Moldavsko – Černá Hora 1:0 (kon.) | Ázerbájdžán – Rakousko 0:2 (kon.) | Lotyšsko – Belgie 0:2 (kon.)
Finsko – Rusko 2:0 (kon.) | Česko – Malta 4:1 (kon.) | Slovinsko – Litva 3:0 (kon.)
Lucembursko – Wales 1:3 (kon.) | Nizozemsko – Kypr 4:0 (kon.) | Rumunsko – Bulharsko 0:2 (kon.)
Ázerbájdžán
0:2 (0:2)
Rakousko
Pátek 04.09.2015, 16:00 • Dalğa Arena (Baku) [Kapacita: 9 258] • Kvalifikace ME U21 • Skupina 7

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu kvalifikace na ME U21 2017 mezi Ázerbájdžánem a Rakouskem.

Ázerbájdžán

Ázerbájdžán se momentálně nachází v tabulce skupiny 7 na prvním místě. Zatím však odehráli pouze jediné utkání, a to proti Faerským ostrovům, které porazili 1:0. Zápas odehráli na půdě Faerských ostrovů.

Rakousko

Rakousko se momentálně nachází v tabulce skupiny 7 na pátém místě. Zatím však ještě neodehráli ani jeden zápas, a tak dnes odehrají teprve první utkání v této kvalifikaci.

Norsko – Rakousko 2:2 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
    Rakousko – Bulharsko 3:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
    Katar – Rakousko 0:4 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
    Rakousko – Švédsko 2:3 po penaltách (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
    Španělsko – Rakousko 1:1
    Předzápasový trénink Rakouského týmu.

Poslední 3 vzájemná utkání

Rakousko – Ázerbájdžán 4:0
    Ázerbájdžán – Rakousko 1:2
    Ázerbájdžán – Rakousko 0:0

Ázerbájdžán: Mähämmädäliyev – İsayev, Nağiyev, Kärimov, Salahli (C) – Taşkin, Mustafayev – Abdullayev, Sezer, Äliyev – Behnke
    Náhradníci: Ähmädli – Näsirov, Haciyev, Muradbayli, Säfärzadä, Hümbätov

Rakousko: Bachmann – Mwene, Lienhart, Gugganig, Martschinko – Gartner, Wydra (C), Lazaro, Schöpf, Schaub – Gregoritsch
    Náhradníci: Lucic – Schoissengeyer, Grillitsch, Friesenbichler, Jäger, Rasner, Sallahi

Rozhodčí: Sčerbakov – Getykov, Romanov – Pančenko (všichni Bělorusko).

1

6
    Hosté nyní rozehrávali rohový kop. Schöpf však poslal míč pouze na hlavu jednoho z obránců, a ten ho následně poslal mimo vápno.

7
    Gregoritsch nyní napřáhl ke střele poblíž hranice vápna, svou střelou však trefil pouze jednoho z obránců, míč se však následně odrazil ke Schaubovi, ale i jeho střela končí na jednom z obránců.

8
    Wydra se nyní dopustil faulu zhruba na polovině hřiště, míč tak získávají domácí.

11
    Gugganig nyní fauloval jednoho z protihráčů blízko vápna a domácí tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

12
    Kärimov to zkusil přímo na branku, trefil však pouze zeď.

13
    Kärimov se nyní dopustil faulu na vlastní polovině blízko hranice vápna, domácí tak nyní budou mít šanci z přímého kopu.

14
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    Hosté se dostávají do vedení! Autorem branky je MICHAEL GREGORITSCH.
    14. Michael GREGORITSCH - 0:1

16
    Abdullayev se nyní dopustil útočného faulu, k míči se tak dostávajé hosté.

19
    Hra se momentálně pohybuje spíše ve středu hřiště.

20
    Nağiyev napřáhl ke střele z velké dálky, branku však přestřelil.

22
    Gregoritsch se nyní dostal ke střele uvnitř vápna, jeho střela na zadní tyč však končí zhruba metr vedle levé tyče.

25
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

26
    Abdullayevovi se však centr od rohového praporku nepovedl a míč tak končí v zámezí.

26
    Sezer nyní napřáhl ke střele z hranice vápna, branku však minul.

28
    Schöpf se nyní pokusil překvapit brankáře střelou z velké dálky, střela mu však vůbec nesedla a míč tak končí daleko vedle levé tyče.

33
    Střely na branku: 1 – 3

33
    Lienhart nyní vyfasoval od rozhodčího žlutou kartu za tvrdý faul na jednoho z protihráčů.

36
    Nağiyev fauloval na vlastní polovině jednoho z protihráčů, hosté tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

37
    Mustafayev poslal na branku střelu poblíž hranice vápna, Bachmann však s touto střelou neměl větší problémy.

38
    Jeden z domácích hráčů nyní poslal do vápna centr z pravé strany, ve vápně se do zakončení dostal Behnke, branku však minul.

42
    Lazaro se nyní dostal ke střele z hranice vápna, branku však přestřelil.

42
    Karimov nyní fauloval ve vápně Gregoritsche a hosté tak budou zahrávat pokutový kop.
    42. Faul Karimova na Gregoritsche v pokutovém území

45
    Hosté vedou už o dvě branky! MICHAEL GREGORITSCH se postavil k rozehrání pokutového kopu a střelou k levé tyči se nemýlil.
    45. Michael GREGORITSCH - 0:2

45+1

Druhý poločas začne přibližně v 17:00.

První poločas je za námi. Hosté jsou zatím lepším týmem a zaslouženě tak vedou 0:2. Na první branku jsme si museli počkat do 14. minuty, když se trefil Gregoritsch. Druhou branku hostů vstřelil ve 45. minutě z penalty opět Gregoritsch. Domácí tak budou muset ve druhém poločase ještě více zabrat, aby s tímto výsledkem dokázali ještě něco udělat.

Držení míče: 46% – 54%
    Střely celkem: 6 – 8
    Střely na branku: 1 – 2

46

48
    Sezer se nyní dostal k nebezpečné střele uvnitř vápna, Bachmann však proti této střele převedl skvělý zákrok.

51
    Gregoritsch nyní dostal skvělou přihrávku do vápna, jeho následnou střelu však dokázal Mähämmädäliyev vytěsnit do zámezí.

53
    Abdullayev zkusil své štěstí z velké dálky, míč však poslal daleko vedle pravé tyče.

55
    Domácí střídají. Hřiště opouští Mustafayev a místo něj nastupuje Näsirov.

57
    Sezer se nyní dopustil faulu zhruba na polovině hřiště, hrát tak můžou hosté.

57
    Hosté střídají. Hřiště opouští Schaub a místo něj nastupuje Friesenbichler.

61
    İsayev se nyní pokusil ohrozit branku soupeře střelou zhruba ze třiceti metrů, míč však poslal daleko vedle levé tyče.

64
    Domácí střídají. Hřiště opouští Behnke a místo něj nastupuje Mutallimov.

66
    Friesenbichler napřáhl ke střele z hranice vápna, míč však poslal pouze vedle pravé tyče.

67
    Wydra se nyní dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak můžou domácí.

67
    Hosté střídají. Hřiště opouští Lazaro a místo něj nastupuje Grillitsch.

71
    Mutallimov se nyní dostal ke střele poblíž hranice vápna, jeho střela však končí vysoko nad.

75
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

75
    Schöpf však poslal míč pouze na hlavu jednoho z obránců, a ten ho posílá daleko od své branky.

77
    Mutallimov nyní minul svou střelou z velké dálky pravou tyč zhruba o dva metry.

81
    Gregoritsch a Salahli se nyní do sebe pustili, rozhodčí tak každému z nich uděluje žlutou kartu.

82
    Domácí střídají. Hřiště opouští Kärimov a místo něj nastupuje Hümbätov.

88
    Hosté střídají. Hřiště opouští Schöpf a místo něj nastupuje Sallahi.

90+2
    Nağiyev nyní vyfasoval od rozhodčího žlutou kartu za tvrdý faul na jednoho z protihráčů.

90+4

Dnešní utkání je za námi. Hosté dnes byli jasně lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili 0:2. První branka padla ve 14. minutě, když se trefil Gregoritsch, ten samý hráč se následně trefil z pokutového kopu ve 45. minutě a rozhodl tak dnešní utkání.

Držení míče: 47% – 53%
    Střely celkem: 11 – 20
    Střely na branku: 2 – 4

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek odpoledne a někdy příště opět na shledanou. (17:53:11)

Martin Penker

Branky: 14. Gregoritsch, 45. Gregoritsch (pen.)

Karty:   81. Salahli (AZE), 90+2. Nağiyev (AZE) – 33. Lienhart (AUT), 81. Gregoritsch (AUT)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 7:10. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:21.
    Ázerbájdžán: Mähämmädäliyev – İsayev, Nağiyev, Kärimov (82' Hümbätov), Salahli (C) – Taşkin, Mustafayev (55' Näsirov) – Abdullayev, Sezer, Äliyev – Behnke (64' Mutallimov)
    Náhradníci: Ähmädli – Näsirov, Haciyev, Muradbayli, Säfärzadä, Hümbätov, Mutallimov

Rakousko: Bachmann – Mwene, Lienhart, Gugganig, Martschinko – Gartner, Wydra (C) – Lazaro (67' Grillitsch), Schöpf (88' Sallahi), Schaub (57' Friesenbichler) – Gregoritsch

Rozhodčí: Sčerbakov – Getykov, Romanov – Pančenko (všichni Bělorusko)