Liberec – Sparta 6:4 (kon.) | Pardubice – Č. Budějovice 7:0 (kon.) | HC Plzeň – Kladno 1:6 (kon.)
Slavia – HC Litvínov 8:2 (kon.) | Zlín – Olomouc 3:4 (po pr.) | Kometa Brno – Třinec 4:1 (kon.)
Jihlava – Vítkovice 1:2 (po pr.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 4:3 (kon.) | K. Vary – Chomutov 3:1 (kon.)
Berani Zlín
3:4 (0:2, 2:1, 1:0 - 0:1)
HC Olomouc
Čtvrtek 24.09.2015, 18:00 • Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín • DHL Extraliga juniorů • 7. kolo

Po třech výhrách v prodloužení či nájezdech tak Beranům nastavený čas nevyšel, do Olomouce putují dva body.

To je ode mne vše, děkuji za pozornost a někdy napočtenou! (20:08:00)

Nejlepší hráči zápasu dle komentátora:

Jakub Sirota (ZLN) – David Nesvadba (OLO)

63:22
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Do třetice se v prodloužení dostal ke střele obránce DAVID NESVADBA a z mezikruží nyní už byl úspěšný. Asistence: Matěj Pavlovský, Rok Macuch.

62:56
    Podél mantinelu našlápl Nesvadba, puk ale poslal jen do hrudi Halody.

62:33
    Kužílek napřáhl a vypálil... Trefil jen břevno za nic netušícím Šoustalem.

62:22
    Karafiátova jedovka se nyní zastavila o masku Šoustala, před kterým se bude vhazovat.

61:36
    Přečíslení Kohoutů zakončil asi Nesvadba, ovšem mimo zařízení.

61:15
    Jeden z domácích si tak dlouho míchal na modré čáře, až mu puk utekl.

60:40
    Situaci dva na dva zakončil střelou Řezníček, brankář Šoustal ale puk přizvedl do ochranné sítě.

60:01

Domácí se podařilo srovnat a za chvíli začne prodloužení. Podotýkám, že Berani letos zatím vyhráli 2x na nájezdy a jednou v prodloužení.

60:00

59:57
    Karafiát mohl rozhodnout pouhé tři sekundy před vypršením základní hrací doby, jeho střelu na vzdálenější tyč ale Šoustal kryje.

59:23
    Kohouti už vyčkávají na závěrečnou třetinu, Zlín má totiž stále útočné pásmo.

58:44
    Dalajka dostal namazané mezi kruhy, ovšem byl tísněn soupeřem a střela se mu úplně nepovedla.

58:02
    Domácí mají buly v útočné třetině a trenér Pšurný cítí možnost ještě zápas zlomit, bere si tak oddechový čas.

57:59
    Rána od Siroty možná směřovala do branky, kotouč se ale zastavil o stínícího Gaga.

57:31
    Gago zahajuje další akci ševců.

56:59
    Nesvadbovi se ale na druhé straně povedlo totéž.

56:12
    Sirota nechal černou šmouhu jen na zadním mantinelu.

55:33
    Karafiátovo nahození do útočné třetiny skončilo na hokejkách Kohoutů.

54:39
    Kdyby sudí chtěl, mohli domácí hrát nyní přesilovou hru, Gazda byl totiž na hranici pravidel atakován ve vyložené šanci.

54:09
    Další buly před olomouckým mužem v masce, jeho spoluhráči totiž vyhodili na icing.

54:01
    Střelu od modré čáry Váni v pohodě Šoustal ukryl do své lapačky.

53:42
    Ofsajd zastavil postup Hanáků.

52:56
    Konečný se nyní u mantinelu nezpevnil a poznal to, když jej zezadu atakoval někdo z domácích,

52:07
    Lehkou střelu od mantinelu Šoustal vyráží do rohu.

51:33
    Sirota si ukázkově skoro ve stoje vykličkoval dva soupeře, od toho třetího už však schytal ránu.

50:45
    Gazda obětavě lehl do střely, puk jej však trefil do nekrytého místa.

50:40
    Mora má vhazování v útočné třetině.

49:46
    Kuba dostal pas do samostatného úniku, skulinku mezi betony Halody ale nenašel!

49:07
    Až po třech minutách se přerušilo a Šoustal si mohl dojet pro brankářskou hokejku.

48:50
    Macuch se dostal před branku, jeho střelu ale Haloda vyrazil ramenem. U mantinelu nyní zůstává ležet domácí Váňa.

48:02
    Stále se nepřerušilo, Hanáci jsou v útoku, Šoustal stále bez brankářské hole.

47:06
    Olomoucký muž v masce již má hráčskou hokejku od svého spoluhráče, domácí stále nemohou ohrozit branku Hanáků, aby této situace využili.

46:34
    Nepříjemná situace pro hostujícího brankáře Šoustala, jenž zlomil hůl a náporu soupeře musí odolávat bez ní!

45:56
    Zlín právě vstřelil branku!
    A je srovnáno! Jiří Karafiát se dostal do dobré střelecké pozice, zachoval však klidnou hlavu, posunul puk za sebe mezi kruhy na MACHALA GAGA, který zavěsil přesně k tyči. Asistence: Jiří Karafiát, Vladimír Váňa.

45:07
    Gazda ani tentokrát svou pumelicí nedostřelil až k brance přes soupeřícího hráče.

44:37
    A další buly, ihned po něm totiž pálil Spurný, ale po zákroku Halody puk zamířil jen do ochranné sítě.

44:29
    Po icingu Zlína se bude vhazovat před Halodou.

44:20
    Potvrzuji zprávu ze druhé třetiny, domácí Michael Hlaváč z nějakého důvodu odstoupil ze zápasu.

43:42
    Nyní se jen všichni chytli za hlavy, když jeden z domácích dokázal minout odkrytou branku soupeře!

43:11
    Hořanský střílel z mezikruží, jeho pokus ale Šoustal vytěsnil.

42:31
    Pokus Gazdy skončil jen na bruslích soupeře.

42:12
    Olomouc se nyní osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

41:47
    Ale pozor na střelu Nesvadby, po které si Haloda nebyl úplně jist, jestli puk má pod kontrolou.

41:13
    Domácí začali třetí třetinu aktivně a tlačí soupeře.

40:38

40:07
    Hned po buly ujel sám na branku Dalajka, jeho přízemní střela ale srovnání neznamená.

40:01

Po čtyřiceti minutách je stav 3:2 pro Hanáky, třetí třetinu začnou domácí v početní výhodě, která bude mít trvání 38 sekund.
    Třetí část začne přibližně v 19:29.

40:00

39:32
    V oslabení pláchl Kališ a jen tak tak, že nedostal puk nad beton Halody.

39:03
    Kohouti se osvobozují a mohou vystřídat.

38:37
    Ještě šance pro domácí srovnat do pauzy, vyloučen je totiž Metelka (OLO) za držení protihráče.

37:53
    Gólman hostí kryje puk, zanedlouho se bud vhazovat po jeho pravici.

37:09
    Vyoral si vybruslil od mantinelu a vystřelil, ovšem pouze do betonů Šoustala.

36:33
    Kužílek si sjel až na vrcholek kruhu, puk přes zahuštěný prostor ale neprošel.

35:53
    Strmiska nedokázal vyvést puk a Olomoučtí tak i nadále zůstávají před Halodou.

35:00
    Jeden z obránců Zlína nyní ukázkovým způsobem soupeři zabránil ve střele.

34:21
    Procházka zavezl hrací předmět do útočné třetiny, tam však dostal hit a tím pádem o něj přišel.

33:38
    Karafiátovi střela do protipohybu Šoustala moc nesedla, na kotouči opět hráči Mory.

32:55
    Domácí se po vyhraném buly ve své obranné třetině pustili do rychlého protiútoku, ovšem zastavila je nepřesná nahrávka.

Střetnutí také přihlíží trojice zlínských legend, a to Petr Leška, Jaroslav Balaštík či Martin Hamrlík. Druhý jmenovaný nově dělá agenta mládeže, že by zde lovil nějaké talenty? Určitě by se tu nějaké našly.

31:27
    Je to znovu jen o jednu branku. Puk se odrazil mezi kruhy k FILIPU STIKSOVI, jenž vymetl horní růžek. Samostatně.

30:42
    Po krátké kombinaci Kohoutů je znovu domácím odpískán icing.

30:11
    Hra se stěhuje před Halodu, jeho beci totiž vyhodili puk na zakázané uvolnění.

29:28

29:14
    Domácí se zase připravují sami o pásmo.

28:15
    Gago od modré svou střelu nemyslel špatně, ovšem žádná z hokejek jeho spoluhráčů směr puku nezměnila.

27:54
    Procházkovi uskočil puk do středního pásma.

27:28
    Berani si zahrají další přesilovku, krosčekem se provinil Klvaňa.

26:54
    ze střídačky do kabin míří z zatím neznámého důvodu domácí forvard Hlaváč.

26:47
    Domácí zvýšili tempo a už obléhají branku Šoustala.

25:37
    Ovšem najednou z ničeho nic udeřila Mora. od modré čáry vypálil DAVID NESVADBA a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jakub Metelka.

25:01
    K vidění je pasáž, kdy se ani jednomu celku moc nedaří vymyslet nějakou akci.

24:14
    Plácanou ve středu hřiště nakonec vyhráli domácí, kteří se tak dostávají do pásma.

22:49
    Procházkova střela byla dobrá, ovšem vyrazila pouze soupeři hůl z ruky. Zároveň jsou už Kohouti v plném počtu.

22:20
    Domácí jsou v plném počtu a začíná jim půlminutová přesilovka pět na čtyři.

22:06
    Icing hostujícího celku.

21:57
    Už mohlo být srovnáno, puk totiž hostujícímu brankáři vypadl z náručí, Vyoral se ale ke kotouči nedostal.

21:26
    Napodruhé už ale JAKUB SIROTA mířil přesně! Jeho střelu zápěstím viděl Šoustal až v síti, puk zaplachtil přesně do vinklu. Asistence: Michal Gago.

21:12
    Sirotovi rána úplně nesedla, domácí ale nadále zůstávají v pásmu.

20:59
    Ještě tři sekundy zbývají domácí ze hry čtyři na tři, Šoustal přerušil hru.

20:53
    Emoce jsou v plném proudu. Domácí budou hrát chvíli 4 na 3, vyloučen je totiž Kuba (OLO). Za strkanici po přerušení sudí nevylučuje.

20:29
    Gago se pustil do samostatné akce, jeho střelu vyrazil Šoustal do ochranné sítě.

20:17
    Ovšem tyto naděje velice rychle vzali za své, útočný faul totiž předvedl Hladiš (ZLN).

20:10
    Domácí mají ještě k dispozici přesilovku, už jsou v útočné třetině.

20:01

Po první třetině tak vedou Hanáci 2:0.
    Další třetina začne přibližně v 18:44.

20:00

19:58
    Procházka pálil od modré čáry a už se se spoluhráči radoval, ovšem sudí rozpažil. Ruku do ohně za břevno bych nedal, video však zde k dispozici není.

19:46
    Po střele jednoho z domácích se před Šoustalem strhla potyčka, ze které nakonec sudí posílá na trestnou lavici Hežu (OLO) a Váňu (ZLN). Oba dostali osobní dvouminutové tresty.

19:01
    Možnost pro Zlín snížit, za vysokou hůl je vyloučen Malý (OLO).

18:20
    Po dvou minutové poradě nakonec sudí gól uznávají, opět Hanákům pomohlo štěstí. MATĚJE PAVLOVSKÉHO v tutovce vychytal Haloda, ovšem puk vyrazil do vzduchu a při padání se od zad domácího beka kotouč odrazil do sítě. Vysokou hůl hostů sudí jako variantu skórování vyloučil. Asistence: Rok Macuch.

17:58
    Klvaňovu střelu od modré čáry Haloda bez obtíži ukryl do lapačky.

17:33
    Na konci třetiny si ještě Kohouti zahrají přesilovku, za hákování je vyloučen Kolařík (ZLN).

17:14
    Sice měli ševci buly v útočné třetině, ale moc se jim nevede a musejí zpět do obrany.

16:36
    Gazda byl nyní v útočné třetině sražen k zemi a podivoval se, že sudí nevylučuje. Po hlasitém zavolání směrem k sudímu "děláš si p**u v*le," odjíždí na střídačku a může být rád, že není vyloučen on.

15:29
    Hanáci si vybojovali buly před zlínskou svatyní.

14:42
    Opět je tu klidnější pasáž hry, kterou až nyní domácí oživili podivným střídáním, po kterém se hosté trochu rozčilují. Hrajeme ale dál.

13:21
    Hosté teď až moc lehko přešli přes obranu ševců, přečíslení dva na jednoho ale nijak nebezpečné nebylo.

12:37
    Okolo pravého mantinelu se protáhl Kropáč, ovšem přes beka nevyslal tvrdou střelu a Haloda bez problémů zasahuje.

11:46
    Haloda byl atakován jedním ze soupeřů, ovšem nebyl v brankovišti, hra tak pokračuje.

11:20
    Dle mého nyní Hanákům prošla jasná hra vysokou holí, což je jim ale na škodu, domácí se totiž usazují v útočné třetině.

10:58
    Nyní ale jedno nahození znamená buly v útočné třetině pro Zlín.

10:41
    Sledujeme klidnější pasáž hry, kdy oba celky spíše puky nahazují.

09:33

09:12
    Gagovi rána nesedla a hosté se osvobozují.

08:49
    Moc toho zatím Berani v přesilovce nevymysleli, ovšem jediná šance byla nebezpečná. Váňa jakožto bek se zjevil před brankou a dobře tečoval, srovnáno však není.

07:33
    A už je to tady, za držení byl vyloučen hostující Macuch.

07:17
    Domácí budou za moment v plném počtu a navíc budou hrát přesilovku.

06:36
    Nyní akci Olomouckých zastavila přihrávka rukou.

06:02
    Až nyní se podařilo hostům dostat do útočného pásma, toho si však moc neužili.

05:19
    Opět domácí získali rozehrávku soupeře, ovšem sudí signalizoval faul a tak nemohli útočit. Vyloučen je Gago (ZLN) za hákování.

04:53
    Kohouti jako by dostali křídla, další útok se valí na Halodu.

04:20
    Po souboji o puk v rohu kluziště se bude vhazovat před Halodou.

03:46
    Kužílkova tečovaná střela jen těsně přeletěla branku Šoustala.

02:49
    A skóre je otevřeno, Olomouc se ujímá vedení, nutno však dodat, že s notnou dávkou štěstí. Vypadalo to, že Haloda ve velké šanci Ministra vychytal, puk ovšem spadl za zlínského brankáře a do sítě jej doklepl pohotový MARTIN KONEČNÝ. Asistence: Tomáš Ministr.

02:36
    Ministr se dostal do dobré střely z kruhu, ovšem brankář Zlína byl připraven.

02:02
    Vyoral opět aktivně napadal rozehrávku soupeře a moc nechybělo, aby byl opět úspěšný.

01:21
    Váňa nahodil puk do útočné třetiny a následně se dostal ke střele Karafiát, ovšem rozvlnil síť pouze zvenčí.

00:45
    První zásah si připsal na druhé straně také Haloda, za moment se bude vhazovat po jeho levici.

00:15
    Hanáci ihned na začátku udělali hrubici při rozehrávce, Vyoral ale puk do branky nedostal.

00:01

PSG Zlín: Haloda (Barvík) – Sirota, Kužílek, Váňa, Řezníček, Procházka, Gazda, Kolařík – Hlaváč, Gago, Dalajka, Peška, Stiksa, Vyoral, Karafiát, Strmiska, Hladiš, Hořanský

HC Olomouc: Šoustal (Urbisch) – Nesvadba, Spurný, Klvaňa, Metelka, Kališ, Škoda – Heža, Kropáč, Fejko, Pavlovský, Malý, Horák, Ministr, Macuch, Marek, Konečný, Müller, Kuba

Rozhodčí: Fiedler – Blaha, Novák.

Krásný den milí čtenáři! V 7. kole DHL Extraligy juniorů se na zlínském ledě představí hokejisté Olomouce, úvodní buly je v 18 hodin.

Je to souboj týmů zespoda tabulky, Zlín má totiž po pěti zápasech šest bodů, Kohouti jsou na tom o bod lépe.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 22. Sirota (Gago), 32. Stiksa, 46. Gago (Karafiát, Váňa) – 3. Konečný (Ministr), 19. Pavlovský (Macuch), 26. Nesvadba (Metelka), 64. Nesvadba (Pavlovský, Macuch)

Berani Zlín: Haloda (Barvík) – Sirota, Kužílek, Váňa, Řezníček, Procházka, Gazda, Kolařík – Hlaváč, Gago, Dalajka, Peška, Stiksa, Vyoral, Karafiát, Strmiska, Hladiš, Hořanský

Rozhodčí: Fiedler – Blaha, Novák