Prešov – Bratislava 31:30 (kon.) | Poruba – Veselí n/M 35:22 (kon.) | Písek – Michalovce 17:30 (kon.)
ŠŠK Prešov
31:30 (17:17)
ŠKP Bratislava
Neděle 27.09.2015, 17:30Interliga ženy • 4. kolo

Ohlasy po zápase:

Dušan Daniš (tréner Bemaca Prešov): „Ja si myslím, že do tohto zápasu sme veľmi dobre vstúpili, nakoniec svedčí o tom aj výsledok, bolo 12:6 a za tohto stavu, neviem, začali sme hrať tak ľahkovážne, urobili sme technické chyby, zahodili sme nejaké streľby, ktoré sme mali zo spojok a vlastne postavili sme súpera na nohy a do konca polčasu, aj keď sme tam viedli v závere o jeden gól, tak sme si opäť dali zase streliť gól z 9-metrového hodu absolútne zbytočne, kde šesť našich hráčok stálo v bloku a prestrelili ich. Z toho teda vyplynul aj ten vyrovnaný a nervózny druhý polčas, keď sme sa so súperom ťahali prakticky o každý gól.

Martin Vereš (asistent trénera ŠKP Bratislava): „Bol to vyrovnaný, bojovný zápas. Boli tam nejaké technické chyby aj na našej aj na súperovej strane. Bolo to vyrovnané, domáci mali to šťastie, že dali o jeden gól viac, v podstate ťažko sa to hodnotí teraz hneď po zápase, no myslím si, že naše hráčky tam nechali srdiečko, bojovali na 120 percent a nemám im čo vyčítať.(19:12:46)

Prešovčanky v nervy drásajúcom zápase napokon zdolali posledný celok ŠKP Bratislava 31:30, keď o svojom víťazstve domáci mančaft rozhodol v samom závere stretnutia, vďaka presnej strele Daniely Harčarufkovej. Šarišanky si tak pripísali na svoje konto druhé víťazstvo v rade, zatiaľ čo ŠKP Bratislava stále čaká na prvú výhru v novom ročníku. Diváci boli svedkami skvelej hádzanej, ktorá bola napínavá do posledného momentu, čo sa odrazilo aj na výbornej atmosfére v hale, ktorá do poslednej sekundy hnala domáce hráčky dopredu. Náš prenos končí, lúčime sa s konštatovaním, že Prešov vo veľmi kvalitnom zápase nižšie postavených tímov v tabuľke porazil ŠKP Bratislavu 31:30.

Konec zápasu. (31:30)
    60
    A v závere zápasu posiela Prešov do vedenia Harčarufková a zároveň počujeme záverečný hvizd rozhodcu. (31:30)

60
    Nasleduje záverečných 40 sekúnd zápasu, Prešovčanky budú útočiť. (30:30)

60
    V záverečných minútach si Prešov berie oddychový čas. (30:30)
    60
    Strelecky sa teraz presadili Nikola Ďuriniková, ktorá vyrovnáva na 30:30. (30:30)

60
    Začala sa posledná minúta dnešného stretnutia. (30:29)

59
    A Šutranová teraz nemierila presne a poslala puk nad bratislavskú bránu. (30:29)

58
    Čas je presne v 58. minúte zastavený. Nasleduje ošetrovanie poranenej Šutranovej. (30:29)

58
    A Prešovčanky odolali ďalšiemu útoku Bratislavy a idú do útoku. (30:29)
    57
    ŠKP Bratislava zásluhou Martiny Vaninovej znižujú na rozdiel jedného gólu. (30:29)
    57
    A Tatiana Šutranová posiela Prešov do dvojgólového vedenia. (30:28)

56
    Prešovčanky v obrane získali loptu a domáci fanúšikovia skandovaním ženú svoje favoritky dopredu. (29:28)
    56
    A Marzena Cempa sa teraz presadila krásnym gólom z krídla, Prešovčanky vedú. (29:28)

55
    Gajdošová je už pri lopte a bude rozohrávať. (28:28)

55
    Čas je zastavený, na palubovke je Veronika Gajdošová. (28:28)

54
    V závere zápasu na oba tímy čakajú ešte krušné chvíle. Stav je stále nerozhodný, Bratislavčanky teraz nevyužili poskytnutú šancu na gól a do útoku smerujú Prešovčanky. (28:28)