Tappara – Zug 3:1 (kon.) | Rauma – Luleå 0:3 (kon.) | Litvínov – Blues 3:2 (po pr.)
Mnichov – EC-KAC 6:1 (kon.) | Linz – Düsseldorf 5:3 (kon.) | Gap – Eisbären 3:1 (kon.)
Tappara Tampere
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
EV Zug
Neděle 06.09.2015, 15:00 • Hakametsä, Tampere • Hokejová Liga mistrů • Skupina 2

Závěrečnou třetinu vyhrála Tappara, a to především díky druhé využité přesilovce v zápase. Při tom se zdálo, že ve třetí třetině dominuje spíše švýcarský celek. Utkání tedy končí výsledkem 3:1 pro domácí, ikdyž EV Zug byl dnes více než vyrovnaným soupeřem. Dnes je to ode mě vše, někdy příště, na shledanou!
    Průběh zápasu: (0:0, 2:1, 1:0) (17:15:57)

59:36

59:21
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ale stále se jim nedaří vystřelit.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:43
    Zug se snaží dostat Tappary pod tlak, ta se však dostala k puku a ten vyhazuje přes všechny čáry.

58:00
    Probíhají poslední 2 minuty třetí třetiny.

57:36
    Karjalainen míří na trestnou lavici, a Zug si tak zahraje další přesilovou hru. 2 minuty – vysoká hůl.

57:29
    Tappara právě vstřelila branku!
    Tappara využívá druhou přesilovou hru v dnešním utkání a utíká na rozdíl dvou branek! JANI LAJUNEN se dostal jako první k puku, který nahrával před branku Jan-Mikael Järvinen a doklepl puk za záda Stephana. Asistence: Jan-Mikael Järvinen.

57:09
    Zug je pod velkým tlakem, uvidíme zda-li to vydrží.

56:32
    Domácím tuto přesilovku zatím hrají velice dobře. Drží formací a obstřelují Stephanovu branku.

55:46
    Zug začíná být velice v závěru hry velice aktivní, ale Tim Ramholt to s tou aktivitou přehnal. Hákoval svého protihráče v útočném pásmu a míří na trestnou lavici.

55:07
    Icing domácích.

54:43
    Kuusela dorážel odražený puk do brány, avšak Stephan velice rychlým přemístěním puk chytá!

54:17
    Vhazování uprostřed hřiště.

53:32
    Erni nahazoval puk z půlky hřiště na branku. Karhunen puk vyrazil, ale velice nejistým zákrokem.

53:02
    V závěrečné části hry se začíná trochu přitvrzovat.

52:39
    Týmy bojují o střední pásmo.

52:11
    Vhazování před Karhunenem. Ve hře se pokračuje.

52:10
    Máme zde další komerční přestávku.

51:46

51:19
    Domácí se dostali k puku a hned ho vyhazují.

51:02
    Zug zpět ve své formaci v útočné třetině.

50:43
    Domácím se podařilo vyhodit puk, a mohou tak střídat.

50:19
    Zug se usadil ve svém útočném pásmu.

49:46
    Jukka Peltola vyhodil puk mimo hrací plochu z obranného pásma. Jede si tak odpykat dvouminutový trest za zdržování hry.

49:26
    Skákavý puk, který nahodil na bránu Marchon brankář Tappary raději podrží.

48:39
    O puk se bojuje v obranném pásmu Zugu.

48:03
    Své střelecké štěstí zkoušel Savinainen, ale Stephan je v pozoru a pěkným zákrok tuto střelu chytá!

47:51
    Ofsajd hostů.

47:01
    Ve hře se pokračuje.

46:59
    Kaksonen byl zasažen hokejkou jednoho z hráčů Zugu a na ledové ploše se objevily krvavé stopy. Rozhodčí si toho však nevšimli. Na odstranění skvrn se právě pracuje.

46:19
    Domácí teď pěkně kombinují v útočném pásmu, ale nemohou se dostat ke střele.

45:58
    Po nahození domácích, které Stephan přidržel je zde komerční přestávka.

45:19
    Po dlouhé době se domácí podívali do své útočné třetiny, ale jejich útočná snaha končí kousek za modrou čárou.

44:49
    Zug skvěle napadá rozehrávky Tappary.

44:20
    Vhazování před Stephanem.

43:58
    V úvodu třetí třetiny jsou aktivnějším týmem hosté.

43:24
    Tappara se teď nemůže vymanit ze své obranné třetiny.

42:46
    I po přesilové hře u puku zůstávají hosté.

42:24

41:57
    Hosté se snaží udržet a kombinovat v útočné třetině, ale obrana Tappary hraje toto oslabení velice dobře, a tak opět dostává puk za modrou čáru.

41:28
    Další vyhození domácích.

40:57
    Domácí vyhazují puk přes všechny čáry.

40:24
    Hned v úvodu třetiny si hosté zahrají přesilovou hru. Järvinen míří na trestnou lavici za sekání.

40:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

40:01

Ve druhé třetině jsme se už branky konečně dočkali, dokonce byly tři. O dvě se postarala Tappara, která se tedy ujmula vedení po druhé třetině 2:1. Co se týče hry, zdá se, že domácí mají více ze hry. Udrží si domácí vedení až do konce zápasu, nebo Zug vývoj zápasu otočí? To se společně dozvíme v závěrečné třetině, která začne přibližně v 16:33. Zůstaňte s námi!

38:34
    Karhunen přidržel nahozený puk. Vhazování po jeho levici.
    Stephen DIXON - 2:1

37:12
    Tappara se opět ujímá vedení! Jere Karjalainen nahodil puk zpoza brány před brankoviště, tam se nacházel zcela volný STEPHEN DIXON a svojí tvrdou ránou se nemýlil! Asistence: Jere Karjalainen, Markus Kankaanperä.

36:46
    Týmy bojují o puk v obranném pásmu domácích.

36:08
    Tappara si s přibývajícím časem vytváří větší a větší tlak.

35:38
    K odraženému puku se dostal jako první Laine, ale jeho střela neměla dostatečnou přesnost aby ohrozila Stephana!

Zug právě vstřelil branku!
    Hosté dávají branku a vyrovnávají! Daniel Sondell nastřelil puk na bránu, ten se odrazil od brankaře přesně do míst kde se nacházel DARIO BUERGLER, který s ladným klidem dorazil puk za brankovou čáru! Asistence: Daniel Sondell, Jarkko Immonen.

32:55
    Marc Marchon se vrací z trestné lavice. Zug v plném počtu.

32:26
    Tappara nějakou chvíli operovala v útočném pásmu, ale hostům se opět podařilo puk vyhodit.

30:55
    Marc Marchon míří podruhé na trestnou lavici. Jede si odsedět dvouminutový trest za krosček.

30:33
    V posledních minutách se tempo hry poněkud snížilo.

29:17
    Zug chvíli kombinoval v útočném pásmu, domácí si to však nenechali dlouho líbit a o puk hostující tým obírají.

28:37
    Zug se velmi rychle dostal do útočné třetiny, kde si puk už nějakou chvíli nahrává, ale nemůže se dostat k přímému ohrožení branky.

28:06
    Domácí kombinují v obranném pásmu.

27:33
    Ofsajd Tappary.

27:02

26:46
    Další vyhození domácích. Vypadá to že toto oslabení přežijí bez větších problémů.

26:09
    I přesto, že Tappara hraje v oslabení se Kaksonen pokoušel střelou z mezikruží ohrozit branku Stephana. Ten střelu vyráží.

25:56
    Tappara se opět osvobozuje.

25:38
    Domácí vyhazují.

25:02
    Teemu Aalto si jede odsedět dvouminutový trest za podražení.

24:19
    Zug se zdá trošku opařený po inkasovaném gólu.
    Henrik HAAPALA - 1:0

23:38
    Domácí využívají třetí přesilovou hru a ujímají se tak vedení! Jan-Mikael Järvinen nahodil puk od modré čáry a HENRIK HAAPALA skvěle puk tečoval před bezmocným Stephanem. Asistence: Jan-Mikael Järvinen, Teemu Aalto.

23:19
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Marc Marchon míří na trestnou lavici za hákování.

22:36

22:10
    První pěkná akce druhé třetiny. Ilomäki si obkroužil branku a následně nahrával před bránu Lainemu, ten však puk netrefil ideálně a branku přestřelil.

21:39
    Oba celky střídají.

20:49
    O první střelu druhé třetiny se postarala Tappara, Stephan puk s klidem chytá.

20:27
    Domácí nahazují puk do útočného pásma, obrana hostí si však puk přebírá do své moci.

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí.

20:01

První třetina nám nabídla velice vyrovnaný hokej. Oba týmy si dokázaly vytvořit tlak pouze díky přesilovým hrám. Branku jsme ale bohužel neviděli. Dočkáme se ji v druhé části? Druhá třetina začne přibližně asi za 15 minut.

20:00

19:30
    Hosté v plném počtu. Domácím se zatím přesilovky moc nedaří.

19:20
    Stephan přidržel odražený puk. Vhazování po jeho pravici.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:47
    Zug se osvobozuje.

18:06
    Domácí se nemohou usadit v útočném pásmu.

17:30
    Tappara si zahraje druhou přesilovku. Trest si jede odpykat Livio Stadler za sekání.

17:01
    Další ofsajd domácích.

16:34
    O puk týmy bojují v levém rohu za Stephanovou bránou.

15:37
    Domácí drží puk na svých hokejkách, ale nemohou se dostat přes střední pásmo.

15:06
    Karhunen nahozený puk raději přidrží. Vhazovaní po jeho pravici.

14:34

13:49
    Zug neustále kombinuje v obranném pásmu Tappary.

13:13
    Hosté se snaží držet domácí ve své útočné třetině pod tlakem, který si vytvořili díky přesilové hře.

12:26
    Švýcarskému Zugu se tato přesilovka celkem podařila, ale gól se jim však střelit nepodařilo.

12:09
    Tappara toto oslabení přežila.

12:01
    Domácí opět vyhazují puk.

11:54

11:42
    A další vyhození puku přes všechny čáry.

11:11
    Tappara se osvobozuje.

10:36
    Hosté se usadili v útočném pásmu, kombinovali a dostali se i ke střele, tu však Karhunen pěkným zákrokem chytá!

10:09
    I hosté si zahrají svoji první přesilovku v zápasu. Na trestnou lavici míří Pekka Saravo za držení hole.

09:38
    Poprvé od začátku zápasu se Zug usazuje ve své útočné třetině a kombinuje zde.

09:18
    Své střelecké štěstí zkoušel Lajunen, avšak jeho střela neměla dostatečnou razanci na to, aby ohrozila Stephana. Ten puk přidržel.

08:37
    Zug nahazuje puk do rohu útočné třetiny a řítí se za ním.

08:20
    Jeden z hráčů byl rychlejší než puk. Ofsajd Tappary.

07:52
    Toto Zug už přežije. Hosté v plném počtu.

07:40
    Další vyhození puku přes všechny čáry.

07:09
    Hosté se osvobozují, a mohou tak střídat.

06:40
    Domácím se zatím tato přesilová hra zatím moc nedaří, v první polovině se neusadili v útočné třetině.

05:49
    Úvodní přesilovku hry si zahrají domácí. Na trestnou lavici míří Nicolas Thibaudeau. 2 minuty – krosček.

05:18
    O první vážnější akci se postarali domácí, když jeden z obránců nahazoval puk od modré čáry, a ten přes skupinu hráčů doputoval až k bráně a orazítkoval tyč!

04:24
    V prvních pěti minutách hry není nikdo lepší, hra je z obou stran lehce kostrbatá.

03:59
    Ofsajd domácích.

03:49
    Hosté se snažili dostat do útočného pásma, ale obrana Tappary je zastavila hned za modrou čárou.

02:48
    Ale i hosté se dopouštějí ve svém obranném pásmu nepřesností, a tak se teď soupeři neustálé o puk připravují.

02:13
    Hosté využívají nepřesností domácích a kombinují s pukem ve středním pásmu.

01:37
    Zug se snaží napadat rozehrávku Tappary a daří se jim.

00:48
    První střelu zápasu si připisuje Dixon, nebyla však nějak nebezpečná.

00:26
    Domácí se hned po úvodním buly hnali dopředu, jenže v jejich útočné třetině jejich snaha končí.

00:01
    Úvodní buly vyhráli domácí.

00:01

Oba týmy už jsou na ledě, zápas začne každou chvíli.

Tappara: Karhunen (Noronen) – Saravo, Aalto, Plastino, Bonsaksen, Mäkinen, Elorinne, Kankaanperä, Honkanen – Dixon, Savinainen, Kuusela – Lajunen, Haapala, Järvinen – Ilomäki, Laine, Peltola – Karjalainen, Kaksonen, Rauhala

EV Zug: Stephan (Bader) – Schlumpf, Sondell, Ramholt, Grossmann, Alatalo, Morant, Erni, Stadler – Diem, Suri, Martschini – Lammer, Immonen, Burgler – Schnyder, Marchon, Zangger – Volejníček, Thibaudeau

Rozhodčí: Nord (SWE), Hakkarainen – Hägerström, Puolakka (všichni FIN)

Jak dopadne souboj těchto dvou týmů? Připíše si Zug nějaké čestné body, nebo naopak opět nebodují a domácí Tappara obsadí první místo v tabulce? To nám napoví samotné utkání. Úvodní buly bude vhozeno v 15:00!

Tabulka skupiny B:

1. Djurgardens – 4 zápasy, 8 bodů, skóre 13:11
    2. Tappara – 3 zápasy, 7 bodů, skóre 13:5
    3. EV Zug – 3 zápasy, 0 bodů, skóre 5:15

První vzájemné utkání:

EV Zug – Tappara 0:7 (0:3, 0:2, 0:2)
    Branky a nahrávky: 2. Kankaampera (Savinainen), 7. Lajunen (Haapala), 10. Jarvinen (Haapala, Lajunen), 33. Honkanen (Aalto), 37. Makinen (Kuusela), 42. Dixon (Kuusela), 44. Haapala.

Krásné hokejové odpoledne přeji všem příznivcům hokejové Ligy mistrů. Dnes máme na programu poslední kolo všech základních skupin této soutěže. Společně budeme sledovat závěrečný zápas skupiny B mezi finským velkoklubem Tappara a švýcarským týmem EV Zug. V této skupině je však předčasně dobojováno. Postup si předevčírem zajistil švédský Djurgardens, který za 4 odehrané zápasy nasbíral 8 bodů, a značnou část bodů si připsal především díky dnešnímu hostujícímu celku EV Zug, který doposud v LM nebodoval, a je tak jasné, že tímto zápasem pro letošek v Champions Hockey League končí. V dnešním závěrečném střetnutí skupiny B se tedy bude hrát pouze o první místo v tabulce mezi Tapparou a Djurgardensem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Branky a nahrávky: 24. Haapala (Järvinen, Aalto), 38. Dixon (Karjalainen, Kankaanperä), 58. Lajunen (Järvinen) – 34. Buergler (Sondell, Immonen)

Tappara Tampere: Karhunen (Noronen) – Saravo, Aalto, Plastino, Bonsaksen, Mäkinen, Elorinne, Kankaanperä, Honkanen – Dixon, Savinainen, Kuusela – Lajunen, Haapala, Järvinen – Ilomäki, Laine, Peltola – Karjalainen, Kaksonen, Rauhala
    EV Zug: Stephan (Bader) – Schlumpf, Sondell, Ramholt, Grossmann, Alatalo, Morant, Erni, Stadler – Diem, Suri, Martschini – Lammer, Immonen, Buergler – Schnyder, Marchon, Zangger – Volejníček, Thibaudeau

Rozhodčí: : Nord (SWE), Hakkarainen – Hägerström, Puolakka (všichni FIN)