Magnitogorsk – Záhřeb 3:2 (po pr.) | Čeljabinsk – Jokerit 5:3 (kon.) | Ufa – HC Slovan 3:2 (kon.)
Toljatti – Viťaz 1:0 (kon.) | Nižněkamsk – Riga 3:1 (kon.) | Kazaň – Dynamo Moskva 3:2 (kon.)

Tomáš Mertl (ZAG): 0+1

Jurčina, Kvapil, Smoleňák a Filippi se bodově neprosadili. (18:24:05)

Tak prodloužení zvládli lépe domácí, kteří zásluhou Mozjakina urvali bonusový bod. Záhřebští ale nemusí být zklamaní. Svého soupeře velmi potrápili a výsledek je zasloužený.

Sergej MOZJAKIN - 3:2

60:31
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Po křižné přihrávce následoval ostrá rána SERGEJE MOZJAKINA, který trefil těsný prostor u tyče. Asistence: Chris Lee, Jan Kovář.

60:13

60:09
    Kaletnik zalehl puk a je vykázán z útočné třetiny.

60:01

Šedesát minut nerozhodlo, tak nás tedy čeká prodloužení. Pokud ani to nerozhodne o držiteli bonusového bodu, jsou ještě v záloze připraveny nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:57
    Nepodařená kombinace znamená pro Záhřeb ztrátu puku.

59:08
    Wolski se dostal až před brankáře, zde ale zaváhal v koncovce.

58:53
    Hosté se ještě nedostali do pásma.

58:24
    V oslabení unikl Platonov a po otočce provětral betony gólmana!

58:13
    Batyršin (MET) je vyloučen za podražení.

57:51
    Výborný průnik Perkoviche, který svou střelou jen těsně minul horní prostor brány.

57:23
    Domácí bojovali, ale puk po překročení modré čáry ztratili.

56:42
    Mantylova střela skončila na hrudi gólmana.

56:25
    Puk je v ochranné síti, vhazuje se v pásmu domácích.

55:58
    Neskutečná šance Mozjakina! Ten mohl rozseknout nerozhodný stav, kdyby sám před bránou nezaváhal a zvedl puk nad beton bezmocného Krosekje.

55:16
    Filippi bojoval srdnatě o puk v rohu kluziště, ale nepodařilo se mu ho uzmout.

54:38
    Puk skončil v ochranné síti a vhazuje se před gólmanem Záhřebu.

54:21
    Tvrdá střela Chabarovska označkovala beton Kroselje.

53:49
    Filippi přenechal Wolskimu, jehož zakončení zablokovali obránci.

53:21
    Kinrade dvakrát vypálil na bránu. Podruhé již donutil gólmana k zákroku.

52:56
    Metallurg kontroluje puk a podniká výpady do pásma.
    Oskar OSALA - 2:2

51:55
    OSKAR OSALA vyjel z rohu kluziště a zcela nenápadnou střelou překonal nešťastníka v brance. Asistence: Jaroslav Chabarov, Wojtek Wolski.

51:30
    Po dlouhém tlaku se podařilo hostům vyhodit puk mimo svoje území.

50:45
    Běreglazov jen slabě nahodil od modré a jeho tým teď musí bojovat o puk v rohu kluziště.

50:17
    Mozjakinův slabý pokus o střelu chytá brankář.

49:56
    Zaripov zkusil střelu po nahrávce z blízka. Našel jen beton gólmana.

49:27
    Kinrade sebral útočníkovi puk z dobré střelecké pozice a vyhodil ho do střední zóny.

48:43
    Platonov zakončoval velmi nepřesně, soupeř nyní obrací hru.

48:23
    Příliš aktivní Záhřeb se dopustil ofsajdu, hra je přerušena.

48:07
    Střelu Larkina chytá gólman.
    Gilbert BRULE - 1:2

47:15
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Po úvodní střele Björkstrand se kotouč odrazil na hůl nehlídaného GILBERTA BRULEHO. Ten splnil nejsnadnější možný úkol a dostal kotouč do sítě. Asistence: Patrick Björkstrand.

46:41
    Ofsajd Magnitogorsku.

46:28
    Kovář jen nahodil puk. Nikdo z jeho spoluhráčů ho nevybojoval.

45:53
    Zákrok proti nahození ze strany Kroselje přerušuje hru.

45:41
    Osalova rána minula klec.

45:19
    Lee nestihl dojet puk, domácí ale pokračují v akci.

44:58
    Kvapilovi byl v dobré pozici sebrán puk.

44:16
    Těreščenkovo zkusil rozehrát směrem kupředu. Hráči Záhřebu ale kotouč získali a založili vlastní akci.

43:59
    Nahození Magnitogorsku se mění v icing.

43:21
    Batyršinova střela proletěla okolo tyče.
    Sergej MOZJAKIN - 1:1

42:48
    Zaripov obkroužil bránu a našel Kováře. Ten nahrál SEGEJI MOZJAKINOVI, jenž se trefil přesně a zařídil tak vyrovnání. Asistence: Jan Kovář, Daris Zaripov.

42:00

41:47
    Hedbergova točená střela minula branku.

41:11
    Metallurgu se podařilo vyhodit puk na druhou stranu hřiště.

40:39
    Puk se os Smoleňáka dostal do ochranné sítě. Hra je tak přerušena a vykázána do střední třetiny.

40:17
    Z přesilovky těžící hosté se zatím nezvládli usadit v pásmu.

40:01

Ve druhé třetině zazářili hosté. Jednak se dostali do vedení 1:0, jednak se ubránili ve dvojnásobné přesilovce.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

40:00
    Jevgenij Timkin (MET) je vyloučen za držení.

39:47
    Domácí mířili ještě jednou do pásma. Ve středním pásmu ale byli zastaveni.

39:06
    Filippi našel Platonova, který mířil do růžku. Jen těsně minul puk zamýšlený prostor.

38:19
    Do úniku se dostal Saarinen, ale Košečkin mu vykopl puk betonem.

38:00

37:41
    Wolski vlétl do pásma a zakončil mimo. Hosté následně vyhazují.

37:17
    Kovář mohl zakončit, ale puk mu nesedl na hůl jak si představoval.

36:52
    Mozjakinův pokus z hranice kruhu pro vhazování těsně míjí bránu.

36:36

36:15
    Domácí kombinují okolo brány Záhřebu. Zatím jsme střelu neviděli.

36:00
    A další vyloučení. Za podražení si posedí Kinrade (ZAG).

35:46
    Síly se srovnají. Katic (ZAG) si posedí dvě minuty.

35:19
    Hostům se nedaří dostat do útoku. Naopak, střílel Timkin ale vedle.

34:36
    Kosov (MET) vyloučen za vysokou hůl.

34:24
    Jurčinova ostrá rána skončila pod Košečkinem.

33:55
    Larkinovo střela končí v lapačce gólmana.

33:33
    Genoway získal puk za bránou. nemá však komu přihrát.

32:59
    Český útok ve službách Záhřebu teď komplikoval život domácím. Vše přerušuje zákrok Košečkina.

32:27
    Kvapil se prokličkoval před bránu a ostrou ranou zamířil vedle. Následné dorážka Smoleňáka trefila gólmana jen do betonu.

31:56
    Lee zakončoval v pádu. Zcela minul bránu.

31:21
    Útok Medveščaku ztroskotal již na modré čáře.
    Patrick BJÖRKSTRAND - 0:1

30:50
    Saarinen odeslal kotouč dobře postavenému PATRICKU BJÖRKSTRANDOVI, jehož ostrá rána rozvlnila síť a posílá Medveščak do vedení. Asistence: Jesse Saarinen.

30:30
    Další zakázané uvolnění hostů.

30:16
    Timkin obkroužil bránu a nahrávkou našel hokejku protihráče.

29:29
    Potěchin váhal se zakončením a když přišlo, tak ho ve vzduchu srazil hokejko obránce.

28:43
    Medveščak se dopustil ofsajdu.

28:33
    Osala se prodral okolo obránců. zastavil ho ofsajd.

27:49
    Dotírající útočníky Magnitky zastavuje zákrok Kroselje.

27:34
    Zaripov dostal přihrávku před bránu. V okamžiku zakončení mu hůl zablokoval obránce a ze slibné šance nic nebylo.

26:58
    Mozjakin střílel z těsné blízkosti. Puk ale nezamířil k tyči, ale do mantinelu.

26:22
    Zaripov je teď rozčarován, ale rozhodčí jsou neoblomní. Útočník byl nachytán v ofsajdu.

26:15
    Larkinův střelecký pokus má ve své moci Košečkin.

25:48
    Nevinné nahození Medveščaku se mění v icing.

25:16
    Kosov vjel do pásma s velkou pompou. Nezvládl ovšem zakončit.

24:36
    Genoway si nedokázal poradit s přesilou tří protihráčů a akce tak končí.

23:50
    Zaripov se dostal přes modrou, ale vzápětí byl odstaven od puku.

23:02
    Platonov se rozjel do útoku a u bližší tyče donutil gólmana zalehnou kotouč.

22:51
    Do zakončení se probíjel Mantyla, ale byl obrán o kotouč.

22:07
    Potěchin se dobýval do pásma, zde mu byl odebrán puk a hosté mohou rozehrávat.

21:33
    Icing hostů a hra se stěhuje před jejich bránu.

21:02
    Nahození podržel v lapačce Kroselj.

20:41
    Brule se protáhl mezi obránci, doje puk a zakončil bekhendem. Jen že zamířil zcela mimo bránu.

20:19
    Ofsajd zastavuje rozjetého Kováře.

20:12
    Po úvodním vhazování rozjíždějí první akci domácí.

20:01

Je za námi první třetina, ve které jsme branku neviděli. Aktivní Magnitogorsk nezužitkoval svoje šance a musíme tedy počkat, co přinese následující dvacetiminutovka.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:47
    Těreščenko označkoval zadní mantinel.

19:19
    Po dlouhé době se hra přesunula ke Košečkinovi, který hned musel zakročit.

18:59
    Batyršinův střelecký pokus zcela minul bránu.

18:06
    Po vhazování končí kotouč v náručí Kroselje a vhazování se opakuje.

17:56
    Filippiho střela byla zablokována, následnou dorážku zachytil gólman.

17:24
    Střela Mozjakina končí v náručí gólmana.

17:14
    Antipinova jedovatá střela z modré čáry nadělala problémy v brankovišti. Gólman nakonec raději podržel puk.

16:33
    Po dlouhém souboji o puk vyvezli hráči Metallurgu puk jen do útočného pásma a odešli střídat

15:53
    Ofsajd Medveščaku.

15:44
    Kovár zůstal v prostoru před kruhem pro vhazování a tvrdou ranou poslal puk nad horní tyč.

15:27
    Genoway našel kolegu na křídle, který ostře vypálil do náruče Košečkina. Hra je přerušena a proběhne komerční pauza.

14:29
    Jamtin byl v rohu kluziště obrán o puk. Ten nyní drží Metallurg.

13:59
    Platonov byl odzbrojen třemi protihráči o puk. Hosté sami vyrážejí do protiútoku.

13:16
    Potěchin byl dlouhým pasem poslán do úniku. Tvrdou ránu z jeho hokejky vyrazil gólman betonem.

12:30
    Mzjakinova teč trefila gólmana, puk následně poskakoval v brankovišti.

12:17

11:50
    Medveščaku se podařilo poslat kotouč přes celé hřiště.

11:19
    Těreščenkova dělovka končí v lapačce Kroselje.

10:41
    Domácí s usadili v pásmu, rozehrávku jim komplikují hosté, kteří je tlačí k mantinelu.

10:17
    Mertl (ZAG) dostává trest za faul kolenem.

09:42
    Prudké zakončení Zaripova vyrazil Kroselj.

09:19
    Brule dostal přihrávku do jízdy. Následnou střelu namířil vedle vzdálenější tyče.

08:48
    Puk směřující na Björkstranda minul hokejku útočníka a zamířil do rohu kluziště.

08:09
    Těrečenko střílel z pozice u modré čáry. Kotouč ale minul bránu.

07:50
    Wolski dojel nahozený puk a rozehrál na hokejky spoluhráčů.

06:56
    Kosov zůstal sám před gólmanem a zkusil rychle vystřelit. Trefil jen vyrážečku připraveného strážce tří tyčí.

05:50
    Potěchinovo zakončení přečetl Kroselj a má puk v lapačce.

05:21
    Platonov dojel nahozený kotouč. Byl ale v ostrém úhlu a nezvládl zakončit.

04:51
    Björkstrand nahodil puk, ale za bránou ho již nezvládl vybojovat.

04:21
    Platonov zavezl puk před bránu a bekhendem zakončil jen do betonu gólmana.

03:42

03:16
    Po střele od modré puk poskakoval v brankovišti, ale hostující obránce ho zvládl vyhodit.

02:45
    DOmácí byli při přechodu do útoku zastaveni na modré čáře.

02:30
    Krátce po buly se Záhřebu daří opět vyhodit.

02:22
    Antipin na modré povytáhl kotouč směrem kupředu a vystřelil. Trefil se jen do výstroje gólmana.

01:52
    Puk zamířil po střele od modré mimo bránu, hosté následně vyhazují.

01:42
    První vyloučení v zápasu. Hosté hráli v šesti, trest odpyká Katic.

01:40
    Útok Medveščaku končí a na druhou stranu spěchají domácí.

01:02
    Kvapil obral své protihráče za bránou Košečkina. Jeho střela nezamířila mezi tři tyče.

00:28
    Kovář střílel z křídla, ale zcela minul bránu.

00:10
    Úvodní buly vyhráli domácí a puk si vzali do své třetiny. zde zahajují první útočnou akci.

00:01

Hráči se sjíždějí na úvodní vhazování.

Nyní zazní hymny Chorvatska a Ruské federace.

Hráči již nastupují na ledovou plochu.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, Batyršin, Lee, Chabarov, Těreščenko, Medvěděv, Žloba, Běreglazov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Wolski, Kaletnik, Kosov – Železkov, Timkin, Osala – Platonov, Filippi, Potěchin.

Medveščak Záhřeb: Kroselj (Heeter) – Kinrade, Morrisonn, Mantyla, Jurčina, Larkin, Katic – Brule, Björkstrand, Saarinen – Smoleňák, Mertl, Kvapil – Giliati, Genoway, Hedberg – Glumac, Jamtin, Perkovich.

Rozhodčí: Kadyrov, Sergejev – Otmachov, Raming.

Medveščak Záhřeb se nachází na šesté příčce tabulky Západní konference. Po osmnácti zápasech má chorvatský tým třicet bodů. V posledních pěti kolech pak vyhrál nad Magnitogorskem (4:1), Čeljabinskem (2:1) a Spartakem (2:1). V prodloužení pak dokázal zvítězit s Nižněkamskem (3:2) a nezvládl střetnutí s Ufou (2:3).

Metallurg Magnitogorsk se v současné chvíli nachází na páté příčce tabulky Východní konference KHL. Po šestnácti zápasech má na kontě devětadvacet bodů. V posledních pěti utkáních vyhrál tento tým nad Bratislavou (5:2) a Podolskem (7:2). Zbylá tři utkání ztratili se Záhřebem (1:4), moskevským Dinamem (1:2) a Vladivostokem (0:2).

Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Před námi je utkání Kontinentální hokejové ligy mezi Mtallurgem Magnitigorsk a Medveščakem Záhřeb.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Antonín Domanický

Branky a nahrávky: 43. Mozjakin (Kovář, Zaripov), 52. Osala (Chabarov, Wolski), 61. Mozjakin (Lee, Kovář) – 31. Björkstrand (Saarinen), 48. Brule (Björkstrand)

Rozhodčí: Kadyrov, Sergejev – Otmachov, Raming