89:75 (21:21, 45:42, 67:63)
Česko
Středa 16.09.2015, 18:30Mistrovství Evropy - muži • Čtvrtfinále

Díky za pozornost a mějte se krásně. (20:18:24)

Český tým se za svůj čtvrtfinálový výkon rozhodně stydět nemusí. Hrál téměř na hranici svých možností a po nějakých 34 minut byl obrovskému favoritovi na celkové vítězství důstojným soupeřem. Rozhodl však nedůraz v obraně v posledních minutách hry a lepší střelba Srbů z větší vzdálenosti. Český tým bude hrát o 5. – 8. místo a bude bojovat o místenku do kvalifikace pro hry v Riu, Srbové si zahrají semifinále.

Konec zápasu. (89:75)

39:52
    Po průniku Schilba opět nedal Pumprla a zápas končí. (89:75)

39:18
    Ten ale zase dal jen jednu šestku. (89:75)

39:18
    Simonovičovi odpískán faul na Pumprlu. (89:74)

38:55
    Koncovka bohužel českému týmu totálně odešla. Další velkou šanci nedal Hruban. (89:74)

38:13
    Zase český nedůraz v obraně. Satoranský měl míč na ruce, ale pouze ho odevzdal Markovićovi, který připsal snadné body. (89:74)

38:00
    Pumprla ideálně uvolnil Veselého a ten dává smečí další body. (87:74)

37:09
    Bogdanovič naopak v pohodě dává trojku. (87:72)

36:43
    Hodně krkolomný útok českého týmu skončil opět nezdarem, v útoku se v poslední čtvrtině nedaří. (84:72)

36:20
    Erceg zase v pohodě pod košem obmotal českého hráče a skóroval. Oddechový čas pro Českou republiku. (84:72)

35:50
    Bogdanovič si udělal výlet pod koš a se štěstím proměnil. (82:72)

35:23
    Veselý sice dal koš s faulem, ale opět neuspěl ze šestky. (80:72)

34:58
    Zase nedůraz české obrany. Místo, aby čeští podkošoví hráči získali míč po sérii odrazů dává Bjelica lacinou trojku. (77:73)

34:35
    Satoranský nádherně vyhodil míč na Veselého, který dává smečí. Je to opět jen o sedm. (77:70)

34:22
    Teodošič dává oba trestné hody, to je škoda. (77:68)

34:22
    Hruban si opět proti Teodošičovi počínal faulem. (75:68)

34:12
    Teodošič sice netrefil trojku, ale Pumprla fauloval zbytečně pod košem Simonoviče. Míč pro Srbsko. (75:68)

Radek Barkman

Srbsko: Teodosič, Simonovič, Kuzmič, Bogdanovič, Bjelica, Markovič, Kalinič, Nedovič, Milosavljevič, Raduljica, Erceg, Milutinov
    Česko: Benda, Auda, Pumprla, Satoranský, Hruban, Welsch, Houska, Bartoň, Jelínek, Šiřina, Schilb, Veselý
    Čtvrtiny: 21:21, 24:21, 22:21, 22:12