Zlín – Opava 18:1 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 11:1 (kon.) | Mountfield HK – Havlíčkův Brod 3:4 (kon.)
Jihlava – Letňany 5:2 (kon.) | Vítkovice – Třinec 2:3 (kon.) | Olomouc – Vsetín 4:2 (kon.)
Chomutov – Kladno 4:3 (kon.) | Havířov – Poruba 4:1 (kon.) | K. Vary – Sparta 2:3 (po pr.)
Kometa Brno – Liberec 0:0 (odl.)
HC Vítkovice Ridera
2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 30.10.2015, 17:00 • Ostrava Aréna • Extraliga staršího dorostu • 17. kolo

A je hotovo! Ocelářské derby vítězí hosté z Třince! Třetí třetina byla bez branek.
    Třinec byl herně úplně někde jinde než Vítkovice, i když ve druhé a zejména třetí třetině domácí hráli víceméně stejnou notu.
    Ve 13. minutě otevřel skóre Jan Kalus, o pár chvilek později Třinec vedl již dva nula díky Radzienciakovi.
    Ve druhé třetině vsítil třetí branku hostující Plitko a zdálo se, že Třinec má již tři body v kapse. Omyl, Vítkovice se zvedly, nejen herně, ale i svou produktivitou, když ve 30. minutě vsítil první branku domácích Raška. Za deset minut později se Vítkovice přiblížili Třinci gólem Maxnera, takže po dvou třetinách to bylo 2:3.
    Ve třetí třetině, i přesto, že jsme viděli dobrý hokej z obou stran, někdy lepší v podání Vítkovic, někdy v podání Třince, puk nebyl nalezen v síti.
    Vítkovice tak prohrávají derby s Třincem 2:3.
    Sobotní program ve Vítkovicích je u konce, já se na Vás těším při dalších onlajnech, ale ode mne je to už dnes naprosto všechno. Mějte krásný zbytek dne a někdy příště, napočtenou. (19:07:01)

59:58
    Šala prosprintoval půlku hřiště, ale hostujícími obránci byl zahnán do špatného úhlu a vítkovický hráč pálil jen do boční sítě.

59:36
    Stuchlík obloukem vyhazuje, puk tak tak minul bránu!

59:17
    Akce Vítkovic! Na Gřesíkovu nabídku ale nikdo nezareagoval.

59:04
    Vítkovice to zkouší bez brankáře!!

58:36
    Buly u Dani, Vochozka našel Rufera, ten ale puk neposunul přesně.

58:24
    Kaláb začíná další akci hostů, zastavenou zakázaným uvolněním.

58:20
    Nenápadně pálil z mezikruží Mach, Daňa má puk v moci.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:36
    Vítkovice mají další šanci, pro puk spěchá Baláž, ale ztratil puk.

57:01
    Třinci se podařilo vyhodit, ale po chybě Kosiny střílel Vochozka, který byl poté sestřelen.

56:58
    Na druhé straně střílel Daňa, Loubal má puk v lapačce.

56:28
    Vítkovice neudržely pásmo, Kalus pálí mírnou střelou na Daňu, marně.

56:15
    Kvasnica si pohrál s vítkovickým hráčem, ale nic z toho nebylo. Vítkovice se dostaly z pásma, následně hostům pískán ofsajd.

55:48
    Z následného protiútoku Vítkovic nic nebylo, ale domácí mají další možnost načít akci u Dani.

55:30
    Své štěstí vyzkoušel Hladoník, marně.

55:02
    Vítkovicím je naděleno na vyrovnání už jen pět minut, zatím se drží v pásmu.

54:58
    Ofsajd domácích, po pískotu domácí i hosté střídají.

Patrik Martiník

Branky a nahrávky: 30. Raška (Malík), 40. Maxner (Gřesík, Veřmiřovský) – 13. Kalus (Hladoník), 17. Radzienciak (Hladoník, Hrachovský), 29. Plitko (Przybyla, Najsar)

HC Vítkovice Ridera: Daňa (Kardinál) – Kaláb, Veřmiřovský "A", Ficek, Slíž, Stareček, Malík, Bartek – Gřesík, Tauwinkl, Bernát, Maxner, Šala "C", Baláž "A", Richtár, Cháňa, Blaško, Franz, Kosina, Raška. Trenér: Roman Ryšánek.
    HC Oceláři Třinec: Loubal (Ovčaří) – Hrachovský "C", Krzak, Valíček, Radzienciak, Rufer, Brabec, Marguš, Haman, Imrich – Stuchlík, Plitko "A", Vochozka, Mach, Przybyla, Kvasnica, Hladoník "A", Kalus, Papaj, Najser, Molin. Trenér: René Mucha.

Rozhodčí: Šutara – Tošenovjan – Garčarčík