New Jersey – Nashville 1:3 (kon.) | NY Rangers – Winnipeg 1:4 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 2:3 (kon.)
Washington – San Jose 0:5 (kon.) | Carolina – Florida 1:4 (kon.) | Detroit – Tampa 3:1 (kon.)
Dallas – Edmonton 4:2 (kon.) | Calgary – St. Louis 3:4 (kon.) | Los Angeles – Vancouver 0:3 (kon.)
Detroit Red Wings
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Tampa Bay Lightning
Středa 14.10.2015, 01:30 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Dnešní utkání je u konce, Detroit zařídil Tampě první letošní porážku, sám však zůstává neporažen. Dnes byla Křídla rozhodně aktivnější než Blesky, což se také projevilo na skóre.

Detroit se dostal do vedení v osmatřicáté minutě po teči Abdelkadera. Druhý gól zařídil kapitán Zetterberg v devětačtyřicáté minutě. Snížení přišlo jen o tři minuty později z hole Callahana. Poté sice Tampa tlačila na defenzívu vedenou Howardem, ale marně. Hřebíček do rakve zatloukl v devětapadesáté minutě střelou do prázdné branky Quincey.

Já se s Vámi pro dnešek loučím, děkuji za pozornost. Přeji příjemnou dobrou noc! (04:22:24)

59:48
    Palát si našel odražený kotouč, pokusil se jej dorazit za záda dnes skvělého Howarda, ale orazítkoval pouze tyčku!

58:48
    Nápor Tampy bude pokračovat znovu, neboť je Blesků na ledě znovu o jednoho více!
    Kyle QUINCEY - 3:1

58:12
    Detroit právě vstřelil branku!
    Nejspíše je rozhodnuto! Hosté to zkoušeli ihned v šesti, avšak buly vyhrál centr Detroitu na KYLA QUINCEYHO, který to zkusil přes celé hřiště a neminul! Asistence: Drew Miller, Brad Richards.

58:04
    Zakázané uvolnění Detroitu.

57:37
    Howard zasahuje proti střele od modré čáry vyrážečkou. Hosté pokračují s kotoučem.

57:21
    Tohle by mohlo Detroit velmi, ale opravdu velmi, mrzet. Mladičký Larkin se dostal do samostatného úniku, ale vůbec netrefil braku! Taková příležitost se musí využít.

56:27
    Tampa pochybila v rozehrávce, Zetterberg si nabruslil do útočné třetiny, ale zasekávačka mu vůbec nevyšla.

55:43
    Killorn až příliš dlouho čekal se střelou, nakonec to prováhal a Howard si mohl oddechnout.

55:37
    Detroit sice má převahu, ale chybí střelba. Nyní se žene Tampa do rychlého kontru. Podaří se jí vyrovnat skóre dnešního zápasu?

54:35
    Green se opřel do dělové rány, ta však skončila pouze na tyčce.

54:10
    Bishop raději podržel nahozený kotouč ve své moci, vhazovat se bude po jeho pravici.

54:01
    Prudká rána od modré čáry končí za brankou Bishopa, následně se zde i hra přerušila.

53:44
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

53:27
    Ne na dlouho, Detroit si touš ve středním pásmu přebral.

53:15
    Detroit neudržel pásmo, a tak míří Tampa kupředu.

Radim Sochor

Branky a nahrávky: 38. Abdelkader (Nyquist, Kronwall), 49. Zetterberg (Larkin, Quincey), 59. Quincey (Miller, Richards) – 52. Callahan (Drouin, Stralman)

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Ericsson, Kronwall, Green, Quincey, Kindl, Smith – Abdelkader, Zetterberg, Larkin – Tatar, Richards, Ferraro – Pulkkinen, Sheahan, Nyquist – Jurčo, Glendening, Miller
    Tampa Bay Lightning: Bishop (Poulin) – Stralman, Hedman, Garrison, Carle, Nesterov, Coburn – Callahan, Stamkos, Drouin – Kučerov, Johnson, Palát – Condra, Filppula, Killorn – Brown, Naměstnikov, Boyle

Rozhodčí: O'Halloran, Kendrick

Diváci: 18 626