradil Steven Defour.
    Belgie hlásí pro dnešní utkání vyprodáno!

Belgie: Courtois – Alderweireld, Kompany (C), Vermaelen, Vertonghen – Witsel – De Bruyne, Fellaini, Nainggolan, E. Hazard – R. Lukaku.
    Náhradníci: Mignolet, J-F. Gillet – Boyata, D. Mertens, Chadli, Januzaj, Origi, Batshuayi, Lombaerts, Defour, Mirallas, Denayer.

Bosna a Hercegovina: Begović – Mujdža, O. Vranješ, Spahić, Kolašinac – Bešić, Medunjanin – Lulić, Pjanić, Višća – Džeko (C).
    Náhradníci: Burić, Šehić – M. Vrančić, T. Šunjić, Bičakčić, Hajrović, Hadžić, Kvesić, Đurić, Ibišević, Aničić, Zec.

Rozhodčí: de Sousa – Miranda, Mesquita – Gomes (všichni Portugalsko).
    Rozcvička obou týmů je již v plném proudu!

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v červených dresech, hosté dnes oblékli modré dresy.

Na stadionu nyní zní hymny obou celků.

1

1
    Hosté rozehráli první poločas a ihned se tlačí do útoku.

1
    Hazard se nyní dopustil útočného faulu a u míče tak zůstanou hosté.

2
    Hosté si nyní nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a míč tak končí pouze na kopačkách Kompanyho.

3
    Domácí nyní kombinují s míčem na vlastní polovině.

3
    Alderweireld nyní poslal dlouhý pas za obránce na Lukakua, ten však byl v těsném ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

4
    De Bruyne se nyní už už dostával do samostatného úniku, jenomže mu na poslední chvíli míč ukopl od nohy Spahič, a tak z této akce nebude vůbec nic.

5
    Domácí nyní kombinují s míčem na polovině soupeře.

6
    Kompany nyní poslal dobrou přihrávku na hranici vápna k Lukakovi, ten však následně poslal nepřesnou přihrávku k Fellainimu a k míči se tak dostávají hosté.

7
    Jeden z domácích hráčů nyní poslal nepřesnou přihrávku k De Bruynovi a míč tak končí v zámezí.

8
    Spahič nyní poslal těžkou přihrávku ke svému brankáři, ten si s ní však poradil dobře a míč se mu podařilo odkopnout daleko od své branky.

9
    Nepřesná přihrávka jednoho z hostujících hráčů končí až v rukavicích Courtoise.

10
    Hosté budou nyní zahrávat rohový kop.

11
    Pjanič poslal míč od rohového praporku na přední tyč, kam si seběhl Medunjanin, jeho následný pokus však končí daleko vedle levé tyče.

12
    Vertonghen nyní poslal do vápna přízemní centr z levé strany, ve vápně však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů a míč tak končí na kopačkách hostujících hráčů.

13
    Domácí jsou zatím aktivnějším týmem, hosté se převážně bránějí.

14
    Hosté se nyní dostali k míči a ihned spěchají směrem dopředu.

15
    Bosna právě vstřelila branku!
    Hosté se dostávají do vedení! Mujdža se dostal s míčem po pravé straně hřiště až do vápna, následně poslal nadýchaný centr na hlavu úplně volného EDINA DŽEKA, a ten se hlavičkou nemýlil.
    15. Edin DŽEKO - 0:1

16
    Lukaku si nyní pomohl útočným faulem a hrát tak můžou hosté.

17
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách.

18
    De Bruynovi se nyní nepovedl centr z pravé strany a míč tak končí v zámezí.

19
    Hra se nyní pohybuje spíše ve středu hřiště.

20
    Alderweireld nyní poslal do vápna příliš přetažený centr z pravé strany a míč tak končí na opačné straně hřiště v zámezí.

20
    Lulič se nyní skvěle dostal na levé straně hřiště přes Alderweirelda, následně přišel na pomoc Alderweireldovi Kompany, a ten už mu byl schopný míč odebrat a poslat do zámezí.

21
    Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.

22
    Lukaku se nyní nedohodl na hranici vápna s Fellainim a míč tak končí na kopačkách hostujících hráčů.

22
    Domácí nyní budou zahrávat rohový kop.

23
    Belgie právě vstřelila branku!
    Domácí vyrovnávají! De Bruyne poslal míč od rohového praporku přímo na hlavu MAROUANEHO FELLAINIHO, a ten ho poslal k levé tyči. Begovič tak neměl žádnou šanci tento hlavičkový pokus chytit.
    23. Marouane FELLAINI - 1:1

24
    Domácí nyní dostali chuť ke hře.

25
    Vertonghen nyní napřáhl ke střele z velké dálky, střela mu však vůbec nesedla a míč tak končí vysoko nad brankou.

26
    Spahič nyní musí být ošetřen, neboť má nějaké zdravotní potíže.

27
    Domácí nyní kombinují s míčem na vlastní polovině a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

28
    Witsel si nyní nerozuměl na polovině soupeře s Lukakuem a míč tak končí pouze na kopačkách jednoho z obránců.

29
    Alderweireld nyní napřáhl ke střele poblíž hranice vápna, míč však poslal zhruba dva metry nad branku.

30
    Fellaini nyní ztratil míč na polovině soupeře a hosté tak dostali do protiútoku. Lulič však zhruba na polovině hřiště poslal nepřesnou přihrávku k Džekovi a míč tak končí opět na kopačkách domácích borců.

31
    Hazard nyní poslal skvělý centr do vápna z levé strany, ve vápně se dostal k hlavičce Lukaku, míč však poslal těsně vedle levé tyče.
    31. Lukaku hlavičkuje těsně vedle branky

32
    Lulič nyní ztratil míč na polovině soupeře a domácí se tak dostávají do protiútoku.

33
    Lulič však zůstává ležet na trávníku a rozhodčí tak přerušuje hru.

34
    Lulič nyní poslal nepřesnou přihrávku na polovině soupeře k Džekovi, míč se tak dostává na kopačky domácích hráčů.

35
    Lukaku se nyní snažil projít blízko hranice vápna přes dva obránce, to se mu však nepovedlo a o míč přichází.

36
    Hra se momentálně pohybuje spíše na polovině hostujícího celku.

37
    Fellaini nyní dostal skvělý pas na hranici vápna, následně se dostal k zakončení, míč však poslal daleko vedle pravé tyče.
    37. Fellaini se protlačil k šanci, vystřelil ale hodně mimo branku

38
    Hosté budou kopat roh.

38
    Džeko se však po rohovém kopu provinil ve vápně faulem a hrát tak můžou opět domácí.

40
    De Bruyne nyní poslal do vápna skvělý centr z pravé strany, ve vápně se dostal k zakončení Nainggolan míč však trefil pouze do jednoho z obránců.

41
    Hosté si nyní nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a míč poslali do zámezí.

42
    Hazard se nyní prokličkoval středem hřiště až do vápna, k zakončení se však nedostal, neboť okolo něj byli zhruba čtyři obránci.

44
    Domácí se dostávají do vedení! KEVIN DE BRUYNE poslal na branku střelu poblíž hranice vápna, míč skončil přesně u levé tyče a Begovič tak neměl žádnou šanci.
    44. Kevin De Bruyne - 2:1

45+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 1 minutu.

45+1
    Hra se pohybuje spíše ve středu hřiště a první poločas se tak už jen dohrává.

45+1

Druhý poločas začne přibližně v 21:50.

První poločas je za námi. Domácí jsou zatím lepším týměm a zaslouženě tak zatím vedou 2:1. Na první branku jsme si museli počkat do 15. minuty, kdy se celkem překvapivě prosadili hosté, když se přesně trefil Džeko. Domácí však ve 23. minutě dokázali vyrovnat, zásluhou Fellainiho. De Bruyne navíc poslal domácí těsně před koncem poločasu do vedení. Druhý poločas tak bude ještě velmi zajímavý.

Držení míče: 69% – 31%
    Střely celkem: 8 – 2
    Střely na branku: 2 – 1

Oba týmy jsou zpět na trávníku. Druhý poločas tak za malou chvilku začne.

46

46
    Domácí rozehráli druhý poločas a nyní kombinují s míčem na vlastní polovině.

47
    Lukaku nyní poslal na polovině soupeře nepřesnou přihrávku na své spoluhráče a míč tak končí v zámezí.

48
    Bešič nyní fauloval na polovině hřiště Hazarda, k míči se tak dostávají domácí.

49
    Džeko nyní nedokázal zpracovat přihrávku od svého spoluhráče na hranici velkého vápna a míč tak končí na kopačkách domácích hráčů.

51
    Lukaku nyní dostal dlouhý pas do vápna, než si však míč dokázal zpracovat tak u něj byli hned dva obránci a o míč ho obrali.

52

52
    Pjanič poslal do vápna příliš přetažený centr od rohového praporku a míč tak končí pouze u jednoho z obránců.

53
    Kompany byl nyní faulován jedním z hostující hráčů a k míči se tak dostávají domácí.

54
    Vertonghen nyní poslal do vápna nepovedený centr z levé strany a míč tak končí pouze u jednoho z obránců.

54
    Sead Kolašinac nyní vyfasoval žlutou kartu za tvrdý faul na De Bruyneho.

55
    De Bruyne nyní napřáhl ke střele poblíž hranice vápna, jeho střele však chyběla razance a Begovič tak míč v pohodě chytá.
    55. De Bruyne nenapodobil svou gólovou střelu ze závěru první půle

56
    Hosté střídají. Hřiště opouští Spahič a místo něj nastupuje Šunjič.

57
    Hra se nyní pohybuje spíše na polovině hostujícího týmu.

58
    Medunjanin nyní napřáhl ke střele z hranice vápna, Courtois měl s touto střelou co dělat aby jí vytěsnil mimo tři tyče!
    58. Medunjaninovu bombu z hranice šestnáctky likviduje Courtois

60
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

61
    Domácí příliš nikam nepospíchají a spíše drží míč na svých kopačkách.

62
    Džeko se nyní dostal ke střele uvnitř vápna domácích, jeho pokus však končí po teči jednoho z obránců jen v boční síti.

63
    Z následného rohového kopu nevzniklo ve vápně větší nebezpečí, neboť se ve vápně dopustil útočného faulu jeden z hostujících hráčů.

64
    Alderweireld se nyní dopustil útočného faulu na pravé straně hřiště a k míči se tak dostávají hosté.

65
    Pjanič nyní poslal do vápna přízemní centr z pravé strany, Lulič se však do zakončení nedostal, neboť před ním skvěle zasáhl Kompany.

66
    Vincent Kompany se nyní dopustil faulu blízko poloviny hřiště a rozhodčí mu za tento faul uděluje žlutou kartu.

68
    Lulič nyní napřáhl ke střele z hranice vápna, jeho střelu mířící doprostřed branky však Courtois v poklidu chytá.
    68. Lulić z dobré pozice zamířil jen doprostřed branky

69
    Hosté nyní doslova odevzdali míč nepřesnou přihrávkou svému soupeři.

71
    De Bruyne nyní poslal dobrou přihrávku za obránce k Hazardovi, ten byl však v momentě přihrávky v ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

72
    Hosté střídají. Hřiště opouští Kolašinac a místo něj nastupuje Hajrovič.

73
    Lukaku nyní dostal skvělou přihrávku do vápna od De Bruyneho, Begovič však proti němu skvěle vyběhl a Lukaku ho tak nedokázal prostřelit.
    73. Lukaku tváří v tvář Begovićovi neuspěl!

74
    Hazard nyní nedokázal zpracovat na levé straně hřiště přihrávku od Lukakua a míč mu tak utíká do zámezí.

76
    Džeko byl nyní faulován na vlastní polovině a hrát tak můžou hosté.

77
    Belgie bude zahrávat pokutový kop! De Bruyne byl ve vápně faulován Vranješem a domácí tak budou kopat penaltu.
    77. Vranješův penaltový zákrok na Hazarda

77
    Šunjič navíc vidí od rozhodčího žlutou kartu za příliš mnoho řečí směrem k rozhodčímu.

78
    Domácí vedou už o dvě branky! EDEN HAZARD proměnil pokutový kop s přehledem a domácí tak vedou 3:1.
    78. Eden HAZARD - 3:1

80
    Džeko byl nyní faulován blízko hranice vápna a hosté tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

80
    Hosté střídají. Hřiště opouští Medunjanin a místo něj nastupuje Ibiševič.

81
    Pjanič to zkusil přímo na branku, trefil však jen ve zdi stojícího Lukakua.

82
    Ten nyní musí být ošetřen, neboť mu byl nejspíše vyražen dech.

82
    Domácí střídají. Hřiště opouští Lukaku a místo něj nastupuje Origi.

84
    Lulič nyní poslal nepřesný centr do vápna z levé strany a míč tak získávají na své kopačky domácí.

84
    Džeko se nyní dostal ke střele uvnitř vápna domácích, Courtois však proti jeho střele z bezprostřední blízkosti předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil do zámezí.
    84. Courtois vychytal v obrovské šanci Džeka!

85
    Nyní se dostal do obrovské šance na druhé straně Origi, jeho střelu z hranice vápna však skvěle vyrazil Begovič!

87
    De Bruyne napřáhl ke střele z hranice vápna, pravou tyč však minul zhruba o metr.

88
    Origi si nyní pohrál na pravé straně s Luličem, poté však upadl a míč tak končí na kopačkách hostujících hráčů.

88
    Lulič nyní vyfasoval žlutou kartu za tvrdý faul na jednoho z protihráčů.

89
    Domácí střídají. Hřiště opouští De Bruyne a místo něj nastupuje Mertens.

90
    Právě se nám rozběhla poslední minutka zápasu.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90+2
    Hra se nyní převážně pohybuje na polovině hostujícího celku.

90+3
    Origi nyní dostal skvělou přihrávku do vápna, jeho následná střela však končí nad brankou.

90+3

Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes byli převážně celý zápas lepším týmem a zaslouženě tak vítězí. Hosté se sice dostali v 15. minutě do vedení díky trefě Džeka. Domácím se však podařilo ve 23. minutě vyrovnat díky Fellainimu a následně se podařilo na konci prvního poločasu vstřelit branku De Bruynovi, který tak svůj tým poslal do vedení 2:1. Hazard v 78. minutě potvrdil vítězství svého týmu proměněnou penaltou. Domácí si tak připisují do tabulky důležité tři body, hosté tedy ani jeden.

Držení míče: 63% – 37%
    Střely celkem: 15 – 8
    Střely na branku: 6 – 5

Zákroky brankáře: Thibaut Courtois – 4

Zákroky brankáře: Asmir Begovič – 3

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (22:44:51)

Martin Penker

Branky: 23. Fellaini (De Bruyne), 44. De Bruyne (Witsel), 78. E. Hazard (pen.) – 15. Džeko (Mujdža)

Karty:   66. Kompany (BEL) – 54. Kolašinac (BSN), 77. T. Šunjić (BSN), 88. Lulić (BSN)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 9:1. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 11:13.
    Belgie: Courtois – Alderweireld, Kompany (C), Vermaelen, Vertonghen – Witsel – De Bruyne (89. D. Mertens), Fellaini, Nainggolan, E. Hazard – R. Lukaku (82. Origi).

Bosna a Hercegovina: Begović – Mujdža, O. Vranješ, Spahić (56. T. Šunjić), Kolašinac (72. Hajrović) – Bešić, Medunjanin (80. Ibišević) – Lulić, Pjanić, Višća – Džeko (C).

Rozhodčí: de Sousa – Miranda, Mesquita – Gomes (všichni Portugalsko)