Leverkusen – BATE 4:1 (kon.) | AS Řím – Barcelona 1:1 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Arsenal 2:1 (kon.)
Olympiakos – Bayern 0:3 (kon.) | Dynamo Kyjev – Porto 2:2 (kon.) | Chelsea – Maccabi Tel Aviv 4:0 (kon.)
Valencia – Zenit 2:3 (kon.) | Gent – Lyon 1:1 (kon.)
Bayer Leverkusen
4:1 (1:1)
BATE Borisov
Středa 16.09.2015, 20:45 • BayArena, Leverkusen • Liga mistrů • Skupina E
    BATE Borisov na výhru dnes sice nestačil, ale svým fanouškům po utkání přišel poděkovat za jejich podporu.

Současně se hrál také zápas AS Řím – Barcelona, který skončil remízou 1:1. Leverkusen tak díky dnešní výhře vede tabulku skupiny E. (22:51:39)

Hlavní sudí Makkelie ukončil dnešní zápas, ve kterém BATE Borisov podlehl Leverkusenu 4:1. Domácí Leverkusen začal zápas aktivněji a už ve 4. minutě se dostal do vedení, avšak Borisov se nezalekl a ve 13. minutě vyrovnal na 1:1 Milunović. Do konce prvního poločasu si domácí hráči vytvořili ještě pár šancí, ale Černik svůj tým podržel. Do druhého poločasu vstoupil aktivněji Leverkusen, který okamžitě vyvíjel na Borisov tlak a už ve 47. minutě znovu vedl, mezi střelce se zapsal Çalhanoğlu, ten stejný hráč ještě v 76. minutě proměnil pokutový kop. Na listinů střelců se zapsal také Hernández, který v 59. minutě vstřelil premiérový gól za Leverkusen. Hosté se do šancí už skoro nedostávali a gólmana Lenoa přinutili k prvnímu zákroku až v 83. minutě, Leno však obstál na jedničku.

90+3
    9 startů v Lize mistrů = 4 góly a 2 asistence. Takovou bilanci má Çalhanoğlu.

90+2
    Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.

90+1
    Na hrací ploše zůstal sedět jeden z hostů, už je u něj lékař. Hra je v této chvíli přerušena.

90+1
    Druhý poločas je nastaven o 2 minuty.

90
    Zápas se blíží do svého konce. Uvidíme, kolik minutek nastaví sudí nad rámec druhého poločasu.

87
    V závěru zápasu dostává žlutou kartu Signevič.

86
    Kießling se prodral ke své první střele, ale branku netrefil.
    83. Hernández v Lize mistrů skóroval už za 3 týmy. Nejprve to byl Manchester United, poté Real Madrid a dnes dal premiérovou branku v dresu Leverkusenu.

83
    Domácí tým se ubránil i před rohovým kopem. K odraženému balonu se pak dostal Mladenović, jenž pálil z dálky, ale Leno byl připraven a připsal si svůj dnešní první zákrok.

82
    Staševič si vzal na starost volný přímý kop a vyslal načechraný centr do vápna, ale obrana Leverkusenu se ubránila. Následuje roh pro BATE.

81
    V posledních minutách jsme mohli vidět řadu faulů, ale ani jeden prohřešek nebyl na žlutou kartu. Nyní jsou u míče hosté, kteří budou zahrávat volný přímý kop.

78
    Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Michajl Gordejčuk, přichází Maxim Volodko.

77
    Çalhanoğlu může být se svým výkonem dnes spokojený, dvěma góly pomohl k vedení 4:1 a nyní opouští hrací plochu. Na trávníku ho nahrazuje mladičký Brandt.
    76. Hakan ÇALHANOĞLU - 4:1

76
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Míč na penaltovou značku si položil HAKAN ÇALHANOĞLU, jenž vsadil na střelu k levé tyči a ukázalo se, že se rozhodl správně. Brankář Černik sice vystihl směr střely, ale ta byla velmi rychlá, tím pádem Černik neměl šanci.

Lucie Rapantová

Branky: 4. Mehmedi, 47. Çalhanoğlu (Bellarabi), 59. J. Hernández (Kampl), 76. Çalhanoğlu (pen.) – 13. N. Milunović (Stasevič)

Karty:   41. Papadopoulos (LEV) – 45. Baga (BAT), 75. Mladenović (BAT), 87. Signevič (BAT)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 4:0. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:11.
    Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Papadopoulos, Tah, Wendell – Bellarabi, Kampl, L. Bender (C) (44. Kramer), Mehmedi – Çalhanoğlu (77. Brandt) – J. Hernández (72. Kießling).
    Náhradníci: Krešić – Ramalho, Boenisch, Donati, Brandt, Kramer, Kießling.

BATE Borisov: Černik – D. Poljakov, Dubra, N. Milunović, Mladenović – Baga (60. Karnicki), Alexijevič – Stasevič (C), Hleb (30. A. Volodko), Gordejčuk (78. M. Volodko) – Signevič.
    Náhradníci: Soroko – Karnicki, A. Volodko, Nikolić, Ryas, M. Volodko, Jevtić.

Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra