Montreal – Detroit 4:1 (kon.) | Ottawa – Nashville 3:4 (1:2 po s.n.) | Tampa – Buffalo 2:1 (kon.)
Florida – Dallas 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Toronto 2:1 (kon.) | Washington – Carolina 4:1 (kon.)
NY Islanders – San Jose 6:3 (kon.) | Chicago – Columbus 4:1 (kon.) | Calgary – Edmonton 2:5 (kon.)
Arizona – Boston 3:5 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 1:2 (po pr.) | Winnipeg – St. Louis 2:4 (kon.)

3. Josh Bailey (NYI) – 1+1 (04:20:35)

Domácí ve třetí třetině dokonali obrat a zaslouženě berou tři body. O branky se postarali Nelson a Okposo, konečný stav pečetil trefou to prázdné klece Nielsen, na druhé straně byl stoprocentní Halák. S konstatováním, že Žraloci nevyhráli poprvé v této sezóně se s Vámi loučím. Příjemný zbytek víkendu!

59:28
    Okposo dostal přihrávku do jízdy, ale raději volil kombinaci v útočném pásmu.

58:30
    Hosté třetí třetinu vůbec nezvládli. Myslím si, že už jsou duchem v kabině.
    FRANS NIELSEN - 6:3

57:02
    Islanders právě vstřelili branku!
    Ani hra bez brankáře se dnes Žralokům nepodařila. FRANS NIELSEN se ujal puku ve středním pásmu, prokličkoval až k bráně, do které uklidil puk bekhendem.

56:43
    Stalock je na střídačce, hosté v šesti!

56:27
    Grabovskij opět předložil puk Nelsonovi, jehož střela bez přípravy mířila pouze do betonu hostujícího gólmana,

55:00
    Leddy od modré čáry minul branku.

54:49

54:18
    Tavares se odhodlal ke střele, kterou lapil pozorný Stalock.

53:50
    A opět je puk až u Haláka.

53:21
    Hosté vyhazují, což Ostrovany v tuto chvíli mrzet nemusí.

52:49
    Braun (SJS) je vyloučen na 2 minuty za zdržování hry.

52:42
    Zakázané uvolnění Žraloků.
    BROCK NELSON - 5:3

51:10
    A je nejspíše rozhodnuto! Grabovskij přejel modrou čáru a předal puk na BROCKA NELSONA, který zakončil rychlou akci svižnou střelou zápěstím přímo pod víko. Asistence: Michail Grabovskij.

50:45
    Thornton nepřesně přihrával, ale soupeř toho nedokázal využít.

49:46
    Marleau zkusil z téměř nulového úhlu nachytat slovenského brankáře, avšak ten byl připraven a letící puk chytá.

49:21
    Po kombinaci Hertla s Wardem se volného puku ujal Halák, který přerušil hru.

48:44
    Burnsovo nahození nemířilo na branku, na druhé straně se musel činit Stalock proti střele Nielsena.

48:16
    Hamonic byl tísněn Thorntonem, a tak puk vyhodil pouze na zakázané uvolnění.

47:06
    První pokus Martina byl zablokován, jeho druhá střela minula branku.

45:57
    Střelu Baileyho zblokoval někdo z hostujících hokejistů.
    KYLE OKPOSO - 4:3

44:18
    To je neuvěřitelné! Okposo nejprve pálil do betonů při svém úniku, následně puk získal v rohu, vyjel před bránu a následně dokázal puk zvednout do vzdálenějšího rohu. Asistence: Josh Bailey.

44:15
    Okposo mohl jet sám na Stalocka, ale by dojet hostující obranou, a tak vypálil pouze do betonů Stalocka!

43:42
    Hertlovu povedenou střelu lapil do své rukavice slovenský brankář ve službách Ostrovanů.

43:33
    Hertl přihrál na Marleaua, který ještě posunul puk do další vlny Wardovi, jehož střela letěla mimo tři tyče.

43:02
    Tak nakonec ne. Hlavní rozhodčí dopěl k názoru, že se o branku nejednalo!

43:02
    Režie nyní ukazuje, že jde o dorážku Tomáše Hertla, která možná překročila brankovou čáru.

43:02
    Rozhodčí komunikuje s videorozhodčím. Uvidíme, o co se bude jednat.

42:42
    První formace domácích dlouho úřadovala v úročném pásmu, nakonec se však hostům podařilo vyhodit.

41:30
    Goldobin trefuje z levého kruhu pouze boční síť.

40:40
    Marleau vybojoval puk, který přihrál na pravý kruh Pavelskimu, ten ovšem minul!

40:06
    Hosté začínají třetí třetinu zakázaným uvolněním.

40:01

Druhá třetina nám nabídla hned pět gólů, domácím se podařilo vyrovnat skóre. Nejprve vyrovnal Boychuk, ale hosty poslal zpět do vedení Goldobin. Po trefě Leeho se domácí dotáhli na svého soupeře podruhé, ale Ward pomohl Žralokům opět odskočit. Skóre druhé třetiny pečetil Bailey, který potřetí za domácí vyrovnal.

Další třetina začne přibližně v 3:37.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:41
    Burnsovo nahození se nevešlo mezi tři tyče,

39:27
    Půl minutu před koncem druhé herní části se bude vhazovat před bránou San Jose.

39:03
    Burnsovu střelu od modré čáry drží Halák ve své náruči.

38:38
    Kuljomin pouze odevzdává puk svému soupeři.

37:36
    Burns pouštěl puk zadovkou na Thorntona, který neprostřelil blok domácích hráčů.

36:55
    Wingels zkoušel puk nahrnout do domácí branky, avšak Halák utěsnil prostor u pravé tyče.

36:11
    Grabovskij zkoušel projít individuálně, což neslavilo úspěch.

35:07
    Domácí jsou nyní velice aktivní, hosté naopak značně nervózní.
    JOSH BAILEY - 3:3

33:58
    Hosté stihli do konce druhé třetiny srovnat! Okposo dostal puk do mezikruží, odkud vypálil z otočky k pravé tyči, kde puk ještě tečoval za Stalockova záda JOSH BAILEY. Asistence: Kyle Okposo, Frans Nielsen.

33:25
    Grabovskij střílel z osy hřiště pouze do zadního mantinelu.

33:12
    Za zakázaném uvolněním se hra stěhuje před Stalocka.

33:04
    K nevoli domácího publika je odpískán ofsajd, Hickey zachytil puk už ve středním pásmu.

32:28
    Boychuk střílel od modré, ale ani on potřetí nepřekonal hostujícího brankáře.

32:01
    Další vyhození domácích končí icingem.

31:35
    Domácí jsou po inkasovaném gólu hodně opařeni, pouze vyhazují puky ze svého pásma.

31:09
    Cizikas posílá puk pouze na zakázané uvolnění.
    JOEL WARD - 2:3

29:22
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Okposo nedal, a tak domácí inkasovali! Po levém křídle ujel Nieto, který si položil domácího obránce a následně přihrál před bránu na JOELA WARD, ten už měl lehkou práci s uklizením puku za brankovou čáru. Asistence: Matt Nieto, Alex Stalock.

29:14
    Nielsen přihrál k pravé tyči na Okposa, který nastřeluje pouze hostujícího brankáře!

27:57
    Po strhujícím začátku je nyní třetina plná bojovnosti, ale žádné velké šance nevidíme.

27:19
    Wingels nahrával nepřesně na modrou čáru, čímž nabídl puk soupeři.

26:21
    Smith byl ve hře zasažen do ucha, nyní odchází se svým týmovým lékařem do útrob stadionu.

24:50

24:37
    Nahození Tennysona už drží Halák ve své lapačce.

23:46
    Hostům se ovšem přesilovka nedaří, domácí po několikáté v řadě vyhazují.

22:50
    Hamonic (NYI) je vyloučen na 2 minuty za podražení.
    ANDERS LEE - 2:2

22:28
    To je zápas jako na houpačce! Tavaresova střela se odrazil zpoza zadního mantinelu k pravé tyči, kde úspěšně dorážel ANDERS LEE. Hostující brankář si těsně před vstřelením branky srazil masku nejspíš kvůli nějaké závadě, což se snažil reklamovat u rozhodčích, ale nebyl úspěšný. Asistence: Ryan Strome, John Tavares.

22:04
    Domácí kombinují v pásmu soupeře, kterého zatím neohrozili.

21:19
    Burns (SJS) je vyloučen na 2 minuty za podražení.
    NIKOLAJ GOLDOBIN - 1:2

20:41
    Takový začátek třetiny se jentak nevidí, hosté odpovídají na vyrovnání svého soupeře. V brejku přihrával Joe Thornton křížem na NIKOLAJE GOLDOBINA, proti jehož střele se Halák nestihl přesunout. Asistence: Joe Thornton, Justin Braun.
    JOHNNY BOYCHUK - 1:1

20:21
    Výborný vstup do druhé třetiny zažívají domácí! Tavares vyhrál vhazování k pravému mantinelu na JOHNYHO BOYCHUKA, jehož velmi tvrdá rána se odrazila od vzdálenější tyče přímo do hostující brány. Asistence: Ryan Strome, John Tavares.

20:01

První třetina patřila jednoznačně hostům, kteří se mohou spolehnout na výborně chytajícího Stalocka. Do vedení se Sharks dostali ve 14. minutě, když střelu Bruana od modré tečoval přesně před domácím brankářem Pavelski. Na konci první třetiny mohli domácí srovnat, jenže Grabovkij neproměnil trestné střílení nařízené po faulu Dillona.

Další třetina začne přibližně v 2:38.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:30
    Braun pouze vyhodil puk ze svého pásma, vypadá to, že hosté chtějí první třetinu v klidu dohrát.

18:51
    Po zásahu Stalocka Braun uklidil Tavarese, což se domácím příliš nelíbilo, ale následnou šarvátku řeší s ledovým klidem rozhodčí.

17:47
    Jenže Grabovskij zkusil forhendový blafák, proti kterému se Stalock brilantně roztáhl ve svém brankovišti a puk vyrazil pravém betonem!

17:47
    Grabovskij přebruslil hostující obranu a na poslední chvíli byl hákován Dillonem, následně bylo odpískáno trestné střílení.'

17:07
    Byuchuk neměl za svojí brankou ani vteřinku navíc na rozehrávku.

16:08
    Už už se domácí hnali do útoku, když je na vlastní modré čáře zastavil bojovník Ward.

15:17
    Tentokrát už střela Brauna od modré nebyla tečována, a tak si s ní Halák dokázal poradit.

15:08
    Goldobin nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho znocnil domácí Boychuk.

14:27
    Vlasic střílel ze středního pásma, ale pozorný Halák se nenechal překvapit.
    13:04 JOE PAVELSKI - 0:1

13:04
    Hosté jdou do vedení! Thornton po vyhraném buly posílal puk na modrou čáru, odkud střílel Braun. Střela hostujícího obránce se odrazila ještě od kapitána JOEA PAVELSKIHO za záda Haláka. Gól rozhodčí zkoumali na videu, ale nakonec dopěli k názoru, že si hostující kapitán nepočínal nedovoleně. Asistence: Justin Braun, Joe Thornton.

12:51
    Hertl z pravého křídla našel jen lapačku Jaroslava Haláka.

12:38
    Další zákrok si připisuje hostující brankář proti střele Boychuka.

12:04
    Brown přišel za bránou soupeře o puk, následnou akci domácích zastavil ofsajd.

11:20
    Po střele Vlasica se puk dlouho odrazil na hůl Pavelskiho, který z mezikruží trefil jen rameno slovenského brankáře!

10:21
    Dalším zákrokem přerušuje hru Stalock, hra je přerušena, bude následovat komerční přestávka.

09:09
    Dillon přihrával po modré na Burnse, kterého ovšem vyhnal z pásma.

09:00
    Clutterbuck protečoval kotouč do útočného pásma, kde Ostrované dlouho kombinovali, ale nakonec však hostující bránu neohrozili.

07:41
    Nahození DeMela vypadlo Halákovi z lapačky před Thorntona, který objel bránu a servíroval puk do brankoviště, kde ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

06:45
    Zakázané uvolnění Islanders.

06:40
    De Haan nahazuje puk ze středního pásma, toho se ovšem zmocňuje hostující obrana.

06:20
    Thornton zkoušel kotouč protlačit přes přední tyč, jenže Halák puk zastavil před brankovou čarou.

06:11

05:44
    Další střelu tohoto kanadského obránce vytečoval kapitán Pavelski mimo hřiště.

05:40
    Burnsovo nahození k bráně nedoletělo.

05:21

04:39
    Wingels zavezl kotouč za branku, odkud přihrál na modrou na Vlasica, který puk posunul Braunovi, jehož střelu lapil Halák.

04:09
    Hráčská lavice (NYI) inkasuje 2 minuty za zdržování hry.

04:03
    Nieto vyvezl kotouč od útočného pásma, čímž ušetřil cenné vteřinky.

03:39
    Braun vyhazuje kotouč přes celé hřiště.

03:22
    Židlického dělovka končí pouze ve výstroji hostujícího brankáře.

03:16
    Hertl (SJS) je vyloučen na 2 minuty za hákování.

03:08
    Nahození de Haana zachytává za bránou Stalock, který pomáhá rozehrát svému týmu.

02:28
    Boychuk zkoušel střelu od modré, avšak ta se mu vůbec nevydařila.

01:53
    Vlasic tentokrát puk na modré čáře zachytil, ovšem nahazoval pouze do clonícího hráče.

01:16
    Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Stalocka

01:01
    Domácí zastavuje ofsajd.

00:47
    Hertl kombinoval s Wardem, ale následná přihrávka na modrou na Vlasica byla nepřesná.

00:07
    Úvodní buly bylo vhozeno, domácí se tlačí kupředu.

00:01

New York Islanders: Halák (Greiss) – Boychuk, Leddy, Hamonic, Hickey, Židlický, de Haan – Strome, Tavares, Lee, Okposo, Nielsen, Bailey, Nelson, Grabovskij, Kuljomin, Clutterbuck, Cizikas, M. Martin

San Jose Sharks: Stalock (Jones) – Braun, Vlasic, Burns, P. Martin, Tennyson, Dillon – Pavelski, Thornton, Goldobin, Ward, Hertl, Marleau, Wingels, Tierney, Nieto, Brown, Smith, Goodrow.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Hosté zažívají přímo úžasný vstup do sezóny. Sharks dokázali zvítězit ve všech čtyřech zápasech, za což jim zatím patří první příčka Západní konference. Nutno podotknout, že Žraloky drží výborný brankář Martin Jones, jehož získali hosté z Bostonu.

Joe Thornton – 4 zápasy (2+1)

Domácí se po nepovedených úvodních zápasech oklepali a dva následující s přehledem vyhráli. V minulém zápase dokázali hokejisté z Long Islandu porazit Nashville 4:3.
    Tahounem týmu je zatím John Tavares, který si připsal ve čtyřech zápasech šest bodů za tři branky a tři nahrávky.

Anders Lee – 4 zápasy (1+2)

Vítám Vás u zápasu zámořské NHL, ve kterém se střenou NY Islanders a San Jose Sharks !

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jan Brabec

Branky a nahrávky: 21. Boychuk (Strome, Tavares), 23. Lee (Strome, Tavares), 34. Bailey (Okposo, Nielsen), 45. Okposo (Bailey), 52. Nelson (Grabovskij), 58. Nielsen – 14. Pavelski (Braun, Thornton), 21. Goldobin (Thornton, Braun), 30. Ward (Nieto, Stalock)

New York Islanders: Halák (Berube) – Boychuk, Leddy, Hamonic, Hickey, Židlický, de Haan – Strome, Tavares, Lee, Okposo, Nielsen, Bailey, Nelson, Grabovskij, Kuljomin, Clutterbuck, Cizikas, M. Martin
    San Jose Sharks: Stalock (Jones) – Braun, Vlasic, Burns, DeMelo, Tennyson, Dillon – Pavelski, Thornton, Goldobin, Ward, Hertl, Marleau, Wingels, Tierney, Nieto, Brown, Smith, Goodrow