Omsk – Novosibirsk 3:2 (1:0 po s.n.) | Barys – Novokuzněck 4:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Vladivostok 1:3 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Chabarovsk 0:1 (kon.) | Minsk – Čerepovec 1:3 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Amur Chabarovsk
Čtvrtek 08.10.2015, 16:00 • Arena Jugra, Chanty-Mansijsk (kapacita: 5.500) • KHL

Ode mě je to z hokeje pro tuto chvíli vše, avšak v noci na zítřek se na Vás budu těšit u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL mezi Buffalem a Ottawou. Na počtenou! (18:15:52)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Tomáš Zohorna 0+1, 1 střela, čas na ledě 20:06
    Jan Kolář 0+01 1 střela, čas na ledě 21:39

Dnešní utkání je tedy u konce a tři body si do tabulky připisuje hostující Amur Chabarovsk. O jedinou branku utkání se ve 29. minutě postaral Vladimir Pervušin, který tak ukončil sérii čtyř vítězství domácího celku.

59:58
    Hosté ustáli ještě poslední pokus o zakončení, poslali puk do středního pásma a dnes již zvítězí!

59:38
    Icing Amuru znamená další buly u brány Juhy Metsoly. Tohle vhazování bude nesmírně důležité.

59:17
    Střela ze středního pásma jen těsně minula odkrytou bránu Chanty-Mansijsku!

59:08
    Amur výborně našetřil několik cenných vteřin pobytem v útočném pásmu, ale nyní se musí opět zformovat obrana hostujícího celku. Metsola zákrokem totiž zařídil vhazování právě v pásmu Chabarovsku.

58:37
    Teď už Gelašvili chvátá na střídačku a domácí zkouší powerplay!

58:21
    Tak nakonec tuto verzi trenér Jugry nezvolil a Gelašvili je stále přikován v brankovišti.

58:01
    Do konce třetí třetiny nezbývají ani celé dvě minuty a Metsola drží kotouč! Timeout si pro změnu bere domácí trenér, který už možná nechá Gelašviliho na střídačce a Jugra to zkusí v šesti hráčích v poli.

57:20
    Nyní dokonce Amur zahrozil, avšak bekhendové zakončení ze strany v podání Tarasova si snad cestu do brány ani najít nemohlo.

56:48
    Bortnikov se střede do útočného pásma neprobil a hosté posílají kotouč obloučkem do středního pásma.

56:30
    Fajzullin poslal přes mantinel kotouč do hlediště. Vylučovat se tak sice nebude, ale opět budeme svědky vhazování po pravé ruce Juhy Metsoly.

56:20
    Hostující Tom Wandell nedokázal vyhrát buly na stranu Amuru a na Metsolu hned letěly dvě tvrdé střely. Ta druhá končí vysoko nad, ale po teči jednoho z hostů se bude buly po pravici Metsoly opakovat.

56:16
    Domácím se již krátí čas na vyrovnání a po každém zákroku Metsoly se tlačí do brankoviště. Oddechový čas si nyní vybírá trenér Amuru Chabarovsk.

55:38
    Prolomit přesnou obranu Amuru a překonat Metsolu se nyní snažil Volkov, ale ani jeho rána si cestu do sítě nenašla.

55:05
    Hodně nepřesný pokus sice končí až na zadním mantinelu, avšak to hosty nemusí zas tak trápit, neboť se stále drží v útočném pásmu.

54:42

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 29. Pervušin (Litovčenko, Zohorna)

Jugra Chanty-Mansijsk: Gelašvili (Fokin) – Antonov, Ugolnikov, Kalašnikov, Želdakov, Vasilčenko, Pogorišnij, Chrišpenc – Panov Bortnikov, Gusev – Ševčenko, Volkov, Ivanov – Buljanskij, Sitnikov, Jacenko – Michnov, Jašin, Rasskazov
    Amur Chabarovsk: Metsola (Alikin) – Kolář, Čerepanov, Zub, Šulakov, Atjušov, Verjovkin, Cerenok – Tolpeko, Wandell, Fajzullin – Pervušin, Litovčenko, Zohorna – Tarasov, Vl.Ušenin, Vj.Ušenin – Delnov, Gračjov, Železnov

Rozhodčí: Michajl Buturlin, Pavel Ovčinnikov – Dmitrij Parfjonov, Alexander Sysujev

Diváci: 2.300