Liberec – Sparta 6:4 (kon.) | Pardubice – Č. Budějovice 7:0 (kon.) | HC Plzeň – Kladno 1:6 (kon.)
Slavia – HC Litvínov 8:2 (kon.) | Zlín – Olomouc 3:4 (po pr.) | Kometa Brno – Třinec 4:1 (kon.)
Jihlava – Vítkovice 1:2 (po pr.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 4:3 (kon.) | K. Vary – Chomutov 3:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 24.09.2015, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den všem sportovním fanouškům a hokejovým obzvlášť. Dnes nás čeká zápas mezi týmy HC Dukla Jihlava a HC Vítkovice Steel, uvidíme jak tento jistě zajímavý zápas dopadne.

HC Vítkovice Steel

Hosté zrovna nezažívají povedený vstup do soutěže, když se nacházejí na třinácté příčce tabulky DHL Extraligy juniorů. Vítkovice v posledním utkání polehli na svém ledě v prodloužení Kometě Brno.

To domácí zažívají velmi povedený vstup do soutěže, když se nacházejí na šesté příčce tabulky. Dukla v posledním utkání vyhrála na ledě Olomouce 3:1.

HC Dukla Jihlava: Kořenář – Pospíchal, Kadlec, Vlček, Hohl, Váňa, Půža – Dufek, Marcilis, Anděl, Bambula, Dvořák, Balaštík, Kousal, Najman, Ondráček, Vala, Kolouch.

HC Vítkovice Steel: Wanecki – Adamík, Puzič, Šendera, Krčmář, Charvát, Gabrhelík – Kafka, Jáchym, Ollender, Kmošek, Kuťák, Žiak, Beneš, Wróbel, Danielčák, Spratek, Malina, Hartman.

Rozhodčí: Homola – Zídek, Klouda.

00:01

0:18
    Ihned ze začátku utkání si připisuje svůj první zákrok Wanecki. Následuje buly v obranném pásmu Vítkovic.

0:50
    A první zákrok si připisuje i na druhé straně Kořenář, který kryje ve své náruči nahození Šendery od modré čáry.

1:14
    Hosté nahodili kotouč do útočného pásma, kde svádějí v rohu kluziště boj o kotouč.

2:02
    Dukla nedokázala vyhodit puk ze své třetiny a Vítkovice jsou tak i nadále hranatého nesmyslu.

3:04
    Marcilis se nyní dostal za obranu soupeře a následně z velkého úhlu trefil jen boční síť. Poté měl hostující brankář co dělat, aby si poradil s dorážkou od domácích hráčů.

3:20
    Dukla nastřelila tyč Waneckiho svatyně!

4:10
    Další špatná rozehrávka Dukly a hosté opět kombinují v pásmu Dukly.

4:57
    A další slibný útok domácích, když byl na konci akce Kousal, který je těsně minul hostující klec.

7:04
    Po zblokovaném pokusu jednoho z domácích hráčů je kotouč mimo kluziště a následuje vhazování po levici Waneckiho.

7:39
    Dukly nyní jela v přečíslení 3 na 1 a v poslední chvíli zakročil hostující bek, který srazil přihrávku před prázdnou bránu.

7:52
    Zákrok Kořenáře a Vítkovice zůstanou i nadále v útočném pásmu.

8:14
    A je tu první vyloučení zápasu. Na trestnou lavici míří hostující Kuťák za faul kolenem. Podaří se Dukle vstřelit první branku zápasu?

8:36
    Wanecki si připisuje úspěšný zákrok po střele od modré.

9:29
    Dukla tlačí svého soupeře a kombinuje před hostujícím brankářem.

10:02
    Vítkovice se osvobozují.

10:14
    Hosté hrají v plném počtu.

10:49
    Jihlava nahazuje kotouč do rohu kluziště, kde svádí boj.

11:32
    Nyní sledujeme část hry, kde se hraje nahoru a dolu. Pro diváka si myslím, že to je jistě zajímavý hokej.

12:20
    Puzič vyzkoušel pozornost Kořenáře, který bez problémů chytá. Následuje buly v obranném pásmu Jihlavy.

12:52
    Vítkovice ztratili ve středním pásmu puk a Marcilis ihned vypálil na hostujícího brankáře, který vyrážečkou bez problémů chytá.

13:30
    Nyní zakládají Vítkovice svůj další útok od své branky.

13:59
    Jihlavský bek nahodil kotouč na branku, kde se ještě dostal k dorážce Půža, ale Wanecki stačil jeho pokus pokrýt.

14:25
    A další dobrý zákrok Waneckiho, který udržel kotouč ještě těsně před brankovou čarou.

15:36
    Vítkovice pouze vyhazují do středního pásma a rychle se snaží vystřídat.

16:05
    Dukla právě vstřelila branku!
    A Jihlava jde zaslouženě do vedení! Před brankou hostů zůstal zcela osamocený PAVEL KOUSAL, který obdržel přihrávku od Ondráčka a se zakončením už neměl problém. Asistence: Jiří Ondráček.

16:47
    A Vítkovice se ihned snaží o vyrovnaní.

17:16
    Na domácích hráčích je vidět, že nechtějí udělat sebemenší chybu a pečlivě brání modrou čáru.

17:41
    Wanecki při pokusu o rozehrávku stečoval kotouč až do ochranné sítě. Buly v obranném pásmu Vítkovic.

18:27
    A znovu aktivní Kousal vyslal ránu na bránu hostů,když nyní pouze oprášil betony brankáře.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:30
    Hohl si bezvadně splnil své obranné povinnosti a ihned se pustil ku předu, kde prověřil Waneckiho.

20:00

Je za námi první dějství, ve kterém jsme byla domácí Dukla lepším týmem. Dukla se celou třetinu tlačila do koncovky až se jim podařilo vstřelit v 17. minutě branku díky gólu Pavla Kousala. Další třetina začne přibližně v 18:44.

20:01

20:12
    Vítkovice vyhráli buly a ihned se pouštějí do útoku čelem za vyrovnáním.

20:41
    Nebezpečná šance Vítkovic neskončila gólem, když se i po sérii dorážek vyznamenal brankář Kořenář.

21:31
    Na druhé straně musel zasahovat Wanecki, který kryje střelu od modré čáry ve své výstroji. Buly po jeho levici.

21:45
    Dukla v útočném pásmu přišla na malý okamžik o kotouč, ale ihned ho zase získala a kombinuje před brankou hostů.

22:11
    Vítkovice nepřesně rozehráli a u puku už je opět Dukla.

22:51
    Domácí hráči výborně napadají rozehrávku Vítkovic, kteří s tím mají zjevný problém.

23:29
    A hosté opět rozehrávají od své branky, ale neví komu přihrát díky aktivnímu bruslení Dukly.

24:40
    Ondráček hledal před bránou volného spoluhráče, kotouč však jen proletěl brankovištěm.

25:14
    Úspěšný zásah Waneckiho a následuje vhazování po jeho pravici.

25:29
    Po delší době si osahal kotouč i domácí gólman, který raději kryje nahození ze středního pásma.

26:17
    Ofsajd Dukly.

26:33
    Dukla se nedostala přes útočnou modrou a musí založit svojí útočnou akci znovu od své branky.

27:03
    S nepříjemným nahozením Dukly si hostující brankář s menšími problémy poradil.

27:58
    Nyní měl jeden z Vítkovických velkou šanci! Zcela osamocený hráč mezi kruhy nedokázal trefit poloodkrytou bránu Dukly!

29:44
    Zakázané uvolnění Jihlavy. Hra se stěhuje zpět do jejího obranného pásma.

30:16
    Dukla nepřesně rozehrála a je tu možnost pro Vítkovice.

31:03
    Bambula s nadějné pozice z mezikruží pouze trefuje jednoho z bránicích hráčů Vítkovic. A hosté již spěchají do útoku.

33:22
    Hra je přerušena z důvodu ležícího hráče Dukly na hrací ploše. Zdá se však, že jihlavský hráč bude v pořádku.

33:58
    A Dukla se pouští do dalšího útoku, nutno podotknout, že už nemá zcela takové šance jako v první třetině.

34:59
    Sledujeme pasáž hry, kde se odehrává spíše boj ve středu kluziště.

35:48
    Marcilis přejel modrou o trochu rychleji a je pískán ofsajd.

36:07
    Kotouč mimo kluziště. Buly v obranném pásmu Dukly.

36:37
    Jihlava svádí boj kotouč v rohu kluziště. Tato třetina je o mnoho vyrovnanější než tomu bylo v té první.

37:28
    Stále stejný obrázek hry, hra se spíše odehrává ve středu kluziště.

37:38
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    A hosté vyrovnávají skóre dnešního zápasu. Obrana Dukly nechala spoustu prostoru VLASTIMILOVI MALINOVI , který na dvakrát překonává brankáře Kořenáře. Asistence: Adam Charvát.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:51
    Gabrhelíkova rána prosvištěla brankovištěm jen těsně levé tyčky Kořenáře.

40:00

Ve druhé periodě jsem byli svědky vyrovnané hry s minimem šancí. Přesto se podařilo hostům vyrovnat zásluhou Vlastimila Maliny. Uvidíme jak tento zápas dopadne.

40:01

40:15
    Dukla vyhrála buly a ihned nahodila na branku puk, o který za nedlouho přišla.

40:34
    Vítkovickým se nepodařilo dostat do útočného pásma a puk končí mimo kluziště.

41:41
    Obě mužstva mají nyní problém s rozehrávkou a navzájem si půjčují kotouč.

42:29
    Zakázané uvolnění Dukly a hra se stěhuje do jejich pásma.

43:18
    Marcilis ze slibné pozice z kruhu míjí hostující branku o pár čísel!

43:41
    Jeden z domácích hráčů nyní srazil branku za Kořenářem a hra je tedy logicky přerušena a bude se vhazovat.

44:36
    Dukla se snaží dostat před Waneckiho, zatím se jí to však příliš nedaří a Vítkovice jsou opět u kotouče.

45:17

45:38
    Dukla zaváží puk do útočného pásma, kde snaží usadit a ohrozit nějak hostující svatyni.

46:43
    Dufek mohl poslat Jihlavu do vedení! Dufek obdržel přesnou přihrávku před brankoviště, kde napřáhl ke střele, která končí mimo tři tyče!

47:34
    Vítkovice kombinují v pásmu Dukly.

48:01
    A příležitost i na druhé straně! Spratek měl na holi také vedení pro svůj tým, když se mu na poslední chvíli svezl kotouč po hokejce a trefuje pouze ochranou síť!

48:46
    Dukla zakládá útok od své svatyně.

49:33
    Sledujeme živější pasáž hry, kdy se bruslí tam a zpět. Góly ale zatím nevidíme.

49:50
    Icing Vítkovic.

50:26
    Dostáváme se do poslední desetiminutovky a stav je stále 1:1.

51:39
    A další šance Jihlavy! Dukla jela na bránu soupeře v přečíslení 3 na 2 a na konci akce byl Marciliss, který trefuje jen mantinel za bránou!

52:58
    Na ledě zůstává ležet domácí hráč a hra je přerušena.

52:58
    Jednalo se o Ondráčka, který bude jak se tak zdá v pořádku.

53:30
    Dukla nepřesně rozehrála a puk mají na svých čepelích Vítkovice.

54:40
    Žiak vyslal tvrdou střelu na Kořenáře, avšak v poslední chvíli skočil do rány domácí bek a puk je v ochranné síti.

55:00
    Anděl zkusil své štěstí a vyslal ránu na bránu, střela však končí stejně jak před chvíli na druhé straně v ochranné síti.

55:45
    Oba týmy střídají a Vítkovice se pouštějí do dalšího útoku.

56:33
    Kousal se výborně vrátila znemožnil vítkovickému hráči se dostat do palebné pozice.

57:01
    Dukla má ještě tři minuty na to, aby strhla vítězství na svou stranu. To samé však platí u hostujícího celku.

57:34
    zakázané uvolněná Vítkovic. Dukla se tak stěhuje do útočného pásma .

57:58
    Zakázané uvolnění i na druhé straně. Nyní se hra stehuje před Kořenáře.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:47
    Vlček obkroužil branku soupeře a snažil se zavěsit podél tyčky. Gólman Vítkovic se však stačil přesunout ke své tyčce včas.

59:48
    Wanecki ještě zasahuje a uvidíme ještě jedno buly v útočném pásmu Dukly.

60:00

Po šedesáti minutách hry je stav nerozhodný 1:1 a tak bude muset rozhodnou prosloužení po případě samostatné nájezdy.

60:01

60:33
    Kafka vyslal od modré čáry na bránu střelu, kterou Kořenář vyráží svým pravým betonem do rohu kluziště.

61:20
    Teď vyjíždí i Dukla a snaží se ohrozit branku hostů.

61:57
    Po další střele hostů hru opět přerušuje domácí brankář. Vhazování po jeho levici.

62:54
    Kousal mohl rozhodnout, ale nedokázal prostřelit hráče před sebou a gólu se neujala ani dorážka dalšího jihlavského hráče.

63:58
    A máme tu rozhodnuto! Vítkovice v prodloužení přehrávali domácí a tak po střele FILIPA KUŤÁKA získávají bonusový bod. Bez asistence.

Je za námi vyrovnaný zápas, který byl po šedesáti minutách 1:1 a tak následovalo prodloužení, ve kterém si bonusový bod připisují Vítkovice, když se prosadil Filip Kuťák. Toto je dnes ode mně vše a přeji hezký zbytek večera. (20:09:01)