Kladno – Třinec 1:0 (kon.) | Kert Park Praha – Karviná 4:2 (kon.) | Most – Hr. Králové 5:2 (kon.)
Plzeň – Pardubice 3:0 (kon.) | Kovo Praha – Letohrad 2:3 (0:1 po s.s.)
HC Kert Park Praha
4:2 (0:0, 0:2, 4:0)
HbK Karviná
Sobota 19.09.2015, 15:00 • Praha - Lužiny • CROSSDOCK Extraliga • 3. kolo

Zítra na Lužiny přijede Třinec. Pro dnešek se loučím a přeji hezký zbytek dne. (16:40:14)

Skončil velmi dramatický zápas, v němž bylo téměř po celou dobu aktivnější domácí mužstvo. Na začátku druhé části ovšem dvakrát inkasovalo. Závěrečnou část Kert zvládl, vstřelil čtyři branky a zůstává v letošní sezóně neporažen.

44:45
    Kert Park právě vstřelil branku!
    Obrat a výhru domácí pečetí do brány rozloženého karvinského týmu MICHAL KOVÁŘ. Asistence Martin Kruček.

43:35
    Hostujícímu trenérovi se nelíbila situace před bránou Karviné, příliš důrazně protestoval a hráčská lavice hostů dostává 10minutový trest.

43:10
    Martin Kruček si připisuje letošní první hattrick.

43:02
    MARTIN KRUČEK se dostal po závaru před bránou k míčku a uklidil ho k levé tyči. Bez asistence.

42:59
    Tyč zvoní i na straně Karviné.

41:49
    Hostující Adam Pilch fauloval a jde na dvě minuty na trestnou lavici.

41:20
    Ještě doráží Lumír Rosůlek (KAR). Gól nepadl.

41:07
    Tyčka Supovy (KERT) branky teď hlasitě zazvonila.

40:50
    Čerstvá posila domácích čtyřicetiletý exvlašimský Jan Nýdl předvedl další výborný zákrok ve středním pásmu a nepouští Karvinou do útoku.

40:32
    Kert nepouští soupeře ani do středního pásma. Tlak domácích je drtivý.

39:23
    Fejfar (KERT) se dnes již poněkolikáté sám prodral do zakončení, gólman Karviné byl pozorný.

38:50
    Kert je v plném počtu.

37:50
    Kert zatím přežívá přesilovku Karviné.

36:50
    Za hákování jde ven domácí David Rozenberg.

36:05
    MARTIN KRUČEK protlačil míček v přesilovce za záda karvinského brankáře. Asistence Jaroslav Pospíšil a Jan Nýdl.

35:26
    Kovář (KERT) v šanci! Neproměňuje.

35:10
    Domácí mají naději na snížení. Za podražení jde ven karvinský Růžička.

33:33
    Sup nepřesně rozehrál a musel šanci hostů likvidovat maskou.

33:10
    Kertu narostla křídla a neustále čaruje v pásmu hostů.

32:34
    Kapitán domácích MARTIN KRUČEK vzal osud týmu do svých rukou a snižuje na 1:2. Bez asistence.

31:20
    Kozma (KAR) se s míčkem nebezpečně točil před Supem, ale gól z toho nebyl.

30:48
    Martin Kruček (KERT) neprostřelil Klepáče mezi betony!

30:20
    I třetí třetinu začínají domácí zhurta, Klepáč musel zasahovat.

30:01

Na střely zatím vedou domácí 24:15, v té nejdůležitější statistice ovšem prohrávají 0:2.

Kert vstoupil do druhé třetiny aktivněji, pak na chvilku ovládli hru hosté, dali dva góly a zase se stáhli do defenzívy. Domácí potom soupeře drtili, ale nevytěžili z toho branku.

Další třetina začne přibližně v 16:02.

30:00

29:42
    Kert tlačí, ale finální přihrávka je jeho kámen úrazu.

29:15
    Martin Kruček (KERT) prošel přes dva hráče, po jeho akci stříleli Kovář a velmi zblízka Topolánek, ani jeden ovšem šanci neproměnil!

28:33
    Nebezpečnou akci Kertu překazil v pásmu Karviné obětavým zákrokem Kubica.

28:06
    Fejfar se individuální akci protlačil do zakončení, byl ale trochu z úhlu a Klepáč ho vychytal.

27:58
    Karviná se ne a ne dostat z obranného pásma.

26:45
    Jiří Kruček (Kert) po střetu s Růžičkou před bránou Karviné letí k zemi jako raněný vrabec, ale nic mu není a znovu se zapojuje do hry.

26:05
    Karviná se teď dvakrát za sebou osvobodila jen za cenu zakázaného uvolnění.

25:20
    O fous aktivnější byl v posledních minutách Kert, ale na postup do pásma se hodně nadře.

24:50
    3 na 2, Řebíkovi (KERT) se nepodařilo propasírovat na spoluhráče před bránou.

23:41
    Hra je teď velmi neurovnaná bez větších šancí na obou stranách.

22:55
    Karviná v plném počtu.

22:36
    Beci Kertu jen nastřelují bránící hráče.

21:50
    Karviná dobře brání a nepouští Kert do větší šance.

20:55
    První vyloučení zápasu, za podražení jde ven Zaremba (KAR).

20:30
    Kert se začíná z brankové sprchy oklepávat.

19:49
    Jan Rosůlek (KAR) neprostřelil Kováře, ten se vydává do brejku, ale nepřihrává přesně.

18:27
    Karviná v tlaku. Na tuhle třetinu hráči Kertu nebudou vzpomínat v dobrém.

17:16
    Karviná právě vstřelila branku!
    Po pětadvaceti vteřinách se JAN DIVIŠ opět dostává před bránu Kertu a znovu skóruje. Asistence Martin Vašek.

16:51
    Karviná se dostala do brejku, Rosůlek zleva našel na druhé tyči nehlídaného JANA DIVIŠE a ten posílá Karvinou do vedení. Asistence Lumír Rosůlek.

15:50
    I do druhé třetiny vstoupil lépe Kert Park.

15:01

V první třetině byl sice Kert lepší, ovšem ne o tolik, jak by ligová tabulka mohla napovídat. Domácím se nadaří střelba, hosté se jen těžko dostávají přes střední pásmo. Trenér Tyburec Kertu v přestávce řádně vyčinil za špatný pohyb a styl hry.

15:00

14:45
    Gólman domácích Sup musel vyrážet pokus hostů za bránu.

14:27
    Po dlouhé době se hosté dostávají do třetiny Kertu.

14:00
    Minuta do konce první třetiny.

13:30
    Kert soupeře přehrává, ale zatím je stav 0:0.

12:35
    Ještě pálí Řebík (KERT). Jen do Klepáče.

12:28
    Velká šance dvojice Fejfar – Topolánek nekončí za zády karvinského gólmana.

11:31
    Nýdl znovu dobře zasahuje ve středním pásmu, Karvinští se ne a ne dostat do útočné třetiny.

11:15
    Kert je teď jednoznačně aktivnějším týmem.

10:59
    Další šance domácích, Klepáč chytá.

09:47
    Ještě za domácí zakončuje Kovář, ale také nepřesně.

09:30
    Nýdl vypíchl ve středním pásmu a posílá dopředu Häuslera, ten neproměňuje.

08:50
    Kert se usídlil ve třetině Karviné a snaží se něco vymyslet za bránou.

07:54
    Vašek s Pacasem (KAR) si s přečíslením 2 na 1 neporadili nejlépe a Sup pomalou střelu v klidu chytá a rozehrává.

07:48
    Martin Kruček (KERT) ve slibně se rozvíjející akci podklouzl.

06:52
    První útok Kertu dobře napadá a nenechává hosty rozehrát.

05:45
    Po sérii střel na hostujícího brankáře zakončoval nepřesně domácí Řebík.

04:20
    O něco více ze hry mají zatím domácí.

03:10
    Hraje se velmi rychlý hokejbal nahoru – dolů.

01:58
    Akci domácích 3 na 2 zakončil Topolánek do betonu brankáře Karviné.

00:55
    Střílí se i na pražského Supa – dva metry od tyče pálil Vašek.

00:15
    První pokus o blafák vychytal brankář Slezanů Klepáč. Střílel Martin Kruček po nápadité nahrávce Kováře.

00:01

Meteorologové předpovídají velmi hezkou teplou sobotu, hokejbalologové zase na straně Kertu velkou technickou kvalitu, 2 držitele medaile z červnového mistrovství světa (Wróbel, M. Kruček) a touhu prodloužit sérii vítězných zápasů na 3. Karvinští zase určitě vyrukují na soupeře s velkou bojovností a snahou připsat si první bod. Jak to dopadne? Zjistíte v sobotu 19. září od 15:00 v našem přenosu.

Brutální los Karviné pokračuje i ve 3. kole, nováček zavítá na umělý povrch, kde je doma HC Kert Park Praha. Pražané dvakrát vyhráli, nejprve 7:1 s Letohradem, poté 3:2 na nájezdy na hřišti Sudoměřic. Sice se zatím na žádný ze zápasů nedokázali sejít v počtu, který by umožňoval hrát na 3 kompletní pětky, ale kvantitu nahrazují kvalitou. Vyniká především reprezentační útok Martin Kruček, Tomáš Wróbel, Libor Topolánek. Na soupisku mužstva v pátek přibyl exvlašimský bombarďák Jan Nýdl.

Tým HbK Karviná se do extraligy nedostal sportovní cestou, ale odstoupením Vlašimi. Loni v první lize předváděl velmi dobré výkony, ovšem mistr z Kladna mu hned v prvním kole ukázal, že v extralize je to něco jiného. Středočeši rozdrtili Slezany 7:1, ve druhém kole si z Karviné zase odvezli 3 body plzeňští hráči za výhru 3:0. Po dvou kolech má nováček hrozivé skóre 1:10 a 0 bodů. Jediný gól mužstva letos vstřelil mladík Lukáš Pacas.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jan Švestka

Branky a nahrávky: 33. Kruček M., 37. Kruček M. (Pospíšil, Nýdl), 44. Kruček M., 45. Kovář (Kruček M.) – 17. Diviš (Rosůlek L.), 18. Diviš (Vašek M.)

HC Kert Park Praha: Sup (Mikl) – Rozenberg, Pospíšil, Nýdl, Řebík, Bošák, Skalník – M. Kruček, Kovář, Topolánek – J. Kruček, Fejfar, Häusler.
    HbK Karviná: Klepáč (Tabášek) – Pilch, Zaremba, Tomiczek, M. Vašek, Dittman, Růžička – Kurz, Diviš, L. Rosůlek, J. Rosůlek, Konečný, Kubica, Pietrasz, Pacas, Kozma.

Rozhodčí: Sládek, Škrobák