Plzeň – Litvínov 4:3 (po pr.) | Mladá Boleslav – Liberec 3:1 (kon.) | Chomutov – Zlín 2:1 (1:0 po s.n.)
Pardubice – K. Vary 4:3 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 2:3 (0:1 po s.n.) | Sparta – Mountfield HK 4:3 (3:2 po s.n.)

Plzeň právě vstřelila branku!
    A je hotovo, Škoda dokonala skvělý obrat a získala dva body! Jakub Lev dostihl puk u pravého mantinelu a perfektní přihrávkou vybídl ke skórování MARCELA HOSSU (5+1), který jen lehce škrtl puk! Janus neměl nárok. Asistence: Jakub Lev (1+3).

60:42
    Michal Trávníček měl volnou dráhu na levém křídle, ale jeho tvrdý pokus šel mimo!

58:03
    Po střele Marcela Hossy byl před brankou Jaroslava Januse pořádný rozruch, ale hostující defenziva v čele se slovenským brankářem dokázala odolat!

57:34
    Velká komplikace pro hostující Litvínov! Robin Hanzl (LIT) putuje na trestnou lavici za držení.
    55:10 Lukáš PULPÁN - 3:3

55:10
    A je vyrovnáno, Verva podruhé v sezoně ztratila tříbrankové vedení! Jakub Jeřábek krásnou přihrávkou našel u tyče volného LUKÁŠE PULPÁNA (1+0), který svou první trefou v sezoně upravil na 3:3! Asistence: Jakub Jeřábek (0+4).

53:25
    Šance pro indiány! Zbyněk Sklenička (LIT) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

53:14
    Marcel Hossa měl vyrovnání na holi, ale trefil vyrážečku Jaroslava Januse! Skvělý zákrok hostujícího gólmana.

52:38
    Rychlý protiútok Vervy řešil Viktor Hübl přihrávkou na Tomáše Pavelku, který si ovšem nedokázal ideálně zpracovat puk a Polívka tak byl bez těžší práce.
    45:10 Dominik KUBALÍK - 2:3

45:10
    Tak tohle bude ještě drama! Čtvrtá formace se dostala do velkého tlaku, ale svou první šanci neproměnila. Pak se ale dostal DOMINIK KUBALÍK (4+0) před brankou k teči pokusu Davida Skleničky a touš tak skončil až za zády Jaroslava Januse! Asistence: David Sklenička (0+1).

43:13
    Tříbrankové vedení Litvínovu mohl vrátit Viktor Hübl, který se ale v přetlačované s obráncem nedokázal propracovat k ideální střele a hattrick tak prozatím nevstřelil.
    43:01 Michal MORAVČÍK - 1:3

43:01
    A je sníženo! MICHAL MORAVČÍK (1+0) dostal puk na modrou čáru a střelou zápěstím překonal Jaroslava Januse, který neměl moc dobrý výhled. Škoda se tak dostává na rozdíl dvou branek. Asistence: Jakub Jeřábek (0+3).

40:01
    V brance domácího celku nastoupil do třetí třetiny Patrik Polívka!
    39:55 Rostislav MARTYNEK - 0:3

39:55
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Gól do šatny a Verva vede už o tři góly! Perfektní přihrávku obdržel ROSTISLAV MARTYNEK (2+3), který si s nabídnutou situací poradil bravurně a překonal Matěje Machovského! Asistence: Robin Hanzl (2+4).
    37:18 Viktor HÜBL - 0:2

37:18
    Domácí zcela propadli ve středním pásmu a Litvínov uháněl ve čtyřech na jediného beka! Michal Trávníček to vyřešil pěkným pasem na VIKTORA HÜBLA (5+1), který přidává svou druhou branku v zápase! Asistence: Michal Trávníček (1+1) a Tomáš Pavelka (0+2).

34:53
    Jaroslav Kracík pěkně nahrál na Dominika Kubalíka, který ale trefil jen Jaroslava Januse do betonu!

30:40
    Dlouho v něm ale nezůstali, Petr Kadlec (PLZ) je totiž vyloučen za hákování.

28:34
    A je z toho přesilovka. David Sklenička (PLZ) inkasuje dvě trestné minuty za hákování.
    27:10 Viktor HÜBL - 0:1

27:10
    Hosté se dostávají do vedení! VIKTOR HÜBL (4+1) se dočkal své čtvrté trefy v této sezoně, ačkoliv sám Machovského nepřekonal. Domácí brankář jeho pokus po zemi totiž vyrazil, ale vracející se Michal Moravčík dopravil puk nešťastně do vlastní brány! Bez asistence.

25:17
    Jeřábek parádní přihrávkou vybídl ke skórování Nicholase Johnsona, ale ten zasáhl pouze připraveného Jaroslava Januse!

23:55
    Jaroslav Kracík byl zasažen holí do obličeje a na trestnou tak už míří Zbyněk Sklenička (LIT). Další powerplay pro indiány.

21:43
    Tomáš Frolo (LIT) dostává dvě minuty za krosček a domácí celek tak bude hrát přesilovou hru.

20:18
    František Lukeš se hned v úvodu této třetiny dostal do velmi dobré šance, když byl na levém křídle zcela osamocený! Naštěstí pro domácí ale mířil moc vysoko a trefil ochrannou síť místo té brankové.

13:59
    První přesilovku budou mít domácí. Miloslav Hořava (LIT) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

09:02
    Rostislav Martynek s Robinem Hanzlem byli velmi nebezpeční okolo Machovského branky, ale domácí strážce svatyně odolal!

04:24
    Za hákování putuje na trestnou lavici Mário Bližňák (PLZ). Hosté si tak vyzkouší první přesilovou hru v zápase.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 44. Moravčík (Jeřábek), 46. Kubalík (D. Sklenička), 56. Pulpán (Jeřábek), 62. Hossa (Lev) – 28. Hübl, 38. Hübl (Trávníček, Pavelka), 40. Martynek (Hanzl)

HC Škoda Plzeň: Machovský (41. Polívka) – Moravčík, Jeřábek "A", D. Sklenička, Kadlec "A", Pulpán, Kubka – Hossa, Preisinger, Sýkora – Johnson, Bližňák, Kratěna "C" – Schleiss, Lev, Hollweg – Kubalík, Kracík, Indrák
    HC VERVA Litvínov: Janus (Horák) – Kubát, Frolo, Z. Sklenička, Pavlík, Pavelka, Chaloupka – Lukeš, Hübl "A", Jánský – Trávníček "C", Hanzl, Martynek – Hořava, Gerhát, Šrámek – Jurčík, Piroš "A", Písařík

Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Jelínek, Pešek

Diváci: 4 646