Chomutov – HC Litvínov 8:4 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 3:1 (kon.)
HC Litvínov
Čtvrtek 08.10.2015, 17:30 • SD ARÉNA • Extraliga staršího dorostu • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý podvečer, vítejte u online přenosu NOEN extraligy staršího dorostu mezi týmy Piráti Chomutov a HC Litvínov.

Piráti Chomutov jedou na vítězné vlně. Poslední tři zápasy v řadě vyhráli a celkově prohráli pouze ve dvou z devíti utkání v sezóně. Aktuálně se tedy s celkovým ziskem dvaceti bodů nacházejí na druhém místě v tabulce Západ. Na první Spartu ztrácejí Piráti čtyři body, na třetí Slavii, potažmo čtvrté K. Vary, pak mají náskok tří bodů.

HC Litvínov je na tom o poznání hůře. V devíti odehraných utkáních nedokázal ani jednou zvítězit a připsal si pouhý jeden bod za prohru na samostatné nájezdy v zápse s Českými Budějovicemi. Na kontě má Litvínov tak jen jeden bod a okupuje poslední pozici tabulky.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně:

12.9. Litvínov – Chomutov 4:5

Piráti Chomutov: Pavlát (Khůn) – Buchtela, Bednařík, Bukač, Dvořák, Krejčí, Studený – Köver, Polák, Kulich, Lauko, Chlán, Navrátil, Stínil, Hřebíček, Dejmek, Svoboda, Koblížek, Šilar

Rozhodčí: Kostrourek – Toman, Mašek.

Oba týmy jsou nastoupeny na ledové ploše.

00:01

00:18
    Cikánek nahodil na Khůna, ten si ale s kotoučem poradil.

01:10
    Kulich dostal zpětnou přihrávku, ale kotouč mu utekl.

01:50
    Za držení protihráče je vyloučen litvínovský obránce Macháč.

Piráti právě vstřelili branku!
    Tak jsem to zakřiknul. ONDŘEJ BUCHTELA dostal ideální přihrávku před odkrytou bránu a střelou z první překonává Havlíka. Asistence: Jakub Köver, Jan Svoboda.

04:05
    Pirátům vlila branka krev do žil.

04:43
    Střela Hřebíčka míří mimo bránu.

05:22
    Chlán stál zcela sám před bránou, kotouč ale zblokoval jeden z hostujících obránců.

06:06
    Svoboda si najížděl do volného prostoru, ale netrefil kotouč.

06:29
    Polák míjí Havlíkovu bránu.

06:45
    Hosté jsou hodně zatažení a Piráti v jednom kuse útočí.

07:11
    Hostující Vaněk zpracoval kotouč na své modré čáře a nepochopitelně odjel střídat. Chlán mohl jet sám na bránu, ale byl pískán ofsajd.

07:29
    Opět Chlán, s jeho střelou si ale Havlík poradil.

08:09
    Hosté se na chvilku usadili v útočném pásmu, ale se střelou si Khůn poradil.

10:46
    Hipius sám před Khůnem, ten ale jeho pokus vyráží.

11:55
    Piráti se snaží dostat do pásma, ale hostující obrana je nyní pozorná.

12:41
    Vébr tečí trefuje horní tyč domácí brány.

13:01
    Trestné střílení pro Litvínov!

13:01
    Pojede ho Petr Pavlíček.

13:01
    Litvínov právě vstřelil branku!
    PETR PAVLÍČEK si potáhl kotouč a střelou zápěstím prostřeluje Khůna. Bez asistence.

13:45
    Jakub Köver prostřelil Havlíka mezi betony, ale kotouč vyjel těsně vedle tyče.

14:36
    Ofsajd Pirátů z Chomutova.

15:27
    Hostující obrana si při protiútoku špatně pohlídala JAKUBA NAVRÁTILA, který z dorážky poslal kotouč za bezradného Havlíka. Asistence: Tomáš Koblížek, Petr Chlán.

15:57
    Za nedovolené bránění je vyloučen hostující Drašar. Zbytečný útočný faul.

16:08
    Velká hrubice v obranných řadách Pirátů. Ti propadli na útočné modré čáře a Litvínov jel dva na jednoho. Myšák poslal kotouč na zcela volného KARLA SCHMIDMAYERA, který prostřeluje Khůna. Asistence: Josef Myšák, Dominik Havlík.

16:40
    Piráti ale přesilovku přecijen využívají. Kotouč se odrazil za bránu k volnému PETRU CHLÁNOVI, který se obtočil kolem tyče a skóroval. Asistence: Jakub Navrátil.

17:55
    Piráti drží kotouč na holích.

18:21
    Vopat se zmocnil kotouče a prokličkoval až před Khůna, ale nezakončil.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:27
    Velmi šťastná branka Pirátů. Svoboda přihrál ze vzduchu na několik pokusů volnému TOMU POLÁKOVI, který prostřeluje Havlíka. Asistence: Jan Svoboda, Jakub Köver.

20:00

V první třetině byly k vidění doslova brankové hody. Piráti se dostali do vedení, Litvínov ale z trestného střílení vyrovnal. Domácí se opět dostali do vedení, ale hosté opět vyrovnali, dokonce při vlastním oslabení. Piráti ale přidali ještě dvě branky a tak je stav po první třetině 4:2. Druhá třetina začne přibližně v 18:17.

20:01

20:14
    Litvínov se rychle dostává zpět do utkání. ujel domácí obraně, obkroužil pránu a přihrál zcela volnému MARKU LEITNEROVI, který prostřeluje Khůna. Asistence: Filip Helt, Zdeněk Vébr.

20:55
    Další šance hostů, Khůn byl ale pozorný.

21:33
    Ofsajd Pirátů.

22:19
    Helt z otočky neprostřelil Khůna.

23:17
    Piráti se usadili v pásmu, ale zatím nedokázali vystřelit.

24:16
    Střela Navrátila zblokována do ochranné sítě, vhazovat se bude před Havlíkem.

24:23
    Buchtela pálí pouze do lapačky hostujícího brankáře.

25:32
    Piráti si zahráli bago před hostující bránou, Urbánek se ale položil na led a zabránil tak střele.

26:11
    Lauko dostal přihrávku před prázdnou bránu, kotouč však nedokázal zpracovat nebo ho vystřelit.

26:39
    Navrátil si vybruslil mezi kruhy, ale Havlíka neprostřelil.

27:00
    Hřebíčkova ukrytá střela Havlíka nepřekvapila.

27:38
    Velký zmatek před domácí brankou končí gólem. V předbrankovém prostoru byl nejdůraznější DAVID DRAŠAR, který posílá kotouč za Khůna a vyrovnává skóre. Asistence: Karel Schmidmayer, Martin Kučera.

27:38
    Piráti střídají brankáře, Khůna nahrazuje Dominik Pavlát.

27:43
    Za nedovolené bránění je vyloučen domácí Köver.

28:34
    Síly na ledě se vyrovnají, za nedovolené bránění je vyloučen Schmidmayer.

28:40
    Přesilovka 4 na 3 pro Litvínov, Bukač vyloučen za podražení.

29:14
    Kotouč už už byl v domácí bráně, ale Pavlát ho zachytil.

29:14
    Za hákování je vyloučen domácí Buchtela, hosté mají dlouhou přesilovku.

30:00
    Piráti vyhazují až za Havlíka.

30:15
    Kučera trefuje horní tyč.

30:34

31:06
    Hosté se nemohou pořádně dostat ke střele.

31:28
    Litvínovu je pískána přihrávka rukou, hra se stěhuje před Havlíka.

31:46

32:36
    Piráti ostřelují hostující branku.

32:42
    Až nyní Havlík pokrývá kotouč.

33:07
    Bednařík sestřelil pronikajícího Urbánka, ale rozhodčí nevylučuje.

33:07
    Domácí branka není ve své pozici, na led spěchají ledaři.

33:31
    Helt v samostatném úniku nevyzrál na Pavláta.

34:35
    ONDŘEJ BUCHTELA poslal od modré čáry oblouček na bránu a kotouč propadl až do sítě. Asistence: Jan Svoboda.

35:49
    Vébr tváří v tvář neprostřelil Pavláta.

36:30
    Rozhodčí je nyní hodně benevolentní a pouští spoustu ostrých zákroků.

37:13
    Ofsajd Pirátů Chomutov.

37:41
    Helt z první těsně přestřeluje.

38:16
    Za faul kolenem je vyloučen hostující Cikánek.

39:09
    Piráti se tlačí do brány, ale Havlík jejich náporu odolává.

39:43
    Šimon Havlík neudržel kotouč v náruči, ten sebral pohotově TOMÁŠ KOBLÍŽEK a nikým neatakován ho poslal do brány. Asistence: Jan Svoboda, Ondřej Buchtela.

40:00

Litvínovu se povedlo ve druhé třetině vyrovnat stav utkání, Piráti ale ve druhé polovině třetiny opět odskočili na rozdíl dvou branek. Třetí třetina začne přibližně v 19:10.

40:01

41:04
    Dvořák se před brankou nedostal ke kotouči.

41:24
    Teč Schmidmayera Pavlát vyrazil do rohu.

41:34
    David Drašar dostává trest na 10 minut za nesportovní chování.

41:34
    V témže čase je potrestána hostující střídačka dvěma minutami taktéž za nesportovní chování.

42:02
    Přesilovka neměla dlouhého trvání, za nedovolené bránění je vyloučen domácí Hřebíček.

42:23
    Köver netrefuje branku.

43:03
    Lehké nahození od modré čáry Pavlát bez problémů pokrývá.

43:34

44:02

44:32
    Za sekání je vyloučen litvínovský Klika.

45:23
    Chlán netrefil kotouč v předbrankovém prostoru.

45:36
    Hosté vyhazují do středního pásma.

45:50
    Svoboda přebruslil hostující obránce, ale s jeho pokusem si Havlík poradil.

46:05
    Lauko netrefuje odkrytou branku.

46:32

47:16
    Hra je nyní hodně rychlá, ale hraje se hlavně ve středu hřiště.

48:03
    Köver si pohrál s obranou Litvínova, ale nedokázal zakončit.

48:32
    Domácí brankář chyboval, ale střelu Myšáka na poslední chvíli zastavil Krejčí.

49:33
    Svoboda si mezi kruhy říkal o kotouč, ten k němu ale nedoputoval.

49:50
    Ofsajd brzdí útočné snahy Pirátů.

50:29
    Hosté jsou pod tlakem a pouze odevzdávají kotouče.

50:53

51:54
    Hosté se snažili usadit se v pásmu, ale jsou již viditelně unaveni a bruslí pomalu.

52:26
    Jakub Lauko jel sám na Havlíka, ten jeho nájezd ale zneškodnil.

52:45
    Leitner sám před Pavlátem nedává.

53:11
    Další trestné střílení pro Litvínov!

53:11
    Havlík vyslal do útoku Vébra, který byl faulován.

53:11
    Zdeněk Vébr se pokoušel zakončit mezi betony Pavláta, ten si ale mezírku pohlídal.

53:40
    Schmidmayer si otevřel ústa na rozhodčího a dostává osobní desetiminutový trest.

53:40
    Na ledě leží jeden z domácích hráčů, se kterým to nevypadá vůbec dobře.

53:40
    Petr Chlán se již zvedá a za dopomoci spoluhráčů odjíždí na střídačku.

53:40
    Petr Chlán odchází rovnou na ošetřovnu.

54:02
    JAROSLAV KULICH poslal na Havlíka dělovou ránu, kterou trefuje přesně pod horní tyčku. Asistence: David Bukač, Ladislav Dejmek.

54:12
    Za podražení je potrestán dvěma minutami domácí Lauko.

54:23
    Cikánek od modré míjí.

54:39
    Hra je vykázána do středního pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

55:20
    Drašar vysoko přestřeluje.

56:06
    Hosté se nemohou dostat do větší šance.

56:12

57:23
    Kulich trefil jednoho z obránců kotoučem do kotníku, ten se z ledu zvedá jen velmi těžce.

57:46
    Klika dal spršku Pavlátovi, za což ho tvrdým krosčekem potrestal Lauko. Oba jsou vyloučeni na dvě minuty, pokračuje se ve čtyřech hráčích.

59:06
    TOM POLÁK proskočil mezi obránci a prostřelil Havlíka. Ten sice kotouč zbrzdil, i tak ale doklouzal za brankovou čáru. Asistence: Ondřej Buchtela.

59:31

59:46
    Obě mužstva v plném počtu.

Piráti Chomutov po brankových hodech poráží HC Litvínov. Navazují tak na svou úspěšnou šňůru. Naopak hosté přidávají další prohru.

To je ode mě pro dnešek vše, někdy příště na počtenou. (19:47:05)

Miroslav Kučera

Branky a nahrávky: 4. Buchtela (Köver, Svoboda), 16. Navrátil (Koblížek, Chlán), 17. Chlán (Navrátil), 20. Polák (Svoboda, Köver), 35. Buchtela (Svoboda), 40. Koblížek (Svoboda, Buchtela), 55. Kulich (Bukač, Dejmek), 60. Polák (Buchtela) – 14. Pavlíček, 17. Schmidmayer (Myšák, D. Havlík), 21. Leitner (Helt, Vébr), 28. Drašar (Schmidmayer, Kučera)

Piráti Chomutov: Khůn (Pavlát) – Buchtela, Bednařík, Bukač, Dvořák, Krejčí, Studený – Köver, Polák, Kulich, Lauko, Chlán, Navrátil, Stínil, Hřebíček, Dejmek, Svoboda, Koblížek, Šilar
    HC Litvínov: Š. Havlík (Kovařík) – Macháč, D. Havlík, Kučera, Urbánek, Hipius, Cikánek – Ineman, Klika, Schmidmayer, Vopat, Vébr, Vaněk, Drašar, Myšák, Leitner, Pavlíček, Helt

Rozhodčí: Kostourek – Toman, Mašek