Jekatěrinburg – Omsk 3:2 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Barys 1:0 (kon.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Čeljabinsk – Vladivostok 2:1 (2:1 po s.n.) | Ufa – Novokuzněck 4:1 (kon.) | Toljatti – Čerepovec 0:2 (kon.)
Kazaň – CSKA Moskva 6:3 (kon.) | Nižněkamsk – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jaroslavl – Minsk 4:0 (kon.)
Soči – N.Novgorod 0:1 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
3:2 (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Avangard Omsk
Pátek 18.09.2015, 16:00 • KrK Uralec • KHL

Zajímavé rozuzlení přinesla závěrečná desetiminutovka třetí třetiny a následné prodloužení. Hosté dvěma slepenými góly Paršina a Michejeva převážili misky vah ve svůj prospěch, nicméně Avtomobilist dvě minuty před sirénou vyrovnal zásluhou Golyševa a v následném prodloužení rozhodl o triumfu Jekatěrinburských Oleg Saprykin. Z mé strany je to vše, příště na počtenou! (18:47:24)

63:22. SAPRYKIN - 3:2

63:22
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Je vymalováno, Avtomobilist využívá přesilovku a vítězí! Megalinskij napřáhl na modré a jeho dělový projektil umně tečoval OLEG SAPRYKIN, jenž dostal puk za záda nicnetušícího Furcha! Asistence: Dmitrij Megalinskij, Alexej Vasiljevskij.

63:05
    Jurij Alexandrov (OMS) vyhodil puk na tribunu, hráči Jekatěrinburgu si zahrají dvojnásobnou přesilovku!

62:42
    Alexandr Popov (OMS) půjde na trestnou lavici, domácí mají obrovskou šanci rozhodnout o svém vítězství!

62:32
    Valentěnko si vyšlápl na Alexejeva, což se vůbec nelíbí domácím příznivcům.

62:08
    Hned dva útočníci Avangardu se vyřítili na Jakuba Kováře, ten ale bravurními zákroky udržel domácí v zápase!

61:12
    Jevgenij Kulik pálil přesně do Kovářových betonů, vhazovat se bude v obranném pásmu Avtomobilistu.

60:01

Je to tak. Pankov pálil příliš vysoko, a tak o vítězi duelu mezi Jekatěrinburgem a Omskem rozhodne až prodloužení, případně samostatné nájezdy!

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:44
    Avtomobilist je v závěru jednoznačně aktivnější, ale vstřelit rozdílový gól se už domácím zřejmě nepodaří.

59:00
    Běží poslední minuta třetí třetiny!
    58:20. GOLYŠEV - 2:2

58:20
    Avtomobilist to stihl, je vyrovnáno! Kotouč se odrazil na pravý kruh k ANATOLIJI GOLYŠEVOVI, který dostál svému příjmení a prostřelil přemisťujícího se Furcha. Asistence: Alexandr Pankov.

56:52
    Megalinskij zakládá další útok až od Jakuba Kováře, domácí mají na vyrovnání zhruba tři minuty!

55:34
    Právě Paršin nyní střelou švihem prověřil pozornost Jakuba Kováře, domácí gólman bez problémů přerušil hru.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 12. Dostojnov (Saprykin, Koukal), 59. Golyšev (Pankov), 64. Saprykin (Megalinskij, Vasiljevskij) – 49. Paršin (Širokov, Kuljaš), 52. Michejev

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Ustinskij) – Megalinskij, Vasiljevskij, Trjamkin, Kivistö, Žuravljov, Turbin, Ščemerov – Simakov, Golyšev, Roman – Saprykin, Koukal, Dostojnov – Veličkin, Popov, Mitjakin – Alexejev, Torčeňuk, Jemelin – Pankov.
    Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Ahnelöv, Kuljaš, Kempný, Lekomcev, Alexandrov, Kulik, Valentěnko – Rasskazov, Popov, Pěrežogin – Širokov, Paršin, Zubov – Lemťugov, Petrov, Černikov – Kurjanov, Lauta, Michejev – Fiščenko.

Rozhodčí: Bondar, Bělov – Viljugin, Maťuša