Arménie – Lucembursko 1:1 (kon.) | Ázerbájdžán – Finsko 0:1 (kon.) | Kypr – Bělorusko 0:1 (kon.)
Gruzie – Estonsko 3:0 (kon.) | Itálie – Irsko 1:0 (kon.) | Litva – Srbsko 0:2 (kon.)
Řecko – Portugalsko 0:4 (kon.) | Sev. Irsko – S. Makedonie 1:2 (kon.) | Česko – Černá Hora 3:3 (kon.)
Andorra – Slovinsko 0:5 (kon.) | Faerské ostrovy – Německo 0:6 (kon.) | Španělsko – Švédsko 1:1 (kon.)
Anglie – Kazachstán 3:0 (kon.) | Skotsko – Island 0:0 (kon.) | Maďarsko – Albánie 2:2 (kon.)
Francie – Ukrajina 2:0 (kon.) | Dánsko – Bulharsko 1:0 (kon.)
Dánsko
1:0 (0:0)
Bulharsko
Úterý 13.10.2015, 18:45 • Aalborg stadion, Aalborg, Dánsko • Kvalifikace ME U21 • Skupina 5

S konstatováním, že Dánsko po zlepšeném výkonu poráží ve svém druhém zápase v probíhající kvalifikaci na ME 2017 hráčů do 21 let Bulharsko 1-0 a připisuje si první tři body do skupiny, když jediný gól trefil v 71. minutě Andrew Hjulsager, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:41:21)

Červené karty: 0-0.

Po nepříliš přesvědčivé první půli, kdy se začalo něco dít až v závěrečných dvanácti minutách, nabídl druhý poločas mnohem lepší podívanou. Dánsko bylo od začátku aktivnější a drželo se prvních patnáct minut prakticky pořád u míče. Kitanov nejprve musel zasahovat proti nebezpečnému centru, poté výborně zneškodnil šanci tváří v tvář Børstingovi a po další hezké kombinaci mířil těsně vedle Andersen. Gól padl v 71. minutě, kdy Andrew Hjulsager po odrazu míče poslal míč kolem skluzujícího beka přesně k pravé tyči. Hned vzápětí trefil Andersen levou tyč. Vyrovnat mohl Radoslav Tsonev, ale Højbjerg zachránil svůj tým a poté již domácí tři body udrželi.

90+3

90+3
    Popadijn bere hostům naději na srovnání, když si na něm u levého rohu zkušeně vybojoval faul Vigen Christensen.

90+2
    Oračev to zkusil spíše z nouze a nepřipraveným pokusem vůbec netrefil branku.

90+1
    Střela Kristijana Malinova z pětadvaceti metrů ze středu hřiště byla zblokována a hostující hráč se drží za hlavu, toto byla dobrá pozice ke střele.

90
    Ve druhém poločase uvidíme tři minuty nad rámec základní hrací doby.

89
    Domácí potřetí střídají. Kennetha Zohoreho nahradí taktickým střídáním Marcus Mathiasen.

89
    Frederik Børsting dostává za faul na Velkovského žlutou kartu.

87
    Vigen Christensen si zkoušel vybojovat u rohového praporku na levé straně faul, ale sudí Farkas spíše viděl, že on fauloval Gamakova.

86
    Kiril Despodov vzal odpovědnost na sebe, ale mířil dva metry nad břevno.

85
    Nový muž na hřišti Greve fauloval Gamakova a hosté budou kopat zajímavou standardní situaci, zhruba třicet metrů od branky z levé strany.

84
    Po faulu Børstinga postupují Bulhaři blíže k brance Kitanova. Chystá se jejich závěrečný tlak?

83
    Vidíme hned dvojí střídání. Bulhaři naposled mění sestavu, Aleksandara Vasileva nahrazuje Nikola Kolev. Dánové dělají druhou změnu, když na post Lucase Andersena nastupuje Mathias Greve.

82
    Druhé střídání v bulharském dresu. Radoslav Tsonev, který byl po prvním gólu Dánska blízko k vyrovnání, přenechá své místo na place pro Dimitara Velkovského.

81
    Vasiljev je upozorněn sudím, že další podobné fauly, jako byl nyní na Børstinga, nebude tolerovat a již vytáhne kartičku.

79
    Zápas jde zhruba do poslední čtvrthodinky. Načíná jí Malinov nepovedenou střelou vedle branky.

78
    Andersenův roh vrátila obrana hostí k levému praporku pro exekutora, jenž se vzápětí provinil faulem proti Vasilevovi.

77
    Domácí poprvé střídají. Z placu odejde střelec jediného gólu prozatimního průběhu dnešního zápasu, Andrew Hjulsager, kterého nahradí Emiliano Hansen.

76
    Hraje se opět před brankou Bulharska, uvidíme další rohový kop domácích.

74
    Do útoku se dostali také hosté, po levé straně si seběhl před vápno Radoslav Tsonev a vyslal parádní střelu, kterou musel Højbjerg vyrazit tygřím skokem na rohový kop, jinak by míč zaplul do pravého horního rohu. Mohlo být srovnáno.

72
    Už to mohlo být o dvě branky, kdyby Andersen nádhernou střelou z vápna z hranice pokutového kopu neorazítkoval levou tyč za zády Kitanova.
    71. Andrew HJULSAGER - 1:0

71
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Zasloužený první gól střílí ve druhém poločase jednoznačně aktivnější Dánsko! Kapitán Vigen Christensen prostrčil míč uličkou na Blåbjerga, který se vyhnul Despodovovi, ale srazil se s Zohorem. Odražený míč se dostal k ANDREWU HJULSAGEROVI, který kolem skluzujícího Popadijna poslal míč milimetrově přesně k pravé tyči.

70
    Po Hjulsagerově rohu se hlavičkou pokusil ohrozit branku Banggard, ale mířil jen do míst, kde byl Kitanov.

70
    Po pravé straně pronikal do vápna Børsting, kterého zastavil Vasilev skluzem. Následovat bude další rohový kop Dánska.

69
    Po míči rozhodčího bude rozehrávat Kitanov, který posílá kulatý nesmysl nákopem na druhou stranu.

68
    Jeden z hráčů Bulharska zůstává ležet na vápně a maďarský sudí Farkas přerušuje hru.

67
    Børsting vyškolil na pravé straně vápna Oračeva kličkou po levé straně a vypálil tvrdou střelu, která mířila jen doprostřed branky, kde má merunu v moci Kitanov.

65
    Hjulsagerův roh obrana Bulharska odvrátila a hosté se mohou zformovat, jejich obranné šiky jsou nyní v pořádném víru.

65
    Zohore nestačil u pravé tyče doběhnout obráncem sražený míč, domácí mají další roh a tlačí soupeře.
    64. Andersen po další hezké akci domácích těsně minul pravou tyč

64
    Domácí měli opět velkou šanci ke skórování. Skluzujícímu Galabovovi se vyhnul na levém rohu vápna Hjulsager. Posunul míč na penaltu, kde promáchl ve výborné pozici Zohore. Dezorientovaná obrana hostí poslala míč pouze k Andersenovi, který svojí střelou milimetrově minul pravou tyč branky Kitanova!

63
    Před dotírajícím Minčevem si míč pokryl Holst, poslal jej na gólmana a ten volí nákop dopředu.
    62. Krásná kombinační akce hostů, na jejím konci Kitanov vychytal Børstinga

62
    To byla šance, panečku. Zohore si před vápnem krásně narazil míč s Andersenem, jenž vyslal z první pas na Børstinga. Ten se snažil obhodit tváří v tvář Kitanova, který předvedl fantastický zákrok a míč vytěsnil.

61
    Nikoliv na dlouho, další postupný útok zkusí Dánové.

60
    Nákop Hjulsagera na Zohoreho šel hodně vedle jediného hrota domácích a Bulharsko je tak znovu u míče.

59
    Despodovův roh odvrátili domácí ven z vápna téměř až k polovině, nicméně vidíme první výraznější pobyt hostí na půlce soupeře ve druhém dějství.

58
    Hodně rychlé přenesení hry od Bulharska znamená první ohrožení branky Dánů ve druhém poločasu. Oračev byl sice zablokován dvěma hráči, kteří mu ovšem sebrali míč pouze za cenu rohového kopu.

58
    Pro Bulharsko musí být opravdu unavující jen tak běhat bez míče a čekat na chybu soupeře, například při rozehrávce či dlouhém centru. Nepřesný pokus předvedl Banggaard a míč končí u Popadijna.

57
    Antonio Vutov přepouští své místo v záloze Kirilu Despodovovi.

56
    Nyní si ve vápně počínal hodně nebezpečně Børsting, který nejprve nedokázal zpracovat těžký míč od Andersena a poté trefil přesně pravý kotník kapitána Milena Gamakova. Ještě že na ní Gamakov nestál a byl plnou vahou na levačce.

54
    Během osmi minut druhé půle jsme viděli více rohů než za celý první poločas dohromady. Ani z druhého rohu domácích se však nic vážného nepřihodilo.

53
    Centr z levé strany do vápna zkusil Blåbjerg a po zásahu hostujícího beka míč zamířil velkým obloučkem do zámezí. Vidíme další rohový kop Dánů.

53
    Po rohu se Bulhaři ubránili, odkopnuli míč na střed hřiště.
    52. Kitanov zasáhl proti nepříjemnému centru Andersena

52
    Nepříjemná situace pro Kitanova! Dlouhý míč šel přesně na jeho branku, ale gólman Bulharska nevěděl, zda jej náhodou netrkne hlavou Banggaard. Na poslední chvíli tak zasáhl svojí rukou a vytěsnil míč na roh.

51
    Po pravé straně se pokusil zaútočit Vigen Christensen. Udělal několik rychlých kroků, když jej fauloval Vutov. Posílat balon do vápna bude Andersen.

50
    Stále stejný obrázek. Domácí kombinují za polovinou nebo na polovině a drží míč na svých kopačkách.

48
    Pro Bulharsko musí být nastalá situace velice nepříjemná. Dánové prakticky od začátku poločasu nepustili soupeře k míči a běhání bez balonu hodně vyčerpává.

47
    Dánští fotbalisté jsou v úvodu druhého poločasu aktivnější. Nejprve Zohore minul branku, ale po odkopu získali domácí opět míč a kombinují na půlce soupeře.

Žluté karty: 0-2.

První poločas je za námi. Úvodní půlhodinu museli diváci v Aalborg stadionu zoufat nad představením obou týmů. Snad jen Hjulsagerova střela těsně nad či jeho pokus o přehození Kitanova je mohl lehce zvednout ze sedaček. Od třiatřicáté minuty se ale začaly dít věci. Hned tři velké šance mohly změnit bezgólový stav. Chybu Kitanova nepotrestali domácí, lob Vasileva krásně vykryl gólman Dánska a Zohore střílel po hezkém průniku těsně vedle do boční sítě. Proto je stav pořád 0:0.

45

45
    Zohore dostal do vápna krásný pas od Andersena, jenže zbytečně zkoušel fintu a la Zinedine Zidane a o míč zákonitě přišel.

44
    Hjulsager viděl, že je před ním spousta protihráčů. Poslal míč na střed pro Vigena Christensena a domácí kapitán volí zadovku na své beky.

43
    Vypadá to, že první poločas se již v klidu dohraje. Ani jeden tým nikam nespěchá.

42
    Dánové kombinují poblíž půlící čáry s cílem hlavně zbytečně neztratit míč.

41
    Gamakov neuspěl s dloubáčkem na Minčeva. Když už se zdálo, že Dánové budou mít u levého rohového praporku míč, ztratili jej a mohou být rádi, že Vutovovi nejprve uskočil balon od nohy a poté ještě fauloval protihráče.

39
    První poločas se nám blíží ke konci a můžeme být rádi, že od zhruba třicáté minuty se konečně začal hrát líbivý fotbal.

37
    Radoslav Terziev vidí za nemístné protesty žlutou kartu. Může být rád, že nebyl pískán faul, v první fázi držel on soupeře.
    37. Šance Kennetha Zohoreho s řečnickou otázkou - kdo koho držel více? Zohore Terzieva nebo naopak?

37
    Zohore dostal krásný dlouhý pas na levou stranu poblíž vápna. Seběhl si do velkého čtverce a dokázal se odpoutat od Terzieva. Chvíli tahal domácí forvard beka hostů za dres, chvíli to bylo naopak. Ve finální fázi se Kenneth Zohore pokusil o střelu, kterou poslal vedle pravé tyče do boční sítě.

37
    A zbytečně ztrácejí míč. Po pasu Galabova jej má Minčev, ale nedokázal jej kousek za půlí zpracovat.

37
    V kombinaci jsou opět Dánové, jenž se pohybují u levého rohu velkého vápna.

35
    Obrovská šance hostí. Kitanovova dlouhá rozehrávka od vlastního vápna prošla až na druhou stranu, kde vyrobil neuvěřitelnou minelu jeden z beků Dánska. Míč se dostal na středu dánského vápna k Aleksandaru Vasilevovi, jenž zkusil proti Højbjergovi dloubáček. Gólman Dánska svojí pravou rukou vytěsnil míč těsně vedle své levé tyče.

35
    Také Hjulsager to neprovedl u vápna zrovna nejlépe, i on v průniku použil nedovolené prostředky, a to proti Gamakovovi.

34
    Kristijan Malinov si kousek za polovinou pomohl proti Vigenu Christensenovi útočným faulem, který snad musel být vidět i z bulharského hlavního města. Nevím, proč se hostující záložník tolik zlobí.

33
    To mi povězte, co nyní vytvářel gólman Kitanov. Ano, chápu, že si vyběhnul daleko za vápno, aby byl u míče dříve, jenže kulatý nesmysl téměř netrefil a mohl být rád, že jeden z domácích hráčů svým pokusem z daleka do odkryté svatyně trefil jen hráče soupeře.

32
    Takhle to nepůjde, to ví i kouč Dánska Niels Frederiksen. Lodivod dánské jednadvacítky jen kroutí hlavou po tom, co Vigen Christensen střílel zcela mimo tři tyče.

31
    Blåbjerg hezky připravil míč pro Hjulsagera, který jej přejal na levém rohu vápna. Zpracoval si jej a rychlou kličkou blíže do vápna oklamal Vutova. Hned poté vystřelil, jenže ve vzduchu chytla střela špatnou faleš a dráha letu míče se zlomila vysoko nad branku.

29
    Dlouhý míč ze zálohy na Zohoreho nebyl příliš přesný, Popadijn s Terzievem míč pokryli. Druhý jmenovaný vzápětí poslal také dlouhý pas na svého útočníka, který prolétl ve velké vzdálenosti kolem Minčeva.

27
    Bulharští fotbalisté kombinují na polovině hřiště, ale i pro ně je moment překvapení jaksi cizím pojmem.
    26. Lišácký úmysl Hjulsagera

26
    Andersen krásně prostrčil míč na Hjulsagera. Těžko říct, zda se domácímu záložníkovi nepovedl centr či zkusil přehodit Kitanova. Tak jako tak, balon skončil v síti nad brankou.

26
    Hodně otřesený je Børsting po tom, co v hlavičkovém výskoku inkasoval nechtěný úder od protihráče. Ale vypadá to, že bude moci hrát.

24
    Holst po pravé straně našel krásným pasem Børstinga. Konečně jsme viděli přímočarou akci, kterou Bulhaři se vší námahou odvracejí na aut.

24
    Blåbjerg raději poslal míč na Christensena dozadu, než aby se pokoušel přejít přes hráče.

23
    Po dlouhém odkopu Kitanova na půlku soupeře mají míč opět dánští fotbalisté. První část první půle se do fotbalových análů žádným hezkým písmem nezapíše.

22
    Míč putoval po ose Maksø – Banggaard – Blåbjerg na Andersena, který pokus o vysunutí nepojal přesně a Kitanov se tak dostal k balonu jako slepý k houslím.

21
    Dánové zatím zcela rezignovali na nějaký moment překvapení či rychlý útok. Když je hostující hráči faulují na půlce, většina rozehrávek hry jde směrem dozadu na obránce.

20
    Další zbytečný faul hostí na půlce po tom, co Oračev obejmul Børstinga jako manželku před odchodem do postele. Jasný to faul.

19
    Itálie hasila celou situaci odkopem míče do autu. Vyplatilo se. I když hosté rychle rozehráli míč, stačili se domácí zformovat a poslat míč na další aut.

19
    Hjulsager si na pravé straně příliš předkopl míč, hosté jej na půlce získali a mohou jít dopředu.

18
    Právě faulovaný hráč Frederik Børsting volil překvapivé řešení, když z velké dálky zkusil přímou střelu, kterou má Kitanov ve své moci.

17
    Osm faulů během sedmnácti minut, toť statistika poměrně nervozního úvodu. Nyní už vidí Plemen Galabov žlutou kartu po tom, co přesně na středu své půle fauloval Børstinga.

16
    Børstingův centr neměl žádoucí parametry a prošel bez přičinění do zámezí. Kitanov bude odkopávat míč od svojí svatyně.

16
    Ale ani akce hostí netrvala dlouho, byla ukončena nepřesnou přihrávkou. Hned poté Galabov zastavil Andersena stylem sumó, když jej objal kolem pasu a poslal k zemi.

15
    Další Bulharský útok zastavil kapitán Vigen Christensen, jenž na půlící čáře nechtěně trefil Vutova do pravého stehna.

13
    Po další nepřesné přihrávce hráčů v červeném již hosté zahrozili. Malinov na nic nečekal a zkusil střelou z pětatřiceti metrů štěstí. Jeho pokus byl zblokován Holstem do autu.

13
    Dánští fotbalisté kombinují na půlce soupeře a i když Børsting tedy hodně špatně přihrál na Hjulsagera, stačili domácí ještě vybojovat míč.

12
    Malinov poslal míč po zemi na bližší tyč, kde kulatý nesmysl uskočil od nohou Minčeva do autu.

11
    Vidíme vůbec první rohový kop zápasu, který bude zahrávat z pravé strany Malinov.

10
    Børsting přiťukl míč na levý roh vápna pro Hjulsagera. Ten udělal dva rychlé kroky doprava, vystřelil a mířil jen těsně nad horní tyč! Hezká to akce a ještě lepší střela, po které se Kitanov jen ohlédl.

9
    Vutov kroutil míč do vápna, kde byla nejvýše hlava Christensena, který hlavičkuje míč dopředu. Už se zase hraje před brankou Kitanova.

8
    Po rychlém kontru fauloval na Holst na pravé straně pronikajícího Vutova a hosté budou mít slibnou standardní situaci.

8
    Dánové hned po výkopu získali míč a škoda pro ně, že Andersen s Vigen Christensenem si ke dvěma dobrým výměnám míčů přidali ještě jeden nástavec a to už jim hosté vzali míč.

7
    Hosté vedou útok po levé straně, odkud Hjulsager posílal balon do středu hřiště na Zohoreho. Útočník tmavé pleti si zpracoval míč, seběhl si blíže k vápnu a vystřelil, ale Kitanov nemusel zasahovat, jeho pokus šel vedle.

5
    Andersen v souboji o míč na půli hřiště šel do Vutova šlapákem a hostující ofenzívní hráč zůstává dlouho ležet na trávníku.

4
    Úvodní minuty zápasu jsou spíše ve znamení častých faulů. Nejprve si počínal nedovoleně Gamakov, poté pro změnu domácí Børsting.

2
    Již po dvou minutách hry domácí faulují. Kapitán Vigen Christensen si vyšlápl na Vutova a hosté budou u míče.

1
    Domácí sestava v grafické podobě

Dánsko: Højbjerg – Holst, Christensen, Maxsø, Banggaard, Blåbjerg – Hjulsager, Vigen Christensen (C), Børsting, Andersen – Zohore
    Náhradníci: Hagelskjær – Gregor, Da Silva, Hansen, Bruhn, Greve, M. Mathiasen

Bulharsko: Kitanov – Popadijn, Galabov, Terziev, Oračev – Vasilev, Gamakov (C), R. Tsonev, Malinov – Vutov – Minčev
    Náhradníci: Kostov – Hubčev, Velkov, Kolev, Velkovski, Despodov, Ahmedov

Rozhodčí: Farkas – Albert, Lemon (vš. Maďarsko).

Bulharsko:
    Pětasedmdesátiprocentní úspěšnost má zatím bulharský výběr do jednadvaceti let. Po prvním prohraném zápase ve skupině ve Walesu 1:3 přišla třízápasová bulharská série výher, která balkánský tým katapultovala na první místo tabulky.

Bulhaři si totiž postupně připsali cennou výhru na hřišti Rumunska 2:0, doma lehce a s přehledem porazili Lucembursko 3:0 a 9. října doma porazili Arménii 2:0. Sečeteno a podtrženo, 4 zápasy, 9 bodů z 12 možných a skóre 8:3.

Dánsko:
    Zatímco Bulhaři odehráli svůj první zápas skupiny, když poslední březnový den prohráli ve Walesu 1:3, tak Dány teprve čekal vrcholný turnaj posledního EURA U-21, jenž se letos uskutečnil v Praze. Hráči, jejichž vzory mohli být bratří Laudrupové, sehráli šampionát mladých talentů velmi dobře a nakonec postoupili až do semifinále, ve kterém podlehli pozdějším vítězům se Švédska 1:4.

Cíl dostat se na šampionát v roce 2017 mají Dánové i nyní, ale čeká je těžká a složitá cesta. A hned v úvodním duelu ztratili body, když 9. října na domácím hřišti jen remízovali s Walesem 0:0.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u kvalifikačního zápasu hráčů do 21 let na EURO 2017. Pátá kvalifikační skupině je již odehráno devět zápasů. Již čtyři mají za sebou fotbalisté Bulharska, kteří v úterý od 18:45 hodin nastoupí na hřišti Dánska, pro které bude tento zápas teprve druhým vystoupením v právě probíhající kvalifikaci.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.