MsHK Žilina
2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
HK Orange 20
sk Čtvrtek 24.09.2015, 17:00Tipos Extraliga (SR)

Je to tak, zápas sa končí, Žilina porazila HK Orange 20 pomerom 2:0, keď sa o oba góly postaral ešte v prvej tretine Róbert Huna. To je odo mňa zo Žiliny na dnes všetko, želám krásny zvyšok večera a verím, že nášmu portálu Onlajny.eu i naďalej zachováte svoju priazeň. Dočítania. (19:05:16)

59:36
    Zdá sa, že o chvíľu Žilina vyhrá svoj prvý zápas v sezóne.

58:45
    Mladíci sa veľmi snažia predrať dopredu, domáci sa skúsene zbavujú puku a posielajú ho von z pásma.

58:01
    Do konca tretej tretiny ostávajú posledné 2 minúty.

57:35
    Krásna akcia domácich na jeden dotyk, na konci pálil Tomáš Bulík a Škorvánek znovu predviedol fantastický zákrok betónom.

57:16
    Čas letí a hostia začínajú všetko vsádzať na jednu kartu.

56:51
    Jeden z obrancov Žiliny chyboval na útočnej modrej, následný únik hostí však vyriešil brankár Tomáš Tomek.

56:39
    Brejčákova jedovka od modrej čiary vystrašila Škorvánka a tesne minula hokejku Jakuba Drábeka, ktorý bol pripravený na teč.

56:11
    Martin Leško skúsil nahodiť puk na Škorvánka, ten ho nevidel, ale predsa len ho v poslednom momente zachytil.

55:50
    Vylúčenie Orange 20, 2 minúty dostáva znovu Jakub Meliško.

55:50
    Opäť vznikol závar pred bránkou Orange 20, domáci budú hrať presilovú hru.

55:04
    Domácim viazne rozohrávka, hostia ich aktívne napádajú, no zatiaľ z toho nič nevyťažili.

54:08
    Pomaly, ale isto sa nám začína záverečná päťminútovka, hostia do nej určite dajú všetky zbytky energie.

53:53
    Hostia v plnom počte.

53:15
    Obrovský závar pred bránkou hostí, Matej Valášek sa snažil dostať všemožne puk za bránkovú čiaru, no nepodarilo sa mu to a vzápätí vzniká šarvátka.

53:00
    Žilina je nasťahovaná v útočnom pásme, no Vlci chybujú na útočnej modrej.

52:17
    Domáci hrajú ďalšiu presilovú hru a fanklub ich mohutne ženie dopredu.

51:53
    Vylúčenie Orange 20, 2 minúty dostáva Jakub Meliško.

51:30
    Hrá sa stále v pomerne rýchlom tempe a s minimom prerušení.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, gól sme už viac ako 30 minút nevideli a tak Žilina stále vedie na Orange 20 2:0.

49:21
    Domáci sa snažia dať tretí, tzv. poisťovací gól, ale Stanislav Škorvánek mladší dnes predvádza v bránke hostí naozaj veľmi solídny výkon. Jeho otec sa stal v sezóne 2005/2006 so Žilinou majstrov SR a zrejme je dnes právom hrdý na synov výkon.

48:35
    Aleš Ježek si zobral puk za bránkou Žiliny a snažil sa založiť rýchly útok svojho tímu, nakoniec je z toho len zakázané uvoľnenie.

48:16
    Vhadzuje sa pred brankárom Škorvánkom, hostia však získavajú puk a okamžite sa ženú dopredu.

47:25
    Vlci sú nasťahovaní v útočnom pásme, ale hostia hrozia rýchlymi protiútokmi.

46:35
    Hrá sa stále hore – dole v pomerne rýchlom tempe, oba tímy striedajú počas hry.

45:37
    Pekná spolupráca Vlkov po osi Drevenák – Drábek, druhý menovaný však švihom minul bránku hostí.

45:01
    Máme za sebou päť minút tretej tretiny, Žilina stále vedie nad Orange 20 2:0.

44:42
    Domáci v plnom počte.

44:32
    V oslabení sa dostal do úniku Václav Stupka, ktorý sa však v zakončení akoby splašil, alebo mu ušiel puk z čepele, no napriek tomu mal Stanislav Škorvánek plné ruky a nohy práce.

43:39
    Žilina sa však zatiaľ výborne bráni, puk končí za bránkou Škorvánka.

43:06
    Tomáš Tomek znovu v permanencii, mladíci veľmi túžia dať kontaktný gól.

42:42
    Únik dvojice útočníkov hostí končí presilovou hrou pre ich tím. Na trestnú lavicu mieri Tomáš Bulík, ktorý dostáva 2 minúty za hákovanie.

41:55
    Mladí hráči slovenského výberu do 20 rokov však hrajú naozaj dobre, nešetria fyzickou aktivitou, doslova šliapu na plný plyn a je to vidieť.

41:07
    Zaujímavá šanca sa črtala i na opačnej strane, Jakub Drábek však netrafil puk ideálne, pretože mu skĺzol po čepeli hokejky.

40:28
    Krásna akcia mladíkov o Orange 20, Dominik Briestenský napriahol spomedzi kruhov príklepom a Tomáš Tomek predviedol fantastický semafór, za čo si obaja aktéri vyslúžili potlesk divákov.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Po druhej tretine je stav Žiline stále 2:0 pre domácich. Gól sme síce nevideli, no napriek tomu sa hral pomerne rýchly hokej a viacerými zaujímavými akciami na oboch stranách. Za zmienku určite stojí fakt, že hostia v tomto zápase nevyužili už dve trestné strieľania. Tretia tretina sa začne približne o 18:33.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:43

39:24

38:30
    Dobrú obrannú prácu predviedol Rastislav Konečný v drese Žiliny, ktorý získal puk vo vlastnom pásme a okamžite sa snažil predrať do útoku.

37:58
    Žilina so 4 hráčmi.

37:43
    Vhadzovať sa bude pred bránkou Tomáša Tomeka.

37:43
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Michal Grman za nedovolené bránenie v hre.

37:24
    Vylúčenie HK Orange 20, 2 minúty dostáva Dominik Briestenský za držanie.

37:08
    Mladí hráči sa snažia predrať do útočného pásma, hýria aktivitou a rozhodne nedávajú domácim vydýchnuť.

36:25
    Puk je za bránkou Škorvánka, domáci sa dobre bránia a navyše vysoko napádajú rozohrávku mladíkov.

35:58
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Dávid Bajaník za podrazenie.

35:45
    Dominik Briestenský sa šikovne natlačil pred brankára Žiliny, Tomek však bleskurýchle sklepol betóny k sebe a nenechal sa prekvapiť.

35:15

34:37
    Mário Kurali pokazil rozohrávku na modrej čiare, hostia sa tak znovu oslobodzujú.

34:07
    Hostia sa výborne bránia, puk končí za bránkou Tomáša Tomeka.

33:15
    Za bránkou Stanislava Škorvánka vznikol ďalší konflikt, vylučova sa bude na oboch stranách. Za domácich mieri na trestnú lavicu Jakub Makovský, za hostí Samuel Ivanič, ktorý dostáva 2+2 minúty. Žilina bude teda napokon hrať dvojminútovú presilovú hru.

33:07
    Fanklub MsHK Žilina dnes neúnavne povzbudzuje svoj tím, celkovo je na štadióne možno tisícka divákov.

32:21
    Pozornosť Tomáša Tomeka preveril strelou švihom ďalší odchovanec žilinského hokeja v službách Orange 20, tentoraz to bol Lukáš Hrušík.

31:48
    Žilina hrá síce väčšinu času v útočnom pásme, ale akoby v nejakom útlme, rozhodne to nie je hra na plný plyn.

31:11
    Ani to však hostia nepremieňajú, hoci Jozef Klenko to myslel veľmi dobre. Snažil sa rozhýbať Tomeka a vzápätí skúsiť blafák, no brankár Žiliny potvrdil svoje skúsenosti a puk zastavil pravým betónom.

31:11
    Klenko v úniku opäť faulovaný, hostia tak majú výhodu druhého trestného strieľania v tomto zápase!

30:17
    Od modrej čiary pálil Daniel Brejčák, Škorvánek s námahou vyráža puk pred seba, kde však nie je nikto z domácich útočníkov.

30:01
    Máme za sebou polovicu stretnutia, Žilina vedie nad Orange 20 2:0, o oba góly sa postaral center prvého útoku Róbert Huna.

29:05
    Ozýva sa i fanklub Žiliny, ktorý ženie svojich hráčov dopredu.

28:16
    Ale pozor, hostia vystrkujú rožky a preberajú domácich z pohody, Matúš Sukeľ pálil z medzikružia trafil pravú tyč Tomekovej bránky.

27:38
    Po dlhšom čase musel zasahovať i Tomáš Tomek, nešlo však o nič vážne.

26:47
    Žilina je stále nasťahovaná v útočnom pásme, Richard Huna našiel Jakuba Kubiša, ktorý však v dobrej pozícii trafil obrancu Orange 20.

26:04
    Pred bránkou hostí vzniká prvý konflikt, všetko však vyriešili rozhodcovia, vylučovať sa nebude.

25:01
    Z druhej tretiny máme za sebou už 5 minút, tvár hry sa stále nemení.

24:17
    Hrá sa v útočnej tretine Orange 20, mladý odchovanec Žiliny vo farbách "dvadsiatky" Stanislav Škorvánek však chytá zatiaľ veľmi dobre.

23:31
    Domáci sa stále tlačia dopredu, no hostia sa úpenlivo bránia a hrozia rýchlymi protiútokmi.

22:47
    Hrá sa v rýchlom tempe s minimom prerušení, oba tímy tak striedajú počas hry.

22:05
    Po pravej strane sa do útočného pásma predral Peter Galis, jeho strela švihom však letela nad bránku Tomáša Tomeka.

21:17
    Žilina stále hrá v útočnom pásme, snaží sa niečo vymyslieť, mladíci sa zatiaľ dobre bránia.

20:35
    Vhadzuje sa po pravej ruke Stanislava Škorvánka.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Po prvej tretine vedie Žilina nad HK Orange 20 2:0. O oba góly sa postaral center prvého útoku Žiliny Róbert Huna, ktorý využil dve brejkové vysunutia Tomáša Bulíka. Druhá tretina sa začne približne o 17:47.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:45
    Do šance sa pretlačil Jakub Drábek, no tiesnený obrancom Škorvánka neprekonal.

19:21
    Vhadzuje sa po pravej ruke Tomáša Tomeka.

19:01
    Do konca prvej tretiny ostáva minúta hry.

18:30
    Vhadzuje sa pred bránkou Orange 20, hostia sa ale vzápätí oslobodzujú.

17:46
    Žilina dala gól!
    Nuž ale domáci hokejisti si navlas presne zopakovali situáciu z prvého gólu. Tomáš Bulík vysunul do úniku RÓBERTA HUNU, ktorý strelou pod víko bránky nedal Škorvánkovi žiadnu šancu. Asistencie: Tomáš Bulík, Michal Grman.

17:02
    Žilina sa drží väčšinu času v útočnom pásme, no v bránke hosti zatiaľ predvádza výborný výkon Škorvánek.

16:30
    Pekná akcia Žiliny, Drevenák spoza bránky nabíjal Alešovi Ježkovi, ktorý zoči voči Škorvánka neprekonal.

16:00
    Vhadzuje sa pred bránkou Stanislava Škorvánka.

15:35

15:01
    Do konca úvodnej tretiny ostáva necelých 5 minút, Žilina hrá presilovú hru a vedie nad Orange 20 1:0.

14:40
    Žilina dáva gól, ten však neplatí, dôvodom je posunutá bránka HK Orange 20!

14:01
    Puk smeruje za bránku Tomáša Tomeka, odkiaľ domáci zakladajú ďalší útok.

13:52
    Grman nahodil puk od modrej čiary na bránku Orange 20, Škorvánka našiel pripraveného.

13:35
    Vylúčenie Orange 20, 2 minúty dostáva Juraj Šiška za podrazenie.

13:01
    Brejčák v dobrej pozícii trafil len obrancu hosťujúceho tímu.

12:45
    Vhadzuje sa po pravej ruky Stanislava Škorvánka.

12:05
    Domáci znovu v útoku, tentoraz Škorvánek zasahoval pred Stupkom.

11:48
    Boris Sádecký skúsil na Tomeka blafák, lenže skúsený brankár si počkal na pohyb útočníka Orange 20 a puk napokon smeroval vedľa bránky Žiliny.

11:48
    Boris Sádecký sa dostával do úniku a bol faulovaný, hostia majú výhodu presilovej hry!

10:55
    Róbert Huna je pri chuti, na trikrát však pred Škorvánkom neuspel.

10:38
    Pekná akcia mladíkov v drese Orange 20, Milý z medzikružia preveril pozornosť Tomáša Tomeka.

10:01
    Polovica úvodnej tretiny je za nami, stav je stále 1:0 pre Žilinu.

09:35
    Tretia formácia Žiliny si vynútila tlak i po skončení presilovej hry, Drevenák ani Ježek však Škorvánka neprekonali.

09:22

08:45
    Žilinčania sú stále v tlaku, no streľba im nevychádza. Oba tímy striedajú svoje formácie.

08:17
    Dávid Bajaník strieľa od modrej čiary, prízemnou jedovkou však míňa pravú tyč.

08:00
    Žilina okamžite nasťahovaná v útočnom pásme.

07:22
    Vylúčenie Orange 20, 2 minúty dostáva Adrián Holešinský za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

06:58
    Pred Tomekom nepríjemne dobiedzal Juraj Šiška, gólman Žiliny puk radšej podržal v lapačke.

06:47
    Zakázané uvoľnenie v podaní Žiliny.

06:21
    Od modrej čiary sa oprel do puku Michal Grman, jeho delovka však letí nad bránku Orange 20.

05:27
    Vhadzuje sa opäť v obrannom pásme Žiliny, domáci Vlci berú puk a nahadzujú ho do útočného pásma.

05:00
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, zatiaľ vidíme pomerne nesúrodý zápas, navrch však majú Žilinčania.

04:11
    Vhadzuje sa pred bránkou Tomáša Tomeka, ale domáci okamžite získavajú puk a mieria do útočného pásma.

03:34
    A Žilina dáva gól! ŔOBERT HUNA dostal ideálny puk na modrú čiaru do úniku a perfektnou strelou nedal Škorvánkovi šancu. Asistencia: Tomáš Bulík.

01:48
    Úvodné minúty duelu patria domácim, ktorí však Škorvánka v bránke hostí neohrozili.

01:15
    Dobrý večer zo Žiliny, kde už začala prvá tretina. Dnes to bude technicky náročnejší prenos s ohľadom na technické podmienky v Žiline, ale veríme, že všetko sa podarí tak ako sa podariť má.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Tomek – Kurali, Grman, Bajaník, Makovský, Brejčák, Leško, Krčula, Hochel – Ró. Huna, Bulík, Ri. Huna – Konečný, Valášek, Stupka – Drábek, Ježek, Drevenák – Schroner, Rehák, Kubiš.

HK Orange 20: Škovránek – Ivanič, Koch, Jendroľ, Sloboda, Meliško, Michalčin, Košecký, Moravčík – Briestenský, Šiška, Hrušík – Milý, M. Sukeľ, Holešinský – J. Sukeľ, Sádecký, Galis – Klenko, M. Surový, J. Tatár.

Rozhodca: Goga – Holienka, Tvrdoň.

Príjemný dobrý deň vážení priaznivci slovenského hokeja. Vitajte pri sledovaní on-line prenosu z vloženého zápasu 6.kola hokejovej Tipsport Ligy, v ktorom hokejisti MsHK DOXXbet Žilina privítajú na svojom ľade hráčov HK Orange 20. Zápas má úvodné buly naplánované na 17:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Hokejistom Žiliny patrí v aktuálnej tabuľke ligy 9.miesto so ziskom 2 bodov. Postavenie Vlkov v tabuľke je však trochu skreslené, pretože kvôli rekonštrukcii DOXXbet Arény hrali Žilinčania doposiaľ všetky zápasy na klziskách súperov. V poslednom doterajšom stretnutí prehrali Vlci na ľade Dukly Trenčín pomerom 0:3. Káder prešiel pred novou sezónou opätovne kompletnou prestavbou. Jasnou jednotkou v bránke je Tomáš Tomek, ktorý má i napriek nepriaznivým výsledkom skvelú formu. Pilierom obrany je Michal Grman, z Popradu prišla pod Dubeň dvojica Daniel Brejčák a Jakub Makovský. Útok posilnili zvučné mená, najmä bratia Richard a Róbert Hunovci, či Tomáš Bulík. Trénerom Žiliny v aktuálnej sezóne je Milan Jančuška.

Hokejisti Orange 20 pôsobia v aktuálnej sezóne v Tipsport lige i v 1. lige. V Tipsport lige odohrali zatiaľ 3 zápasy, z ktorých jeden vyhrali (proti Skalici) a dva prehrali. V poslednom doterajšom zápase prehrali na ľade Popradu vysoko 2:8. Trénerom reprezentačného výberu do 20 rokov je už tradične Ernest Bokroš.

Zápas sa teda začína o 17:00, k jeho sledovaniu Vás z miesta komentátora pozýva Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Dávid Švec

Lukáš Pancurák

Branky a nahrávky: 4. Huna Róbert (Bulík), 18. Huna Róbert (Bulík, Grman)

MsHK Žilina: Tomek – Kurali, Grman, Bajaník, Makovský, Brejčák, Leško, Krčula, Hochel – Ró. Huna, Bulík, Ri. Huna – Konečný, Valášek, Stupka – Drábek, Ježek, Drevenák – Schroner, Rehák, Kubiš.
    HK Orange 20: Škorvánek – Ivanič, Koch, Jendroľ, Sloboda, Meliško, Michalčin, Košecký, Moravčík – Briestenský, Šiška, Hrušík – Milý, M. Sukeľ, Holešinský – J. Sukeľ, Sádecký, Galis – Klenko, M. Surový, J. Tatár.

Rozhodčí: Goga – Holienka, Tvrdoň