Omsk – Vladivostok 6:5 (2:0 po s.n.) | Barys – Chabarovsk 2:3 (kon.) | Jaroslavl – Čeljabinsk 3:0 (kon.)
Jokerit – Magnitogorsk 4:2 (kon.) | Riga – Ufa 3:5 (kon.) | Soči – Nižněkamsk 2:1 (2:0 po s.n.)
Spartak Moskva – Petrohrad 1:3 (kon.)
Dinamo Riga
3:5 (2:1, 1:1, 0:3)
Salavat Julajev Ufa
Středa 14.10.2015, 18:30 • Arena Riga • KHL

Z mé strany je to vše, příště na počtenou! (20:52:33)

Už je to oficiální, Salavat Julajev předvedl ve třetí třetině skvělý obrat a góly Makarova, Engqvista a Samiho Lepistö v závěrečné části převrátil misky vah na svou stranu! Domácí opouštějí led hodně zklamaní, vždyť ještě ve 36. minutě vedli 3:1...

59:52
    Hosté se z vlastního obranného pásma pokusili trefit odkrytou rižskou svatyni, výsledkem však je pouze zakázané uvolnění. To ale hráče Ufy mrzet nemusí, protože nyní už je jasné, že si z lotyšské metropole odvezou tři body!

59:28
    Kari Heikkilä si vybral oddechový čas a Eriksson zůstal na střídačce!

59:17
    Miks Indrašis z otočky vypálil nad, to už běží poslední minuta třetí třetiny.

58:39
    Zatím tomu nic nenasvědčuje, Galvinš se vrací pro odražený kotouč až k Erikssonovi a někteří diváci už opouštějí své sedačky.

58:15
    Hráči Dinama kombinují v útočném pásmu, ale ne a ne se vymanit z toho kluziště. Dostanou se ke hře bez brankáře?

57:25
    One-man-show v útočném pásmu předvedl švédský šikula Linus Omark, ale jeho následná střela už za moc nestála.

56:40
    Hosté sáhli k oddechovému času, do konce zápasu ještě zbývá něco přes tři minuty!

56:28
    Nenápadné nahození Guntise Galvinše od modré čáry změnilo směr tak, že puk šel do Svedbergova protipohybu. Černá pryž ale proletěla těsně vedle pravé tyče!

55:44
    Čtvrtá lajna Ufy uzamkla domácí v jejich obranném pásmu, ale pokus Nikolaje Prochorkina byl spíše propagačního charakteru.

54:31
    Dvěma slepenými góly hosté pravděpodobně rozhodli o svém vítězství, hráči Rigy jsou na tom psychicky hodně špatně a atmosféra v Areně Riga dosáhla bodu mrazu.
    Sami LEPISTÖ - 3:5

53:18
    Ufa právě vstřelila branku!
    A už je to o dva góly, Ufa opět využila přesilovou hru! SAMI LEPISTÖ měl na pravém kruhu spoustu času na to, aby se rozmyslel, co s pukem udělat – a nakonec zvolil střelu, která trochu překvapivě zapadla až za Erikssona. Asistence: Linus Omark, Igor Grigorenko.

52:46
    Hosté si navíc zahrají přesilovku, za hákování usedá za katr Lauris Darzinš (RIG).
    Andreas ENGQVIST - 3:4

52:26
    Hráči Salavatu Julajev opět trestají, tímto gólem dokonali obrat z 1:3 na 4:3! Igor Grigorenko si v předbrankovém prostoru všiml ANDREASE ENGQVISTA, na jehož teč už Eriksson nestihl vůbec zareagovat. Asistence: Igor Grigorenko, Linus Omark.

51:41
    Domácí jsou příliš statičtí a stále se nemohou na souvislejší dobu usadit v útočném pásmu.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 3. Saulietis (Sotnieks, Galvinš), 10. Seigo (Kundrátek, Indrašis), 22. M.Redlihs (K.Redlihs) – 6. Engqvist (Lepistö, Omark), 36. Grigorenko (Bodrov, Lepistö), 43. Makarov (Hartikainen, Culygin), 53. Engqvist (Grigorenko, Omark), 54. Lepistö (Omark, Grigorenko)

Dinamo Riga: Eriksson (Sedláček) – Seigo, Kundrátek, K. Redlihs, Galvinš, Ševčenko, Sotnieks, Balinskis – Darzinš, Leino, Indrašis – Skvorcovs, M. Redlihs, Sestito – Saulietis, Džerinš, Mejja – Locans, Berzinš, Bičevskis – Kulda.
    Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochatskij) – Lepistö, Loginov, Višněvskij, Gončarov, Bodrov, Arzamazcev, Děrljuk, Culygin – Engqvist, Grigorenko, Omark – Lisin, Makarov, Hartikainen – Soin, Ankudinov, Lazarev – Chlystov, Chripunov, Prochorkin.

Rozhodčí: Gusev, Bukin – Sirotkin, Nazarov