SK Karviná – Nový Jičín 2:5 (kon.) | Řisuty – Písek 1:4 (kon.) | Nymburk – Vrchlabí 2:3 (kon.)
Poruba 2011 – Technika Brno 1:3 (kon.) | Kopřivnice – SHK Hodonín 2:9 (kon.) | Břeclav – Opava 4:3 (kon.)
Val. Meziříčí – Mor. Budějovice 3:5 (kon.) | Kolín – Trutnov 4:2 (kon.) | Klatovy – Jablonec n/N 4:3 (kon.)
Bílina – Sokolov 8:3 (kon.) | Jindř. Hradec – Pelhřimov 3:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Klášterec nO 6:3 (kon.)
Děčín – Žďár n/S 3:2 (po pr.) | Tábor – Kobra 4:1 (kon.) | Frýdek-M. – Vsetín 3:0 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
HC Technika Brno
Sobota 26.09.2015, 17:00 • Zimní stadion Ostrava-Poruba, hala I • 2. liga skupina Východ • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

VSK TECHNIKA BRNO:

Brňané mohou být zatím s výsledky i postavením v tabulce maximálně spokojeni. S Frýdkem-Místkem jsou jediným týmem, který ještě neztratil ani bod. Nejproduktivnějším hráčem Techniky je Petr Jurča (3+3), následuje dvojice David Havíř (2+2) a Jan Habrovec (0+4).

Zápasy Vysokoškoláků:
    1.kolo: Brno – Hodonín 4:3
    2.kolo: Vsetín – Brno 3:5
    3.kolo: Brno – Nový Jičín 3:2
    4.kolo: Brno – Karviná 3:1

HC RT TORAX PORUBA 2011:

RT TORAX má sice o čtyři body méně než druhá Technika Brno, i přesto se ale stále drží na třetí příčce. V případě výhry se tak Porubští dotáhnou na svého konkurenta v tabulce na jediný bod. Lídrem kanadského bodování Ostravanů je David Zachar (7+2), jehož následují David Ballner (2+4) a Jakub Peslar (1+5).

– Aleš Kilnar v posledním utkání proti Technice nahrával hned na 3 góly
    – Brňané byli ve vzájemných zápasech s Porubou v sezóně 2014/2015 vždy více vylučováni
    – nejproduktivnějším hráčem Poruby proti Brnu byl v loňské sezóně Jakub Peslar (1+4), na druhé straně pak Ondřej Látal (2+1)
    – Technika má procentuální využití přesilovek skoro 26%, zatímco Poruba necelých 9%

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Kubáň) – Malý, Slavík, Peslar, Buček, Puškár, Ovšák, Šindelář, Vajda, Baca – Zachar, Kilnar, Chaloupka, Sedlář, Vrána, Vaněk, Seidler, Gelnar, Sysala, Ballner

VSK Technika Brno: Jekel (Novák) – Habrovec, Vrba, Navrátil, Koukal, Šidák, Sedlák, Havíř, Strýček – Jurča, Brzobohatý, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Heža, Bustin, Brzobohatý, Polesný, Kadlec, Látal, Boček

Rozhodčí: Šutara (Havířov) – Rychlý (Krnov), Řezáč (Ostrava).

Hráči nastupují na ledovou plochu, za malou chvíli se začne hrát.

00:01

00:19
    Kilnarův pokus od pravého mantinelu zblokoval Látal.

01:04
    Špatná rozehrávka domácího celku končí na zakázaném uvolnění.

01:22
    Vrána to zkoušel z prostoru mezi kruhy, Jekel se štěstím chytá!

02:31
    RT TORAX drží kotouč, hosté se zatím do útočného pásma vůbec nedostali.

03:08
    Stehlíkovu střelu z pravého kruhu chytá bez problémů Kubáň do lapačky.

03:39
    Chaloupka přišel o kotouč v rohu kluziště a do protiútoku tak vyráží Brzobohatý.

04:11
    Icing Techniky.

04:38
    Pavel Jekel chránící bránu Brna se rozhodně nenudí, každou chvilku se musí otáčet za četnou střelbou domácích.

05:14
    Vyloučen Malý (POR) na dvě minuty za hákování.

05:54
    Vyloučen Vajda (POR) na dvě minuty za nedovolené bránění.

06:49
    Hosté se k ohrožení branky příliš nedostávají, RT TORAX výborně dvojnásobné oslabení brání.

08:15
    Kilnar vyslal v útočném pásmu elegantní zadovku na Ballnera, ten ale nedokázal patřičně zakončit! Obrovská šance pro Porubu!

08:59
    Vyloučen Boček (BRN) na dvě minuty za sekání.

09:43
    I Technika výborně brání své první oslabení, Poruba má potíže s přechodem do útočného pásma.

10:25
    Nebezpečně vypálil Vrána z prostoru mezi kruhy, jeho dělovka ale proletěla jen těsně vedle levé tyče!

10:59

11:32
    Sysalův pokus od modré čáry nikdo netečoval a Jekel tak zasahovat vůbec nemusel.

12:18
    Slavík začíná novou akci od své vlastní brány.

12:38
    Icing Poruby.

12:55
    Seidler to zkoušel z prostoru mezi kruhy, Jekel vyráží.

13:40
    Šindelář vybojoval kotouč u levého mantinelu a RT TORAX je tak stále usazen v útočném pásmu.

14:00
    Před Kubáněm zatím nikdo z hostů necloní, a tak Kubáň má dnes opravdu lehkou práci.

14:16
    Sysala v přečíslení dva na jednoho promarnil moment překvapení soupeře a Ballnerovi přihrál až na poslední chvíli. Porubský útočník si ale na kotouč nakonec vůbec nesáhl.

15:15
    Zachar přihrával před bránou Chaloupkovi, toho ale se štěstím dokázal u protější tyče vychytat Jekel!

15:47
    Seidler svými kličkami motá hlavy brněnským obráncům, RT TORAX opět díky jeho pomoci může kombinovat v útočném pásmu.

16:28
    Peslarova rána od modré čáry jen proskotačila brankovištěm.

17:02
    Další Peslarův pokus už musel řešit vyrážečkou brněnský gólman.

18:04
    Zakázané uvolnění Poruby.

18:48
    Kadlec přišel v rohu kluziště o kotouč a do útoku vyrážejí domácí.

19:11
    Rozjetý Vrána to zkoušel na hranici levého kruhu, Jekel ale jeho ránu viděl a neměl s ní tak sebemenší problém.

19:21
    Ihned po buly pálil Vaněk, zasahuje Jekelův pravý beton.

19:50
    Ovšák drží kotouč ve středním pásmu, v této třetině se nic podstatného již nestane.

20:00

Skončila úvodní třetina mezi třetí Porubou a druhým Brnem. Perioda žádnou branku divákům nenabídla, domácí hokejisté jsou ale o poznání hladovější po první brance, z čehož pramenilo množství šancí. RT TORAX ale opět selhává na koncovce a vynikajícím Pavlu Jekelovi.

Další třetina začne přibližně v 17:44.

20:01

20:35
    Jurča vyslal nenápadnou střelu ze středního pásma, kotouč se ale odrazil od tvrzeného skla přímo do brankoviště, kde si jej málem Andreas Kubáň sám srazil za brankovou čáru!

21:15
    Vrána bekhendem z mezikruží pálí vysoko nad.

21:22

21:41
    Brněnská obrana si navzájem nerozuměla, z čehož pramenila šance Vaňka, ten ale místo nahrávky na volného spoluhráče volil střelu, která zamířila mimo tři tyče!

22:26
    Další možnost domácích! Sedlář nahazoval kotouč před brankoviště, kde mohl dorážet Ballner, Jekel byl ale o něco rychlejší a kotouč ukryl ve své lapačce!

23:09
    Na druhé straně ve velké příležitosti Petr Jurča. Jeho střelu ani následnou dorážku Kubáň za svá záda nepustil!

24:15
    Vyloučen Jurča (BRN) na dvě minuty za krosček.

24:43
    Vrána přihrával před bránu Seidlerovi, ten ale napálil kotouč jen do Jekelových betonů!

25:38
    Poruba má zatím problémy udržet se v útočném pásmu, Technika výborně brání.

26:14
    Sysalova rána z levého kruhu Jekelovi propadla pod vyrážečkou, kotouč si to ale nasměroval mimo tři tyče!

26:15

26:23
    Ovšák to zkoušel od své střídačky, opět musel zasahovat pravý beton Pavla Jekla.

27:37
    Habrovec vyslal pohotovou střelu od modré čáry, i Kubáň ale zasahuje.

27:47
    Technika právě vstřelila branku!
    Peter Bustin nahrával na modrou čáru FILIPU VRBOVI, který se trefuje nad vyrážečku Kubáně. Ten nezasáhl, jelikož přes clonící hráče nic neviděl – 0:1. Asistence: Peter Bustin, Ondřej Stehlík

29:02
    Domácí jsou po inkasované brance jako opaření a vůbec se jim nedaří rozehrávka a přechod do útočného pásma.

30:37

31:01
    Technika kombinuje v útočném pásmu a snaží se využít rozladěnosti domácího celku.

31:42
    Střela Brzobohatého z mezikruží jen minula levou tyč. Kubáň zasahovat nemusel.

32:16
    Brno se provinilo postavením mimo hru, vhazování ve středním pásmu.

32:46
    Brzobohatého střela propadla Kubáňovi pod lapačkou, kotouč ale nakonec zamířil mimo tři tyče! Obrovská smůla pro Brno!

33:16

33:21
    Koukal zkoušel štětí od modré čáry, Kubáň má puk ve své výstroji.

33:28
    Brno na ledě vládne a pouští domácí maximálně do středního pásma.

34:10
    Sysala mohl jít do samostatného úniku, neměl ale dostatečnou rychlost a dostal se pouze k zakončení bekhendem přes bránícího hráče, střela mířila mimo.

34:26
    Na druhé straně v přečíslení dva na jednoho nepřesně přihrával Brzobohatý Polesnému, ten se tak ke střele nedostal!

35:53
    Zachar pálil z pravého kruhu pouze do vyrážečky dnes bezchybného Jekla.

36:37
    Poruba se opět osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

36:44
    Střelu Habrovce z ostrého úhlu Kubáň bez problémů chytá.

37:00
    Sysala se dostal po delší odmlce do šance, jeho střela byla ale tečována vysoko nad břevno!

37:18
    Kilnarovu dělovku Jekel opět vyráží do rohu kluziště.

37:56
    Kilnar to napodruhé zkoušel z levého kruhu, kotouč jen těsně minul pravou tyč!

38:03
    Současně vyloučeni: Slavík (POR) na dvě minuty za podražení, Benýšek (BRN) na dvě minuty za nafilmovaný pád.

39:00
    Látalův pokus končí v lapačce domácího brankáře.

39:41
    Havíř v přečíslení dva na jednoho trefuje břevno porubské svatyně!

40:00

Máme za sebou i druhou periody dnešního utkání, ve kterém se zejména v právě uplynulé periodě roztrhl se stoprocentními šancemi pytel. Jediným úspěšným střelcem je zatím Filip Vrba, který dokázal od modré čáry otevřít skóre. RT TORAX působí po inkasované brance hodně ochable, Havíř navíc v poslední minutě 2. třetiny nastřelil břevno.

40:59
    Bustin si obkroužil porubskou bránu, Kubáň ale vystihl jeho úmysl a rychle se přesunul ke své druhé tyči.

41:13
    Stehlíkova rána z levého kruhu končí v Kubáňově lapačce.

41:57
    Zakázané uvolnění Brna.

42:15
    Zacharův pokus chytá bez problémů gólman z jihomoravské metropole.

43:00
    Brno výborně brání svou třetinu, RT TORAX má tak obrovské potíže s přechodem do útočného pásma.

43:36
    Seidler napálil pouze Jekela do masky, hosté následně vyhazují přes všechny čáry.

44:58
    Vyloučen Stehlík (BRN) na dvě minuty za hákování.

45:08
    Látal s Jurčou ujeli ve vlastním oslabení, Kubáň ale pokus z ostrého úhlu zneškodnil.

46:58
    Hosté v plném počtu. Domácí v přesilovce nevymysleli na precizní obranu hostů vůbec nic.

47:40
    Jurčovu pohotovou střelu ze středu levého kruhu chytá porubský gólman do lapačky.

47:53
    Vyloučen Kilnar (POR) na dvě minuty za hrubost.

48:09
    Útočící hráč v brankovišti Poruby, vhazovat se bude ve středním pásmu.

48:54
    Stehlík vyslal jedovatou střelu z hranice pravého kruhu, Kubáň sice kotouč nejprve jen vyrazil, poté jej ale již ukryl ve své výstroji.

49:07
    Petr Jurča nahrával na modrou čáru DAVIDU HAVÍŘOVI, jenž čistým průstřelem k levé tyči dostává hosty do slibnějšího dvoubrankového vedení – 0:2. Asistence: Petr Jurča

49:31
    Chaloupka mohl vzápětí snížit, opět jej ale vychytala zeď v brněnské brance.

50:53
    Třetí branku měl na holi Peter Bustin a po odrazu kotouče před brankoviště také Jakub Kadlec, Kubáň ale ještě drží své mužstvo nad vodou.

52:20
    Kilnar v obrovské šanci před Jekelem minul!

52:24
    Vyloučen Brzobohatý (BRN) na dvě minuty za sekání.

53:47
    Poruba právě vstřelila branku!
    Prokletí v dnešním zápase je prolomeno! To co se nepovedlo před malou chvílí tváří v tvář Chaloupkovi, to se povedlo porubskému obránci. ROBIN MALÝ napřáhl na modré čáře a vyslal kotouč přesně k levé tyči – 1:2. Asistence: Aleš Kilnar, Jan Chaloupka

53:57
    Bustin na druhé straně zkoušel vrátit hostům dvoubrankové vedení, Kubáň je ale pozorný a drží naději na vyrovnání.

54:33
    Porubský gólman zhatil další pokus krátce po vhazování od pravého mantinelu.

55:42
    Poruba se usadila v útočném pásmu a kombinuje.

56:34
    Vrána z prostoru mezi kruhy mimo.

57:01
    Před Jekelem doráželi Gelnar s Vránou, ani jeden ale nedokázal vyrovnat!

57:41
    Vyloučen Slavík (POR) na pět minut + osobní trest do konce utkání za nesportovní chování.

58:04
    Vítězství hostů je zřejmě zpečetěno! Karel Benýšek našel před bránou naprosto volného JIŘÍHO ČTVRTNÍČKA, který se trefuje přesně nad beton – 1:3. Asistence: Karel Benýšek, Jan Sedlák

58:04
    Vyloučen Andreas Kubáň na pět minut + osobní trest do konce utkání za nesportovní chování.

58:58
    Vyloučen Jakub Peslar (POR) na dvě minuty za zdržování hry vyhozením kotouče z ledu.

Skončilo utkání mezi týmy HC RT TORAX Poruba 2011 a VSK Technika Brno, jehož konečný výsledek je 1:3. RT TORAX si závěr sám zkomplikoval přísným vyloučením Marka Slavíka.

Ode mne je to pro tuto chvíli vše a zase někdy napočtenou. (19:17:53)

René Chyla

Branky a nahrávky: 54. Malý (Kilnar, Chaloupka) – 28. Vrba (Bustin, Stehlík), 50. Havíř (Jurča), 59. Čtvrtníček (Benýšek, Sedlák)

HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň (od 59. Tihlář) – Malý, Slavík, Peslar, Buček, Puškár, Ovšák, Šindelář, Vajda, Baca – Zachar, Kilnar, Chaloupka, Sedlář, Vrána, Vaněk, Seidler, Gelnar, Sysala, Ballner
    HC Technika Brno: Jekel (Novák) – Habrovec, Vrba, Navrátil, Koukal, Šidák, Sedlák, Havíř, Strýček – Jurča, Brzobohatý, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Heža, Bustin, Brzobohatý, Polesný, Kadlec, Látal, Boček

Rozhodčí: Šutara (Havířov) – Rychlý (Krnov), Řezáč (Ostrava)