Olomouc – Poruba 3:4 (0:2 po s.n.) | K. Vary – HC Litvínov 4:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
HC Litvínov
Čtvrtek 26.11.2015, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga staršího dorostu • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fanoušky NOEN Extraligy staršího dorostu. Domácí tým HC Energie Karlovy Vary na svém ledě v rámci 23. kola této soutěže Západní skupiny přivítá soupeře z Litvínova – HC Litvínov. Utkání startuje již v 18:00.

HC Energie Karlovy Vary: Domácím se dlouho nedařilo střílet góly. Minulý pátek podlehli Karlovarští v Chomutově 3:1, kde jediný gól vstřelil Radek Prošek a v sobotu neuspěli ani na ledě Rytířů z Kladna, kde prohráli 4:1 a skórovat se zde za Energii podařilo pouze Janu Bečkovi. Teprve v úterý se domácím podařilo prolomit sérii celkem šesti porážek, když na domácí půdě dokázali ve třetí třetině zvrátit stav utkání s HC Motor České Budějovice a zvítězili v poměru 4:2. Dva góly tohoto utkání si připsal Jan Bečka.

Nejproduktivnější hráči týmu:
    1. Jan Bečka (KVA) 22 zápasů (13+12)
    2. Radek Prošek (KVA) 21 zápasů (6+10)
    3.Marek Pastyřík (KVA) 22 zápasů (6+10)

Energetici zaujímají se svými 30 body pátou příčku tabulky pro skupinu Západ.

HC Litvínov: Hostující v posledních třech utkání dokázali jednou zvítězit a dvakrát prohrát. Nejprve v sobotu 14.11. porazili domácí České Budějovice rozdílem jedné branky 5:4, kdy nejproduktivnějšími hráči utkání byli Schmidmayer Karel (1+1) a Filip Helt (2+0). Minulý pátek podlehli na ledě pražské Sparty v poměru 3:2. Ani poslední utkání chemici nezvládli a na svém ledě nestačili na hostující Slavii, se kterou prohráli 3:8. Zde si gól a asistenci připsal Jan Bečvář a dvěmi asistencemi vynikl Vebr Zdeněk.

1. Karel Schmidmayer (LIM) 20 zápasů (10+10)
    2. David Drašar (LIM) 21 zápasů (13+6)
    3. Jan Bečvář (LIM) 20 zápasů (7+12)

Litvínovští na dnešního soupeře ztrácejí jedenáct bodů a tedy s celkem 19 body se drží na šestém místě tabulky.

HC Energie Karlovy Vary: Grančarov (Beran) – Kunc, Klejna, Bernáth, Štaif, Vápeník (A), Hrůša, Pátek – Petrov, Hotěk, Kurfürst, Horký (A), Slabý, Bečka, Prošek, Šála, Pastyřík (C), Chodounský, Kaňkovský, Halberštát, Tlačil
    Trenér: Václav Eismann

HC Litvínov: Havlík Š. (Kovařík) – Urbánek (C), Havlík M., Kučera, Macháč, Havlík D., Cikánek, Hipius – Bečvář (A), Helt, Vébr, Drašar (A), Myšák, Schmidmayer, Vopat, Kumov, Vaněk, Pavlíček, Nídl, Ineman
    Trenér: Radek Mrázek

Rozhodčí: Filip Malota – Tomáš Brejcha, Libor Suchánek.

Oba týmy jsou již na ledě. Utkání za malý okamžik začne.

00:01

00:02
    Domácí po úvodním buly získali kotouč.

00:40
    Nebezpečně rozjetého Hoťka zastavuje hostující obrana.

02:17
    Hostům se nedaří probojovat do útočného pásma.

02:36
    Domácím nevyšla přihrávka zpoza branky a hosté se přesouvají přes střední pásmo ke Grančarovi.

03:25
    Grančarov je zatím pozorný a všechny střely likviduje.

03:40
    Pastyřík zavezl puk až za modrou, ale ze střelecké pozice ho zde dostal jeden z hostujících obránců.

04:25
    Rozjetého Hoťka zastavuje pískaný ofsajd.

04:30
    Domácí jsou na kotouči velmi aktivní, ale hostující obrana je za modrou zatím nepouští.

05:32
    Bečka nezpracoval dlouhou přihrávku ve středním pásmu a je pískáno zakázané uvolnění.

05:50
    Po přihrávce Slabýho posílá Prošek puk za modrou a domácí jedou ihned vystřídat.

06:32
    Chodounský získal ve středním pásmu a střelou z levého kruhu otestoval pozornost Havlíka.

07:11
    Po pěkné přihrávce před brankou zblokoval Bečkovu střelu jeden z hostů.

07:38
    Vyloučen Štěpán Urbánek (LIM) za hákování. Domácím začíná první přesilová hra tohoto utkání.

08:28
    V brankovišti vznikla obrovská skrumáž, při níž se domácím podařilo dostat puk až za Havlíkova záda, avšak až po odpískání rozhodčím.

09:23
    Helt se ve středním pásmu dostal ke kotouči a zaváží ho do bezpečí.

09:38

10:23
    Pastyřík zavezl puk až k Havlíkovi, ten ho za sebe však nepustil ani po dorážce Chodounského.

10:59
    Další Pastyříkova střela. Tentokrát se karlovarský kapitán pokusil přemoci Havlíka střelou z mezikruží, ta však mířila moc vysoko.

11:29
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

11:37
    Kurfürst za brankou nezpracoval kotouč a ujímají se ho hosté.

12:20
    Kučera vyvezl puk až za modrou, kde ho zastavuje domácí obrana.

13:00
    Střela Marka Havlíka byla příliš lehká a kotouče se ujímá Slabý, který ihned puk vyváží.

13:40
    Útočící hosty zastavil pískaný ofsajd.

14:15
    Vopat zblokoval přihrávku zpoza branky v obranném pásmu karlovarských energetiků a vypálil na Grančarova. Ten střelu vyráží.

14:48
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Po pěkné kombinaci v útočném pásmu poslal puk pod betony Grančarova střelou z levého kruhu JOSEF MYŠÁK. Asistence: Martin Kučera, Karel Schmidmayer.

15:30
    Střelu unikajícího Slabýho Havlík vyráží.

16:20
    Nyní se vyskytla velká skrumáž před karlovarskou brankou, kde se kotouč snažili dorazit hosté za Grančarova. Ten však puk zakrývá.

17:02
    Hostům začíná dvouminutová přesilová hra. Horký (KVA) je vyloučen za podražení.

17:29
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

18:03
    A hosté navyšují svůj jednobrankový náskok! Litvínovským nejprve nevyšla střela Inemana, poté se k puku dostal FILIP HELT, kterému se podařilo puk do karlovarské sítě dorazit. Asistence: Zdeněk Vébr.

18:45
    Karlovarští mění brankáře. Za Grančarova nastupuje Beran.

19:13
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Nádherná práce MATĚJE KURFÜRSTA, kterému se podařilo při úniku litvínovskou obranou Havlíkovu svatyni táhlou střelou zasáhnout! Asistence: Albert Hrůša.

20:00

Do utkání vstoupily oba týmy velmi aktivně. Karlovarští se dostávali do mnoha šancí, ale Havlík a hostující obrana předváděli skvělé výkony. V sedmé minutě se domácím naskytla přesilová hra, avšak ani při té za sebe Havlík nepustil jedinou střelu. V patnácté minutě zaznamenal první gól utkání Josef Myšák. Jednobrankový náskok Litvínova navýšil o pár minut později při hře pět na čtyři Filip Helt. Domácí se po této inkasované brance rozjeli a do kabiny odchází s jedním gólem, který se podařilo ve 20. minutě vstřelit Matěji Kurfürstovi.

Další třetina začne přibližně v 18:45.

20:01

20:03
    Ihned po buly se pokoušel Kurfürst dostat vpřed, hostující obrana ho za sebe však nepustila.

20:23
    Střelu Horkýho z levého kruhu Havlík vyráží.

20:46
    Hosté kombinovali v útočném pásmu, Drašarovi však přihrávka ujela a domácí se derou do útočného pásma.

21:30
    Střela od modré domácím nevyšla a puku se zpětně ujímají hosté.

22:19
    Šála vyvezl puk, ale litvínovská obrana ho dostala ze střelecké pozice.

22:54
    Nyní se v téměř totožné situaci ocitl Pastyřík.

23:22
    Ani jednou z týmů se nedaří udržet pásmo.

23:45
    Nídlovu střelu Beran pravým betonem vyráží.

24:02
    Na trestnou odjíždí Petr Pavlíček (LIM) za podražení.

24:39
    Prošek za modrou přišel o puk a ujímá se ho Vaněk.

25:20
    Střela ujíždějícího Drašara rozezvučela prostory KV Areny, poté co zasáhla pouze tyč!

25:20
    Nepříjemná situace pro hosty. Hrát se bude 5 na tři. Vyloučen Kučera(LIM) za podražení.

25:53
    Domácí zakládají útok.

26:15
    Hosté jsou již ve čtyřech a puk vyváží za Berana.

26:40
    Horký před Havlíkem přihrával Pastyříkovi, druhý jmenovaný však litvínovského golmana nepřekonal.

27:23
    Hosté hrají v plném počtu.

27:30
    Při skrumáži před brankou se puk snažil ještě dorazit Šála.

27:44
    Jeden z domácích hráčů zůstal bezvládně ležet v pravém rohu kluziště. Hra se na chvíli přerušuje.

27:44
    Hra pokračuje. Jedná se nejspíše o Chodounského, ten je nyní v péči lékařů.

28:08
    Proškovu střelu z levého kruhu Havlík vyráží.

29:05
    Pastyřík za modrou přihrál Tlačilovi, tomu jeho střela z otočky nevyšla.

29:45
    Ujíždějící Pátek v mezikruží přihrával Hoťkovi, tomu jeho střela nevyšla. Havlík byl však pozorný a kotouč včas zastavil.

30:20
    Litvínovští se provinili zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude po Havlíkově pravici.

31:12
    Vápeník nezpracoval přihrávku zpoza branky a Kumov zasahuje beton Berana.

31:53
    Litvínovští se snaží kombinovat.

32:07
    Zatím všechny střely hostů míří těsně vedle.

32:26
    Další střelu hostů zastavuje pískaný úmyslný ofsajd.

32:44
    Nyní hosté vyhazují přes všechny modré na zakázané uvolnění.

33:30
    Bečvářova střela zaměstnala Beranovu lapačku.

33:43
    Pastyřík dostal hezkou přihrávku do pravého kruhu, odkud střílel. Na Havlíka však nevyzrál.

34:09
    Jan Bečka (KVA) vyloučen za hákování.

34:40
    Hosté kombinují.

35:38
    Domácím se podařilo dostat puk do bezpečí.

36:06
    Kurfürst nechal na modré Pátkovi puk, ten si ho nevšiml a ujímají se ho hosté.

37:08
    Domácím se podařilo vyrovnat! Kurfürst si za modrou vyměnil puk s Proškem, na jehož střelu dorážel JAN BEČKA a kotouč dostal do litvínovské branky. Asistence: Radek Prošek, Matěj Kurfürst.

37:26
    Zdeněk Vébr (LIM) odjíždí na trestnou za podražení.

38:26
    Klejnova střela se odrazila od jednoho z hostujících hráčů, a hosté tak dva na jednoho ujížděli k Beranovi. Klejna situaci však zachránil a ze střelecké pozice jednoho z útočníků včas dostal a získal puk zpět pro svůj tým.

39:34
    Hosté již hrají v plném počtu.

39:40
    Rozjetého Bečváře zastavuje ofsajd.

40:00

Během druhé třetiny měli oba týmy velké problémy s udržením pásma. Na obou týmech je znatelné, že chtějí vyhrát. Domácím energetikům se ve 38. minutě podařilo vyrovnat stav utkání na 2:2. O vyrovnání se zasloužil Jan Bečka.

Poslední dějství tohoto utkání začne přibližně v 19:33.

40:01

40:16
    Karlovarští se přesouvají před Havlíka.

41:00
    Bernáthovu dlouhou přihrávku Prošek nezpracoval a u kotouče jsou hosté.

41:22
    Domácím se nedaří dostat za střední pásmo.

42:22
    A karlovarští jdou do vedení! Po přihrávce Pastyříka od modré se ujíždějícímu DOMINIKU ŠÁLOVI hosté nejprve snažili puk vypíchnout, to jim však nevyšlo a Šála dostal puk z pravého kruhu do litvínovské branky. Asistence: Marek Pastyřík.

44:02
    A domácí mohli navýšit! Na střelu Proška ještě dorážel Martin Slabý. Zmatený Havlík kotouč málem propustil!

44:59
    Karlovarská obrana hosty ve svém obranném pásmu k šancím nepouští.

45:39
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

45:41
    Ihned po buly střílel Bečvář, jeho střela však zasáhla pouze jednoho domácího obránce.

46:35
    Další Šálova šance. Ten se rozjel k Havlíkovi, ale jeho pozice mu neumožnila vystřelit a tak Havlík kotouč zakrývá.

47:08
    Šála dorážel na střelu spoluhráče, jeho dorážka však Havlíka pouze přeletěla.

47:47
    Hosté se schovávají za vlastní brankou odkud se jim nedaří dostat.

48:41
    Helt vyvezl puk za modrou, kde ho ze střelecké pozice dostává domácí obrana.

49:42
    Hostům se zatím nedaří dostat ze spárů energetiků.

50:12
    Situace na ledě se velmi vyostřuje. Před Beranem se nyní strhla menší potyčka mezi Kurfürstem a Drašarem.

50:25
    Hosté se provinili icingem. Vhazuje se po Havlíkově levici.

50:32
    Pavlíčkovu střelu z levého rohu Beran vyráží.

50:52
    Skvělý zákrok Berana, který si pro Bečvářovu střelu ihned po buly vyskočil a včas ji zachytil lapačkou.

51:40
    Hosté posílají na Berana jednu střelu za druhou, ten zatím odolává.

52:32
    Slabý vyvezl puk za modrou, kde ho o něj obral Macháč.

53:02
    Beran si připisuje další zákrok. Prudkou střelu z pravého kruhu rozjetého Schmidmayera vyráží levým betonem.

53:48
    Útok hostí zastavuje domácí obrana, která puk posílá zpět k Havlíkovi.

54:21
    Hosté jsou velmi aktivní a snaží se za každou cenu vyrovnat.

54:43
    Střela Horkýho od modré mířila těsně vedle

55:35
    Domácí si pojišťují své vítězství další brankou. Opět se prosadila formace JANA BEČKY. Prošek přihrál z levého kruhu Slabýmu, který se rozhodl předat kotouč dál Janu Bečkovi, který úspěšně zakončil pod betony Havlíka. Asistence: Martin Slabý, Radek Prošek.

56:21
    Na trestnou odjíždí Hotěk (KVA) za hákování.

57:00
    Šála vyhodil za modrou, kde kotouč předal Pastyříkovi. Domácím se pokračovat dál nepodařilo, jelikož rozhodčí pískal ofsajd.

57:40
    Bečka na modré sebral puk a přihrával Slabýmu, kterému střelu zblokovala domácí obrana, a kotouč se tak jen lehce otřel o Havlíkovy betony.

58:30

59:03
    Po střele jednoho z hostů, která zasáhla domácího obránce. Zůstal karlovarský obránce na chvíli ležet na ledě. Nakonec sám s pomocí spoluhráčů odjždí na střídačku.

59:49
    Domácí mohli zakončit do prázdné, hostující obrana jim střelu naposlední chvíli nasměrovala mimo branku.

O vítězi je rozhodnuto. Tři body dnes zůstávají Karlovým Varům, kterým se ve třetí třetině podařilo stav utkání zvrátit.Ve 43. minutě poslal domácí do vedení Dominik Šála a v 56. minutě navýšil Bečka.

Pro dnešek se s Vámi loučím. Přeji příjemný zbytek večera a zase někdy napočtenou! (20:07:27)

Naďa Krásná

Branky a nahrávky: 20. Kurfürst (Hrůša), 38. Bečka (Prošek, Kurfürst), 43. Šála (Pastyřík), 56. Bečka (Slabý, Prošek) – 15. Myšák (Kučera, Schmidmayer), 19. Helt (Vébr)

HC Energie Karlovy Vary: Grančarov (19. Beran) – Kunc, Klejna, Bernáth, Štaif, Vápeník (A), Hrůša, Pátek – Petrov, Hotěk, Kurfürst, Horký (A), Slabý, Bečka, Prošek, Šála, Pastyřík (C), Chodounský, Kaňkovský, Halberštát, Tlačil

Rozhodčí: Filip Malota – Tomáš Brejcha, Libor Suchánek