Moldavsko – Česko 1:3 (kon.) | Maďarsko – Řecko 2:1 (kon.) | Albánie – Lichtenštejnsko 2:0 (kon.)
Anglie – Švýcarsko 3:1 (kon.)
Anglie
3:1 (0:1)
Švýcarsko
Pondělí 16.11.2015, 18:45 • American Express Community Stadium (Brighton) • Kvalifikace ME U21 • Skupina 9

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

V tomto onlajn přenosu se zaměříme na napínavé utkání z 9. kvalifikační skupiny o mistrovství Evropy hráčů do 21 let 2017 v Polsku.

Síly totiž ve svém čtvrtém zápase ve skupině poměří vedoucí Angličané s druhými Švýcary. Oba týmy přitom mají shodně 7 bodů (stejně jako třetí Norsko), skupina je tedy hodně vyrovnaná a případný vítěz z tohoto duelu udělá významný krok směrem k šampionátu.

Oba soupeři své první dvě utkání vyhráli – Angličané porazili Norsko a Kazachstán, Švýcaři pak Kazachstán s Bosnou a Hercegovinou. Ve třetích zápasech ale přišel shodně kolaps, Angličané nedokázali vyzrát na Bosnu, Švýcaři na Norsko. Nyní minimálně jeden z týmů ztratí opět, kdo to bude? Favority jsou Angličané, kteří ještě ani jednou neinkasovali.

Utkání začíná v 18.45 a řídit ho bude švédský sudí Andreas Ekberg.

Anglie: Pickford – Iorfa, Chambers, Chalobah, Targett – Ward-Prowse (C), Baker, Loftus-Cheek, Swift, March – Solanke
    Náhradníci: Walton – Aina, Cargill, Forster-Caskey, Watmore, Akpom, Woodrow

Švýcarsko: Mvogo – Angha, Gülen, Akanji, Hadergjonaj – Araz, Bertone, Zakaria, Garcia – Tarashaj, Tabakovič
    Náhradníci: Salvi – Wüthrich, Untersee, Custodio, Khelifi, Follonier, Al. Ajeti

Rozhodčí: Andreas Ekberg – Hallberg, Sjöblom.

-3
    Utkání za malý okamžik začne.

Ještě než samotný zápas začne, připomeneme si minutou ticha nedávné oběti terorismu v Paříži.

1

1
    Angličané do zápasu nastupují v bílých dresech, hosté ze Švýcarka celí v červeném. O úvodní výkop zápase se postarali Švýcaři hrající v první půli zleva doprava.

1
    První útok Angličanů vyšuměl do ztracena a pro hostujícího brankáře Mvoga se míč stal snadnou záležitostí.

2
    Angličtí fanoušci hned od začátku zápasu vytvářejí skvělou kulisu!

3
    Domácí borci nabírají převahu. Švýcaři brání.

4
    Dlouhý pas do šestnáctky Švýcarů se s úspěšným náběhem útočníka Solankeho nesetkal, a tak má míč Mvogo.

5
    Ani tato prostrkávačka na Loftuse-Cheeka nebyla úspěšná, Angličané vhazují.

6
    Stále se hraje výhradně na pravé půli hřiště, Angličané však nemohou obranným blokem Švýcarů proniknout až k brance, a tak jejich náběhy často končí odkopem míčů obránců na autová vhazování.

8
    March se postaral o první skutečně nebezpečné zakončení Angličanů, míč ale nakonec nestočil do brány, a tak jen pořádně vylekal gólmana Mvoga.
    8. Marchova střela jen těsně minula pravou tyč

9
    Bílí kombinují na půlící čáře, Švýcaři hrají většinu času bez míče.

10
    Pickford výkopem v nouzi nechtěně přihrává na kopačky hostů, ti ale míč obratem ztratili.

11
    Kombinace tří hráčů Chelsea vnesla do obrany hostů zmatek, finální střelu Bakera k tyči ale brankář Mvogo lapil.

12
    Obránci Anghovi nezbylo, než nebezpečný centr domácích z levého křídla raději odkopnout do zámezí.

13
    Vykopává švýcarský gólman.

14
    Calum Chambers si v souboji počínal nedovoleně, hosté budou rozehrávat nějakých čtyřicet metrů od Pickfordovy branky.

15
    Angličané se snad poprvé v zápase musejí skutečně bránit.

15
    Centr zleva skryl Pickford do rukavic a obratem míč vyhazuje na brejk.

16
    Angličané rozjíždějí akci z vlastní poloviny.

16
    Držení míče: 67% – 33%

17
    Angličané vybojovali první rohový kop v zápase, gólman Mvogo vykopával míč už za čárou.

17
    Centr letěl přímo do Mvogových rukavic.

17
    Švýcaři míč okamžitě ztratili, vpřed už tak znovu postupují hráči Albionu.

19
    Ačkoliv je stadion v Brightonu obsazen jen v nejnižším patru, atmosféru fanoušci i díky hudebnímu doprovodu svých nástrojů utvářejí dokonalou. Je to o to cennější, že jde přeci jen o zápas "pouze" na úrovni U21. V Anglii to ale mají nastaveno jinak.

21
    Švýcaři v posledních minutách monotónní nápor Angličanů přeci jen poněkud narušili. Ne že by sami útočili, jen dokázali tlak Angličanů rozmělnit.

23
    Gólman Clifford likviduje šanci hostů, náběh útočníka nestačil rychlosti přihrávaného míče.

23
    Angličané vhazují na své polovině.

25
    V posledních minutách tempo lehce upadlo, Angličané pochopitelně nemohou udržet v úvodu zápasu nastolenou laťku celý zápas.

25
    Naopak Švýcaři je ani při chvilce odpočinku nedokážou přehrát. Jediná střela hostů za poslední minuty nyní byla zblokována obránci.

26
    A další náběh červených zastavuje ofsajd.
    26. Zakončení Švýcarů po hvizdu sudího

27
    Solanke nyní při svém náběhu neměl zrovna nejvyšší rychlost, a tak ho poslední bránící hráči o míč připravili.

28
    Swiftovi se přes bránícího hráče nepodařilo odcentrovat, následuje anglický roh.

29
    Mvogo míč opět dokázal vyrazit za šestnáctku.

30
    Angličané se pomalu vracejí ke své hře z před několika minut.

32
    Angličané se znovu pokoušeli otevřít skóre, ale marně. Vykopává Mvogo.

34
    Švýcaři s rozehrávkou nikam nespěchají.

37
    Chvíli to vypadalo, že se Angličané vrátí na vlnu nebezpečného ohrožování hostující branky, ale stále je to taková nevýrazná hra. Nejpozději po přestávce by měli domácí přidat a hrát jako v prvních dvaceti minutách zápasu. Jinak se může zrodit překvapení.

38
    Angličané vhazují u rohového praporku na polovině hostů.

38
    Hosté se s míčem příliš nesetkávají, anglický ťukes je ale nepříliš účelný.

41
    Anglický tlak končí útočným faulem, hrát se bude proti Pickfordově brance.

42
    Hadergjonaj uklidil míč do zámezí, po vhazování se Angličané usazují na polovině soupeře.

43
    Před koncem první půle se v Brightonu spustil pořádný slejvák.

44
    Loftus-Cheek nedosáhl na dlouhou přihrávku, míč mají Švýcaři.

44
    Respektive měli a neudrželi ho ani tři vteřiny. Poločas se zřejmě dohraje na polovině hostů.

45
    Swiftova střela přelétla břevno o dobré tři metry.

45
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Co se to děje! Švýcaři z ničeho nic dávají branku a do šaten půjdou za nečekaného vedení. Obrovskou hrubkou jim k tomu nešťastně dopomohl brankář Pickford, jenž vyběhl až na hranici šestnáctky, kde ale u míče nebyl včas a SHANI TARASHAJ ho přeloboval do prázdné branky.
    45. Shani TARASHAJ - 0:1

45+2
    Clifford navíc ve chvíli, kdy bylo zřejmé, že neštěstí nenapraví, nevybíravě sejmul gólového střelce, který je otřesen a už dobré dvě minuty na hrací ploše ošetřován.

45+3
    Tarashaj je na nosítkách odnášen ze hřiště, je silně nepravděpodobné, že ho na něm po přestávce ještě uvidíme.

45+4

Angličané měli v úvodu zápasu dech beroucí převahu, Švýcaři ani nevystřelili na branku. Postupem času se tlak Angličanů zmenšoval, ale Švýcaři byli stále neškodní. O to překvapivěji vypadá poločasový stav 0:1, který těsně před přestávkou po velké chybě a nešťastném výběhu gólmana Clifforda zařídil Shani Tarashaj. Při zakončení byl navíc anglickým brankářem nevybíravě sražen a odnesen na nosítkách. V zápase nebude pokračovat.

Druhý poločas začne přibližně v 19.52.

46

46
    Avizované střídání v týmu Švýcarska je tady: na hřiště už se nevrátil otřesený Tarashaj, místo něj přichází Untersee.

49
    Začátek druhé půle je zatím plný nepřesností a výměny týmů v držení míče.

50
    Trenér Angličanů Gareth Southgate začíná být mírně nervózní. Jeho tým zatím na převahu ze začátku zápasu nenavázal.

52
    Zákrok Rubena Loftuse-Cheeka sudí vyhodnotil jako nedovolený, Švýcaři budou kopat proti Pickfordovi.

52
    Míč se zastavil o dvoučlennou bílou zeď.

52
    Následné zakončení hostů bylo hodně nepřesné.

54
    Nyní byl faulován naopak Ward-Prowse, kapitán Angličanů, kteří tak mohou pokračovat s míčem na kopačkách.

55
    Tabakovič si nepohlídal náběh, Švýcarům je máván ofsajd.

55
    Na lavičce Anglie už se schyluje k prvnímu střídání.

57
    Akpom se stále ještě nedostal na hřiště, Angličané hrají delší úsek hry bez přerušení.

58
    Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází March, přichází Akpom.

59
    Akpom, kmenový hráč Arsenalu na hostování v Hullu, si debut v reprezentaci do 21 let odbyl v předminulém zápase s Kazachstánem, nyní dostává prostor znovu.

60
    Angličané musejí svou hru oživit, ve druhé půli ještě brankáře Mvoga pořádně neohrozili.

60
    A neučiní tak ani nyní, Swift byl přichycen v půlmetrovém ofsajdu.

61
    Před Solankem odehrála obrana míč na roh, pro Angličany již třetí. Švýcaři ještě tuto standardku dnes nezahrávali.
    61. Solanke se k míči nedostal

62
    Ani tentokrát z toho ale ohrožení branky nevzniklo.

62
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Araz, přichází Custodio.

64
    Centr zleva Mvogo snadno stáhl ze vzduchu do rukavic.

66
    Angličané v posledních minutách stupňují svůj tlak. Loftus-Cheek vybojoval čtvrtý roh.

66
    Calum Chambers si v šestnáctce soupeře počínal nedovoleně, hrát se bude proti brance Angličanů.

68
    Anglie kombinuje na půlící čáře, dále ji teď aktivně napadající hosté nepouštějí.

72
    Sledujeme stále stejný obraz hry. Angličané mají míč, snaží se a tlačí, ale k zakončení to nevede.

73
    Nyní se na polovině soupeře usadili Švýcaři.

73
    Ovšem ne nadlouho.

75
    Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Loftus-Cheek, přichází Watmore.

76
    Angličanům začíná poslední patnáctiminutovka, ve které se mohou pokusit o to, aby nespadli z čela své kvalifikační skupiny.

79
    Zápas se začíná vyhrocovat a na hřišti to dospělo až k ručnímu vyříkávání celých týmů. Vše spustil Chalobahův tvrdý hlavičkový souboj.

80
    Sudí to nakonec vyřešil po jedné žluté kartě na obou stranách. Šarvátky ponechal bez trestu, potrestal pouze jejich "spouštěče".
    Žlutou kartu dostává Angha (Švýcarsko).
    Žlutou kartu dostává Chalobah (Anglie).

82
    Mvogo v pokutovém území podrazil unikajícího Watmora a sudí nařizuje pokutový kop pro Anglii.
    82. Nešťastný Mvogův penaltový zákrok na Watmora

82
    Brankář Mvogo (Švýcarsko) navíc dostává žlutou kartu.

83
    Anglie právě vstřelila branku!
    Exekuce se ujal kapitán Angličanů JAMES WARD-PROWSE a svým pátým gólem za jednadvacítku srovnává skóre zápasu.
    83. James WARD-PROWSE - 1:1

84
    Švýcary vyrovnávací gól nepoložil a jsou to nyní právě oni, kdo téměř zběsile útočí.

84
    Nyní ale míč ztratili a budou se muset bránit.

85
    Poslední střádání se Garethu Southgatovi vydařilo náramně. DUNCAN WATMORE před okamžikem zařídil penaltu a nyní tečovanou střelou zpoza hranice šestnáctky posílá Anglii do vedení!
    85. Duncan WATMORE - 2:1

86
    Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Solanke, přichází Forster-Caskey.

86
    Pro Švýcary skutečně hrůzná čtyřminutovka! Trenér chce ještě se zápasem něco provést a posílí útok.

88
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Zakaria, přichází Ajeti.

90
    Začíná být zřejmé, že tento zápas Švýcaři nakonec projedou a jeho hráči začínají ztrácet nervy. Žlutou kartu za pokopání soupeře dostává Joel Untersee (Švýcarsko).

90+1
    Nakonec se z toho vyklubalo na oko přesvědčivé vítězství Angličanů a také u třetího gólu byl dnes fantastický Watmore! Po nádherném úniku obraně přihrál zpět do hřiště CHUBU AKPOMOVI, který svým druhým gólem za U21 prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
    90+1. Chuba AKPOM - 3:1

90+2
    Rozhodčí ve druhém poločase nastavuje 4 minuty.

90+4
    Angličané ani v nastaveném čase nepolevují, tato střela ale mířila snad do patnácté řady.

90+4

Angličané měli hodně dlouho pořádně namále, v 83. minutě ale gólman Švýcarů "zařídil" penaltu a hosté se sesypali. Dostali poté celkem tři góly a nechali Angličany osamostatnit se na čele kvalifikační skupiny s 10 body. Trenér Southgate si může mnout ruce, náramně se mu vydařilo druhé střídání, když na hřiště poslal Duncana Watmora, který nejprve zmíněnou penaltu zařídil, poté sám druhý gól vstřelil a u posledního si připsal povedenou asistenci. Švýcaři závěr zápasu psychicky nezvládli, ale kdo by se jim divil. Během tří minut prohráli zápas.

To je dnes ode mě k tomuto zápasu vše, přeji hezký zbytek večera. (20:45:22)