Liberec – Sparta 0:2 (kon.) | Příbram – Jablonec 3:0 (kon.)
FK Příbram
3:0 (2:0)
FK Jablonec
Pondělí 12.10.2015, 13:00 • Energon Aréna (rezervní hřiště), Příbram • Juniorská liga • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Pondělní dohrávka 12. kola Juniorské ligy nabídne souboj dvou celků z horní poloviny tabulky, v němž domácí 1.FK Příbram vyzve FK Jablonec. Průběh utkání v Energon Aréně Vám přiblíží Tomáš Reiner.

1.FK Příbram

Fotbalistům 1.FK Příbrami se v letošní sezóně v domácím prostředí daří zatím skvěle a před vlastním publikem ztratili body pouze jednou, když nestačili na Teplice. Příbrami patří v tabulce druhá příčka a na vedoucí Baník Ostrava ztrácí jediný bod, pokud tedy v pondělí doma zvítězí, dostane se do čela.

FK Jablonec

FK Jablonec střídá výsledky jako na houpačce a jen jednou v letošní sezóně si body se soupeřem rozdělil, a to když v sedmém kole remizoval s Plzní v pohledném utkání 3:3. Jablonci se loni proti Příbrami dařilo a vyhrál obě dvě utkání, přičemž v obou vstřelil dva góly. V Příbrami vyhrál 2:0 a doma poté 2:1.

1.FK Příbram: Švenger – Tregler, Holý, Končal, Suchan – Barák, Červeňák, Kilián (C), Hušek, Hájek – Hadaščok.
    Náhradníci: Kočí – Šrain, Makoš, Kurtiashvili, Junek. Trenér: František Barát.

FK Jablonec: Valeš – Skuhravý, Tichý (C), Drozd, Jakovlev – Žemba – Novák, Breda, Bulíř, Kubista – Nesládek.
    Náhradníci: Repáň – Štěpánek, Dorničák, Houser, Kuhn. Trenér: Zdeněk Klucký.

Rozhodčí: Jiří Jech. Asistenti: Petr Kotalík, Miloš Vitner.

Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a zápas mezi 1.FK Příbramí a FK Jabloncem bude moci za pár okamžiků začít.

1

1
    Hlavní rozhodčí Jiří Jech dal se sedmi minutovým zpožděním pokyn z hájení zápasu, jehož výkop obstaral hostující Jablonec.

2
    1.FK Příbram od úvodních sekund napadá rozehrávku Jablonce a v pokutovém území se po přízemním centru z pravé strany málem dostal do zakončení David Kalián.

3
    David Kaliánovi v rozhodujícím okamžiku nevyšel krok a bez přičinění protihráče skončil na trávníku.

4
    Pokud dnes 1.FK Příbram zvítězí o dva body se dostane na první příčku Juniorské ligy před Baník Ostrava.

5
    Příbram rozvinula útok po levém křídle, kde vzápětí mohl vhazovat Josef Hušek.

6
    Příbram po autovém vhazování míč ztratila a Tomáš Bulíř se mohl pokusit vypálit zpoza šestnáctky, jenže se ke střele neodhodlal a jeho kolmá přihrávka skončila pouze u jednoho z obránců domácího týmu.

7
    Příbramští fotbalisté vybojovali na pravé straně standardní situaci a po následném centru do šestnáctky musel brankář Roman Valeš ven z brány, aby míč vyboxoval do bezpečí.

8
    Patrik Červeňák se ocitl po kolmé přihrávce do šestnáctky ve slibné příležitosti, ale brankář Roman Valeš jeho střelu skvělým zákrokem vyrazil! Nakonec ale jeho zakončení bylo zbytečné, protože pomezní rozhodčí už předtím signalizoval ofsajd, který byl také odpískán.

9
    Příbram rozehrála svůj první rohový kop v dnešním zápase a po nepřesvědčivém zákroku brankáře Romana Valeše mohl na vzdálenější pravé tyči dorážet Štěpán Holý, z otočky ale míč promáchl.

10
    Matěj Končal skvěle odcentroval z levé strany a před bránu posílal přízemní centr, který na vzdálenější tyči jeden z hráčů Jablonce odvrátil na rohový kop.

11
    Po rohovém kopu se na přední tyči dostal k hlavičce jeden z hráčů Příbrami a jeho následné zakončení zamířilo těsně nad!

11
    Fotbalisté Jablonce se dopustili faulu na pravé straně šestnáctky a 1.FK Příbram bude zahrávat pokutový kop!

14
    Příbram právě vstřelila branku!
    MATĚJ KONČAL vzal odpovědnost na svá bedra a ze značky pokutového kopu zamířil přesně k levé tyči! Příbram se v úvodu zápasu ujímá vedení 1:0.
    14. Matěj KONČAL - 1:0

15
    Jabloncem inkasovaný gól nepoložil a snaží se na vedení domácího týmu rychle zareagovat.

15
    Andrej Jakovlev mohl rychle vyrovnat, jeho střela z velké blízkosti u levé tyče ale zamířila mimo poté, co Příbram předtím zachránil na brankové čáře jeden z obránců!

15
    V Příbrami se zatím hraje velice pohledný zápas a míč putuje z jedné strany hřiště na druhou.

16
    Matěj Končal si na vzdálenější levé tyči skvěle naběhl na centr z pravé strany a jeho následná hlavička skončila zhruba půl metrů nad břevnem!

17
    Matěj Končal vzápětí gestem za skvělý centr svému spoluhráči poděkoval.

18
    Domácí se snažili prosadit po levém křídle, kde vzápětí vybojovali rohový kop.

19
    1. FK Příbram rozehrála rohový kop nakrátko a poté se dožadovala dalšího, ale hlavní rozhodčí ukázal na odkop od brány.

20
    Je za námi téměř dvacet minut utkání. Příbram vede nad Jabloncem 1:0.

21
    Příbram se snažila pro změnu zahrozit po pravém křídle, kde její následnou útočnou akci zastavil faul.

22
    David Skuhravý byl faulován na půlící čáře a Jablonec bude moci v klidu rozehrát.

23
    Hosté v zelených dresech odcentrovali z levé strany, na přední tyči ale trefili svým centrem pouze prvního hráče Příbrami.

24
    FK Jablonec rozjel po levé straně rychlý útok, který po ne ideálně načasované kolmé přihrávce zastavil ofsajd.

25
    Jiří Žemba se mohl pokusit vypálit, ale nakonec se rozhodl v blízkosti šestnáctky pro zpětnou přihrávku, po které byl hostům odpískán útočný faul.

26
    To už je podruhé, co hráči Jablonce mohli vypálit zpoza šestnáctky, jenže v zakončení jim zatím schází odvaha.

27
    Jeden z hráčů Jablonce zůstal na levé straně ležet na hřišti a už k němu spěchá lékař.

28
    Filip Drozd byl s největší pravděpodobností tím hráčem, který se těžko zvedal ze země.

29
    Filip Drozd už je za postranní čárou a zápas může opět pokračovat.

30
    Matěj Končal vypálil pohotově zpoza šestnáctky, jeho střela ale zamířila pouze do míst, kde stál připravený brankář Roman Valeš.

31
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Breda, přichází Štěpánek.

31
    Matěj Končal sportovně vrátil míč soupeři poté, co hosté zakopli míč kvůli jednomu z hráčů Příbrami, který zůstal ležet na hrací ploše.

32
    Zápas opět pokračuje a Příbram se může vydat směrem vpřed.

33
    Příbram se po kolmé přihrávce dostávala do velmi slibné příležitosti, brankář Roman Valeš ale skvěle vyběhl z brány a u míče byl jako první!

35
    JAN SUCHAN si na hranici šestnáctky naběhl na odražený míč a z první ho přízemní střelou poslal do prázdné brány! Roman Valeš sice předvedl dobrý zákrok, v leže už byl ale proti následné dorážce bezmocný.

35
    Příbram je zatím na hřišti lepším týmem a zaslouženě vede.

36
    Roman Valeš dobře přečetl hru a po výběhu až za hranici vlastní šestnáctky odvrátil míč před Vojtěchem Hadaščokem do bezpečí.

37
    Kdyby tak brankář Jablonce neučinil, Vojtěch Hadaščok by se řítil sám na bránu.

38
    Blíží se nám závěr prvního poločasu a výkon Jablonce je pro mě osobně zatím zklamáním.

39
    Jaroslav Tregler se uprostřed vlastní poloviny dobře zbavil dotírajícího protihráče, jeho následný diagonální pas doprava ale skončil pouze na hlavě jednoho z hráčů Jablonce.

40
    Matěj Kubista zastavil protiútok Příbrami taktickým faulem v blízkosti půlící čáry.

41
    Příbram vybojovala rohový kop, který byl sice odvrácen, vzápětí ale míč do šestnáctky přilétl ze hry znovu a na vzdálenější pravé tyči mohli domácí dorážet míč do prázdné brány, nakonec se jim ho ale dotlačit do sítě o pár centimetrů nepodařilo.

42
    Závěr prvního poločasu se odehrává na polovině Jablonce.

43
    Příbram krátce před přestávkou rozehrávala další z řady rohových kopů, následný centr byl ovšem na přední pravé tyči odvrácen.

44
    První poločas se téměř naplnil a jako poslední se zřejmě míče dotkne brankář Milan Švenger.

45

Jiří Jech ukončil první poločas a poslal oba týmy do kabin, do kterých se lépe odchází domácím hráčům 1.FK Příbrami, kterou poslal již ve dvanácté minutě do vedení kapitán David Kilián a vedení Příbrami po půlhodině hry navýšil z dorážky Jan Suchan. Skóre po prvním poločase. 1.FK Příbram 2 FK Jablonec 0.

46

46
    Vracíme se zpět na rezervní hřiště v Příbrami, kde hlavní rozhodčí právě dal pokyn k zahájení druhého poločasu, který rozehráli domácí.

47
    Patrik Červeňák se skvěle vrátil a na levé straně zastavil útok Jablonce.

48
    Jiří Žemba pochopil, že se bez střel vyhrávat nedá, a ze střední vzdálenosti mířil střelou letící těsně nad mezí přesně k levé tyči, brankář Milan Švenger byl ale včas na zemi a připsal si dobrý zákrok!

49
    Dobrý vstup Jablonce do druhého poločasu.

49
    Jablonec se znovu dostal k nebezpečné střele, tentokrát na pravé straně šestnáctky, kde Filip Drozd mířil přesně na přední tyč, Milan Švenger ale dokázal jeho přízemní střelu skvělým zákrokem vyrazit na rohový kop!

50
    Jablonec je v úvodu druhého poločasu mnohem aktivnější a do další příležitosti se dostal Tomáš Bulíř, který se na vzdálenější levé tyči chytře snažil míč usměrnit do protipohybu brankáře Milana Švengera, a jeho následná hlavička zamířila těsně mimo!

51
    Úvod druhého poločasu zatím jednoznačně v režii hostů z Jablonce.

52
    Patrik Červeňák byl faulován v blízkosti šestnáctky a Příbram bude zahrávat volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice.

53
    ANTONÍN BARÁK střílí nádherný gól z volného přímého kopu a zvyšuje už na 3:0!! Roman Valeš sice plachtil vzduchem jako papírový drak, ale na nádhernou střelu Antonína Baráka směřující do pravého horního rohu nedosáhl.
    53. Antonín BARÁK - 3:0

54
    Střídající Daniel Dorničák si skvěle zabíhal za obranu Příbrami na pas svého spoluhráče, jenže pomezní rozhodčí odmával ofsajd.

55
    Jablonec vstoupil do druhého poločasu skvěle, vytvořil si tři dobré příležitosti, jenže ani jednu z nich nevyužil.

56
    Příbram naopak z první střely na bránu ve druhém poločase vstřelila třetí gól.

57
    Jablonci slouží ke cti, že se stále snaží útočit a rozhodně neskládá zbraně.

58
    Vojtěch Hadaščok odvedl ve středu hřiště skvělou práci a sklepl míč do běhu Jaroslavu Treglerovi.

59
    Příbram z útoku nic nevytěžila a na opačné straně se snažil v šestnáctce dostat do zakončení Matěj Kubista, který pro svůj tým vybojoval alespoň rohový kop.

60
    Rohový kop Jablonce z pravé strany byl odvrácen.

61
    Další útočnou akci FK Jablonce tentokrát zastavila nepřesná finální přihrávka a nedorozumění mezi dvěma útočícími hráči.

62
    Michal Štěpánek zkusil vypálit z úhlu v blízkosti šestnáctky, jeho pokus ale našel pouze náruč připraveného Milana Švengera.

63
    Jablonec pokračuje ve svém útočném snaží, brána Příbrami je pro něj ale zatím zakletá. Další střela zpoza šestnáctky tentokrát zamířila těsně vedle vzdálenější pravé tyče!

64
    Antonín Barák byl faulován v blízkosti půlící čáry a vybojoval pro svůj tým standardní situaci.

65
    Jaroslav Tregler posílal na vzdálenější levou tyč dobrý diagonální centr, Jablonec ho ale odvrátil.

65
    Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Červeňák, přichází Šrain.

66
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Nesládek, přichází Kuhn.

67
    Lukáš Novák rychle rozehrál standardní situaci, hosté se však na levém křídle k centru nedostali, a to ani po následném autovém vhazování.

68
    Vojtěch Hadaščok zřejmě na hřišti pobude dvě minuty a poté by mělo dojít ke střídání.

69
    Josef Hušek se na levém křídle protáhl kolem obránce Jablonce a poté posílal před bránu střílený centr, který hosté odvrátili za postranní čáru.

70
    Andrej Jakovlev napřáhl zpoza šestnáctky ke tvrdé střele, ta ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Milan Švenger.

73
    Příbram během několika málo okamžiků rozehrávala na pravé straně dvě standardní situace z téměř identického místa a dvě naprosto shodně směřující centry na vzdálenější levou tyč dokázali hosté z Jablonce odvrátit.

74
    Jablonci si přibývajícími minutami docházejí nápady a nyní se pokusili o jednoduchý nákop směrem vpřed, který skončil pouze u brankáře Švengera.

75
    Aktivní Andrej Jakovlev napřáhl z hranice šestnáctky k pohotovému voleji a míč z jeho pravačky těsně minul pravý horní roh!

76
    Střídající Michal Štěpánek se mohl blýsknout gólem, když se na vzdálenější pravé tyči po centru z levé strany ocitl úplně sám, jeho následná střela ale zamířila mimo!

76
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Kubista, přichází Houser.

77
    Jablonec by si dnes za urputnou snahu rozhodně vstřelit gól zasloužil.

78
    Jablonec jde usilovně štěstíčku na proti, tomu ale jako by narostli nožičky a začalo před ním utíkat.

79
    Příbram na opačné straně hřiště vybojovala rohový kop, do zakončení se ovšem po jeho rozehrání nedostala.

80
    Jaroslav Tregler hledal na pravé straně v pokutovém území Antonína Baráka, jeho oblouček byl ale příliš dlouhý.

80
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Žemba, přichází Dorničák.

81
    Neskutečnou příležitost nyní zahodili hráči Jablonce! Jako první mohl udeřit Michal Štěpánek, který ustál souboj s protihráčem a poté se ocitl sám před brankářem Milanem Švengerem, tváří v tvář ho ale propálit nedokázal, stejně jako dorážející Andrej Jakovlev, jehož střelu brankář Příbrami vyrazil fantastickým zákrokem na rohový kop!

82
    Co už by hráči Jablonce více chtěli?

83
    Příbram rozehrála standardní situaci, po které se jeden z domácích fotbalistů rozhodl pro přímou střelou na bránu a jeho pokus zamířil metr nad!

84
    Pokud by Jablonec dnes proměnil všechny své příležitosti nebo alespoň větší část z nich, mohl v Příbrami klidně vyhrát.

85
    Jak ale zní otřepané pravidlo, "v životě ani fotbale se na kdyby nehraje".

86
    Hra se odehrává na levém křídle, po kterém se hráči Jablonce zatím marně snaží překonat příbramskou obranu.

87
    Na některých hráčích Jablonce je evidentní frustrace a k vidění byl další ostrý zákrok.

88
    Kolmá přihrávka Jablonce skončila v zámezí a brankář Milan Švenger pochopitelně s rozehrávkou nikterak nespěchá.

89
    Roman Valeš po několikáté v zápase vyběhl z brány, aby míč odkopl do bezpečí, a i nyní byl úspěšný.

90
    Andrej Jakovlev nedokázal z levé strany přesně odcentrovat a do konce utkání už zbývá jen několik sekund.

90+1
    David Kilián zahodil obrovskou příležitost, když šel sám na brankáře, udělal mu kličku doprava, ale jeho následná střela zamířila nad břevno!
    90+1. David Kilián (1.FK Příbram) zahodil obrovskou šanci.

90+2

Jablonec prospal první poločas, který nakonec rozhodl o osudu celého utkání, po přestávce totiž hosté výrazně zabrali a vytvořili si obrovské množství brankových příležitostí, jenže ani jednu z nich nedokázali proměnit, zatímco v dresu Příbrami se postupně prosadili Matěj Končal, Jan Suchan a krásnou střelou z volného přímého kopu po přestávce Antonín Barák. Konečný výsledek. 1.FK Příbram 3 FK Jablonec 0.
    1.FK Příbram se dostala do čela tabulky Juniorské ligy.

Pro dnešek je to ode mě vše. Za sledování utkání Juniorské ligy mezi 1.FK Příbramí a FK Jabloncem Vám děkuje Tomáš Reiner. Na shledanou. (15:07:41)