Česko – Mountfield HK st. dor. 1:3 (kon.)
Česko
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Mountfield HK st. dorost
Úterý 20.10.2015, 16:30 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Reprezentace do 16 let

To je ode mě pro dnešek vše. U dalšího textového přenosu na shledanou. (18:27:56)

S konstatováním, že výběr České republiky do šestnácti let prohrál se staršími dorostenci Mountfieldu Hradce Králové 1:3 se s Vámi loučím z hradecké FORTUNA arény. Viděli jsme svižný hokej a z vítězství se naprosto zaslouženě radují Hradečtí. I přes slušný výkon brankáře Altrichtera Češi inkasovali tři branky a vstřelili pouze jednu.

59:35
    Češi jsou v plném počtu.

59:03
    Východočeši se ještě snaží navýšit svůj náskok.

58:20
    Do konce zápasu zbývá méně než dvě minuty a hraje se v pásmu Čechů.

57:55
    Po chybě hradeckého obránce se do úniku hnal jeden z hráčů Česka, ale neměl potřebnou rychlost.

57:29
    Další přesilová hra v zápase. Tentokrát pro hradecký Mountfield. Na trestné lavici sedí kapitán reprezentačního výběru Blümel za podražení.

57:10
    Štohanzl mohl nahrávat před prázdnou bránu, ale jeden z českých obránců mu do přihrávky vložil svoji hůl.

56:35
    Fantastický semafor vytáhl Dvořák, který zlikvidoval dělovku z kruhu.

56:25
    Další pokus na teč opět nebyl úspěšný a Hradec tak bude brzy kompletní.

55:47
    Od modré to zkusil Prošek, ale trefil pouze brusle hradeckého beka.

55:20
    Začínají nevalně. Hradci se daří vyhodit.

54:38
    Výhodu přesilové hry dnes již po několikáté dostanou čeští hokejisté. Budou tentokrát úspěšní? Na trestnou lavici byl poslán Brádler za podražení.

54:06
    Na druhé straně přihrávka rukou. Hra je teď často rozkouskována píšťalkou rozhodčích.

53:58
    Ofsajd České republiky.

53:45
    Další chyba, nebo spíš laxnost v rozehrávce Východočechů. Tentokrát však potrestáni nebyli.

52:59
    Vstřelený gól probudil borce z výběru, kteří zjistili, že tento zápas ještě není ztracen.

51:32
    Česko právě vstřelilo branku!
    No vida, zápletka je na světě! Česká republika snižuje na 1:3! Velkou chybu udělal hradecký bek, který nepřesně rozehrál přesně na hůl Koblížkovi, který našel JAKUBA LAUKA a ten úplně osamocen před Dvořákem nezaváhal. Asistence: Koblížek.

50:56
    Dvořák teď dvakrát musel rychle vymrštit svůj levý beton, aby zastavil dráhu letu kotouče.

50:36
    Patrik Hidveghy zavezl puk do útočné třetiny, kde o něj záhy přišel.

49:52
    Hradečtí nechtějí zůstat pozadu a tlačí se opět do útočné třetiny.

48:49
    Prázdná brána zívala na jednoho z českých útočníků, jehož rána do ní však nedoputovala. Zřejmě holí ji srazil jeden z bránících beků. Velké štěstí stálo při Dvořákovi.

48:26
    Zajímavá kombinace Čechů, ale ztroskotala na špatném zpracování.

48:20
    A další...

48:09
    Postavení mimo hru, kterým se provinili hráči výběru.

47:48
    Konečně se Češi podívali do útočné třetiny, ale hradecká obrana je brzy zpacifikovala.

46:43
    Na českou bránu teď prší jedna rána za druhou a reprezentační obránci nevědí, kam dřív skočit.

46:06
    Další zákrok Altrichtera, který si nemůže stěžovat na nedostatek práce. Tentokrát zaúřadovala jeho vyrážečka.

45:45
    Vhazování v útočném pásmu celku zpod Bílé věže.

45:08
    Prošek ujížděl sám na Dvořáka, ale ten nastavil jeho střele rameno a dokázal vyrazit puk nad bránu.

43:37
    Mountfield HK právě vstřelil branku! Na světě je třetí branka a opět se o ní postarali Hradečtí! Štohanzl našel zpoza brány PATRIKA MAŠÍNA, který neměl problém zvýšit. Asistence: Martin Štohanzl.

43:09
    Do šance se téměř dostal Štohanzl, ale neodvážil se bekhendem vystřelit.

42:56
    Altrichter raději přikryl černou pryž lapačkou a uklidnil hru.

41:52
    Hradečtí kontrolují kotouč na hokejkách.

41:33
    Přihrávka rukou Čechů.

41:16
    Prošek pronikl do pásma, ale ke střele se nedostal.

41:04
    Ofsajd, do kterého se sám vystavil Radim Šalda.

40:30
    Závar před hradeckou brankou nevyústil v žádné zakončení.

40:18
    Zakázané uvolnění Hradce.

40:01
    Třetí třetina právě začala a Češi se budou snažit dohnat náskok Hradce Králové.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:57.

Ve druhé části jsme viděli opět jedinou branku a znovu to byli "hostující" hráči Mountfieldu HK, kteří se prosadili. Nutno říct, že vedení Východočechů je naprosto zasloužené, protože jsou prozatím aktivnějším mužstvem, jenž si vytvořilo několik zajímavých příležitostí. Úspěšným střelcem byl Adam Jonáš, jehož švihovka od modré čáry se lehce otřela o tyč a zapadla za bezmocného Altrichtera. Do posledního dějství tak český výběr vstoupí s dvoubrankovým mankem.

40:00

39:50
    Maršík zavezl puk za bránu výběru reprezentantů a zřejmě zde stráví zbytek třetiny.

39:26
    Poslední půlminutku rozjíždí Mountfield HK ze svého pásma.

39:10
    To se jim však nepodařilo a hradecký tým je již v plném počtu.

38:33
    Reprezentanti se v závěru přesilové hry snaží vytvořit si ještě nějakou šanci.

38:18
    Krásně se teď uvolnil Štěpán Pokorný a sám z mezikruží trefil pouze hruď Altrichtera.

38:07
    Další výtečný zákrok předvedl Dvořák.

37:30
    V oslabení ujel Štohanzl a, zdržel tak útok Čechů.

37:12
    Nepříjemné nahození od modré čáry teď chytil Dvořák, byť ani netušil jak. Velká šance Čechů.

36:57
    Za nedovolené bránění je vyloučen Šimůnek, a Česká republika tak má k dispozici přesilovou hru.

36:36
    Dvořák teď maskou lapil šanci českého výběru.

35:46
    Altrichter v klidu zkontroloval nahozený kotouč.

35:01
    Kotouč je za bránou reprezentantů, kde se o něj svádí tuhý boj.

34:51
    Česká střela byla sražena do ochranné sítě.

34:30
    Dvořák si teď musel pohlídat svou levou tyč. Byl úspěšný.

33:49
    Hra je teď z obou stran velice nepřesná a rozháraná.

33:30
    Česká republika vstřelila branku, která však neplatí! Došlo k ní těsně po odpískání postavení útočícího hráče v brankovišti. Skóre je tak beze změny.

32:40
    Nic se jim však vymyslet nepodařilo a touš tak mají Češi.

32:02
    Hradečtí teď kombinují v útočném pásmu.

31:16
    Puk je za bránou Čechů, kteří se snaží něco vymyslet.

30:52
    Do mantinelu teď velice ostře narazil Voňka, který se však naštěstí zvedl na nohy a odjíždí na střídačku.

30:06
    Opět jsou to však Hradečané, kteří nebezpečně zahrozili. Po vyražené střele ležel puk osamocen v brankovišti, nejdříve si jej však stihl všimnout Altrichter, jenž jej dokázal ukrýt pod výstrojí.

29:31
    Češi začínají přebírat iniciativu a dobývají východočeskou obranu.

29:00
    Na druhé straně se do úniku dostal Blümel, ale atakován domácím obráncem pouze nahrnul puk do betonu hradeckého strážce svatyně.

28:37
    Po zásahu lapačky Altrichtera se vhazuje v útočném pásmu Hradeckých.

28:20
    Šlaicher se krásně obtočil a bekhendovou střelou mířil do rohu branky. Spojnici minul jen o centimetry.

27:48
    Po dlouhé pasáži musel zasahovat Dvořák, letěla na něj střela Sýkory.

27:18
    Ani teď se Prošek neprosadil jeden na jednoho. Hradecká obrana je pozorná.

26:35
    Zatím to tak nevypadá. Naopak na druhé straně se do šance dral hradecký útočník, který však minul klec.

26:24
    Reprezentanti přečkali oslabení bez úhony a mohou tak v plné síle začít stahovat náskok Hradeckých. Povede se jim to?

25:47
    Na konci přesilové hry přišla ještě jedna střela, byla však zblokována českou obranou.

25:18
    Puk je po vyhození až u Dvořáka, kde o něj bojovali čeští hráči, avšak marně.

24:48
    Ten již však vytvořil zámek a Šalda pálil od modré. Altrichter byl připraven.

24:21
    Čechům se však podařilo vyhodit a aktivním forčekingem zdržují rozehrávku Mountfieldu.

24:04
    Další přesilovka pro hradecký mančaft. Sýkora zmařil gólovou šanci Hradce Králové a je potrestán za hákování.

23:32
    Velkou chybu v rozehrávce teď provedla východočeská obrana, ale na poslední chvíli ji dokázala napravit.

23:07
    Oba týmy jsou již v plném počtu a hraje se tak pět na pět. Tlak mají stále Hradečtí.

21:41
    Mountfield HK právě vstřelil branku! Už je to o dvě branky! Jakub Hašek vyhrál vhazování pro Šimůnka, ten přiklepl na modrou ADAMU JONÁŠOVI, který šikovnou střelou rozvlnil síť za Altrichterem. Ten měl zakrytý výhled a nemohl tak reagovat. Asistence: Josef Šimůnek, Jakub Hašek.

21:30
    Zakázané uvolnění reprezentačního výběru. Ten si určitě představoval nástup do druhé třetiny lépe.

21:02
    Navíc Procházka je vyloučen za nedovolené bránění a síly na ledě se tak na minutu vyrovnají.

21:00
    Polovina přesilové hry je za námi a Češi si prozatím nevypracovali žádnou střeleckou příležitost.

20:49
    Postavení útočícího hráče v brankovišti je příčinou toho, že hra je vykázána do středního pásma.

20:24
    Do zajímavé šance se řítil Jeník, ale přibrzdil jej ofsajd.

Druhé dějství právě začalo. Úspěšné buly si připsali čeští reprezentanti.

20:01

Hráči se z kabiny již pomalu přemísťují na led. Do začátku zbývá přibližně minuta.

Druhá třetina začne přibližně v 17:11.

První třetina začala velmi ospale a ani jednomu z týmů se nedařilo své přihrávky adresovat přesně. To se změnilo po pěti minutách, kde jsme mohli vidět obrovské šance na obou stranách. Žádná střela však nemířila do brány. Svá mířidla jako první správně seřídil Radim Šalda, který nekompromisní ranou nedal Altrichterovi nejmenší šanci. Druhé dějství začne dvouminutovou přesilovou hrou českého výběru.

20:00

20:00
    Tak jsem to zakřikl. Po závěrečném hvizdu se hlavní sudí rozhodl oslabit hradecký tým. Radim Šalda se provinil faulem kolenem.

19:40
    Již to vypadá, že se úvodní dějství dohraje v klidu.

19:16
    Poslední minuta první třetiny se rozjíždí z pásma České republiky.

18:50
    Štohanzl zadovkou vracel před bránu, ale ani jeden hradecký hokejista nepochopil jeho myšlenku.

18:39
    Těsný ofsajd Východočechů znamená vhazování ve středním pásmu.

17:55
    Hradec nadále tlačí a snaží se navýšit svůj náskok. Obrana Čechů však odolává.

17:31
    Na druhé straně se musel vytáhnout Dvořák, aby zamezil rychlému vyrovnání.

16:00
    Mountfield HK právě vstřelil branku! Po krásné akci jsme svědky prvního gólu dnešního zápasu. RADIM ŠALDA se napřáhl na hranici levého kruhu a golfák skončil přímo za vzdálenější tyčí Altrichterovy brány. Asistence: Štěpán Pokorný.

15:26
    Dvořák raději ukryl puk do lapačky.

14:42
    Tečovaná střela skončila v ochranné síti. Hradečtí mají ze hry více v posledních několika minutách.

14:38
    Znovu se zaskvěla Altrichterova lapačka.

14:19
    Kuriózní situace. Jeden z českých hráčů se košíkem zamotal do Matouše a rozplést je musel až rozhodčí.

13:35
    Charvát projel celé kluziště a úplně sám před Dvořákem zakončil bekhendem, avšak neúspěšně.

13:00
    Nepřesná kolmice Hradeckých. Rýsovala se slušná šance na únik.

12:50
    Ofsajd České republiky. Jeden z hráčů byl příliš netrpělivý.

12:37
    Na druhé straně je v permanenci i Altrichter, ale střela jej nijak nevylekala.

11:54
    Matyášek po dlouhé době prověřil hradeckého Dvořáka.

11:38
    Rozhodčí však hru nepřerušil a puku se zmocnili Hradečtí.

11:18
    Puk je nyní zašlápnutý u mantinelu ve středním pásmu.

10:53
    Další nebezpečný pokus východočeských hokejistů končí těsně vedle brány.

10:35
    Po průniku po levé straně švihem vypálil Mašín. Jeho pokus lapil Český gólman.

10:09
    Jakub Moník provětral střelou od modré lapačku Altrichtera.

09:40
    Šimůnek se procpal do pásma a bojuje u mantinelu.

09:10
    Po lehkém nahození hradeckého beka je buly i na druhé straně.

08:51
    Vhazování v obranném pásmu Hradeckých.

08:05
    Jirásek se proháčkoval až před Altrichtera, ani teď však nenasměroval svůj pokus mezi tři tyče.

07:41
    Střela hradeckého beka trefila prvního bránícího hráče.

07:13
    Nahození ze středního pásma Altrichter vyrazil do rohu kluziště.

06:52
    Východočeši mají puk za svojí brankou.

06:30
    V prvních pěti minutách jsme čekali na výraznější šanci, ale pak přišly hned dvě tutovky za sebou. Oba brankáři však zatím drží čisté konto.

05:45
    Na druhé straně se do slušné palebné pozice z pravého kruhu dostali Češi, ani ti však branku netrefili.

04:58
    První obrovská šance utkání! Hradecký útočník dorážel téměř do prázdné brány, trestuhodně však minul.

04:11
    Mnoho nepřesných pokusů na obou stranách. Hra zatím postrádá spád.

03:44
    Domácí tým v plném počtu.

03:23
    Buly v pásmu Čechů.

02:55
    Naopak Pokorný zahrozil v oslabení. Altrichter si s jeho pokusem poradil.

02:24
    Povedený zámek nevyústil v žádnou šanci.

01:54
    Výběr české reprezentace si vyměňuje puky na modré, ke střele se však nedostal.

01:37
    První vyloučení zápasu. Za sekání do gólmana je vyloučen Šedivý.

00:20
    Puk je v obranném pásmu Východočechů, kteří rozjíždějí kombinaci.

00:01
    Úvodní buly vyhráli Hradečtí a vrhají se do útoku.

00:01

Momentálně probíhá rozbruslení a oba týmy se připravují k zahájení utkání. To je přeloženo na 16:30.

Starší dorostenci Mountfieldu HK jsou prozatím v NOEN Extralize ve skupině Střed na druhém místě za Kometou Brno se ziskem 25 bodů. Po dvou vítězstvích v řadě se museli sklonit před staršími dorostenci Jihlavy, se kterými prohráli v prodloužení i přes to, že v první třetině vedli již 2:0.

Výběr pod vedením kouče Petra Hakena má za sebou již několik odehraných utkání proti starším dorostencům. Začal poměrně slušně, když zdolal Bílé Tygry 4:3 a Kometu 8:6, ale ve včerejším utkání odskákal nepříjemný debakl 1:7 od třineckých Ocelářů.

Český reprezentační výběr do šestnácti let absolvuje jednodenní kemp tentokrát v Hradci Králové, kde se utká s místním týmem starších dorostenců – Mountfieldem HK.

Duel tak bude zajímavý hlavně z pohledu hráčů Mountfieldu, kteří byli na kemp nominováni a zahrají si tak proti svým starším spoluhráčům. Hradeckých bude v národním týmu celkem pět – Daniel Dvořák, Denis Martinec, Štěpán Pokorný, Dominik Šedivý a David Voňka.

Zdravím vás z Hradce Králové, kde se koná reprezentační kemp národního týmu U16. V jeho rámci se celek trenéra Petra Hakena utká s místním mužstvem starších dorostenců.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.

Lukáš Foff

Branky a nahrávky: 52. Lauko (Koblížek) – 16. Šalda (Pokorný), 22. Jonáš (Šimůnek, Hašek), 44. Mašín (Štohanzl)

Česko: Altrichter – Procházka, Seemann, Had, Charvát, Sýkora, Kukla, Martinec, Lukajíček, Dufek, Matiášek, Kolda, Lauko, Arnošt, Koblížek, Veselý, Vacín, Jeník, Prošek, Blümel "C", Kropáček. Trenér: Petr Haken.
    Mountfield HK st. dorost: Dvořák (Vomáčka) – Kynčl, Lelek, Brádler, Muška, Šalda, Voňka, Jonáš, J. Moník, Hidveghy "C", Matouš, Mašín, Jirásek, Štohanzl, F. Moník, Šlaier, Pokorný, Šedivý, Maršík, Hašek, Šimůnek. Trenér: Jiří Slabý.

Rozhodčí: Kika, Hribik – Blümel, Barvíř