Švýcarsko – Česko 0:2 (kon.) | Rusko – Německo 4:1 (kon.)
Rusko
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Německo
Neděle 08.11.2015, 14:30 • Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín • Turnaj pěti zemí (ženy)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Dobré odpoledne. Dnešním dnem končí Turnaj pěti zemí a v posledním utkání se střetnou týmy Ruska a Německa.

Ruská reprezentace prochází turnajem jako nůž máslem, vyhrála všechny tři dosavadní zápasy. Rusky v prvním zápase jasně porazily Švýcarky 4:1 a v dalším utkání vybojovaly dva body za výhru v prodloužení proti reprezentaci České republiky. Včera pak rozstřílely Slovensko poměrem 6:0. Rusko tak turnaj vede o bod před týmem České republiky.

Velmi dobré výkony předvádí také reprezentace Německa. Po výhře nad Slovenkami udolaly hráčky našich západních sousedů také Švýcarsko. Ve třetím zápase proti České republice Němky předvedly srdnatý výkon a především zásluhou brankářky Harssové dlouho držely vyrovnaný výsledek, ale devět minut před koncem rozhodla o třech bodech pro Češky Barbora Patočková. Německo drží v tabulce třetí příčku.

Rusko Příslušnost: Top Divize
    Umístění ve světovém žebříčku: 6. místo
    Nejlepší postavení v žebříčku: 4. místo (2013)
    Nejhorší postavení v žebříčku: 6. místo
    Počet startů na MS IIHF: 13
    Nejlepší umístění na MS IIHF: 3. místo (2x)
    Počet startů na OH: 3
    Nejlepší umístění na OH: 5. místo (2002)

Německo
    Příslušnost: Divize IA
    Umístění ve světovém žebříčku: 7. místo
    Nejlepší postavení v žebříčku: 5. místo (2005)
    Nejhorší postavení v žebříčku: 11. místo (2010)
    Počet startů na MS IIHF: 12
    Nejlepší umístění na MS IIHF: 5. místo (3x)
    Nejlepší umístění na OH: 5. místo (2006)

Rusko: Prugovová (Morozovová) – Gončarenková, Nikolajevová, Šukinová, Batalovová, Kapustinová, Šibanovová – Solovjovová, Silinová, Mitrofanovová, Pavlovová, Sosinová, Burinová, Štarjovová, Dergačevová, Kanajevová, Skibová, Smolinová

Německo: Alblová (Harssová) – Pauratová, Strobelová, Heiseová, Gleissnerová, Düsbergová, Voogová, Bartschová – Kratzerová, Schmidová, Kameniková, Zornová, Eisenschmidová, Lanzlová, Nixová, Karpfová, Spielbergerová, Hahnová, Wagnerová, Klugeová

Rozhodčí: Malá – Novotná, Štefková.

Zazněly hymny obou zemí a už nic nebrání začátku posledního utkání Turnaje pěti zemí v Hodoníně.

00:01

00:29
    Rusky začaly podle očekávání aktivně a Alblová hned musela řešit tečovanou střelu.

01:30
    Vůbec poprvé se k puku dostaly i Němky, ale o puk brzy přišly a znovu útočí Rusko.

02:36
    Velmi pěkně se individuálně před branku dostala Mitrofanovová, ale zakončila mimo.

03:25
    Nikolajevová (RUS) vyloučena na 2 minuty za držení protihráčky.

04:27
    První minutu Rusko v poklidu ubránilo a Prugovová si dosud nesáhla na puk.

05:13
    Teprve teď vypálila Gleissnerová, ale ruská brankářka měla dobrý výhled a neměla se zákrokem problémy.

05:25

06:04
    Burinová (RUS) vyloučena na 2 minuty za hákování.

06:45
    Němkám nevyšel přechod modré čáry a ofsajd je navíc posouzen jako úmyslný.

07:16
    Vyloučena Štarjovová (RUS) vyloučena na 2 minuty za sekání. 5/3.

07:48
    Německo právě vstřelilo branku!
    Německo využívá dvojnásobnou přesilovku. Spielbergerovou vychytala v obrovské šanci brankářka Prugovová, ale na dorážku pod břevno od SOPHIE KRATEROVÉ už nestačila. Asistence: Kerstin Spielbergerová, Nicola Eisenschmidová.
    SOPHIE KRATZEROVÁ - 0:1

09:16
    Rusko v plném počtu.

10:28
    Další přesilovka pro Německo. Vyloučena je Šibanovová (RUS) na 2 minuty za hákování.

11:19
    Nahození ze středního pásma podržela v lapačce Prugovová a bude se vhazovat po její pravici.

11:48
    V přečíslení Německa dvou na jednoho zakončovala Hahnová, ale Prugovová střelu na první tyč pokryla.

12:28

13:25
    Rusky teď přidaly a hned z toho byla velká šance. Skrumáž před brankou Německa ale nakonec brankou neskončila.

14:35
    Trochu divokou pasáž teď ukončuje ofsajd Německa.

15:33
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Tlak Ruska končí vyrovnávacím gólem. Pěknou přihrávku do mezikruží dostala JEKATĚRINA SMOLINOVÁ a bekhendem zavěsila puk pod břevno. Alblová byla bez šance. Asistence: Angelina Gončarenková
    JEKATĚRINA SMOLINOVÁ - 1:1

17:48
    Vynikajícím zákrokem teď svůj tým podržela Alblová, ale bude se vylučovat.

17:49
    Zornová (GER) vyloučena na 2 minuty za podražení.

18:44
    Rusko se drží v útočném pásmu, ale chybí střelba.

20:34
    Vyloučena Gleissnerová (GER) na 2 minuty za držení protihráče.

21:16
    A Rusko si zahraje v pěti proti třem. Vyloučena Spielbergerová (GER) na 2 minuty za sekání. 5/3.

21:48
    Skvěle zasáhla hráčka Německa a odpálila kotouč přes všechny čáry.

22:19
    Alblová lapačkou pokryla střelu z kruhu.

22:34
    Němky už hrají ve čtyřech.

23:16

23:47
    Vyloučena Bartschová (GER) na 2 minuty za podražení.

25:26
    Rusko předvádí velmi dobrý tlak a Alblová má hodně práce.

25:47

26:50
    Rusky mají v posledních minutách stálý tlak, Německo se dopředu prakticky nedostává.

27:40
    Trochu se štěstím se puk odrazil ke Štarjovové, takže byla před Alblovou úplně sama, ale zřejmě ji to tak překvapilo, že puk nezpracovala.

28:44
    Hráčky Ruska často používají rozehrávku do jízdy na modrou čáru, ale tentokrát to nevyšlo a píská se ofsajd.

30:43
    Vedoucí gól Ruska dlouho visel ve vzduchu a teď už je skutečností. V přečíslení dostala přesnou přihrávku od Pavlovové VALERIA SOSINOVÁ a nezbylo jí, než usměrnit puk do poloprázdné branky. Asistence: Olga Sosinová.
    VALERIA SOSINOVÁ - 2:1

31:42
    Vyloučení na obou stranách. Skibová (RUS) a Klugeová (GER) jsou vyloučeny obě na 2 minuty za hrubost.

32:49
    Hra se teď odehrává spíše ve středním pásmu.

33:42
    Oba týmy v plném počtu.

34:38
    Po delší době si zákrok připsala i Prugovová, ale nahozený puk ze středního pásma ji ohrozit nemohl.

35:35
    Degračevová se dobře uvolnila na kruhu a vypálila, Alblová pozorná.

36:20
    Kombinaci Ruska zakončila tvrdou střelou Šibanovová, Alblová našla puk v lapačce.

38:18
    Němky trošku otevřely hru, což se jim vymstilo. Kapustinová poslala do brejku VALERII PAVLOVOVOU, která přebruslila obránkyni a krásně provedeným blafákem umístila puk mezi betony brankářky Alblové. Asistence: Alexandra Kapustinová.
    VALERIA PAVLOVOVÁ - 3:1

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

40:00

40:01

41:08
    Obrovská šance Ruska, ale zakončení Burinové nebylo dostatečně důrazné.

42:07
    Poměrně laxně teď vypadala ruská obrana a Heiseová díky tomu zakončovala ze zajímavé pozice na vrcholu kruhu, ale přestřelila.

43:00
    Vyloučena Šukinová (RUS) na 2 minuty za sevření kotouče.

44:20
    Rusko se osvobozuje.

44:46
    Němky hrají od začátku třetiny aktivněji a více drží puk, ale ani v přesilovce se nedokáží usadit v útočném pásmu.

45:00

46:39
    Vyloučena Kameniková (GER) na 2 minuty za podražení.

47:36
    Rusky se držely v útočném pásmu, ale pouze u mantinelu, kde nakonec puk i zůstal a rozhodčí píská.

48:18
    To další pokus o kombinaci vypadal zajímavěji, ale k pořádnému zakončení nedošlo.

48:39

49:22
    Rusky pokračovaly v rozestavení z přesilovky a tvrdou střelu na Alblovou poslala Kapustinová, ale německá brankářka si ve skrumáži našla výhled a puk bezpečně pokryla.

50:00
    Posledních deset minut zápasu a nevypadá to, že by Němky měly dost sil na obrat, spíše drží přijatelný výsledek.

51:45
    Vyloučena Gleissnerová (GER) na 2 minuty za hákování.

52:48
    Rusky spíše drží puk a kombinují, netlačí se do zakončení za každou cenu.

53:45

55:12
    Trenér Německa si vyžádal oddechový čas.

55:24
    Kameniková zakončovala brejk Německa, ale střelu vyrazila Prugovová ramenem.

57:04
    Rusky teď důrazně napadají a Německo má velké problémy dostat se z vlastního pásma.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:25
    Německo hraje bez brankářky.

58:39
    Kapustinová se pokusila trefit prázdnou branku, ale neuspěla a píská se icing.

59:14
    Němky to ještě zkouší, ale Prugovová je spolehlivá.

59:48
    VALERIA PAVLOVOVÁ pohodlně poslala puk do prázdné branky a dává svůj druhý gól v zápase. Bez asistence.
    VALERIA PAVLOVOVÁ - 4:1

Nejlepší hráčkou Německa je vyhlášena Franziska Alblová. Nejlepší hráčkou Ruska je pak Valeria Pavlovová.

Následuje vyhlášení konečného pořadí turnaje. Třetí místo v turnaji získává tým Německa. Cenu přebírá kapitánka Julia Zornová. Druhé místo obsazuje tým České republiky. Cenu přebírá předseda komise ženského hokeje Českého svazu ledního hokeje Petr Varovský.

Vítězem turnaje je reprezentace Ruska. Pohár přebírá kapitánka Anna Šukinová.

To je z Turnaje pěti zemí v Hodoníně všechno. U dalších onlajn přenosů ze Zimního stadionu Václava Nedomanského se budeme těšit nashledanou. (16:35:08)

Václav Urubek

Branky a nahrávky: 16. Smolinová (Gončarenková), 31. Sosinová (Pavlovová), 39. Pavlovová (Kapustinová), 60. Pavlovová – 8. Kratzerová (Spielbergerová, Eisenschmidová)

Rozhodčí: Malá – Novotná, Štefková