Jekatěrinburg – Omsk 3:2 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Barys 1:0 (kon.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Čeljabinsk – Vladivostok 2:1 (2:1 po s.n.) | Ufa – Novokuzněck 4:1 (kon.) | Toljatti – Čerepovec 0:2 (kon.)
Kazaň – CSKA Moskva 6:3 (kon.) | Nižněkamsk – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jaroslavl – Minsk 4:0 (kon.)
Soči – N.Novgorod 0:1 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Metallurg Novokuzněck
Pátek 18.09.2015, 16:00 • Ufa Arena • KHL

Je dobojováno, Ufa bez větších problémů vítězí nad Metallurgem Novokuzněck 4:1. Ve třetí třetině domácí zvýšili gólem Višněvského své vedení už na 4:0, nicméně Metallurg v závěru alespoň kosmeticky zmírnil porážku – prosadil se Alexandr Romanov. Z mé strany je to protentokrát vše, příště na počtenou! (18:17:58)

59:38
    Hosté neponechávají nic náhodě a vybírají si oddechový čas!

59:38
    Roman Děrljuk (UFA) je vyloučen na čtyři minuty za vysokou hůl.

58:00
    Už běží poslední dvě minuty třetí třetiny, dnešní utkání sleduje 5226 diváků!

57:12
    Ten se však do zakončení neprobil, nicméně domácí nadále drží touš v útočném pásmu.

56:04
    Sami Lepistö vybojoval puk v obranném pásmu a poté vyslal na zteč Igora Grigorenka.

54:30
    Ufa znovu zařadila na vyšší rychlostní stupeň, domácí kombinují v útočném pásmu.
    ROMANOV - 4:1

52:51
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Hosté snížili na rozdíl tří branek. Střelu Komaristého z pravého kruhu umně tečoval ALEXANDR ROMANOV a Svedberg nestihl zareagovat. Asistence: Viktor Postnikov, Alexandr Komaristij.

52:42
    Domácí byli přistiženi v postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:38
    Po obrovském závaru na hranici hostujícího brankoviště se puk ocitl pod ležícím Filipem Novotný, sudí přerušili hru.

51:09
    Arťom Černov (UFA) je vyloučen na dvě minuty za vražení.

50:46
    Pokus Maxima Gončarova vyrazil Novotný pouze ke Grigorenkovi, ale s jeho nebezpečnou dorážkou si český gólman s vypětím všech sil poradil!

49:45
    Do konce zbývá odehrát už jen něco přes deset minut, hráči Salavatu Julajev už mírně polevili a přenechali iniciativu hostům.

48:30
    Salavat se však bez problémů ubránil a Anton Lazarev už si to štráduje směrem k Novotnému.

47:35
    Domácí mají problémy s aktivním napadání novokuzněckých hokejistů, hosté díky vysunutému forčekingu vybojovali útočné pásmo.

46:31
    Hlasatel v Ufa Areně ohlásil další komerční přestávku.

45:18
    Ufa je stále aktivnější, Omark s Prochorkinem vybojovali další buly před Novotným.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 19. Prochorkin (Kolcov, Grigorenko), 23. Něstěrov (Setdikov), 27. Grigorenko (Prochorkin), 45. Višněvskij (Hartikainen, Kolcov) – 53. Romanov (Postnikov, Komaristij)

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochatskij) – Lepistö, Arzamascev, Višněvskij, Gončarov, Kolcov, Metljug, Děrljuk, Culygin – Grigorenko, Omark, Prochorkin – Makarov, Chlystov, Hartikainen – Soin, Černov, Lazarev – Engqvist, Něstěrov, Setdikov.
    Metallurg Novokuzněck: Podjapolskij (27. Novotný) – Manuchov, Fairchild, Postnikov, Kuklev, Skutar, Amirov, Kamalov, Ljamkin – Kaprizov, Kazakov, Stoa – Romanov, Musin, Komaristij – Jazkov, Drugov, Orlov – Mitrjakov, Malinovskij, Makarenko.

Rozhodčí: Dejev, Lavrentěv – Berseňov, Judin