Benátky n/J – Přerov 5:1 (kon.) | Třebíč – Havířov 2:4 (kon.) | Most – Jihlava 5:6 (0:2 po s.n.)
Kladno – Motor ČB 3:4 (po pr.) | Prostějov – Šumperk 3:4 (po pr.) | Slavia – Ústí n/L 7:1 (kon.)
Kadaň – Litoměřice 2:1 (kon.)
Rytíři Kladno
3:4 (3:2, 0:0, 0:1 - 0:1)
Banes Motor České Budějovice
Středa 07.10.2015, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Chance liga • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Šlágr jedenáctého kola se odehraje na kladenském zimním stadionu. Rytíři přivítají v souboji druhého se třetím českobudějovický Motor.

RYTÍŘI KLADNO

Jen tři celky dosud překročili hranici dvaceti bodů. Tím posledním jsou právě Středočeši, kteří si v posledním kole připsali velmi cenné vítězství na ledě Přerova. Rytíři ovšem počítají ztráty. Nenastoupí zraněný obránce David Růžička a jisté nejsou ani starty Tomáše Pituleho a především nejproduktivnějšího hráče týmu Davida Stacha, který má problémy s virózou. V úterý pak definitivně ukončil kariéru obránce Marek Posmyk.

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Stejně jako loni budou i letos Jihočeši jedním z největších adeptů na postup do baráže. Úvod sezony zastihl Budějovice ve velmi dobré formě, z čehož vyplývá druhé místo v tabulce. Hlavní zbraní Motoru je především první formace ve složení Heřman – Straka – Nouza a také úspěšnost přesilových her (22,22 %), která je nejlepší v lize. Na druhou stranu Rytíři mají druhé nejlepší oslabení (94,74 %).

O. Bláha – 5 záp., 2,17 g/z, úsp. 92,20 %

Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Kolářík, Repe, Kehar, Zajíc, Gutwald – Dvořáček, Skuhravý, Horna – Rudovský, Stach, Bílek – Dalecký, Kindl, Redlich – Čurda, Šilhavý.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába – Mucha, Zíb, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Žovinec, Kolmann – Kuchejda, Pajič, Babka – Nouza, Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Švihálek – Guman, Prokeš, Přibyl.

Rozhodčí: Jílek – Krátký, Svoboda.

00:01

00:37
    Jihočeši začali aktivním forčekingem. Dlouhý souboj u mantinelu v kladenském pásmu ale dopadl lépe pro domácí.

01:16
    Nash s Koláříkem se ocitli pod tlakem, ale Rudovský jim vypomohl z bryndy.

01:35
    Kanadský obránce v domácích službách obstaral první střelecký pokus. Jeho rána ale byla tečovaná a na branku nemířila.

02:05
    Teď už je Gába v akci. První přerušení následuje po jeho zákroku proti střele Daleckého.

02:51
    Motor se usadil v útočném pásmu. Nejblíž ke střele byl Přibyl, ale volný kotouč mezi kruhy domácí obránci odpálili včas před útočníkem Budějovic.

03:40
    Hosté přečetli kladenskou rozehrávku a mohli do přečíslení. Pajič přenechal pod sebe Babkovi, který vracel kotouč před branku. Tam už nikdo ve žlutém nebyl.

04:33
    Do možného přečíslení šlo také Kladno, ale Kindl udělal krátkou kličku na modré, která vystavila jeho kolegy do ofsajdu.

04:46
    Skuhravý viděl před brankou Hornu, který tečoval nahození svého kapitána. Byl ale příliš blízko Gábovi, jenž vyrazil do rohu.

05:19
    Mensator ještě nemá jediný zákrok. Snažil se to změnit Švihálek, ale jeho pokus obrana srazila do sítě nad brankou.

05:44
    Kladenští propadli v útočném pásmu a pomohli si následně faulem. Jan Rudovský (KLA) dostává dvě minuty za hákování.

06:15
    Zajíc nechtíc namazal do rohu Heřmanovi. Ten ale Mensatora nepřekonal.

06:38
    Hosté stále točí Kladno v jeho pásmu. Většina střel ale končí mimo bránu.

06:54
    Hosté se sami příliš prudkým pasem vyhnali z pásma.

07:25
    Další dvě rány od modré Mensator v pohodě kryje.

07:44

08:09
    Rytíři hned podnikli kontr do budějovického obranného pásma. Gába ale zůstal bez práce.

08:16
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kindl vyhrál vhazování, které Dalecký posunul na obránce MICHALA GUTWALDA. Jeho rána skončila překvapivě až za zády Gáby. Asistence: Denis Kindl, Jan Dalecký.
    08:16 Michal GUTWALD - 1:0
    Utkání můžete sledovat živě zde.

08:53
    Až k modré si pro střelu sjel Skuhravý. Gába si teď puk našel, byť mu v cestě stálo několik hráčů.

09:02
    Další těžká práce pro Gábu. Rána Nashe se od mantinelu odrazila zpět, volný kotouč ale Rudovský přes brankáře soupeře nedošťouchal.

09:47
    Fazona kladenských obránců píše další pokračování. Rudovského v šanci ještě Gába vychytal, ale poté přihrál mezi kruhy na BRENDONA NASHE, který zamířil přesně. Asistence: Jan Rudovský, David Stach.
    09:47 Brendon NASH - 2:0

Hosté reagují oddechovým časem.

10:49
    Na aktivitě hostů je vidět, že jim oddechový čas výrazně pomohl.

11:16
    Tomáš Guman (CEB) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

11:40
    Nashovu střelu Gába jen vyrazil. Skuhravý ale nedoklepl.

11:52
    Třetí gól je moc na Davida Gábu, který opouští branku. DAVID STACH u mantinelu dobře vyhodnotil situaci. Hostující jednička přes clonícího Skuhravého neměla vůbec ponětí, kde je kotouč a nejproduktivnější kladenský hráč zamířil mimo dosah Gáby. Asistence: Jan Rudovský.
    11:52 David STACH - 3:0

12:37
    Tomáš Redlich (KLA) dostává dvě minuty za hákování.

12:56
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Gólová perioda pokračuje. Trestuhodně moc prostoru dostal na vrcholu kruhů TOMÁŠ NOUZA, který poté přesnou střelou pokořil Mensatora. Asistence: Josef Straka, Roman Vráblík.

13:11
    Přesilovka hostů bude pokračovat. David Stach (KLA) dostává dvě plus dvě minuty za hru vysokou holí.

13:33
    Středočeši rychle střídají.

13:44
    Útoky Budějovic navíc zastavují ještě před modrou.

14:11
    Vráblíkova střela byla sice prudká, ale nemířila do branky.

14:41
    Babka vcelku snadno objel na modré Nashe, ale Kladenští se k němu stáhli včas a překazili mu zakončení.

15:07
    Gutwald dostal odrazem od mantinelu puk až za branku soupeře.

15:25
    A společně s Dvořáčkem výtečně podrželi puk za Bláhou.

15:48
    První část této výhody se hostům nepodařila.

16:11
    Repe sám sebral touš za brankou a opět dostává puk až k Bláhovi.

16:33
    Co naplat, že Kladno tři a půl minuty skvěle bránilo. Rob v jízdě hodil puk před branku, kde byl LUKÁŠ ŽÁLČÍK důraznější než kladenský obránce a dostal kotouč za Mensatora. Asistence: Luboš Rob, Jakub Suchánek.
    16:33 Lukáš ŽÁLČÍK - 3:2

17:23
    Lukáš Bohunický (CEB) dostává dvě minuty za hákování.

17:57
    Kuchejda se dostal do zakončení. Bekhend po zemi ale Mensator zkrotil.

18:23
    Švihálek využil menší kladenské dezorientace a dostal puk za Mensatorovu branku.

19:10
    Zajícovu střelu Bláha asi moc neviděl, puk ale skončil vedle branky.

19:23

20:00

Bláznivá první třetina patří dějinám. Rytíři v její polovině byli velmi aktivní a odměnou jim byly tři branky. Jenže od timeoutu jsou to hosté, kteří mají více ze hry. Budějovičtí se dokázali do utkání vrátit dvěma góly. Druhá třetina začne zhruba v 18:55.

20:01

20:46
    Heřman dostal nechytatelnou nahrávku, hra je pro zakázané uvolnění přerušena.

21:28
    Přečíslení čtyři na tři zahráli hosté bídně.

22:10
    Druhá část začíná poněkud opatrně. Vzhledem k vývoji skóre je to celkem logické.

22:42
    Horna dostal trochu prostoru na středu hřiště, ale spoluhráči byli netrpěliví a přejeli do pásma dřív.

22:54
    Právě Tomáš Horna (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

23:08
    Vráblíkovu střelu vyrazil Mensator na poslední chvíli.

23:24
    Nouza v pádu zakončil obloučkem. Kladenský brankář se musel rychle ohnat lapačkou.

23:57
    Redlich ovšem vystihl rozehrávku Budějovic a Jakub Suchánek (CEB) v podstatě neměl jinou možnost, než domácího forvarda zastavit faulem. Dvě minuty za nedovolené bránění.

24:30
    Kuchejda se tlačil kolem Zajíce, ale mladý bek Rytířů se obehrát nenechal.

24:54

25:28
    Jihočeši vystihli rozehrávku Kladna, ale následný protiútok vcelku snadno zastavil Nash.

25:46
    Babka už pálil nebezpečněji. Mensator vyrazil do rohu.

25:51
    Přesilovka Kladna bude pokračovat. Navíc budou domácí šest sekund hrát proti třem. Jakub Babka (CEB) dostal dvě minuty za držení.

26:11
    Motor ale s přehledem krátkou dvojnásobnou početní výhodu domácích ubránil.

26:43
    Kindlova střela prošla přes obránce, ale branku hostů o kousek minula.

27:07
    Puk už je zase za kladenskou brankou.

27:25
    Rudovský nabil Nashovi, jehož střelu ale srazil Žovinec.

27:51

28:33
    Gutwald teď trefil ramenem Vráblíka, který zůstává ležet. Domácí bek se proti pravidlům, podle rozhodčího, neprovinil. Zdálo se mi ale, že budějovický obránce nebyl na souboj dostatečně připraven.

Tak budějovický zadák má spíš problémy s kolenem, do kterého ale zásah nedostal. Možná, že se mu s nohou stalo něco při pádu na led.

30:01
    Polovina mače za námi. Desetiminutovka druhé periody nepřinesla mnoho šancí.

31:09
    Hodně nepřesností na obou stranách.

31:18
    Stach hodně zariskoval před vlastní brankou a vysvobodil ho faul Tomáše Nouze (CEB), který dostává dvě minuty za sekání.

31:31
    Bílek dostal těžkou nahrávku, kterou jen plácl směrem k Bláhovi. Před brankou byl ještě připraven Skuhravý, ale poskakující puk netrefil.

32:23
    Nash si dlouho připravoval střelu a hosté stihli jeho pokus srazit.

32:49
    Horna proskočil mezi beky a byl jednoznačně podražen. Na trestné střílení to není, nicméně domácí dostanou 29 sekund k dispozici pět na tři. Jakub Suchánek (CEB) dostal dvě minuty za podražení.

32:53
    Stach z buly vypálil a Bílek se dostal k dorážce. Byl ale moc blízko a netrefil branku.

33:11
    Bláha drží hosty ve hře. Nejprve se štěstím vytáhl střelu Rudovského a následně si poradil i s dorážkami.

33:24
    Mensator marně bušil na spoluhráče. Nouza vyjel z trestné a dostával nahrávku. Naštěstí pro Rytíře stačil do pasu vložit hůl Nash.

34:10
    Švihálek od vlastní modré upaloval ze strany na Mensatora. Do kličky kvůli Nashovi nemohl, i tak měl ale domácí brankář co dělat.

35:00
    Hosté už jsou v plném počtu.

36:20
    Dalecký zase dlouho váhal se zavezením puku. Redlich se na modré téměř přetrhl, ale nohu na čáře neudržel.

36:55
    Horna naslepo nahrával a vůbec si nevšiml Heřmana, který se zadarmo dostal do velmi dobré šance. Mensator chybu spoluhráče napravil levým betonem.

37:21
    Stach krásně našel Bílka, kterému ale puk před Bláhou přeskočil přes hokejku.

37:46
    Lubáš Zíb (CEB) neudržel nervy na uzdě a dostává dva osobní tresty za protesty, které vypustil směrem k hlavnímu rozhodčímu. Jinými slovy 10+20 TM.

39:18
    V akci byla střídačka Českých Budějovic. Vhazovat by se mělo ve středním pásmu.

39:40
    Nouza opět dostal prostor mezi kruhy. Na poslední chvíli vypíchl kotouč Skuhravý.

40:00

Druhá část branku nepřinesla. Oba celky předvedly mnohem opatrnější hru, takže výsledkem je perioda bez branek. Poslední dějství začne zhruba v 19:49.

40:01

40:50
    Kladenští se usadili u Bláhovy branky.

41:00
    Z protiakce zahrozil Kuchejda. Mensator ale neměl moc těžkou práci.

41:30
    Heřman zaútočil z druhé vlny, ale Mensatorovu branku minul.

42:36
    Keharovu střelu Bláha neviděl, ale puk znovu netrefil branku.

44:00
    Kolářík teď ležel před Mensatorem na zemi a kotouč byl právě pod ním. Nakonec jej ale vydolovali domácí.

44:38
    Kindl v protiakci přenechal puk Daleckému. Ten ale netrefil kus gumy příliš dobře.

44:57
    Jihočeši výrazně přidali na aktivitě.

46:00
    Pajič vracel puk před branku. Kotouč dokonce projel mezi nohama Mensatora, ale k nikomu z Motoru.

46:30
    Kindl nametl puk do brankoviště a Dalecký se dostal ke střele. Bláha ale stihl natáhnout beton proti střele domácího forvarda.

47:17
    Tomáš Horna (KLA) s Martinem Heřmanem (CEB) se do sebe zaklesli před českobudějovickou brankou. Nakonec z toho byla dokonce potyčka. Oba borci se poté poplácali po zádech a dostávají čtyřminutové tresty za hrubost.

47:43
    Dalecký od mantinelu napřáhl k ráně a Bláha měl co dělat. Puk nakonec zkrotil vyrážečkou.

48:05
    Kolářík chyboval a hosté jeli do přečíslení dvou na jednoho. Švihálek zakončoval bekhendem, ale pokus mu nesedl.

48:08
    Václav Kolářík (KLA) dostává dvě minuty za hákování.

49:13
    Kolmann dostal prostor mezi kruhy, ale beci u něj byli včas.

49:32
    Redlich zblokoval dvě rány a následně zkusil jeden na jednoho. Jeho střela šla ale dost nad branku.

49:54
    Žálčík prošel až za branku a našel Švihálka. Ten trefil jen beton Mensatora.

50:16
    Domácí oslabení přežili.

50:54
    Pajič vymotal u mantinelu Repeho. Babka ale zblízka Mensatora nepřekonal.

51:17
    Rudovský na kruhu získal puk proti dvěma bekům a vytvořil tím šanci pro Daleckého. Jeho povedenou ránu vytlačil ramenem Bláha.

51:50
    Rytíři hráli notnou dobu v šesti lidech a sudí si toho všimli. Přesilovka pro hosty.

51:57
    Přesilovka končí skoro dřív než začala. Ján Mucha (CEB) zastavil pronikajícího útočníka a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

52:13
    Rytíři ale trochu lacino ztratili puk v útočném pásmu. Hra se přesunula na druhou stranu, kde mezi kruhy zůstal na chvíli volný LUKÁŠ ŽÁLČÍK. Hostující útočník trefil znamenitě, jeho střela dokonce zacinkala o horní tyč. Asistence: Luboš Rob, Dušan Žovinec.
    52:13 Lukáš ŽÁLČÍK - 3:3

52:53
    Kindl ztratil puk ve vlastním pásmu! Nouza se okamžitě vrhl vstříc Mensatorovi. Ten ale Kladno podržel.

53:24
    David Kuchejda (CEB) dostává sporné dvě minuty za podražení. Rytíři si vyžádali oddechový čas.

53:39
    Heřman vypíchl nahrávku Nashe a vyhodil.

54:16
    Kladno už má k dispozici klasickou početní výhodu. Na ledě teď zůstává ležet Bohunický. Dostal totiž hokejkou do hlavy, ovšem v tu chvíli už ležel na ledě, zatímco puk byl někde pod ním, takže se vylučovat nebude.

54:46
    Kladno sice pásmo drží, ale honí kotouč po mantinelu.

55:16
    Rudovský dostal nabito k mantinelu, ale před Bláhou byl prostor dokonale vyčištěný. Hostující brankář přerušil hru.

55:24

56:02
    Nepřesná rozehrávka Jihočechů končí zakázaným uvolněním.

56:14
    Žálčík se dostal k bekhendovému pokusu. Od hattricku jej ale pár čísel přeci jen dělilo.

57:45
    Po sérii nepřesností vypálil Redlich. Bláha lapačkou vyrazil do sítě nad bránou.

58:40
    Bohunický vyhodil přes všechny čáry v domnění, že Žálčík přebruslí beka. Repe byl ale přeci jen rychlejší.

59:09
    Kotouč na budějovické střídačce po zásahu Kladenských.

59:29
    Brendon Nash (KLA) udělal strašlivou chybu ve vlastním pásmu a poté si pomohl faulem. Dvě minuty za hákování.

60:00

Napínavé utkání nakonec končí remízou po šedesáti minutách. Hosté ale budou prodloužení dohrávat ještě minutu a půl v početní převaze.

60:01

60:23
    Je rozhodnuto. Nouzovu ránu Mensator ještě dokázal vyrazit, ale u tyčky byl připraven JOSEF STRAKA, který dorazil do prázdné branky. Asistence: Michal Heřman, Tomáš Nouza.
    60:23 Josef STRAKA - 3:4

Nastavení mělo opravdu krátkého trvání. Josef Straka dokázal využít přesilovou hru po faulu Brendona Nashe. Hosté tak berou dva body! (20:36:18)

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 9. Gutwald (Kindl, Dalecký), 10. Nash (Rudovský, Stach), 12. Stach (Rudovský) – 13. Nouza (Straka, Vráblík), 17. Žálčík (Rob, Suchánek), 53. Žálčík (Rob, Žovinec), 61. Straka (Heřman, Nouza)

Banes Motor České Budějovice: Gába (12. Bláha) – Mucha, Zíb, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Žovinec, Kolmann – Kuchejda, Pajič, Babka – Nouza, Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Švihálek – Guman, Prokeš, Přibyl.

Rozhodčí: Jílek – Krátký, Svoboda