Chabarovsk – Jokerit 2:3 (kon.) | Vladivostok – Riga 2:4 (kon.) | Omsk – Soči 5:1 (kon.)
Čeljabinsk – Novosibirsk 1:2 (po pr.) | Nižněkamsk – Novokuzněck 1:0 (kon.) | Viťaz – N.Novgorod 1:0 (po pr.)
Spartak Moskva – Minsk 1:4 (kon.) | Záhřeb – HC Slovan 2:3 (po pr.)
Medveščak Záhřeb
2:3 (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
HC Slovan Bratislava
Pondělí 14.09.2015, 19:30 • Dom Sportova Zagreb • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Hezký večer, dnes se nám proti sobě představí dva týmy z Bobrovy divize a to Medveščak Záhřeb a HC Slovan Bratislava.

Slovan Bratislava – zatím odehrál sedm utkání v nichž čtyři krát vyšel jako vítěz a tři krát prohrál. Ze dvou zápasů co Slovan odehrál na ledě soupeřů získal maximálně počet bodů. Nyní se Slovan nachází na páté pozici v západní konferenci a v případě výhry by se mohl dostat na čtvrté místo, a tak by přeskočil Petrohrad.

Medveščak Záhřeb – prozatím odehrál o jedno utkání více. Jeho bilance je však o malinko horší, protože vyhrál rovněž čtyři krát, ale dva krát z toho v prodloužení. Čtyři krát také prohrál, a rovněž z toho dva krát v prodloužení. Doma zatím Záhřeb odehrál pět utkání a porazit je dokázal zatím jen Chabarovsk a to po nájezdech 3:2. Za domácí pravidelně nastupuje trio českých hráčů a to jmenovitě Radek Smoleňák, Tomáš Mertl a Marek Kvapil.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:20
    Záhřeb začal utkání aktivně a Smoleňák vyslal první střelu dnešního zápasu.

01:57
    Slovan právě vstřelil branku!
    A máme tady první branku utkání. Velmi pohotovou střelu vyslal MAREK VIEDENSKY a posílá hosty z Bratislavy do rychlého vedení. Asistence: Milan Bartovič a Cam Barker.
    01:57. VIDENESKY - 0:1

02:40
    Vyloučen hráče Slovanu Luža.

04:40

04:41
    Sotva Slovan ubránil své oslabení, tak jde do dvoubrankového vedení. ŽIGA JEGLIČ výbornou střelou z mezikruží dává klid na hokejky Slovanu. Asistence: Cam Barker.
    04:41. ZIGA - 0:2

05:28
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Tak v Záhřebu se zatím nenudíme. Velmi pohlednou akci domácích dokázal zakončit COLBY GENOWAY. Asistence: Thomas Larkin a Edwin Hedberg.
    05:28. COLBY - 1:2

06:30
    Nyní se hra uklidnila. Kououč mají v moci domácí a vyráží na steč.

07:30
    Domácí jsou v mírném tlaku, ale nedokáží se propracovat k nějaké šanci.

08:45
    Slovanu se nedaří rozehrávka a nyní je velmi nepřesný.

09:26
    Je vyloučen hráč domácích Gliber. Slovan si tak zahraje početní výhodu.

10:05
    Slovan je prozatím velmi nepřesný, uvidíme co přinese zbytek přesilové hry.

11:26

12:15
    Nyní pokračuje hra v klasickém počtu hráčů na ledě. Hraje se v poměrně dobrém tempu, hru kazí však spousta nepřesností.

13:30
    Nyní se povedlo několik nahrávek Slovanu a dostal se do pásma domácích.

13:45
    Hráči Slovanu však ani teď nebyli bezchybní a Záhřebští vyhazují na zakázané uvolnění.

15:32
    Domácí si zahrají další oslabení, jelikož za krosček je vyloučen Shaone.

16:11
    Poměr sil na ledě se vyrovná na trestnou lavicí míří i hráč Slovanu Cam.

17:00
    Hra ve čtyřech je velmi vyrovnaná. Nyní se bojuje v rohu za brankou hostí.

17:32

18:31

18:50
    Slovan je v pěti hráčích lepším týmem. Nedokáže se však dostat k lepší střelecké příležitosti.

18:59
    A je tu nepříjemnost pro Slovan. Budou muset bránit dlouhé oslabení. Šťastný nešťastně sekl hokejkou do obličeje hráče domácího Záhřebu a dostává trest na 5. + 20. minut.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:44
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Colby).

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Viděli jsme zajímavý nástup do utkání, když Slovan nejprve dva krát vsítil branku. Posléze se povedlo domácí korigovat na rozdíl jediné branky. V následujících minutách utkání tempo opadlo a týmy začali bránit. Uvidíme co přinese druhá třetina. Šance jsou vyrovnané, ale blíže k vítěství mají hosté.

20:01

20:20
    Hra pokračuje čtyři na čtyři a moc krásy nám zatím nepřináší.

21:44
    Domácí v plném počtu. A začíná minutu a čtvrt dlouhá přesilová hra Záhřebu.

22:00
    A je tu opět hra ve čtyřech. Domácí odmítají početní výhodu. Za příliš mnoho hráčů na ledě vyloučen Glumac.

23:30
    A jak je již zvykem, hra ve čtyřech není pohledná a tak vidíme přetlačovanou o každý centimetr ledu.

24:20
    Oba týmy už jsou kompletní. Do velmi dobré šance se hnal Bartovič (SBA) domácí brankář ho však skvěle vybruslil a jeho nebezpečnou střelu zkrotil v lapačce.

24:59
    Do dalšího samostatného úniku ujížděl Skalický, zkusil brankáře překonat blafákem. U pokusu však uklouzl a natlačil se až do brankáře a posunul branku.

25:30
    Po dvou obrovských šancích domácí se hra uklidnila. Uvidíme zda domácí přijdou s nějakou odpovědí.

26:40
    Domácí první útok skutečně aktivitu zvýšil. K dobrý střelám se dostali jak Marek Kvapil tak i Radek Smoleňák. Brankář Slovanu však své spoluhráče podržel.

29:00
    Utkání se nám přechýlí do své druhé poloviny. Hra po několika šancích na obou stranách opět lehce vychladla.

30:01
    A je to tady běží nám druhá polovina utkání. Ty načal střelou Bratislavský Nagy.

30:41
    Vyloučení pro Slovan Bratislava a jmenovitě pro Tičara za držení.

31:10
    Domácí začali svojí přesilovou hru náporem. Mají velkou šanci na vyrovnání.

32:41
    Hosté v plném počtu. Nutno podotknou, že je ale domácí za celé dvě minuty nepustili a vyrovnávací branka byla na spadnutí. Nyní už má Slovan puk ve své moci.

34:00
    Hra jak už v tom to zápase bývá zvykem opadla. Lepší chvilka střídá horší.

34:45
    Hra je stále plná nepřesností. Nyní se bude vhazovat před brankou domácích, kteří vyhodili přes všechny čáry a pískal ose zakázané uvolnění.

36:17
    Bratislavská Tičar je znovu na trestné lavici, tentokrát za zbytečné napadení protihráče.

37:15
    Tak to byla šance !! Ale ne pro domácí tým, ale pro hosty. Kašpar ujel v oslabení všem hráčům, ale ani na třikrát nedokázal překonat tentokrát fantastického brankáře domácích.

38:17

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:25
    Je tu další vyloučení Slovanu Bratislava. Za držení vyloučen Nedorost.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Další třetina začne přibližně v 21:16

Viděli jsme opatrnou druhou třetinu ve srovnání s první. Více šancí během druhé třetiny měli hosté ze Slovanu. Nedokázali však brankáře domácích překonat a tak si nesou do třetí třetiny jednobrankový náskok.

40:01

40:20
    Domácí pokračují v přesilové hře.

41:00
    Domácí tuhle přesilovou hru hrají špatně a nedostávají se k výraznější šanci ani náznaku tlaku.

41:25

42:00
    Slovan začíná hrát na brejky a domácí se snažíš intenzivně napadat.

43:09
    Smoleňák vyslal dnes již třetí nebezpečnou střelu. Má však smůlu že v brance Slovanu stojí Brust, který zatím na jeho střely recept zná.

45:30
    Po delší době se něco zajímavého seběhlo u jedné z branek, Konkrétně u branky domácích na kterou nebezpečně vypálil Lukáš Kašpar. Domácí mohou být rádi že neprohrávají už o dvě branky

47:00
    Domácí před brankou hostí. Nadechují se k vyrovnání ?

47:35
    Stále se hraje před branou hostů. Tlak začíná sílit.

48:00
    Domácí jsou sice v mírném tlaku stále. Nedokáží ho však nijak využít. Nedostali se ani k nebezpečné střele.

49:15
    To bude uklidnění pro Slovan. Vyloučen je domácí Milan Jurčina.

51:00
    Slovan přesilovku také nehraje dobře.

51:15

52:00
    Hra je opravdu kostrbatá. Žádný tým nemá sebemenší náznak lepšího momentu.

54:00
    Až nyní snad se dostanou na delší čas do útočného pásma hosté.

55:30
    Glumac (ZAG) byl v dobré šanci. Objel branku a celé brankoviště, kde na jeho střelu však čekala lapačka připraveného brankáře hostů.

57:00
    Tři minuty před koncem je tu i první náznak zvýšené aktivity domácích.

57:20
    Slovan však také přidal a zatím stačí snahu Záhřebu eliminovat.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty utkání.

58:20
    Po jednom ze soubojů upadl jeden z domácích útočníků. Píšťalka rozhodčího zůstává němá.

58:49
    Domácí bez brankáře.

59:32
    Tak teď Slovan jejich brankář nepodržel. Obrovskou chybou nechává domácí vyrovnat půl minuty před koncem utkání. Brust chtěl rozehrávat na jednoho z obránců, nahrál však na hůl MARKA KVAPILA, který pak brankáře Slovanu prostřelil.
    59:32. KVAPIL - 2:2

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Tak to jsou věci. Fanoušci Slovanu už v ochozech slavili, když jejich brankář chyboval a Marek Kvapil posílá utkání do prodloužení. V něm jsou šance velmi vyrovnané.

60:01

61:00
    První minuta prodloužení nic nepřinesla. Utkání je nyní velmi vyrovnané a možná rozhodnout nájezdy.

62:31
    Tak přeci jen Slovan znovu vyhraje na hřišti soupeře. Slovan se dostal do pásma, kde za brankou skvěle pracoval Lukáš Kašpar, který poté posunul na TOMÁŠE STAROSTU a ten dnes rozhodl ! Asistence: Lukáš Kašpar
    62:31. STAROSTA - 2:3

Sledovali jsme utkání, které nabídlo zajímavou podívanou především na začátku a na konci utkání. V prvních minutách jsme viděli hned tři branky, dvě na straně Slovanu a jednu na straně Záhřebu. Poté dlouho, dlouho nic a na konci zápasu vyrovnání. V prodloužení se štěstí přiklonilo na stranu Slovanu Bratislava, který však byl o malinký chloupek dnes lepším týmem. To je ode mne vše. Přeji hezký zbytek večera. (22:01:45)

Zdeněk Kolbaba

Branky a nahrávky: 6. Genoway (Larkin, Hedberg), 60. Kvapil – 2. Viedensky (Bartovič, Barker), 5. Jeglič (Barker), 63. Starosta (Kašpar)

Medveščak Záhřeb: Heeter – Mantyla, Gysbers, Kinrade, Morrisonn, Larkin, Katic, Deutsch, Jurčina – Smoleňák, Mertl, Kvapil, Giliati, Brule, Bjokstrand, Genoway, Hedberg, Jamtin, Zánoski, Glumac
    HC Slovan Bratislava: Brust (od 60. Berry)– Novak, Barker, Starosta, Švarný, Sersen, Kozak, Luža, Skalický – Nedorost, Nagy, Kašpar, Jeglic, Ticar, Šťastný, Viedenský, Surový, Bartovič, Lušňák, Skokan